Jump to content

Profesorsko - skolska tema (split sa Forumas forumasu)


mrd

Recommended Posts

@koca popovic Hej, nisam stigao da ti odgovorim na onaj post na USA. Vidi nema smisla da prebiramo, koji je fakultet, ili skola bila bolja. Poenta je bila da su mnogi masinci, kad nisu mogli da poloze u BG isli u Kraljevo, ili Kragujevac. Ovo za doktorate matematicara, je bila javna tajna, da ni jedan profa nije doktorirao u BG.

Nisam mislio da degradiram ni jednu skolu. Ne znam razloge, posto sam samo bio u BG, tako da ne mogu da cenim, koja skola je dobra.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

@koca popovic Hej, nisam stigao da ti odgovorim na onaj post na USA. Vidi nema smisla da prebiramo, koji je fakultet, ili skola bila bolja. Poenta je bila da su mnogi masinci, kad nisu mogli da poloze u BG isli u Kraljevo, ili Kragujevac. Ovo za doktorate matematicara, je bila javna tajna, da ni jedan profa nije doktorirao u BG.

Nisam mislio da degradiram ni jednu skolu. Ne znam razloge, posto sam samo bio u BG, tako da ne mogu da cenim, koja skola je dobra.

 

Izvinjavam se ako sam bio preostar u mom komentaru i nije mi bila namjera da nekome nesto prigovorim ili nesto da umanjim. Ali u moje vrijeme su bile neke price da je bilo na nekim fakultetima lakse proci a na nekima teze. Ovdje se radi  od prilike o profesorima. Na nekim fakultetima su bili neki nepremostivi profesori i samim tim nepremostivi fakulteti. Mali primjer sto ja znam je Sarajevski Univerzitet bio specijalan sa medicinom i nekim svojim profesorima a samim tim i studenti su morali biti malo bolji nego na ostalim med. fakultetima u Yugi. Imam neke primjere iz prve ruke, ako neko zeli da cuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam bio preostar u mom komentaru i nije mi bila namjera da nekome nesto prigovorim ili nesto da umanjim. Ali u moje vrijeme su bile neke price da je bilo na nekim fakultetima lakse proci a na nekima teze. Ovdje se radi  od prilike o profesorima. Na nekim fakultetima su bili neki nepremostivi profesori i samim tim nepremostivi fakulteti. Mali primjer sto ja znam je Sarajevski Univerzitet bio specijalan sa medicinom i nekim svojim profesorima a samim tim i studenti su morali biti malo bolji nego na ostalim med. fakultetima u Yugi. Imam neke primjere iz prve ruke, ako neko zeli da cuje.
Čuj tako ja kažem nešto, a to zvuči kao u kamen uklesano. Do profesora i jeste. Neki su bili ko med i mleko, a neki ne. Verovatno je i ov priča o matematičarima iz istog razloga. Recim bio je u moje vreme na ETF-u Laban, budalina, taj je iz matematike na ispitima pitao teoremu 5.6.1 sa strane 325 iz nbegove knjige. Cela priča i polaz= od toga da se pojedinciezapate na podesnom tlu i onda ceo okrug nadrlja sa obrazovanjem.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/16/2022 at 3:58 AM, mrd said:

 Recim bio je u moje vreme na ETF-u Laban, budalina, taj je iz matematike na ispitima pitao teoremu 5.6.1 sa strane 325 iz nbegove knjige. 

 

Meni se cini da je za tog Labana znalo pola Beograda, toliko je bio ozloglasen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je skoro na svim fakultetima cudaka od profesora. Ja sam cuo za nekog cuvenog profesora  Hajra na medicinskom fakultetu u Sarajevu. Prica ide sa generacije na generaciju. Elem tip je negdje davno studirao masinstvo. Cimer mu bio student medicine. E taj student medicine imao obicaj da se preslisava na glas kad je taj Hajro bio u sobi. U jednom trenutku je Hajro poceo da ispravlja ovog studenta medicine. Naravno poslije nekog vremena je taj Hajro ukapirao da mu mnogo dobro lezi medicina, pa je presao na medicinu. Poslije je postao poznat po tome sto je postao neprelazan na anatomiji. Dobio nasljednika po imenu Mali Hajro. Ili npr imao sam poznanika u Mostaru. Tip sahista ( vrlo dobar) odlican u elitnoj gimnaziji u Mostaru. Na etf u Beogradu problemi sa nekim prof.(vjerovatno taj koga spominjete. Svugdje je bilo cudaka.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mrd said:

Ovaj Laban je bio budaletina. Bio je Caja iz elektronike, koga kad prodjes mozes svima da kazes da si diplomirao. 

HAHA.

