Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, McLeod said:

 

Ne moras da verujes Batutu. Ne moras da verujes nikome. Postoje naucno utemeljena saznanja koja sezu preko 100 godina u proslost.

 

Jer vidis, tu je srz problema, ne samo u vezi ovoga, nego u vezi bilo cega - nerazumevanje empirije, nauke i logike (ne pricam tebi nego uopste).

 

Ja ne moram da verujem nikome, ako mogu da razumem problem. To sto neko drugi imputira verovanje meni ili biranje strane na osnovu emotivne vezanosti ili druge vrste naklonosti jednoj ili drugoj strani, moze samo da bude indikator da ta osoba zapravo tako bira stranu i u ovom slucaju, a i generalno.


Da, baš je empirisjki to da se suočiš sa neoborivim dokazom da nisi u pravu i da samo nastaviš da ga ignorišeš. (Kao ti u vezi s tvrdnjom da je u Australiju nemoguće ući kao stranac ako nisi vakcinisan). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jurgen said:

 

- Australija kaže mogu samo vakcinisani da igraju

- Novak kaže ne igram na AO

- Australija kaže može da se uđe u državu i uz medicinsko izuzeće

- Novak kaže idem u Australiju, dobio sam medicinsko izuzeće i vizu

- Australijski graničari kažu nisi lepo popunio formulare, oduzimamo ti vizu ideš napolje ili u pritvor

- Novak kaže idem u pritvor

- Srđan Đoković kaže moj sin je u zatvoru, utamničili ga skotovi, u neuslovim uslovima, organizuje proteste ispred Skupštine Srbije

- Australija i Novak idu na sud, sudija kaže graničari su na nepropisan način oduzeli vizu, vraćam ti vizu.

- Novak ide da trenira, pojavljuju se dokumenti da je bio zaražen 16.12.2021.

- Novinari kažu Nole je bio sa decom u Srbiji 17.12, 18.12 sa novinarima L'ekipa

- Srđan organizuje konferenciju za štampu, slavi sudiju koji je dneo odluku, na pitanje o 17. i 18.12 kaže završena konferencija

- Novak kaže 17.12 nisam znao da sam pozitivan, jebiga, a 18.12 sam znao, ali sam nosio masku.

- U Australiji nemiri 

- Australijski ministar kaže Novak je pretnja po ne znam šta, ali je pretnja i opet mu oduzimamo vizu

- Novak se opet žali

- To be continued 

- U Australiji nemiri ZDRAVOOOO 😄

- To be continued 

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Ne znamo da li je Australija uopste i pokrenula to pitanje. Nemamo dokaz za to kako bih rekao 🙂

 

Mene je samo zanimalo gde je dokaz da je test pravi, ova diskusija mi je pokazala da on i dalje ne postoji, saznao sam sta sam pitao, hvala.


Again, test na antitela koji su pregledala dva panela lekara iz Australije. 

Link to comment
Share on other sites

on je valjda prilozio i test na antitela (to valjda slao i za to medicinsko izuzece). a ako mu bas ne veruju mogu u australijskoj laboratoriji da odrade test i ... mirna Backa. cini mi se da sam negde procitala da je Novakov tim to i predlozio, ali nisam 100% sigurna.

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tunji Awojobi said:


Dokaz je i test na antitela koji je takođe priložio uz dokumentaciju. Tako da, ako AUS ima osnovanog razloga da sumnja u validnost testa, mogu jednostavno da traže da se ponovi test na antitela. 

 

Australija nigde nije potencirala na tome i ja ne znam da li je to zbog toga sto misle da ce ovako lakse dobiti slucaj, ili im nije ni palo na pamet. Uostalom, to je sve potpuno nebitno.

 

Jos jednom, posto se pominjao dokaz da je test pravi, zeleo sam da vidim gde je, posto ga nisam video, a pratio sam od pocetka tu zavrzlamu bez definitivnog zakljucka.

 

Konstatovao sam da papir izdat od Batuta ne moze da bude nikakav dokaz. Zna se sta bi bio dokaz - originalni izvod iz baze i logovi koji pokazuju da nista nije menjano. To nemamo.

 

Zakljucak - dokle god se ne pojavi tako nesto, dokaz za jednu ili drugu tvrdnju ne postoji, moze da ostane samo sumnja.

