Jump to content

Zimski testovi 2022


Hertzog

Recommended Posts

Pos. Driver Team Time Gap Laps

1Charles Leclerc Ferrari 1:20.165 80

2Lando Norris McLaren 1:20.474 +0.309s 50

3George Russell Mercedes 1:20.784 +0.619s 77

4Sebastian Vettel Aston Martin 1:21.276 +1.111s 52

5Yuki Tsunoda Alpha Tauri 1:21.638 +1.473s 44

6Max Verstappen Red Bull 1:22.246 +2.081s 80

7Fernando Alonso Alpine 1:23.317 +3.152s 54

8Nicholas Latifi Williams 1:23.379 +3.214s 66

9Nikita Mazepin Haas 1:24.505 +4.340s 20

10Robert Kubica Alfa Romeo 1:25.909 +5.744s 9

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da gldeate vremena, ovde je samo bitna kilometraža. Ko nabije 120+ krugova za dan, taj se ima čemu nadati. Danas će se baviti sa dve glavne stvari: da li slika dobijena u tunelu i kompjuterskim simulacijama odgovara onome što se dešava u realnosti tj. radiće na skupljanju podataka kako se osptrujavaju površine i kakvi su pod/nad pritisci na njima i kako se ponaša pogon.

 

Ako te faze ispitivanja prođu bez problema, onda se ide na probe set up-a ogibljenja i igranje sa gumama. Ipak mislim da je za sada ovo u drugom planu jer temperature staze nemaju veze sa onim što će se dešavati tokom sezone.

 

Dakle, ove nedelje, aerodinamika + istresanje gremlina iz pogona.

Link to comment
Share on other sites

Ma na ovu 'ladnocu sto je u ovo doba godine i na stazi na kojoj cele zime nista nije vozeno temeljno opranoj kisama se rekordi staze ni ne mogu ocekivati, umetnost je cisto dovesti gume na radnu temperaturu. Ko sto rece Davor ovo je da se potvrde koncepti iz CFD i aero-tunela i isproverava pouzdanost. Bahrein ce nam reci nesto vise, pod uslovom da ne bude opet pescana oluja ali kao i uvek tek kad dodje prvi trkacni vikend cemo dobiti jasnu sliku. Sve ovo na testovima ne znamo da li voze krugove na isparenjima ili natankovani k'o autobus...

Link to comment
Share on other sites

Palmer kaže da je gledao bolide kraj staze i da patos radi pogotovu u brzim krivinama. U sporim krivinama je taj gubitak nešto veći,ali ako uzmemo da je ovo tek prvi dan, ubeđen sam da će bolidi do kraja sezone stići prošlogodišnja vremena.

Njegov utisak da staze je da se Ferari, Mercedes i Meklaren najbolje ponašaju u zajebanim krivinama tj. da su najstabilniji.

Ni reči o RB!

Međutim, primetno je da su bolidi puno "tvrđi", da skaču i pri najmanjoj grbi na stazi.

Šta to znači?

Pre svega, moraće da nauče da drugačije napadaju ivičnjake inače će izlomiti i oslanjanje i krila i patos i izbušiti gume 

"Američkanska livada" nema trika da se vozi sa onakvom podlogom i ako hoće trku u Ostinu moraju da potpuno ispeglanu podlogu.

Gledao sam Alonsov auto u box-u, kad je ubacio u 1. bolid se toliko zatresao da mu je zube izmestio.

To nije ništa novo, i ranije su menjači tako reagovali kad se rasterete ubacivanjem u 1.,ali je tu bilo ogibljenje koje je to donekle kompenzovalo.

Ovi se momci voze na "čamovoj dasci". Bukvalno.

 

Edited by DASUBO
Jebeni autocorrect
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzoni_m said:

Ne znam ljudi, meni ovo lici na GP oko Kalemegdana 1938-me. Planiramo trke, odmore i sl ludak tenkovima kroz suverenu drzavu.

Imam sličan utisak, samo nisam želeo da na ovoj temi stavljam te užase.

