Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

21 minutes ago, wwww said:

jok, nije im palo na pamet, a ovamo iskopali Adria tur iz 2020 i pozivaju se na Novakovu izjavu iz chata na srpskom s srpskim sportistima u aprilu 2020.

a bas cekam da vidim kako ce da obrazloze pominjanje Adria tura u svetlu Novakovog nepostovanja corona protokola i stoga pretnje po zemlju Australiju,  kad su se tad postovali svi u to vreme vazeci propisi u Srbiji (apsolutno je nebitno koji propisi su bili na snazi u ostatku sveta u to doba, sta je bilo dozvoljeno a sta zabranjeno u to doba u Svedskoj, a sta u Australiji, USA, UK... - argumenti koji se na twiteru i po anglosaksonskim medijima potezu kad se sudi Adria turu). To da li su doticni propisi bili razumni u svetlu sveprisutne pandemije je totalno irelevantno. Vi ste u to doba bili pobedili coronu (kao i Australija pre samo koji mesec), predsednik licno izjavio, te je za drzavu Australiju i njen pravni sistem samo to relevantno. To sto su Boxy :wicked::classic_biggrin: (zezam se Boxy, nemoj odmah da se ljutis) i ostali u publici skinuli maske - to je na dusu tim ljudima. Maske, rukavice i dezinfekciona sredstva su bila ponudjena na turniru. A i igraci su bili u klubu koji je po srpskim propisima bio legalno otvoren, nije to bila ileglna zurka. Da li je to bilo pametno? Naravno da nije. Ali da li je to bilo legalno i po svim tada vazecim propisima u Srbiji? To definitivno jeste. I to je ono sto sud interesuje.

 

 

 

Znala sam da cu ponovo nekako ispasti kriva :classic_sad:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Biased.
Ono što mene zabavlja u celoj priči je činjenica je da je Novak "društvena opasnost" za Australiju, jelte, koristiće "pravo na slobodan izbor".
Vakcina je načelno pravo na izbor, i kako sad korišćenje tog prava može da ugrozi bilo šta.
Eh otkad se zalažem za obaveznu vakcinaciju i koliko bi problema bilo izbegnuto, ok možda bi stvoreni neki novi, ali šta sad?

E @urosg3

Od kad sam se ja zalagao za obaveznu i expresnu vakcinaciju širom sveta i da se rešimo, kad je to dobro, te nove pošast, corone, i  da se za par meseci vratimo normalnom životu ali nisam znao da nekom to ne odgovara nego samo novi soj, novi soj novi soj pa 3x nova doza i ko zna koliko tako godina.

Ko preživi  9-u dozu dobiće 10-u etc.......................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zvezdinho said:

Znaci sad vam ne vazi ni test na antitela koji je prosao 2 strucne nezavisne komisije koji nisu znali o kome odlucuju. Pa stvarno sve vise i vise tonete u zivo blato.

 

A kome to ne važi? Što se mene tiče, ako je australijski sud prihvatio testove kao legitimne i nije potezao dalje to pitanje, smatram to završenom pričom. I da, navijam da ih Novak odere na sudu bez obzira na svoje diskutabilne stavove o vakcinaciji jer se ponačaju skandalozno, mada mislim da je bolje za njega da sada ne igra turnir.

 

McLeod očigledno drugačije misli, jel nemamo pravo da razgovaramo pristojno i bez napušavanja koje bi nas jasno svrstalo na ovu ili onu stranu? Ili mora da se piše disclaimer pre svakog posta, "Novakov sam navijač, da me neko ne shvati pogrešno?".

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

 

Taj neoborivi dokaz ne postoji, bar u vezi testa. Sto se tice testa na antitela, to takodje nije nikakav dokaz za to da je imao pozitivni test 16. decembra. Ako ga je imao 26. decembra (sto bi bilo kasno za prijavu), naravno da ce imati antitela.


Sto se tice ulaska u Australiju kao nevakcinisani stranac, ja sam samo jos na pocetku prilozio da su uslovi za ulazak u Australiju i u savezne drzave razliciti i za gradjane Australije, tako da postoje slucajevi ljudi koji su usli u Australiju, a ne mogu svojoj kuci (u svoju drzavu), a da su za strance uslovi jos stroziji. Takodje, kao ni ovde, nista definitivno ne tvrdim, osim ociglednog ukazivanja da neke stvari koje su se ovde uzele kao aksiom u fazonu to Nole, idemo dalje, nisu tacne.

dakle, sta smo imali:

16.12. je negativan, ali glumi ludilo s Francuzima i nosi masku (da se mangupi ne dosete :wicked::classic_wink: ) .

