Jump to content

Zimski testovi 2022


Hertzog

Recommended Posts

FNldPoKXoAUPLnE.jpg

 

Rikardo Covid +.

Hamilton se zali na upravljivost bolida.

Meklaren ima problem s kocnicama.

 

Red Bul najavljuje za sutra neke novotarije na bolidu, plus znacajne promene pred prvu trku. Navodno, trenutna iteracija bolida je preteska, najtezi su od svih timova...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi su sareni u p meterinu. Nista da zakljucis ne mozes.

Ako dozivimo da gledamo prve kvalifikacije, ni tada necmo znati. Tek na samoj trci. Mislim da svi imaju problem. Da niko nije “napipao” nesto revolucionarno i da ce od trke to trke da se menja situacija.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ferrari i Red Bull jako dobro izgledaju na stazi. Ovo malo danas sto sam pratio.

 

Merc ima gadne probleme osim ako je bio dobrano natankan. Bukvalno nisu imali jedan cist krug bez greske. Negde lutaju jos uvek sa setapom izgleda. Cim se malo stabilizuju bice brzi.

 

McLaren team principal je nesto ukenjan danas delovao. Moraju da rese te probleme sa kocnicama do sledeceg vikenda.

 

Dosta izletanja, okretanja, blokiranja tockova i sl. I Maks je imao jedno okretanje posle kog je u sledecem krugu postavio u tom trenutku najbrze vreme. :lol_2:

 

Botasu je geknuo bolid. Alfa Romeo reputacija se mora preneti i u F1...

 

Videcemo kako ce sve to izgledati kada se sve odvrne za trku.

 

Edit: zaboravih da je lik iz Pirelija najavio promene na smesama, previse su bliske po performansama pa planiraju da to malo razmicu. Bitna stavka. Fazon, dva stajanja bi bila trka u Bahreinu, ali sa ne toliko velikim razlikama u performansama izmedju komponenti.

Edited by Downforce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alek The Great said:

Ovi bolidi definitivno imaju mnogo potencijala sa aspekta aerodinamike.

 

Da, definitivno, trebace vremena da se otkljuca dobitnicka formula ali tu ima jos jako puno brzine da se dobije.

 

Ono sto ne valja je tezina. Ajd' skratili su ih (premalo - mogu komotno jos metar da im skinu), ali su im mnogo povecali tezinu zbog ovih idiotskih ghetto felni na kojima je Pireli insistirao. Kad bi moglo ovo spakovati na nekih ne vise od 650 kg bili bi ubitacni bolidi!

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako:

W013 je u ovoj fazi užasan za vožnju. Skače kao jarac na pravcu, u sporim krivinama gubi naglo prijanjanje pozadi. Jedina svetla tačka je pouzdanost.

Nadam se da je pitanje set up-a i razumevanja bolida. Ako to jeste slučaj, jednom kad otključaju auto, svi ostali su najebali.

Ako to nije slučaj, moraće da se vade iz debelog bunara i titula sigurno ide negde drugde.

 

Ferari miriše na brz, efikasan, pouzdan auto. Neću dalje, izmalerisaću tifozima.

 

Meklaren je u g...., napatiće se sa pouzdanošću.

 

RB je ubedljivo najstabilniji i najneutralniji auto za sada. Pitanje koje znači titulu je koliko još "mesa" ima da se taj auto razvija.

Cenim da će se na početku sezone klati sa Ferarijem. 

Forza Sainz!

 

"Minardi"...pure midfield

 

Aston...vrlo tanko, ni blizu pravog set up-a, auto ide preko nosa kao lud.

 

Alpina...voleo bih da je to bolje. Ali nije.

 

Alfa...fenjer se smeši

 

Williams...u duelu sa Alfom

 

HAAS...seriously, who gives a fuck? Tim vulgarnog klovna u vidu tim menadžera, sklonog sumnjivom kapitalu kojekakvih mutnih likova sa izrazitom željom da maznu taj isti kapital, ljubitelji slanja šimika vozačima putem SMS-om.

Jedina svetla tačka tog sranja od tima je dedino dete kome želim brz dolazak "kući", u Ferari.

A ako Lekler ne iskida ove sezone, mož' biti i da ne čekamo dugo da dete dođe doma.

 

A možda ja preterano kenjam posle x piva i Okon osvoji titulu za Alpinu.

 

Biće super sezona, naravno ako ljubitelj jahanja tenkova kroz stepu ne krene da leči impotenciju koristeći crvenu dugmad u kancelariji umesto oklopnih brigada.

U svakom slučaju jebem mu mater. A i ovima drugima.

 

Živeli 😀

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DASUBO said:

 

Biće super sezona, naravno ako ljubitelj jahanja tenkova kroz stepu ne krene da leči impotenciju koristeći crvenu dugmad u kancelariji umesto oklopnih brigada.

U svakom slučaju jebem mu mater. A i ovima drugima.

 

Živeli 😀

 

😂😂👍

Ja bi stvarno želeo, da Alpine pokida i Alonso osvoji treču titulu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, ja od ove sezone pocinjem da pratim F1, ne vidim neku temu o Formuli 1 generalno pa cu ovde. Kako je moguce da Red bull ima 4 bolida, mislim, prakticno su Red Bull i Torro rosso ista stvar, ko je yo dozvolio i zasto, kako je to fer?? I otkad su 23 trke? Ja sam mislio da je 21 trka ukupno. 

Link to comment
Share on other sites

Dobrodosao. Bice poseban topik za svaku trku tako da bi trebalo na dan prvog treninga da ispratis. Sto se mene tice sto vise to bolje. Broj trka je promenljiva kategorija. A to za RB i Tauri ima skoro u svakom sportu, mada je ovde bas ocigledno vlasnistvo dva tima od strane jedne kompanije. Mada u samim trkama ne vidim da ta "saradnja" utice na regularnost, nista vise nego sto utice saradnja npr Ferarija i Alfe ili Mercedesa i Wiliamsa. Naravno da je logicno da se prvo neka komponenta ispita na "mladjem bratu" ili da se mladi vozaci iz akademije najpre tamo probaju.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Poslednji testovi s ovogodisnjim bolidima, sansa da se klinci puste na stazu:

 

https://www.racefans.net/2022/11/21/driver-line-up-set-for-final-f1-test-of-2022-season/

 

Quote

All 10 teams will participate in the day of running at the track which held the Abu Dhabi Grand Prix last weekend. Each will run two cars, one of which will be run by an inexperienced driver who has competed in no more than two grands prix.

 

Red Bull: Max Verstappen, Liam Lawson

Ferrari: Charles Leclerc / Carlos Sainz, Robert Shwartzman

Mercedes: Lewis Hamilton, Frederik Vesti

Alpine: Pierre Gasly, Jack Doohan

McLaren: Lando Norris, Oscar Piastri

Alfa Romeo: Valtteri Bottas, Theo Pourchaire

Aston Martin: Fernando Alonso / Lance Stroll, Felipe Drugovich

Haas: Nico Hulkenberg, Pietro Fittipaldi

AlphaTauri: Yuki Tsunoda, Nyck de Vries

Williams: Alexander Albon, Logan Sargeant

 

Testirace se nove gume za narednu sezonu, Pireli nam sprema jos jednu smesu pa cemo imati C0 do C5:

 

Quote

One key change to next year’s tyres is the addition of a new compound, as Pirelli seeks to improve its range of hard tyre options. The hardest tyre compounds used this year, the C1, will be re-labelled the C0, and a new C1 is being introduced. This will increase the total number of slick tyre compounds available for any race to six, designated C0 (hardest) to C5 (softest).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...