Umesto da istražujemo Mars, budaletine jurišaju stepom ko da je '43-a, a ovi drugi trljaju ruke koliko će oružja da uvale levo i desno.

A drug Si Đi sedi sa strane i mirno gledi...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

https://www.racefans.net/2022/02/24/vettel-will-not-race-russian-gp/

 

Mada, ako ovde govno udari u ventilator onako kako ima kapaciteta za to, trkanje ce nam bude najmanja briga, ima svi da svetlimo u mraku od radijacije... tojest, oni medju nama koji vec nisu pretvoreni u prah, pepeo i senke na zidovima... 😐

 

Težak licemer (Vettel). Ne smeta mu da se trka u Saudijskoj Arabiji ili Bahreinu, a sad diže glas. 

Da se ne razumemo pogrešno, i ja sam protiv rata i protiv trke u Rusiji, ali onaj ko je spreman da vozi u gore dve pomenute zemlje svakako nema moralno pravo da nekog bojkotuje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima. Ugnjetavanje i nepostovanje ljudskih prava U ZEMLJI je za osudu, kritiku, ali je i dalje, nacelno, unutrasnja stvar jedne zemlje.

Ovo sto se desava sada nije. Prema tome, moze da se kritikuju za proslogodisnje klecanje pred trku i opet vozili Saudijce ali ni blizu poredjenje sa ovim sada.

Jeste da nije topic/podforum za to, ali ovo je previse ozbiljna stvar.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drago said:

Jel to znači da više nema ni Macepina?

 

Nista se jos ne zna za Mazepina, za sada vozi na testovima.

Situaciju sa Uralkalijem komplikuju sankcije koje je uveo Bajden, Has kao americka firma vise ne moze da posluje sa Rusima.

 

Za sada jos uvek nije zvanicno otkazan Soci a ako bude (verovatno hoce) i to ce biti zbog sankcija i nemogucnosti Libertija (americke firme) i timova (UK i EU firmi) da legalno posluju u Rusiji a ne zbog svrstavanja na ovu ili onu stranu.
 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Duh sa sekirom said:

Ja bih rekao da broj krugova Ferarija u odnosu na ostale nije ništa posebno jer je podeljen između dva vozača.

Isti bolid voze obojica - samo jedan se dovozi na ove testove tako da je svejedno da li kilometrazu deli jedan ili petorica vozaca, masinerija je jedna. A to je bitno za pouzdanost. Za sada su Has i Alfa Romeo u ociglednim problemima, ostali manje-vise OK s tim sto ovi sa najvecim kilometrazama ocigledno imaju i najvise prikupljenih podataka za korelaciju tunela i CFD sa stvarnim svetom. No u ovoj fazi testova svi jos uvek kriju karte, neki jos nisu ni izlazili na mekim gumama, nemamo pojma koliko goriva je u bolidima itd.

Link to comment
Share on other sites

Pobogu Rade, pa znam to. 

I da nisam znao od ranije za ovih desetak godina ili više, koliko zajedno pratimo F1, do sada bih sigurno naučio.

No to nema veze sa onim što hoću da kažem.

Za vozača nije isto prevesti 80 ili 150 krugova za dan. Tako ako gledamo konkurenciju, tih desetak krugova razlike dnevno, pogotovo u odnosu na timove koji su vozili sa jednim vozačem, a ne sa dva, i nije neka razlika. Pre bih rekao nikakva.

Inače juče se Has dosta popravio po broju krugova, prešli su zajedno više od sto.

A kod Alfe, kada su rešili problem iz Botasove smene, Žou je prešao 71, što je tu u rangu sa ostalima. 

 

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2022 at 9:10 AM, Dzoni_m said:

Ne znam ljudi, meni ovo lici na GP oko Kalemegdana 1938-me. 

Idi Džoni u q, dva dana ne mogu da izbacim ovu tvoju rečenicu iz glave. 😀

 

Što se tiče testova, osnovni problem će izgleda biti da se bolidi "smire" na pravcu da ne bi izlomili vratove vozačima i skrckali zadnje ogibljenje.