 

 

Cek ti si zavrsio elektrotehniku i ako sam dobro upratio trenutno zivis i radis u Kaliforniji? Ako je to slucaj, da li bih ti se slucajno mogao javiti u PP posto sam i sam zavrsio ETF i  zainteresovan da se u nekoj skorijoj buducnosti ganjam upravo Kaliforniju. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mrd said:

Ovaj Laban je bio budaletina. Bio je Caja iz elektronike, koga kad prodjes mozes svima da kazes da si diplomirao. 

HAHA.

Bio je urbani mit kada Caja pokupi dugokosog studenta u sitne sate ispred "Domovine" kolima i pita ga

Caja: "jesi ti muško ili žensko?"
Student: "Što da nećeš da me kresneš?"
Caja: "Ma to je neizbežno samo na koju stranu da te okrenem!"

Caja nije profesor, on je epoha!

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Jel tom Labanu možda žena bila Prof. na Med. fakultetu, takođe lujka svoje vrste?

Moguce, secam se kao kroz maglu da su mu i to pripisivali studenti. On je bio i neki komunisticki aktivista. Posle su ga smaknuli kad je komunizam postao nono.

🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Bio je urbani mit kada Caja pokupi dugokosog studenta u sitne sate ispred "Domovine" kolima i pita ga

Caja: "jesi ti muško ili žensko?"
Student: "Što da nećeš da me kresneš?"
Caja: "Ma to je neizbežno samo na koju stranu da te okrenem!"

Caja nije profesor, on je epoha!

 

Mitova o Caji ima kamara, meni je omiljen:

Pitaju ga "Dobro bre Cajo i mi smo profesori i mi ispitujemo studente... al kod tebe izađe 600 studenata i 6 položi, kako to?" A on ladno: "Pa hteo sam i njih da oborim ali sve su znali!"

 

Jedan i jedini Slavoljub Marjanović Caja. 

 

Bila je tema na starom Forumu "profesori bauci" ili tako nekako, mrzi me da tražim s telefona. Tu je pisano i o Caji i o Rajkovu sa FON-a i o svim ostalim profesorima kojima je "udaren mokrom čarapom" bio najblaži mogući opis. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

 

Mitova o Caji ima kamara, meni je omiljen:

Pitaju ga "Dobro bre Cajo i mi smo profesori i mi ispitujemo studente... al kod tebe izađe 600 studenata i 6 položi, kako to?" A on ladno: "Pa hteo sam i njih da oborim ali sve su znali!"

 

Jedan i jedini Slavoljub Marjanović Caja. 

 

Bila je tema na starom Forumu "profesori bauci" ili tako nekako, mrzi me da tražim s telefona. Tu je pisano i o Caji i o Rajkovu sa FON-a i o svim ostalim profesorima kojima je "udaren mokrom čarapom" bio najblaži mogući opis. 

Jes, bilo i ono, kad se uvija muči student, i kaže Caja: "hajde mi nacrtaj pojačivač, bilo koji" ovaj mučenik nacrta nešto veze sa vezom nema, pa pita Caja: "šta je ovo" ovaj kaže "pojačavač" pita Caja "koji pojačavač" ovaj kaže "bilo koji"
I kažu da mu je dao 7 Caja 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

Izgleda da je sazrelo za temu "Profesori bauci" i na ovom Forumu, samo da modovi prebace postove sa ove teme 😁

 

Ajde da vidimo kako će ići ovako, lako ćemo prebaciti ako treba. Obradovah se kako izgleda, imajući u sećanju na šta se napravila stara tema koja je otišla pod katanaćo. 😀 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da i ja ispricam jednu anegdotu, ili urbanu legendu, bio neki profesor Hajrudin Pasic na masinstvu, koji predavao statiku na prvoj godini, i tu sve neke sile, po tabli on crta one strelice i pita studente, onako okrenu ledjima, sta cemo sa ovom silom, a neko tiho dobaci gurni je sebi u guzicu :classic_biggrin: Profa se pravi da ne cuje i nastavi on tako i onda nacrta jednu ogromnu strelicu preko cijele table, okrene se i kaze, a ovu cemo kolega tebi u guzicu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 10:34 AM, alpaka Bereta Sida said:

 

Cek ti si zavrsio elektrotehniku i ako sam dobro upratio trenutno zivis i radis u Kaliforniji? Ako je to slucaj, da li bih ti se slucajno mogao javiti u PP posto sam i sam zavrsio ETF i  zainteresovan da se u nekoj skorijoj buducnosti ganjam upravo Kaliforniju. 