22.12. ponovo negativan

25.12. se slika u BG - znaci nije jos otisao u Spaniju

26.12. je pozitivan i u Srbiji (morao je test tu da odradi - ili nam sad teba i dokaz da ni test nije radio?)

i onda izmedju 26. i 31.12. nekako leti za Spaniju, a za sta mu treba negativan pcr test max. 72h pre leta.

Kad li je dobio taj test? :smiley33::smiley24: Hajde nek ga je radio odmah 27.12. pa ekspresno dobio isti dan (ovog puta revnosno pregledao i spam folder). No, ni za ovaj test nemamo dokaza da je validan, je li tako? Pa ipak je u pitanju neka institucija u truloj drzavi Srbiji. Ali hajde, na tu "foru" :classic_wink: iliti "rupu u zanonu" :classic_wink: je mogao da udje u Spaniju. Pa onda narucio privatni avion za 28.12. i odleteo za Spaniju.

Pa onda 4.1. krece za Australiju i za taj let mu je sigurno trebao negativan pcr test, ne znam tacno koliko sati pre leta. Ali sve jedno da li je 48h ili 72h pre leta - ocigledno ga je imao i odradio ga u Spaniji i bio negativan. Ili ces da tvrdis da ima pipke i u spanskom "Batutu", pa su mu i ovi lazirali testove? I da sad moramo da dokazemo i da je taj test validan. :smiley33:

 

Elem, znaci da je on bio pcr pozitivan samo par dana oko tog famoznog 26.12. (24-48h). Bice da je on (sve tako nevakcinisan i s zarazom iz jula 2020) stvarno super-covek s super-imunitetom, pa jos protiv omikrona, kad su njegova stara, "ubudjala" antitela iz 2020 uspela da savladaju opaki virus i totalno ga uniste do ispod praga osetljivosti pcr testa u samo 48sati. Pravi Matt Damon is Contagious! :s_w::bravo:

 

EQtBzuuWAAAqyvB.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Simptomaticno je sto se Jelena pravi mrtva, niti se oglasava niti je Srki zvao u kolce onomad na konferenciji, kao da su ljuti na nju.

Ko zna sta je tu po sredi, ne bi me cudilo da je vide kao krivca iz nekog razloga za ovo sto se desava.

Link to comment
Share on other sites

U ovom rialitiju, pade mi na pamet, čisto mašta, kad je već rialiti jelte, da sudija izađe iz šablona i pita direktno Novaka, s obzirom da je verovatno već pored advokata, samo se ne vidi:

 

"Imate li decu?"

 

"Imam."

 

"Da li su vakcinisana?" (pritom se misli na one uobičajene, ne na kovid)

 

"Jesu."

 

"Slobodni ste."

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sumnja da je datum pozitivnog testa laziran je itekako opravdana ali to je jako tesko dokazati na sudu pa vjerovatno se zato i nisu ganjali oko toga. Zbog toga vjerovatno i nisu isli u dodatne zajebancije oko obaranja izuzeca jer vjerujem da nema na svijetu drzave koja bi dopustila nekoj drugoj drzavi da im prcka po bazi podataka za testove jer em bi mogli epski fasovat i doci do toga da im niko vise ne priznaje testove em sumnjam da je legalno jer bi time imali uvid testova svih ostalih gradjana sto bi moglo dovesti do toga da ogroman broj ljudi tuzi drzavu za neovlasteno dijeljenje privatnih podataka. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

Znaci Srbin zajebao nezavisan strucnu medicinsku komisiju drzave Viktorije i nezavisnu strucnu komisju australijske teniske federacije. Ali nece da moze da Meka prevari.

 

Evo i ovo da ti objasnim, posto izgleda i ovo prethodno ne razumes - Australija ne moze da bude zajebana ako ne moze na sudu van svake sumnje da dokaze da je test falsifikovan. Iz ovoga sto se do sada pojavilo postoji sumnja, ali ne moze definitivno da se tvrdi tako nesto.

 

Ako na sudu gde je na tebi teret dokazivanja ne mozes da nesto tako jasno definisano dokazes VAN SVAKE SUMNJE, ti gubis slucaj. Sto je najverovatniji razlog zbog cega nisu potezali to pitanje.

 

Mi ovde uopste i ne vodimo tu diskusiju. Dakle, diskusija, konkretno sa tobom je pocela tako sto sam ja pitao gde je taj dokaz da je test pravi, nisam ga video, ti mi saljes Batutov dokument.

