Jump to content

Scuderia Ferrari 2022


Hertzog

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tacno sam znao i napisao, da ce u skladu sa majicama biti dosta crne boje na bolidu. Svidja mi se… 

 

Nego, kakvi su ovo lukovi ispred bocnih usisnika za vazduh?

 

joj odmah sam se poceo loziti, jebem ti budalu 🤣

Edited by Hertzog
Link to comment
Share on other sites

Najgotivnija kolor šema na Ferariju mi je bila od 2000. do 2006. godine. Svetlija crvena od ove i bela umesto crne.

 Pokazalo se zadnjih godina da tamne boje loše izgledaju u TV prenosu. Aston na primer ima jako dobru boju na fotografijama ali u prenosu izgledaju očajno. Sa druge strane Meklaren je bljesnuo sa orandžom iako mi se ta boja ne svidja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, znam to. I sedamdesetih je Ferari imao crveno belu kombinaciju(opet zbog sponzora, mislim Teksaka). 

No ne treba mi ni crveno beli bolid, kao da im je sponzor crveni beogradski blizanac, niti imam problem sa nijansom crvene.

Meni lično smeta crna. I to ne samo kod Ferarija, nego i ostalih.

Ako ga ne omalate skroz u crno kao Lotus i Shedow, mante se crne.

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Iako se radi o iskrivljenoj slici, snimljenoj na brzaka, auto je jednostavno prelep. Da se razumemo, ko god je slikao i objavio je čista pederčina. U Ferariju su se baš nameračili da predstave ovu lepoticu kako treba i dolikuje i onda neki musavac ujebe ljudima stvar. Sisica.

 

Slažem se sa 'Forceom, da sačekamo zvaničnu prezentaciju i ispoštujemo trud ljudi u Ferariju pa ćemo komentarisati detaljno auto.

 

Link to comment
Share on other sites

I zvanicna prezentacija je zavrsena. Bolid mi bas izgleda dobro i sa mnogo bise detalja nego kod ostalih, jedino mi se ne svidjaju ovi crni tockovi, kao celicne felge na mom Renaultu. Ostalo je prava bombonica. Nos uzak i spusten, bocni usisnici siroki i uski, sa tim lukovima napred. Na brzinu pogledah klip sa prezentacije, pa nisam u detalje ulazio a ni strucnost.

 

Ovo je nasa godina, briga me za komsiluk 🙂

Link to comment
Share on other sites

E pa tifozi, nek' vam je sa srećom, Baš se radujem zbog vas, auto izgleda vrhunski. Išli su na pukovnik - pokojnik varijantu i tako i treba kad se menjaju pravila i kad zaista ideš da osvojiš šampionat.

 

Baš, baš, baš mi se sviđa vaš auto i biću srećan ako budemo mogli da se "pokoljemo" kao ljudi za čelo tabele.

 

Natenane ću večeras da prostudiram dizajn, da vidim šta će još neke kolege da kažu, pa da sutra vidimo božanu. Koliko samo volim ovaj deo sezone F1!

 

FORZA FERRARI 👍

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja pao sa stolice i jos uvek se valjam po podu...koprcam se...

 

Lepi bolidi ove sezone, ako izuzmemo te ogromne gume. Ali lepi bas. Bice milina gledati ih na stazi.

 

Jebote kakva masina. Konacno jedan Ferrari bolid ciji nos ima smisla. Hladnjaci i sve napakovano bocno i nisko. Poptuno ociscen centralni deo da se maksimalno oslobodi put protoku vazduha ka zadnjem krilu i krilima iznad difuzora. Oblik usisnika je tu da sprovede vazduh bas tamo gde treba-  ispod zadnjeg krila i izmedju vertikalnih oslonaca krila. Donji deo bocnih usisnika usmerava vazduh tako da odgura prljav vazduh od prednjih tockova dalje od poda - to svi prakticno rade ove sezone, neki manje ekstremno a neki poprilicno. Jako puno vorteks generatora na delu oko vozaceve glave, dva veca i cetiri manja.

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Hertzog said:

D025808-C-30-B6-4252-AE48-560-C03448259.
 

bem ti kakva je ovo skalamerija. Al su ga sredili… 

 

A pa ovo su već švalerski potezi, "štikla u šesnaestercu" a la Šekularac...

 

"Umireni" hladni vazduh (laminarno strujanje) se putem kanala ubrzava i prevodi preko proreza gde se sudara sa strujom toplog vazduha. Na taj način forsirana struaj hladnog vazduha koja usled kretanja u kanalu se nalazi pod pritiskom dobija dodatno ubrzanje, jer priliv toplog vazduha diže dodatno pritisak i gle, tako zgodno, "raketni mlaz" ide pod zadnje krilo gde se dešava touchdown.

 

Vrh, što bi klinci rekli.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. I ja mislim da retrovizor počinje priču. Slažem se za vortex koji usisava topao vazduh, ali je ključ da taj topao vazduh diže temperaturu a samim tim i pritisak vazdušne struje.

Dakle, dupla korist, povećani kapacitet hlađenja i višestruko povećani potisak ne samo u touchdown zoni nego duž celog zadnjeg dela.

'Force, gde misliš da je tačno touchdown zona? Meni je u prvom trenutku delovalo da su ga podvukli ispod krila i da ima neka mu ja kod opstrujavanja elemenata zadnjeg oslanjanja, ali izgleda da oni idu na veliko.

Izgleda da oni idu na gornju površinu zadnjeg krila.

To može biti mega giga super za prijanjanje, ali šta onda za povećanom količinom otpora vazduha koja direktno utiče na max brzinu na pravcu?

Aaaaaajao majko mila al' je neko ovde oznojio guj'sicu u aero tunelu...

I posle fizika i matematika nisu sexy, pa gledajte kako je lep auto...

Link to comment
Share on other sites

Ovako nekako. Izmedju glavnog i krila iznad difuzora (beam wing), izvuku sta im treba iz difuzora, i posalju iza zadnjeg tocka i u vis. Smanje otpor tako sto popune turbulentnu zonu iza zadnjeg tocka i istovremeno poboljsavaju rad zadnjeg krila i difuzora.

 

Otpor su smanjili time sto su rascistili deo oko i iza glave vozaca. Tu imaju brisan prostor ka zadnjem krilu u odnosu na konkurente. Takodje mislim da su isli na to da je najnizi pritisak poda znatno vise izmesten napred, centralno, u odnosu na ono sto se iscekuje. Prednje krilo je veoma blago u odnosu na konkurenciju i kao da je ideja da sto manje smeta podu bolida. Samo po sebi ne generise neki veliki potisak ja bih rekao. Posto su sve to centralno pomerili, ovom kerefekom sa bocnim usisnicima nadoknadjuju pozadi prianjanje.

Capture.JPG

 

edit: Hertzog bio brzi :lol_2:

Edited by Downforce
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se Ferrari najvise potrudio oko gornjeg dela auta. Doduse, ne znamo sta ce drugi doneti zaista na prvi test. 

 

Mada, fokus ovih pravila je na podu auta a tu cemo da vidimo sta je spremno, jer svi to kriju ko zmija noge. Samo ne nadam da mastovitost na gornjem delu auta nije "kompenzacija" za podnicu auta. 

 

Ako smo uboli iole pristojan auto, imamo cemu da se nadamo. Ako je problematican, pukli smo. Ne zbog toga sto to ne moze da se porpavi, vec ce krenuti tipicno zabarsko prejebavenje i svaljivanje krivice, trazenje ostavki, smena itd. A onda od posla nema nista. 

 

Drzim palceve.

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...