Jump to content

Beijing 2022 - Omikronske Igre


Jurgen

Recommended Posts

Mnogo mi je drago za Sloveniju.

Šta priča ovaj komentator na ES, oni izlaze da prime medalje a on kaže nadam se da je to sad konačan plasman :smiley5: mislim jeste bilo diskvalifikacija, ali opet.

Sad je rekao da su Kanađani toliko iznenađenje sa organizator prvo nije mogao da nađe njihovu zastavu za ceremoniju... :smiley33: pa to je Kanada, nije Burkina Faso.

 

I poprilično me nervira ova njegova priča šta je i koliko zasluženo.

Link to comment
Share on other sites

U prvom krugu su diskvalifikovane Austrijanka Iraško Štolc, Japanka Takanaši i Nemica Althaus, pa su Austrija i Japan sa skokom manje jedva ušle u drugi krug kao šesti i osmi a Nemci kao deveti nisu ni prošli. U drugom krugu su obaška diskvalifikovane obe Norvežanke, Štrom i Opset. Tako su medalje osvojile reprezentacije sa svih osam skokova.

 

Da nije bilo diskvalifikacija plasman bi bio Slovenija, Japan, Austrija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sad gledam rezultate skokova i ovo je teška farsa. Moraju se menjati pravila pod hitno.

 

Inače takmičenje u spustu je bilo vrhunsko, još samo da je Clary uspeo da kompletira senzaciju 🙂

 

U bijatlonu Davidova nije izdržala na poslednjem gađanju, velika šteta, a ostale moje favoritkinje su sve sem srebrene Ševalije-Buše, podbacile na strelištu, pogotovo Lisa Teresa Hauser sa čak 3 promašaja.

Inače Vitoci je opet uspela da promaši svih 5 na prvom gađanju i po tome drži apsolutni rekord jer joj je to treći ili četvrti put ove sezone 😱

Link to comment
Share on other sites

Kako mi je žao bilo kineske klizačice, Žu ili tako nešto, tresnula je prvi skok i nije se oporavila, posle je do kraja bilo sve gore i završila je u suzama. Imala je neke fine piruete ali se pogubila potpuno, još domaći teren... morala bi da bude bolja u pojedinačnoj konkurenciji, od ovoga teško da može gore, valjda će se opustiti malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Kako mi je žao bilo kineske klizačice, Žu ili tako nešto, tresnula je prvi skok i nije se oporavila, posle je do kraja bilo sve gore i završila je u suzama. Imala je neke fine piruete ali se pogubila potpuno, još domaći teren... morala bi da bude bolja u pojedinačnoj konkurenciji, od ovoga teško da može gore, valjda će se opustiti malo.

 

Vec je bila gora u kratkom programu, zauzela je deseto mesto i donela samo jedan poen Kini 😅

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Joj. Ništa, znači popravlja se, taman da zablista na idućim Igrama...

 

Valijeva je stvarno bila fenomenalna, dok sam je gledala razmišljala sam kako je šteta potrošiti takav nastup na timski deo takmičenja. Ko zna šta je tek spremila za pojedinačno :classic_ohmy:

 

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alcesta said:

Joj. Ništa, znači popravlja se, taman da zablista na idućim Igrama...

 

Valijeva je stvarno bila fenomenalna, dok sam je gledala razmišljala sam kako je šteta potrošiti takav nastup na timski deo takmičenja. Ko zna šta je tek spremila za pojedinačno :classic_ohmy:

 

 

Isto to, klizači i klizačice uglavnom imaju jedan program po sezoni.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kamila_Valieva#Programs

Link to comment
Share on other sites

Gledam odloženo, pa kasnim. Odličan dan danas, ali neke stvari.... ono sa skokovima je blago rečeno skandalozno. Dobro je rekao jedan čini mi se od trenera, devojke su skakale sa istim odelima kao u pojedinačnoj konkurenciji. Ne znam. Drago mi je sa druge strane zbog Rusa I Kanađana, pošto oni do medalje će teško i na narednih pet olimpijskih igara, pa eto.

Short track, imam osećaj da se malo favorizuju domaći takmičari, čudne neke odluke danas sudija dok diskvalifikacija, ali eto i ovde sudije odlučile osvajače medalja. Za malo da imamo kineski podijum, ali bronza ide u Mađarsku, ako im je to neka uteha pošto su trebali da osvoje zlato. 

Mala Ruskinja sjajna, ono je bilo uživanje gledati i mislim da nas čeka spektakl sada kada krenu ozbiljna takmičenja.

Bijatlon isto kvalitetat, u brzom klizanju opet oboren olimpijski rekord....

Jedino što je bacilo senku na današnji dan, i više od sudija, je povreda mlade Amerikanke u vele slalomu. Lara Gut, malo iznenađenje, ali došla do medalje. Zlato sjajnoj Sari Hektor i bronza italijanki Brinjone. Spust isto tako dobar, Fojz na zalasku karijerw konačno zlato na Igrama.

 

Za kraj moji favoriti u Curlingu Italijani, danas su oduvali Šveđane, ono je bukvalno bilo gaženje. Uspeli su da im ukradu poen kod njihovog power play-a. Ni malo im neće sutra biti lako protiv norveškog para, oni su počeli turnir jako loše i uspeli da na kraju iščupaju polufinale, a danas posle velike borbe preko Britanaca u finalu. Još samo da ponovim Stefania Constantini je FENOMENALNA. Devojka ima 22 godine, tek je izašla iz juniora, ali....to treba videti. Želim im sreću sutra.

