Jump to content

Beijing 2022 - Omikronske Igre


Jurgen

Recommended Posts

Sad odloženo gledam otvaranje ZOI, Bog te video. Saudi Arabija gde ima snega samo na razglednici ima više takmičara nego Srbija, Hrvatska ili BiH. Mislim, mi iz bivše Juge bar jednom godišnje vidimo sneg [emoji16]
 
Komentator srpskog Eurosporta je posebna priča. "Zastavu Kanade nosi Čarls Hamelin". Čovek nije neko nepoznat, osvajao zlato na ZOI, kanadski je Francuz i zove se Šarl Amele [emoji16] O nekoliko barjaktara koji se po komentatoru takmiče u "lužu" umesto u sankanju ne bih da trošim reči.
 
Kako je tek bilo onima koji su slušali komentatora RTS-a, mogu samo da im otpevam "večnaja pamjat" [emoji1]
Nisam gledao otvaranje. Jel to isti batica koji je tokom curling meča UK - AUS, više puta vikao, o toj smešnoj državi neću trošiti reči. Parafraziram.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam razumeo zasto se na ZOI jos uvek skace na ovoj skracenoj 90m skakaonici, na regularnom svetskom kupu ta disciplina je cini mi se skoro potpuno iskorenjena, a sa druge strane letovi na Olimpijadi ni u najavi. 😳

 

 

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam razumeo zasto se na ZOI jos uvek skace na ovoj skracenoj 90m skakaonici, na regularnom svetskom kupu ta disciplina je cini mi se skoro potpuno iskorenjena, a sa druge strane letovi na Olimpijadi ni u najavi. [emoji15]
 
 
Nemam nista protiv malih skakaonica. Čak su takmičenja dosta zanimljiva. Nemaš vau efekat jbte kolko leti, ali svejedno uživaš.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam da čujem šta će da kažu Šveđanke, raspale su se u slobodnom stilu, verovatno su tehničari skroz promašili voskiranje skija. 

Drago mi je zbog Štadlober, nakon onog brainfarta na 30k klasik u Pjongčangu, zaslužila je da nekad uzme olimpijsku medalju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stiletto said:

 

 

Biatlon je naravno uvek kocka, imamo Francuze koji dobro gađaju ali loše trče i Norvežane koji dobro trče ali umeju da se unerede na gađanju. Zato su mi Šveđani tu pri vrhu u štafetama, oni su egal i u jednom i u drugom. 

 

 

Francuzi ovde imaju najbrzu stafetu, ubacili su i SImon umesto Zastin Braisaz-Buse i ta druga izmena ce biti kljuc, ona je zver na skijama, ali jako nepouzdana s puskom, ne svidja mi se to, ali drzim fige da kocka uspe. Generalno ce ova mix stafeta biti skroz neizvesna, jer bukvalno jedan metak moze praviti razliku izmedju Francuske, Norveske (tu je Ekof slaba tacka, plus je pitanje je li mladji Bo vratio brzinu koja mu ove sezone nedostaje) i Svedske, a Belorusija (treca izmena je problem) i Italija (muski deo tima dosta slabiji) definitivno mogu do medalje, a ne bi bila svetska senazacija ni da uzmu zlato.

Rusija i Nemacka nemaju ni promil sanse za zlato, ali u nekom razvoju sa dosta promasaja (jak je vetar sto ce verovatno doprineti znacaju gadjanja) bi mogli iznenenaditi i uzeti medalju, mada ne verujem.

 

Meni je bijatolon omiljeni zimski sport i posle Moto GP-a generalno omiljeni sport (da, ispred tenisa, kosarke i NFL-a) a ova olimpijada obecava, jer mozda bude propast Johanesa Thinesa Boa :05:

 

46 minutes ago, Elias said:

Nikad nisam razumeo zasto se na ZOI jos uvek skace na ovoj skracenoj 90m skakaonici, na regularnom svetskom kupu ta disciplina je cini mi se skoro potpuno iskorenjena, a sa druge strane letovi na Olimpijadi ni u najavi. 😳

 

 

 

Tradicija s jedne strane a s druge izgradnja letaonice kosta puta 5 ili tako nesto naspram izgradnje male skakaonice. Ja je nikad nisam voleo jer je oduvek stil na njoj igrao preveliku ulogu.

 

 

Na FIS ski imate prediktor  za svaki dan po sportovima iz njihovog domena, zanimljivo za pracenje, ja lepo startovah sa duplom pobedom Johaug 🙂

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Romantik said:

 

Francuzi ovde imaju najbrzu stafetu, ubacili su i SImon umesto Zastin Braisaz-Buse i ta druga izmena ce biti kljuc, ona je zver na skijama, ali jako nepouzdana s puskom, ne svidja mi se to, ali drzim fige da kocka uspe. Generalno ce ova mix stafeta biti skroz neizvesna, jer bukvalno jedan metak moze praviti razliku izmedju Francuske, Norveske (tu je Ekof slaba tacka, plus je pitanje je li mladji Bo vratio brzinu koja mu ove sezone nedostaje) i Svedske, a Belorusija (treca izmena je problem) i Italija (muski deo tima dosta slabiji) definitivno mogu do medalje, a ne bi bila svetska senazacija ni da uzmu zlato.

Rusija i Nemacka nemaju ni promil sanse za zlato, ali u nekom razvoju sa dosta promasaja (jak je vetar sto ce verovatno doprineti znacaju gadjanja) bi mogli iznenenaditi i uzeti medalju, mada ne verujem.

 

Meni je bijatolon omiljeni zimski sport i posle Moto GP-a generalno omiljeni sport (da, ispred tenisa, kosarke i NFL-a) a ova olimpijada obecava, jer mozda bude propast Johanesa Thinesa Boa :05:

 

 

Tradicija s jedne strane a s druge izgradnja letaonice kosta puta 5 ili tako nesto naspram izgradnje male skakaonice. Ja je nikad nisam voleo jer je oduvek stil na njoj igrao preveliku ulogu.

 

 

Na FIS ski imate prediktor  za svaki dan po sportovima iz njihovog domena, zanimljivo za pracenje, ja lepo startovah sa duplom pobedom Johaug 🙂

Francuzi posle prve izmene će biti daleko od podijuma. Jedino sada ostali da gađaju katastrofalno pa da se nadaju nečem.

Link to comment
Share on other sites

Užasno šta uradi Anes, ali jak je vetar, biće još dosta promašaja (tipujem na Ekof) a svi preostali Francuzi su ultra brzi, brži na stazi od Norvežana, možda sporiji jedino od Šveđana, ali Šveđani će promašiti boga oca u ovakvim uslovima, tako da ima još nade za odbranu zlata.

 

Edit: strašno koliko Hana izgubi u poslednjem krugu, očito su Šveđani kao i u kros kantriju totalno promašili pripremu skija.

Edited by Romantik
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je svedski tehnicar radio, oni su jedini bez dodatnog kruga i nisu uzeli medalju. Da je neko pre takmicenja rekao da ce Svedska imati najbolji skor na strelistu, verujem da bi 9 od 10 trenera reklo da je njihovo zlato garantovano, a oni ni medalju ne uzese, nestvarno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...