 

nemoj samo u nekosheno..


nekosheno = norCal 


:) 🙂🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko od vas išao u XII Beogradsku gimnaziju i da li je poznavao profesore iz te škole 🙂 

 

Profesor istorije je bio moj omiljeni profesor, i retko su učenici bežali sa njegovih predavanja. Nije predavao onako..suvoparno, spominjući samo datume i vojskovođe, političare...

Sećam se da nam je pored lekcije o francuskoj revoluciji, opisivao život običnih ljudi tog doba..spominjao je i koja jela je voleo da jede Napoleon..

 

Ali..niko kod njega nije imao peticu, ili bi je veoma retko nekome dao. Zašto?  " Bog zna za peticu, ja za četvorku a vi za trojku" 😄 

 

Sećam se i simpatičnih anegdota sa profesorom opštenarodne odbrane, sa profesorkom marksizma ( mislim da sam bila poslednja ili pretposlednja generacija koja je učila marksizam )...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/27/2022 at 4:34 PM, Cyber said:

 

Meni se cini da je za tog Labana znalo pola Beograda, toliko je bio ozloglasen.

Ma svaka skola, fakultet je imala nekog ludaka. Meni je recimo matematiku u 11toj predavala "seljanka", ime joj je bilo Dragica ili Draginja, ne mogu da se setim. Zena nije bila glupa, ali se valjda iz nekog  principa frljala sa "padezi", " jer ona predaje matematiiiku, a ne srpski". Majci je rekla da ce brat imati dvojku, pa makar znao matematiku bolje od Gausa, dokle god je ona profesor. Naravno,  ovaj je to i zasluzio, jer je podjebavo dolazeci na casove u opncima i caksirama, plus gomilu drugih ludorija. Ja sam bio fino dete i krio sam da imam brata, a na svu srecu muz joj je bio neki funkcioner koga su prekomandovali u diplomatiju, pa i ona ode sa njim. Mislim da su i profesori slavili kada je otisla, posto je znala da na casovima mezeti cvarke sa lukom.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ma svaka skola, fakultet je imala nekog ludaka. Meni je recimo matematiku u 11toj predavala "seljanka", ime joj je bilo Dragica ili Draginja, ne mogu da se setim. Zena nije bila glupa, ali se valjda iz nekog  principa frljala sa "padezi", " jer ona predaje matematiiiku, a ne srpski". Majci je rekla da ce brat imati dvojku, pa makar znao matematiku bolje od Gausa, dokle god je ona profesor. Naravno,  ovaj je to i zasluzio, jer je podjebavo dolazeci na casove u opncima i caksirama, plus gomilu drugih ludorija. Ja sam bio fino dete i krio sam da imam brata, a na svu srecu muz joj je bio neki funkcioner koga su prekomandovali u diplomatiju, pa i ona ode sa njim. Mislim da su i profesori slavili kada je otisla, posto je znala da na casovima mezeti cvarke sa lukom.

 

Ne sećam se te profesorke, ni po imenu ni po opisu, a išao sam u 11tu, rekao bih da nisam mnogo stariji, tek pola veka od mature a već se zaboravlja po nešto.
 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Ma svaka skola, fakultet je imala nekog ludaka. Meni je recimo matematiku u 11toj predavala "seljanka", ime joj je bilo Dragica ili Draginja, ne mogu da se setim. Zena nije bila glupa, ali se valjda iz nekog  principa frljala sa "padezi", " jer ona predaje matematiiiku, a ne srpski". Majci je rekla da ce brat imati dvojku, pa makar znao matematiku bolje od Gausa, dokle god je ona profesor. Naravno,  ovaj je to i zasluzio, jer je podjebavo dolazeci na casove u opncima i caksirama, plus gomilu drugih ludorija. Ja sam bio fino dete i krio sam da imam brata, a na svu srecu muz joj je bio neki funkcioner koga su prekomandovali u diplomatiju, pa i ona ode sa njim. Mislim da su i profesori slavili kada je otisla, posto je znala da na casovima mezeti cvarke sa lukom.

Mi smo imali (druga skola, nego si me podsetio), ako se dobro secam druga godina srednje, Pirocanca, a mi smo vec bili "ozloglaseno" odeljenje koje je grupno pravilo zajebancije profesorima. Dodje nam mlada profesorka I drzi cas, neka zamena...I nakon 15 min kaze ne znam sto su me svi profesori upozorili na vas, vi ste fina deca. Na kraju casa izleti placuci sa casa, kod direktora..kad je dosla razredna da nas pita sto, odgovor je bio "mi smo je pustili da vodi cas, kad smo videli da ne moze, mi smo preuzeli" 👹znaci bas smo bili nemoguci. Taj Pirocanac, ubi me sad da se setim imena, dodje prvi cas i kaze imate 5 minuta da se smejete mom mekom "ch" (nemam SR tastaturu). Mi ga svi gledamo zbunjeno 5 minuta....onda on krene da prica i mi popadamo od smeha 😅posle nas je zbog toga, i jos nekih stvari 😁uzeo na zub, niko nije mogao da dobije vise od 3. Osim ako nije bio bas introvertan, pa nije ucestvovao u svakakvim zajebancijama.

