Jump to content

Zimski testovi 2022


Hertzog

Recommended Posts

Za mene je već godinama februar jedan od najlepših delova sezone F1 koja nije ni počela čestito.

Gomila skrivenih tehničkih poslastica gde u tom trenutku je potpuno nebitno da li to rešenje pun pogodak ili potpuni promašaj. Sredine nema, jer sredina znači da si podbacio...

Svi izgledaju lepo, svi mirišu na dobru sezonu, ali ima i jedan bonus.

Bonus je odsustvo balvana koje trke gledaju da bi se svađali sa nekim drugim ili da bi se preko tuđeg uspeha osetili manje promašenim. Takvi likovi usled manjka određenog stepena obrazovanja i/ili inteligencije nisu u mogućnosti da prate februarska dešavanja na pravi način. I zato ih nema, što je za mene sjajna stvar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Termini otkrivanja novih bolida, tj. barem oni poznati. Mislim da bi trebalo da su ovde.

 

F1 2022 launch dates:

---------------------------

Aston Martin: February 10

McLaren: February 11

AlphaTauri: February 14

Ferrari: February 17

Mercedes: February 18

Alpine: February 21

-------------------------

Red Bull: TBC

Williams: TBC

Alfa Romeo: TBC

Haas: TBC

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Hertzog said:

Zasto to, jbt koliko su udaljilo F1 od publike pa to nije normalno. Bukvalno je postala privilegija bogatih

 

Zato što Bahrein plaća poprilično dobro da bi bio zvanično mesto za testiranje, međutim, pošto su za ovu sezonu drastično promenjena pravila, timovi su tražili dodatan test. Tako da F1 ove treninge u Barseloni ne vodi kao testiranje. Na taj način su zadovoljili i timove i Bahrein. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

 

Zato što Bahrein plaća poprilično dobro da bi bio zvanično mesto za testiranje, međutim, pošto su za ovu sezonu drastično promenjena pravila, timovi su tražili dodatan test. Tako da F1 ove treninge u Barseloni ne vodi kao testiranje. Na taj način su zadovoljili i timove i Bahrein. 

 

Ukratko - jos jedna ujdurma da se ispostuje forma ali ne i duh ugovorenog, kao sto smo prosle godine imali "trku" u Spa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne na prvoj trci. Samo PRVI test nije otvoren za javnost. Drugi jeste. Znaci znaces posle Bahreina

 

A iskreno ti prvi testovi iz Barselone nece nam nista kazati. Jedino ako je neko napravio drasticnu gresku pa ko onomad Meklaren 😁  pa ne mogu ni do izlaska iz pitlane da sastave. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

Jel to znači da neće saopštiti ni vremena nego će biti "mi se malo vozikali, videćete na prvoj trci ko kome majku"?
 

 

Sto rece Dzoni samo je Barselona zatvorena za javnost, Bahrein nije. A verovatno ce timovi da stavljaju kojesta na drustvene medije, nekih informacija ce biti. Ali za zvanicne info moracemo sacekati drugi test.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, shonke said:

Jel to znači da neće saopštiti ni vremena nego će biti "mi se malo vozikali, videćete na prvoj trci ko kome majku"?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Biće objavljeni najbrži rezultati svakog tima tog dana. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo sa sakrivanjem testiranja u Barseloni zbog arapskih para je ista situacija kao kad smo bili klinci pa se cura u poslednjem trenutku predomisli i ode kući. A ti majčin sine uživaj u poplavelim kojones...

 

E tako isto i ovi, te sad će ovaj auto, te sad će onaj, ovaj ima ovakvu krivinu, na ovom ide onde vazduh, jao vidi ovo krilo/patos/bok/jbm li ga koji q i onda ništa.

 

Ekstremno mi ide na q ta netflixikacija F1.

 

Jeste, popizdeo sam.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je totalna glupost. Skrivaju testove od publike, od ljudi od kojih ne da nema potrebe da skrivaju, nego od nekoga kome bi MORALI da daju da vidi sve ili barem što više.

Ajde da imaš privatne testove, pa se skrivaš od konkurencije...

Ali ovde su svi zajedno. Svako vidi sve, svi imaju svoje fotografe/špijune/doušnike pomoću kojih će svakako saznati sve što se može saznati i ništa više ne bi se moglo saznati da su testovi otvoreni za javnost.

Ovo je samo zato da bi nekom kretenskom šeiku mogli da uzmu koje dodatno milionče i strpaju u džep.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno ne vidim problem u tome što je u pitanju Bahrein.

Apsolutno ne vidim razliku i da su to uradili španci, englezi, italijani ili ameri. A uradili bi da imaju love za bacanje ili da vide računa.

Meni kao ljubitelju F1 je isti kur@c, ko god da je to uradio.

Ja testove ne mogu da gledam i to je to.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...