 

Ja sam samo konstatovao cinjenicno stanje - to nije dokaz. Dokaz mogu da budu samo izvodi iz baze i logovi koji pokazuju da nista nije menjano.

 

Ako ti je Batut neka potvrda da bi mahao tim papirom u diskusiji kao Seselj, ja sa tim nemam problem, ti sa sobom resi kako verujes Batutu da je ovo dokaz, a ne verujes mu u vezi broja umrlih od korone, samo na primer.

 

Ja te kursluse u glavi nikada ne moram da resavam, jer misljenje formiram na osnovu dokaza, ne na osnovu verovanja.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

 

Ja te kursluse u glavi nikada ne moram da resavam, jer misljenje formiram na osnovu dokaza, ne na osnovu verovanja.

 

A gde je dokaz da je lazirao test ako misljenje formiras na osnovu dokaza. Da postoji taj ''dokaz'' na osnovu koga si ti formirao misljenje Novaka ne bi oprao Dunav a ni Sava. I vec bi bio isutiran iz Australije.

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

dakle, sta smo imali:

16.12. je negativan, ali glumi ludilo s Francuzima i nosi masku (da se mangupi ne dosete :wicked::classic_wink: ) .

22.12. ponovo negativan

25.12. se slika u BG - znaci nije jos otisao u Spaniju

26.12. je pozitivan i u Srbiji (morao je test tu da odradi - ili nam sad teba i dokaz da ni test nije radio?)

i onda izmedju 26. i 31.12. nekako leti za Spaniju, a za sta mu treba negativan pcr test max. 72h pre leta.

Kad li je dobio taj test? :smiley33::smiley24: Hajde nek ga je radio odmah 27.12. pa ekspresno dobio isti dan (ovog puta revnosno pregledao i spam folder). No, ni za ovaj test nemamo dokaza da je validan, je li tako? Pa ipak je u pitanju neka institucija u truloj drzavi Srbiji. Ali hajde, na tu "foru" :classic_wink: iliti "rupu u zanonu" :classic_wink: je mogao da udje u Spaniju. Pa onda narucio privatni avion za 28.12. i odleteo za Spaniju.

Pa onda 4.1. krece za Australiju i za taj let mu je sigurno trebao negativan pcr test, ne znam tacno koliko sati pre leta. Ali sve jedno da li je 48h ili 72h pre leta - ocigledno ga je imao i odradio ga u Spaniji i bio negativan. Ili ces da tvrdis da ima pipke i u spanskom "Batutu", pa su mu i ovi lazirali testove? I da sad moramo da dokazemo i da je taj test validan. :smiley33:

 

Elem, znaci da je on bio pcr pozitivan samo par dana oko tog famoznog 26.12. (24-48h). Bice da je on (sve tako nevakcinisan i s zarazom iz jula 2020) stvarno super-covek s super-imunitetom, pa jos protiv omikrona, kad su njegova stara, "ubudjala" antitela iz 2020 uspela da savladaju opaki virus i totalno ga uniste do ispod praga osetljivosti pcr testa u samo 48sati. Pravi Matt Damon is Contagious! :s_w::bravo:

 

EQtBzuuWAAAqyvB.jpg

 

 

Postoji mogucnost da taj test 26. decembra uopste nije njegov, a da antitela ima od infekcije koju test nije uhvatio. Postoji i mogucnost da je test 26. decembra bio lazno pozitivan, a zatim odmah dobio negativan. Postoje zaista raznorazne mogucnosti.

 

Sto u krajnjoj liniji nije ni bitno, mene je samo zanimalo gde je taj dokaz, a iz ove diskusije vidim da ga jos uvek nazalost nema 🙂

Link to comment
Share on other sites

A ko tvrdi da je potpuno izvesno da je test lažiran?

 

Moguće je i npr. da je na prvom testu izdatom 16. nešto od podataka zabrljano, pa je naknadno izdat novi s ispravnim podacima na osnovu istog uzorka.

 

Poenta je u tome da je poželjno da se ta stvar jednom za svagda razjasni, što se evo već 4 dana od Špigelovog članka ne dešava.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Novak uz nasu naprednu drzavu ili je jednostavno isao neodgovoran i sa virusm da bleji po BG-u i belom svetu. Meni je neverovatno da nema nivoa osude, vec u fazonu sto nije precutao. To me najvise rastuzuje, pa gde ce vam dusha. Nek igra jbni tenis,samo ovde se ne radi o njemu, vec vama kojimaje to prihvatljivo...