 

A onima koji zele da veruju dokazi i pre ovoga ne trebaju, jer kao sto smo na pocetku imali cirkus oko toga da je izasao napolje zarazen, odmah su se tu nasli pojedini koji su i to racionalizovali i pokusali da odbrane.

 

Tako da za one koji se vode tim emotivnim uplivima i verovanjem Zemlja moze da bude i ravna ploca, u to necu da ulazim.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ne znamo da li je Australija uopste i pokrenula to pitanje. Nemamo dokaz za to kako bih rekao 🙂

 

Mene je samo zanimalo gde je dokaz da je test pravi, ova diskusija mi je pokazala da on i dalje ne postoji, saznao sam sta sam pitao, hvala.

 

Test možda i nije pravi, ja ne isključujem tu mogućnost - ali zašto AUS nije pokrenula pitanje i tražila da se to ispita? Nezavisni stručnjaci, transparentna istraga i ostalo, pa to bi išlo njima u prilog ako je test lažan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

Ne znamo da li je Australija uopste i pokrenula to pitanje. Nemamo dokaz za to kako bih rekao 🙂

 

Mene je samo zanimalo gde je dokaz da je test pravi, ova diskusija mi je pokazala da on i dalje ne postoji, saznao sam sta sam pitao, hvala.

Čekaj, ko traži sem Tebe dokaz da je test pravi...a da je to validno, legitimno traženje u smislu rešavanja nečeg bitnog.

Zašto *sumljaš?

 

 

Edited by Bromoviski
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Da, baš je empirisjki to da se suočiš sa neoborivim dokazom da nisi u pravu i da samo nastaviš da ga ignorišeš. (Kao ti u vezi s tvrdnjom da je u Australiju nemoguće ući kao stranac ako nisi vakcinisan). 

 

Taj neoborivi dokaz ne postoji, bar u vezi testa. Sto se tice testa na antitela, to takodje nije nikakav dokaz za to da je imao pozitivni test 16. decembra. Ako ga je imao 26. decembra (sto bi bilo kasno za prijavu), naravno da ce imati antitela.


Sto se tice ulaska u Australiju kao nevakcinisani stranac, ja sam samo jos na pocetku prilozio da su uslovi za ulazak u Australiju i u savezne drzave razliciti i za gradjane Australije, tako da postoje slucajevi ljudi koji su usli u Australiju, a ne mogu svojoj kuci (u svoju drzavu), a da su za strance uslovi jos stroziji. Takodje, kao ni ovde, nista definitivno ne tvrdim, osim ociglednog ukazivanja da neke stvari koje su se ovde uzele kao aksiom u fazonu to Nole, idemo dalje, nisu tacne.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, implant said:

 

Test možda i nije pravi, ja ne isključujem tu mogućnost - ali zašto AUS nije pokrenula pitanje i tražila da se to ispita? Nezavisni stručnjaci, transparentna istraga i ostalo, pa to bi išlo njima u prilog ako je test lažan.

 

Ne znam. Mozda zato sto smatraju da su im ovako vece sanse da ispune cilj. A mozda su i kompletni idioti, sto nije nemoguce imajuci u vidu kako generalno hendluju ovu situaciju.

 

4 minutes ago, Bromoviski said:

Čekaj, ko traži sem Tebe dokaz da je test pravi...a da je to validno, legitimno traženje u smislu rešavanja nečeg bitnog.

Zašto 'sumljaš?

 

 

 

Ja sam trazio dokaz da je test pravi jer se pomenuo na prethodnim stranama. Jer me zanima. Jer se o tome vodila diskusija na 50 strana ovde, vodila se prica na tviteru, Spigl i drugi strani mediji su objavili pricu o tome. Ne resava nista bitno u vezi konkretnog slucaja, a sumnjam zato sto ocigledno postoji razlog za sumnju.

2 minutes ago, wwww said:

Eh, cak je i Nikovo tvrdo srce ganuo tretman Novaka, ali Mekovo...   neeeee, nema sanse.

:wink2:

 

Meni je zao sto mu se ovo desava i to sam rekao vec pet puta.

 

Ali ako mi je zao to ne znaci da cu da sebi dam za pravo da je za pitanje koje jeste realno vazno, a govori i o njegovom karakteru, ali i ovoj zemlji, dovoljno objasnjenje pecat iz Batuta.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Onda da ne vjerujemo Batutu ni za preporuke o vakcinaciji? Sto bi avaksi rekli “‘Oću da znam sta ide u tu vakcinu!”