 

Nadam se da se neko ne prepozna 😊direktora necu da pominjem, posto ce ga sigurno neko prepoznati.

Ovih dana pakujem kucu da se iselim, pa sam naletela na neke uspomene, bas je cudan osecaj.

Link to comment
Share on other sites

Pre koju godinu nadjem se u BG,  a drugar koji ima firmu za rashladne uredjaje, dobije poziv iz skole u koju smo isli. Valjda kada njihovi majstori ne mogu da poprave nesta oni pozovu njega, a on mene, da vidim kako danas izgleda. Na ulazi nas sretne valjda sekretarica, on krene da objasnjava kako sam i ja isao u tu skolu kao i on. Zena krajnje ljubazna, a onda ce ti reci hocete da pogledam da li ima neko ko se i vas seca? Mislim se, treba da odes kod oftamologa, jer oni koji se mene secaju jedva da su i zivi, a ne da rade.

Svejedno, odemo na kaficu posle zavrsenog posla, pita ona za skole u Kanadi, SAD, a onda dodjemo do nekoga koga se mi secamo. Tada mlad nastavnik fizickog, dogurao vremenom i do zamenika direktora, bas kada se spremao i za penziju. Voleo je da samara, vuce za usi ucenike, sto je bilo normalno u nase vreme. Recimo, moj bi otac rekao steta sto ga jace niste udarili , a nikada nas nije tukao.  

Na veliku zalost tog nastavnika zasao je u 2000te, pa je zbog samara uceniku koji pusi u WC-u dobio otkaz, par godina pre penzije.

Nevezano za pricu skola danas izgleda 10X bolje neko kada sam ja tu isao. Klupe i stolice koje ti ne lome kicmu, odeljenja sa po dvadesetak ucenika, ali i ukupan broj ucenika smanjen barem za 30%.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesatno da ja imam mnogo vise secanja iz srednje, nego sa Faxa. Verovatno sto smo u srednjoj imali dosta bitnih dogadjaja, a I Fax je nekako bio sekundaran u tom periodu, ili u mom zivotu.

 

Bilo bi interesatno posetiti srednju, dosta tih profesora je umrlo, ili se penzionisalo. Kod mene je bilo interesatno jer sam sticajem okolnosti u toj srednjoj provela 10 godina, sve ukupno, kroz generacije.

Link to comment
Share on other sites

ja se sa mojima iz razreda u osnovnoj viđam barem jednom godišnje na nekom skupu tu u Bg, ima nas rasutih po celom svetu ali dolaze ljudi iz Norveške, Kuvajta, Makedonije, Austrije a ima i par nekih kojima je teško iz Obrenovca da se dovuku na par sati druženja. u srednjoj sam bio usmerenjak pa nekako zbog stalnih promena nisam kliknuo sa nekom grupom učenika.  Na ekonomskom fakultetu u Prištini je sredinom 80-tih dominirao prof Nikolčević koji je po bio neprelazan kao Najdovski, prvo su omogućili da se polaže ik od profesora sa albanske nastave pa kad se pokazalo da ni taj nije baš lak poseglo se za pojačanjima iz Niša i Beograda a Nikolčeviću spakovana afera oko neke diplome. Na prvom sledećem ispitnom roku kod pojačanja položilo na desetine studenata. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 5:56 PM, Baby said:

 

Ista takva je meni predavala latinski 😄 

 

Kakva koincidencija! I moja bivsa profesorka latinskog je imala taj moto. Doduse, ona je po kazivanju i imala neke veze sa bogom. Govorilo se da je svojevremeno provela neko vreme u Vatikanu. A i pojavom je bila nalik kaludjerici. Od ulaska na vrata do katedre je uvek imala u milimetar istu geometrijsku putanju u istom taktu kao robot. Govoril je vrlo distinktivnim jezikom. Kod izostanaka je uvek pitala doticnog/u za razlog. Secam se, jedna bjasnila da je propustila cas jer je otputovala na neko krstenje a ova ce na to: "Znaci, bila si angazovna porodicnim radostima." Ceo razred - diskretni kez.

 

However, ja mislim da se ta mantra o bogu i ocenama svojevremo prosirila medju nastavnickim kadrom kao neki "pedagoski trend". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...