Pa neće Novak više da igra ovakav jebeni tenis i zato nije prećutao.

On neće kao onaj Zevsov i Kirkin sin da bude isti sa svima u toru.

A Oni nisu čitali Odiseju pa da znaju ko je spasio Kirkinu decu da ne budu isti

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

A gde je dokaz da je lazirao test ako misljenje formiras na osnovu dokaza.

 

Gde ja tvrdim da postoji dokaz da je lazirao test? U pet postova zaredom pisem da, zbog nepoklapanja ID u bazi postoji SUMNJA da test nije pravi.

 

A da bi definitivan dokaz za to da li je test pravi ili laziran bio izvod iz baze sa sve logovima, jer samo tako mozes da vidis da li je u bazi nesto menjano ili ne.

 

Ovo sto je izvuceno, kao i ono pozitivan/negativan na pocetku moze biti fluke zbog nenormalno visokog broja zahteva prema bazi u kratkom vremenskom intervalu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, erwin said:

A ko tvrdi da je potpuno izvesno da je test lažiran?

 

Moguće je i npr. da je na prvom testu izdatom 16. nešto od podataka zabrljano, pa je naknadno izdat novi s ispravnim podacima na osnovu istog uzorka.

 

Pa takav je sentiment u sveCkim medijima i među Tviter stručnjacima, pri čemu se prenebregava postojanje testa na antitela.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Gde ja tvrdim da postoji dokaz da je lazirao test? U pet postova zaredom pisem da, zbog nepoklapanja ID u bazi postoji SUMNJA da test nije pravi.

 

7 minutes ago, McLeod said:

 

 

Ja te kursluse u glavi nikada ne moram da resavam, jer misljenje formiram na osnovu dokaza, ne na osnovu verovanja.

 

 

:smiley33:

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Pa takav je sentiment u sveCkim medijima i među Tviter stručnjacima, pri čemu se prenebregava postojanje testa na antitela.

 

Pa je l' moramo opet o tome? 🙂 To sto ima antitela ne znaci da su ta antitela od infekcije 16. decembra. Mozda je to neka infekcija koju test nije uhvatio. A mozda je i od 26. decembra. Normalno bi bilo da su od 16, ali to ne mora da bude tako.

Just now, Zvezdinho said:

 

:smiley33:

 

Razmisli dobro, mozda ces nekad i razumeti. Da ti pomognem jos jednom - formirati misljenje o tome da Batutov dokument nije dokaz ne znaci da sam formirao misljenje o tome da li je falsifikovao test ili nije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

 

Brt, evo samo za tebe opet - test na antitela ne znaci da je pozitivan test 16. decembra validan. Nije toliko tesko da razumes, evo objasnicu ti postupno. To znaci da on ima antitela od prethodne infekcije. Za koju ne znamo kad je bila, a ne zna ni on. Moze da bude i da zna, i da je to 16. decembar, ali to ne mora da bude 16. decembar.

 

Moze da bude i 26. decembar koji se pojavljuje kao ID u bazi. Problem je sto je 26. decembar prekasno da se dobije medicinsko izuzece.

 

Pa je onda, krajnje hipoteticki, moglo da se u bazi ispravi da je test 26. decembra zapravo bio test 16. decembra, a test koji je negativan od 22. decembra da ostane u prilogu.

 

Nadam se da ti je sada jasnije.

 

Mislim da mašiš suštinu: mogu da se složim da nema čvrstog dokaza o validnosti testa od 16.12. ali taj dokaz nije nikome potreban, osim možda tebi. Da pokušam još jednom: dokle god ne postoji dokaz da je test lažiran, on je pred Ovlašćenim institucijama validan. Da li je za tebe ili za mene validan, nema nikakav značaj. Šta predstavlja dokaz da je npr. Rafa Nadal vakcinisan? Nekakav QR kod. A gde je DB zapis toga? A gde je dokaz da neko nije samo uradio inser into u tu DB? A gde je dokaz da lekar koji ga je zvanično vakcinisao nije špricnuo sadržaj u lavabo i samo nalepio nalepnicu/lupio pečat/štagod? Ni ravnozemljaši nemaju dokaz da se zemlja okreće jbg (ne mislim to o tebi).