Da, ne verujem Batutu, koji je 3-4 puta umanjio broj umrlih od kovida u Srbiji.   

 

 

Zašto bi tačno trebalo da mu verujem, kad su njegovi čelnici glavni Vučićevi saradnici u zataškavanju činjenice da smo među 5 najgorih država u svetu po broju umrlih u odnosu na broj stanovnika?

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

pa ocigledno je za drzavu Australiju dovoljan dokaz.

ako ti imas neka druga saznanja, lepo previ tabak (bese ti pravnik, ekonomista, IT strucnjak, filozof, politicar, trener, igrac, kuvar, biolog, lekar, automehanicar, astronaut… ), napisi tuzbu pa isteraj stvar do kraja.

Ispravio sam ti ovo.

  • Like 3
  • Thanks 5
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Ne znam. Mozda zato sto smatraju da su im ovako vece sanse da ispune cilj. A mozda su i kompletni idioti, sto nije nemoguce imajuci u vidu kako generalno hendluju ovu situaciju.

 

Ima tu jedan problem, veće su im šanse da dobiju slučaj na osnovu nečeg opipljivog kao što je lažiran test, nego na osnovu priče da je Đoković opasnost po javni red i mir u Australiji. To je toliko nebulozno da je prosto nemoguće da advokatski tim koji će za ovaj slučaj uzeti više para nego ti i ja za 5 godina rada, nije svestan te činjenice. Mene to navodi na zaključak da su se u tom razgovoru Brnabićke i Morisona pokrenule priče koje su za obe vlade mnogo bitnije od trenutne situacije, a to može biti recimo Rio Tinto, pretnja tužbom pred sudom za ljudska prava od strane Đokovića ili nešto slično.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Australija nigde nije potencirala na tome i ja ne znam da li je to zbog toga sto misle da ce ovako lakse dobiti slucaj, ili im nije ni palo na pamet. Uostalom, to je sve potpuno nebitno.

 

Jos jednom, posto se pominjao dokaz da je test pravi, zeleo sam da vidim gde je, posto ga nisam video, a pratio sam od pocetka tu zavrzlamu bez definitivnog zakljucka.

 

Konstatovao sam da papir izdat od Batuta ne moze da bude nikakav dokaz. Zna se sta bi bio dokaz - originalni izvod iz baze i logovi koji pokazuju da nista nije menjano. To nemamo.

 

Zakljucak - dokle god se ne pojavi tako nesto, dokaz za jednu ili drugu tvrdnju ne postoji, moze da ostane samo sumnja.

 

A onima koji zele da veruju dokazi i pre ovoga ne trebaju, jer kao sto smo na pocetku imali cirkus oko toga da je izasao napolje zarazen, odmah su se tu nasli pojedini koji su i to racionalizovali i pokusali da odbrane.

 

Tako da za one koji se vode tim emotivnim uplivima i verovanjem Zemlja moze da bude i ravna ploca, u to necu da ulazim.

jok, nije im palo na pamet, a ovamo iskopali Adria tur iz 2020 i pozivaju se na Novakovu izjavu iz chata na srpskom s srpskim sportistima u aprilu 2020.

a bas cekam da vidim kako ce da obrazloze pominjanje Adria tura u svetlu Novakovog nepostovanja corona protokola i stoga pretnje po zemlju Australiju,  kad su se tad postovali svi u to vreme vazeci propisi u Srbiji (apsolutno je nebitno koji propisi su bili na snazi u ostatku sveta u to doba, sta je bilo dozvoljeno a sta zabranjeno u to doba u Svedskoj, a sta u Australiji, USA, UK... - argumenti koji se na twiteru i po anglosaksonskim medijima potezu kad se sudi Adria turu). To da li su doticni propisi bili razumni u svetlu sveprisutne pandemije je totalno irelevantno. Vi ste u to doba bili pobedili coronu (kao i Australija pre samo koji mesec), predsednik licno izjavio, te je za drzavu Australiju i njen pravni sistem samo to relevantno. To sto su Boxy :wicked::classic_biggrin: (zezam se Boxy, nemoj odmah da se ljutis) i ostali u publici skinuli maske - to je na dusu tim ljudima. Maske, rukavice i dezinfekciona sredstva su bila ponudjena na turniru. A i igraci su bili u klubu koji je po srpskim propisima bio legalno otvoren, nije to bila ileglna zurka. Da li je to bilo pametno? Naravno da nije. Ali da li je to bilo legalno i po svim tada vazecim propisima u Srbiji? To definitivno jeste. I to je ono sto sud interesuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

jok, nije im palo na pamet, a ovamo iskopali Adria tur iz 2020 i pozivaju se na Novakovu izjavu iz chata na srpskom s srpskim sportistima u aprilu 2020.