To znači da će na osnovu ovih podataka, svi timovi bez izuzetka menjati patos za testove u Bahreinu.

Ako vidite neki auto u Bahreinu da skače ko jarac znajte da je taj tim u grosse problemu.

Pored toga, te izmene na patosu će imati ogroman uticaj na stepen prijanjanja pa se može desiti i situacija da timovi koji nisu bili toliko obećavajući na kraju pokažu sasvim solidan paket.

Meni je iskreno drago zbog Ferarija ali molim tifoze da ne lete u visine pre vremena. Puno, puno još ima da se testira i optimizuje i ovde je samo značajno ako bolidi učestalo crkavaju na stazi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro izbrojao, 6 crvenih zastava za 4 sata od jutros. 

 

Alipina se zapalila zbog problema sa hidraulikom i oni se nece vracati danas na stazu. 

 

Zhou je dva puta imao problem. Prvi put ako sam dobro procitao se okrenuo, a drugi put mu se zaustavio bolid na pravcu. 

 

Haas opet ima problema sa nekim leak-om i vecinu vremena su proveli u garazi. 

 

Vettel se sad na kraju zaustavio u zadnjem sektoru. 

 

Gasly je uspeo da slupa bolid. Izgleda samo minorno, ali je slomio prednje krilo.

 

Ferrari, Mercedes, Mclaren, Red Bull i Williams jedini bez problema od jutros. 

 

Russel najbrze vreme za sva 3 dana, par desetinki brze od Norrisovog. Verovatno zasad i dalje malo relevantno. 

 

Javili su kisu u drugoj sesiji, tako da verovatno nece biti puno akcije do kraja dana. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DASUBO said:

 

Meni je iskreno drago zbog Ferarija ali molim tifoze da ne lete u visine pre vremena. Puno, puno još ima da se testira i optimizuje i ovde je samo značajno ako bolidi učestalo crkavaju na stazi.

 

 

 

Trazis od nas nemoguce. Kakvi bi mi to tifozi bili da se odreknemo titule pre pocetka sezone 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DASUBO said:

Ako vidite neki auto u Bahreinu da skače ko jarac znajte da je taj tim u grosse problemu.

 

Slicni problemi su bili i pocetkom 80-tih kad su zabranili zavesice za venturi tunele a jos uvek nisu uveli skroz ravan patos. Sta se desava - potpritisak ispod bolida pri velikoj brzini na pravcu postaje toliko jak da vuce sa strane fals vazduh koji remeti strujanje ovog "regularnog" vazduha sto dolazi odnapred i dovodi do trenutnog pada pritiska pa bolid odskoci gore, onda se pritisak ponovo uspostavi pa se bolid prilepi, i tako u krug. Ovo je tada reseno time sto su bolide vozili vislje i sa tvrdjim ogibljenjem sto je za rezultat imalo znacajno smanjenje ukupnog prianjanja ali su bolidi postali predvidljiviji i upravljiviji za vozace.

E sad, postoje nacini da se opstrujavanje vazduha ispod bolida zatvori i bez zavesica tako sto ce se generisati vorteks ivicom patosa ali i to ima svojih mana - funkcionise samo u odredjenom opsegu brzina van kojed je neefikasno. Takvo resenje je onomad za Indi 500 izumeo Den Gerni i nazvao ga BLAT (Boundary Layer Adhesion Technique):

50115531228_c0946a5f50_b.jpg

 

E sad, koliko timovi tacno imaju slobode oko ovakvih detalja - uglavnom, ovaj bolid se pojavio na 2 trke, Indi 500 gde se kvalifikovao kao drugi ali ispao rano zbog kvara i na sledecoj trci u Milvokiju gde je dominantno pobedio nakon cega je momentalno zabranjen (slicno kao onaj Brabamov ventilator nakon Laudine pobede u Svedskoj)...

Edited by Radoye
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...