Mislim, sumnjaj ti koliko hoćeš, ne kažem da je sumnja subjektivno neopravdana, ali zasipaš forum irelevantnim stvarima. Što reče neko, dokaži da je lažirao, pa pravac na Sud. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

P

1 minute ago, McLeod said:

 

Pa je l' moramo opet o tome? 🙂 To sto ima antitela ne znaci da su ta antitela od infekcije 16. decembra. Mozda je to neka infekcija koju test nije uhvatio. A mozda je i od 26. decembra. Normalno bi bilo da su od 16, ali to ne mora da bude tako.

 

Razmisli dobro, mozda ces nekad i razumeti. Da ti pomognem jos jednom - formirati misljenje o tome da Batutov dokument nije dokaz ne znaci da sam formirao misljenje o tome da li je falsifikovao test ili nije.

 

 

 

Prvo si rekao da formiras misljenje na osnovu dokaza, a ne na osnovu verovanja, a posle kazes da si forimirao misljenje na osnovu sumnje.Daj dogovori se sam sa sobom prvo pre nego sto sa visine drzis lekcije drugima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, ja dobih pozitivan nalaz od batuta, ali posto mi nisu prilozili dokaz za to, ja krenuo po televizor u Segedin (povoljnije cene nego u Beogradu) i na granici mi carinik trazi PCR, ja mu pruzam, on kaze, gospodine pa vi ste pozitivni, ne mozete u nasu drzavu! Ja mu odgovorih, gde je dokaz da sam pozitivan, pa ovaj batut je drzavna institucija pod kontrolom vlasti i Vucica, a on nas laze za manje vise sve, ovaj papir mogu da okace macku o rep, pustite me da kupim televizor pa se vracam brzo. I on me pusti zaista, jer nije bilo dokaza da sam pozitivan. Bitno da napomenem da sam ispostovao datu rec, i vratio se cim sam kupio televizor.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LjubavPremaMolu said:

 

Mislim da mašiš suštinu: mogu da se složim da nema čvrstog dokaza o validnosti testa od 16.12. ali taj dokaz nije nikome potreban, osim možda tebi. Da pokušam još jednom: dokle god ne postoji dokaz da je test lažiran, on je pred Ovlašćenim institucijama validan. Da li je za tebe ili za mene validan, nema nikakav značaj. Šta predstavlja dokaz da je npr. Rafa Nadal vakcinisan? Nekakav QR kod. A gde je DB zapis toga? A gde je dokaz da neko nije samo uradio inser into u tu DB? A gde je dokaz da lekar koji ga je zvanično vakcinisao nije špricnuo sadržaj u lavabo i samo nalepio nalepnicu/lupio pečat/štagod? Ni ravnozemljaši nemaju dokaz da se zemlja okreće jbg (ne mislim to o tebi).

Mislim, sumnjaj ti koliko hoćeš, ne kažem da je sumnja subjektivno neopravdana, ali zasipaš forum irelevantnim stvarima. Što reče neko, dokaži da je lažirao, pa pravac na Sud. 

 

Ja ovde uopste ni ne nastupam sa strane australijskog suda, niti pisem o potencijalnoj raspravi o tome tamo. Vrati se par strana unazad i procitaj moj prvi post u vezi ovoga. Samo sam pitao gde je DOKAZ da je test pravi, posto ga nisam video, mozda sam ga propustio (pritom nisam bio ironican, preskakao sam strane u poslednja dva dana). Dobio sam dokument Batuta kao "dokaz". Potom sam samo konstatovao ocigledno - to nije dokaz. I onda smo dobili ovu diskusiju koja polako prelazi u trolovanje.

 

Mene licno je zanimalo, jer se o tome pisalo na 50 strana, zanima me da li ce se razresiti, mada mogu da pretpostavim da nece.

 

Nista vise od toga. Ako tebe to ne zanima, to je skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Pa je l' moramo opet o tome? 🙂 To sto ima antitela ne znaci da su ta antitela od infekcije 16. decembra. Mozda je to neka infekcija koju test nije uhvatio. A mozda je i od 26. decembra. Normalno bi bilo da su od 16, ali to ne mora da bude tako.

 

Pa jbg, ne mora ništa da znači i sve može da bude ovako ili onako, ali ajde da ga za svaki slučaj razapnemo prvo na Tviteru tvrdnjama da se tu nešto ne poklapa, a onda te tvrdnje proglasimo za credo i prenesemo putem zvaničnih medija. Pa kad vidimo da to ne može da prođe, onda daj da ga proglasimo za bio-teroristu ili šta već.

 

Ništa upućeno tebi, samo komentarišem način na koji se stvara narativ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...