Jump to content

Mclaren Mercedes 2022


Drago

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Na redu je Meklaren, večeras u 8. Za lakše računanje za naše drugare po raznoraznim belosvetskim vukojebinama 19.00h po Griniču (GMT).

Prenosi na YT, Meklarenovom sajtu, SkySportu i raznoraznim nedruštvenim mrežama.

Trebalo bi da bude u pitanju još jedno tradicionalno predstavljanje F1 bolida, a ne tamo neka rb baljezgarija.

Link to comment
Share on other sites

Mene "farba" na bolidu neodoljivo podseća na neki Indy car fazon. Mislim, nije baš po mom ukusu, ali uvek je dobro kad nečeg ima različitog na gridu.

Što se bolida tiče, daleko manje detalja je prisutno što se tiče aerodinamike, tako da nema šanse da je ovo verzija koja će ići na testiranje.

Link to comment
Share on other sites

Od tri bolida koja smo do sada videli svaki mi je intresantan na svoj način. 

Što se Meklarena tiče interesantan mi je taj pravougaoni pločasti deo što ide ispod gornjeg usisnika za vazduh do zadnjeg krila. Has recimo je u tom delu najuži od sva tri bolida. Aston Martin taj deo skoro da nije ni pokazao na slikama/videu, ali mi deluje da je širi, kao i McL. Has ima jako, jako male bočen usisnike, da se čovek zapita kako će taj motor da diše, a kamoli da se hladi.

Aston Martin mi ima najlepše linije. Od nosa do repa, zakrivljena neprekidna linija, škrge na bokovima (veoma interesantan detalj)... Svi ovi moji utisci su uglavnom sa estetske tačke gledišta. U tehničke detalje se ne razumem suviše. A i da se razumem, kako će sve to ukupno da fercera i koliko su dobri, nema šanse da i oni znaju bar do prvih testova, a kamoli ja.

Što se boja timova tiče, htei sam juče kad sam video Aston Martin da kažem: "vidi zeleni Ferari", ali činjenica je da sva tri bolida prate standard koji je pre nekoliko godina vratio Ferari sa crnom bojom na dnu bolida, a odgore timske boje. Kombinacija boja koje se meni lično ne sviđa. Mante se crne, 'ebla vas crna, osim ako ga celog ne omalate u nju ko Shedows ili Lotus.

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Jako zanimljiv bolid. Odlican posao na aerodinamici. Do sada prikazanih bolida (a da su pravi) ubedljivo najvise novotarija i detalja ima. 

 

Nadam se da su potrefili oslanjanje pa da Lando moze da pokaze sve sto ume. Napred pull rod, pozadi neki hibrid multilinka sa push rodovima. 

 

Ko izvuce geometriju koja ce najbolje iskoristiti gume i istovremeno odrzavati sto stabilnije uslove za funkcionisanje poda dobija ovu sezonu. Tu trazimo pobednika. A McLaren je ovde prilicno rizikovao sa novim pristupom. Drzim im fige da su napravili prave odluke. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DASUBO said:

Što se bolida tiče, daleko manje detalja je prisutno što se tiče aerodinamike, tako da nema šanse da je ovo verzija koja će ići na testiranje.

 

Da, ovo poprilicno nedovrseno deluje. Aston izgleda mnogo razradjenije u detaljima.

Link to comment
Share on other sites

Aston je tezak kao tuc. Dosta mase postavljeno visoko i siroko na bolidu. U brzim krivinama ce biti opasni jer imaju jako cist pod, ali ce se muciti u sporim krivinama prilicno zbog viseg tezista. Dosta vise otpora vazduha njihov koncept vuce pa ce i brzina na pravcu trpeti. 

 

Nije nedovrseno, samo kriju vazne detalje. Imate mnogo vise trikova u rukavu od Astona.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobre vesti za Hertu, ne znam koliko će to uticati na status Pata.

 

Za vozačku zamenu mi se ne sviđa odabir Piastrija. Iako je veliki talenat rizik je da debituje kao zamena. Upitno je i kako to da je dobar za nas, a nije za Alpin pa tamo greje klupu? Umesto Rika treba da vozi neko iskusan i etabiliran. Kvjat je dostupan pošto su mu ugasili ekipu, a Bahrein nije uveo zabranu Rusima, neka me neko ispravi ako grešim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne bih se iznenadio da dođe do momentalnog prekida saradnje u sledećih nekoliko trka jer prosipa ozbiljan broj poena, a ne pokazuje znake oporavka i napretka. Naročito posle današnjih kvalifikacija gde je devet pozicija iza Landa.

Link to comment
Share on other sites

Nema niko osim njega, u tome je stvar. Imamo Heru i O'Vorda ali obojici fali superlicenca (imaju samo za FP, ne za trke). Sa superlicencom je samo Fandorn (koga delimo sa Mercedesom kao rezervu) a nisam siguran da je on korak unapred u odnosu na Rikarda.

Tako da ove sezone guramo s njim a dogodine ce valjda neko od decurlije iz Indikara da skupi za licencu.

Link to comment
Share on other sites

A šta misliš o rokadi vozača sa nekom ekipom koja je iza nas, koliko bi to bilo izvodljivo? Meni na pamet padaju Gasli i Fetel. Magnusen, Botas i Alonso bi bili dobar izbor ali mi deluje nemoguće da dođu u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

To zavisi od mnogo faktora, i ta druga ekipa se pita. Obojica su nezadovolji tu gde su, ali ne verujem da bi AT pustio Gaslija. Aston bi mozda i pustio Fetela no opet koliko bi on bio napredak s obzirom kad su vozili zajedno Rikardo je obrisao patos s njim.
 

Jedna od mogucih opcija bio bi Pjastri kao pozajmica iz Alpina ali kakav bi Meklarenu bio interes da razigrava neiskusnog klinca za neku drugu ekipu koji ce svakako da ode na kraju sezone?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Radoye said:

 

Jedna od mogucih opcija bio bi Pjastri kao pozajmica iz Alpina ali kakav bi Meklarenu bio interes da razigrava neiskusnog klinca za neku drugu ekipu koji ce svakako da ode na kraju sezone?

 

To sa Pijastrijem nema smisla, imamo mi naše klince koje treba da razvijamo.

 

Zato je bolja opcija neko već etabiliran. Ima šanse da Gasli dođe jer je i njemu već jasno da nema ništa od sedišta u Red Bulu, Perez radi sasvim dobar posao, a ne verujem da mu Marko i Horner daju lažna obećanja. Mogli bi videti scenario kao kada je Sainc "pobegao" iz Toro Rosa u Reno u sred sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...