Jump to content

Beijing 2022 - Omikronske Igre


Jurgen

Recommended Posts

Sutra počinju 24. zimske OI. Za razliku od Tokija na ovim Igrama će biti gledalaca, ali samo onih koji već žive u Kini i oni koji su dobili karte od kineske komunističke partije. Mnogi učesnici su imali problem da uopšte stignu u Kinu zbog pozitivnih testova na korona u danima pre početka. Međutim o odlaganju nije bilo ni reči. Videćemo na šta će ovo ličiti, ali nadam se da tokom Igara nećemo imati mnogo pozitivnih testova, i to se trenutno čini kao glavna stvar u olimpijskom selu. 

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Elem počela su takmičenja u curlngu i ženskom hokeju, a jutros su počele kvalifikacije u slobodnom skijanju.

 

Ono što je mene, a izgleda i takmičare, iznenađenje je brza curling staza, tako da je bilo mnooogo grešaka prvi dan i nekih neočekivanih rezultata. Juče je recimo norveški duo, bukvalno pobedio sam sebe protiv Češke, pošto su imali par tako neshvatljivih promašaja. 

Problem je što ako se suviše jako baci onda je "air ball" viđen, a videli smo nekoliko slučajeva juče, onda igrači skraćuju ruku i ne dobacuju gde treba. Mislim da će se to polako ispravljati kako takmičenje odmiče i smanjiće se broj iznenađenja.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Elem, ova uvodna takmičenja za sada idu odlično. Ono što sam primetio kod Mogula je da ima vetra što može da bude ozbiljan problem za ski skokove. Mnogo je hladno, što opet može da bude problem za bijatlonce i nordijce. Ova "borilišta" koja sam do sada video deluju odlično. Ipak, kada počnu prava takmičenja videće se sve.

 

Što se tiče curling-a i dalje takmičari imaju problema sa ledom i pravi se mnogo grešaka, tako da će biti bukvalno sve otvoreno. Mogul je bio zabavan, ali ovo je tek zagrevanje. Takmičio se neki "naš" Australijanac Topalović....

 

Sve u svemu jedva čekam da počne. Sutra verovatno spektakl na otvaranju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Sviđa mi se što su brzo prešli na defile, samo se nadam da će sve te sportiste negde da smeste da ne stoje do kraja programa.

U svakom slučaju, zasad vizuelno ispunjava očekivanja.

Istočni Timor baš upečatljiv :classic_biggrin:

Stajanje im ne gine, ali je dosta kraća ceremonija od letnjih pošto ima upola manje timova.

Link to comment
Share on other sites

Prognoza za sutra:

 

Skiatlon, zene: 1. Johaug 2. Karlson 3. Anderson, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Sorina

Biatlon, miks stafeta: 1. Norveska 2. Francuska 3. Svedska, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Belorusija

Ski skokovi, zene: 1. Klinec 2. Kriznar 3. Takanasi, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Avakumova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad odloženo gledam otvaranje ZOI, Bog te video. Saudi Arabija gde ima snega samo na razglednici ima više takmičara nego Srbija, Hrvatska ili BiH. Mislim, mi iz bivše Juge bar jednom godišnje vidimo sneg 😁

 

Komentator srpskog Eurosporta je posebna priča. "Zastavu Kanade nosi Čarls Hamelin". Čovek nije neko nepoznat, osvajao zlato na ZOI, kanadski je Francuz i zove se Šarl Amele 😁 O nekoliko barjaktara koji se po komentatoru takmiče u "lužu" umesto u sankanju ne bih da trošim reči.

 

Kako je tek bilo onima koji su slušali komentatora RTS-a, mogu samo da im otpevam "večnaja pamjat" 😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jurgen said:

Prognoza za sutra:

 

Skiatlon, zene: 1. Johaug 2. Karlson 3. Anderson, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Sorina

Biatlon, miks stafeta: 1. Norveska 2. Francuska 3. Svedska, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Belorusija

Ski skokovi, zene: 1. Klinec 2. Kriznar 3. Takanasi, potenicajno iznenadjenje na podijumu - Avakumova

 

Nisam video startne liste, ali ako je tu, dodaj Neprijajevu u skijatlon, a Švedsku (ako se takmiči Hana Eberg) i Takanaši u prve favorite. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto said:

 

Nisam video startne liste, ali ako je tu, dodaj Neprijajevu u skijatlon, a Švedsku (ako se takmiči Hana Eberg) i Takanaši u prve favorite. 

 

Previse su mi nesigurni Ponsiloma i Samuelson u poslednje dve izmene da bi bili ispred Norveske i Francuse, ali to je bijatlon, svasta je moguce naravno. Neprijaeva tesko da moze do medalje, nema sanse u slobodnoj tehnici sa Johaug i Svedjankama cele sezone. Takanasi je mozda i prvi favorit, ali ja mislim da ce Slovenke uzeti prva dva mesta sutra, mnogo dobro skacu ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

Večeras u neko doba noći kad se osamim, pali se C64 emulator, ubada se Competition Pro USB džojstik i kreće... 

 

 

Imao sam 16 godina kad sam ovo igrao na C64, sam igram tri kruga po šest ekipa, pa onda finale šest prvo i drugo plasiranih iz prethodnih krugova.

 

Dan danji to ponavljam za vreme svakih ZOI. Prvo na C64, danas na emulatoru. Mada mi je C64 još tu, ali ga nisam uključio u struju ima 30 godina. 

 

Znam, znam, nekad sam bio mlad i lud, sad više nisam mlad 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Jurgen said:

 

Previse su mi nesigurni Ponsiloma i Samuelson u poslednje dve izmene da bi bili ispred Norveske i Francuse, ali to je bijatlon, svasta je moguce naravno. Neprijaeva tesko da moze do medalje, nema sanse u slobodnoj tehnici sa Johaug i Svedjankama cele sezone. Takanasi je mozda i prvi favorit, ali ja mislim da ce Slovenke uzeti prva dva mesta sutra, mnogo dobro skacu ove godine. 

 

 Ako je neko zaslužio zlato na ZOI celokupnom karijerom, to je Sara Takanaši. Još se ne takmiči Lindbi, kad će ako ne sad. 

 

Biatlon je naravno uvek kocka, imamo Francuze koji dobro gađaju ali loše trče i Norvežane koji dobro trče ali umeju da se unerede na gađanju. Zato su mi Šveđani tu pri vrhu u štafetama, oni su egal i u jednom i u drugom. 

 

Da je Neprijajevoj 30km classic kladio bih se da će sve karte baciti na to. Ali 30km na ovim OI je free, classic je samo 10km i smatram da će zapeti iz sve snage zajedno sa Stupak u skijatlonu i 10km, dok će sprint free i 30km free prepustiti Sorinoj i Stepanovoj. 

 

Norveška i švedska ekipa će zapeti u svim trkama i mogu lako da izvise od takmičarki koja će sve karte baciti na jednu-dve trke, poput Ruskinja ili Amerikanki (npr Džesi Digins na sprint). 

Link to comment
Share on other sites

Na pola puta smo u Curlingu, već sam pisao da je staza dosta izazovna i bilo je i verovatno biće dosta grešaka do kraja. Za sada sa 4 pobede vode Italijani, danas su dobili Norvešku koja je totalno razočaranje za sada imaju 1-3 skor. Inače oni su zvanini vice šampioni sveta.

Iako naravno kvalitet kod miksa je lošiji nego kod timova, nekako je zabavnije gledati, makar meni 😁.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...