Link to comment
Share on other sites

Zlato za Eileen Gu u "freeski big air" disciplini! Rodjena i odrasla u USA, takmici se za Kinu, odakle joj je majka. Za mene licno glup sport, kao i druge cirkuske budalastine koje su ubacili u olimpijske igre u zadnjih 20-tak godina, ali djevojka je tipicni azijsko-americki wunderkind, izvanredan student, ocigledno izvanredan sportista, pa cak i model, sve sa 18 godina!

 

FLCwa_qWYAIBUxy - Copy.jfif

Link to comment
Share on other sites

Eto Italiji prvog zlata na Olimpijskim igrama u Curlingu. Sve to samo i isključivo sjajnoj, ali sjajnoj Stefaniji Konstantini. Odakle su iskopali ovo čudo od deteta, ali svaka čast.

 

Tužno je što nećemo gledati i žensku Italijansku reprezentaciju, ali ovo im je jedna odlična polazna tačka za sledeće Olimpijske igre. U odnosu na prošle Igre, do medalja su došli po prvi put Šveđani koji su jutros pobedili Britaniju, dok je Norveška posle bronze na prošlim Igrama, osvojila srebro.

 

Bravo, bravo Italijani, neverovatan niz od 11 pobeda, bez poraza. Neverovatan uspeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, papundek15 said:

FLCwa_qWYAIBUxy - Copy.jfif 85.21 kB · 2 downloads

Nadam se da se slika ucitala. Eileen(Ailing) Gu.

Ne vidim sliku, ali evo još malo...

https://sportklub.rs/specijali/zoi/osvajacica-zlata-prestizni-model-studentkinja-stanforda/

 

 

Edit: gledam sad reprizu kratkog programa, auuuu kako se Hanju izglupirao na startu, ne pamtim da mu se to ikad desilo.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Cilemile said:

Slovenci još dvije medalje danas!

 

Tim Mastnak srebro, Gloria Kotnik broncu - oboje u snowboardingu (paralelni veleslalom).

 

Ukupno dosad čak 5 medalja (2-1-2). Fantastičan početak igara!

Da Slovenci za sada guraju dobro. Nisu imali baš dobre Igee u Koreji, ali ovo za sada je i više nego što su očekivali, posebno snowboard.

 

Elem, Ester Ledecki druga za redom zlatna medalja u snowboard-u. Na prošlim Igrama je šokirala sa dve zlatne medalje u dva sporta. Nastupiće i na ovim igrama u Super G-u, ali ako osvoji ponovo zlato, oboriće sve kladionice na svetu 😁.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Romantik said:

Potpuni potop favoritkinja u slalomu, Sifrin jedva stigla do cetvrte kapije, a Vlhova ni senka sebe, ocito je ovaj sneg toliko drugaciji kao da je drugi sport u pitanju.

 

https://www.eurosport.com/alpine-skiing/beijing-2022/2022/i-won-the-olympic-games-vlhova-ecstatic-after-stunning-second-run-sealed-comeback-gold_vid1626763/video.shtml

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam nakon prve vožnje 😄

A realno Lena Dir je bukvalno poklonila zlato, tačno se video momenat u drugoj vožnji kad je povukla ručnu, što bi rekli prepala se uspeha, i drugu polovinu staze odvezla toliko stegnuto i ziheraški kao da je početnik. Bilo je "samo da ne pogrešim", nije važno koliko je brzo.

 

Najgore od svega što sam sinoć pred spavanje promenio prognozu duela Vlhova-Šifrin sa prve na drugu, još se radujem nakon njene prve vožnje, kao "Mikaela ne može gore od ovog" 😂

Link to comment
Share on other sites

Auuuu...

https://www.insidethegames.biz/articles/1119043/valieva-legal-problem-beijing-2022

 

Quote

The exact nature of Valieva’s problem is unclear, although there have been widespread claims that the drug involved was not performance-enhancing, but recreational.

There is also a dispute over whether the substance was taken in or out of competition.

The situation is complicated even further because, under the rules of the World Anti-Doping Code, Valieva is a "Protected Person".

That means as "an athlete who at the time of the anti-doping rule violation: has not reached the age of sixteen" Valieva cannot officially be identified if she is guilty of an anti-doping violation.

 

Pa je li moguća ovolika glupost :ajme:

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 3:22 PM, Stiletto said:

U prvom krugu su diskvalifikovane Austrijanka Iraško Štolc, Japanka Takanaši i Nemica Althaus, pa su Austrija i Japan sa skokom manje jedva ušle u drugi krug kao šesti i osmi a Nemci kao deveti nisu ni prošli. U drugom krugu su obaška diskvalifikovane obe Norvežanke, Štrom i Opset. Tako su medalje osvojile reprezentacije sa svih osam skokova.

 

Da nije bilo diskvalifikacija plasman bi bio Slovenija, Japan, Austrija.

Jel si ispratio? Eto pogledaj timsko u muskoj u ponedeljak, bice zanimljivo, RTS 2 program / Rale i ja. U subotu na programu je individualno musko.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Recreational drug? Dete od 15 godina dunulo džoint na Olimpijadi? 

 

Kina ima rigorozan zakon što se tiče droge, a ako je ona u pitanju, zbog godina ne smeš ni ime da objaviš. Ako poništiš zlatnu medalju, praktično si objavio ime, a to po zakonu ne smeš. Sad su stvarno u pravnom prebrancu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...