a bas cekam da vidim kako ce da obrazloze pominjanje Adria tura u svetlu Novakovog nepostovanja corona protokola i stoga pretnje po zemlju Australiju,  kad su se tad postovali svi u to vreme vazeci propisi u Srbiji (apsolutno je nebitno koji propisi su bili na snazi u ostatku sveta u to doba, sta je bilo dozvoljeno a sta zabranjeno u to doba u Svedskoj, a sta u Australiji, USA, UK... - argumenti koji se na twiteru i po anglosaksonskim medijima potezu kad se sudi Adria turu). To da li su doticni propisi bili razumni u svetlu sveprisutne pandemije je totalno irelevantno. Vi ste u to doba bili pobedili coronu (kao i Australija pre samo koji mesec), predsednik licno izjavio, te je za drzavu Australiju i njen pravni sistem samo to relevantno. To sto su Boxy :wicked::classic_biggrin: (zezam se Boxy, nemoj odmah da se ljutis) i ostali u publici skinuli maske - to je na dusu tim ljudima. Maske, rukavice i dezinfekciona sredstva su bila ponudjena na turniru. A i igraci su bili u klubu koji je po srpskim propisima bio legalno otvoren, nije to bila ileglna zurka. Da li je to bilo pametno? Naravno da nije. Ali da li je to bilo legalno i po svim tada vazecim propisima u Srbiji? To definitivno jeste. I to je ono sto sud interesuje.

 

 

 

Pa vec sam rekao da je iz ugla suda nedvosmisleno dokazati da je test lazan iz ovoga sto imamo tesko, ako ne i nemoguce. Jer moras da dokazes van razumne sumnje, a teret dokazivanja je na njima.

 

Sa druge strane, mi ovde nismo sudije, ja sam samo primetio da "dokaz" koji ste prilozili ovde da je test pravi - nije dokaz. Prosto cinjenicno stanje.

 

Sto se ostatka posta tice, to je njihov slucaj koji vode kako vode, ne odnosi se na ono sto sam ja pitao.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, implant said:

 

Ima tu jedan problem, veće su im šanse da dobiju slučaj na osnovu nečeg opipljivog kao što je lažiran test, nego na osnovu priče da je Đoković opasnost po javni red i mir u Australiji. To je toliko nebulozno da je prosto nemoguće da advokatski tim koji će za ovaj slučaj uzeti više para nego ti i ja za 5 godina rada, nije svestan te činjenice. Mene to navodi na zaključak da su se u tom razgovoru Brnabićke i Morisona pokrenule priče koje su za obe vlade mnogo bitnije od trenutne situacije, a to može biti recimo Rio Tinto, pretnja tužbom pred sudom za ljudska prava od strane Đokovića ili nešto slično.

 

Pa jesu, ali ja mogu odmah da ti kazem da sa ovim sto je do sad izaslo u javnost to ne moze da se dokaze. Ovo sto je do sada izaslo u javnost moze samo da baci sumnju na to da li je test pravi. Za sud to nije dovoljno.

 

Sto se tice Rio Tinta, ne verujem. To je i dalje kompanija osnovana u Australiji, ali ne verujem da trenutno ikakve veze ima sa istom, i tamo su imali ozbiljnih problema i ne gledaju na njih blagonaklono.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Znaci sad vam ne vazi ni test na antitela koji je prosao 2 strucne nezavisne komisije koji nisu znali o kome odlucuju. Pa stvarno sve vise i vise tonete u zivo blato.

 

Brt, evo samo za tebe opet - test na antitela ne znaci da je pozitivan test 16. decembra validan. Nije toliko tesko da razumes, evo objasnicu ti postupno. To znaci da on ima antitela od prethodne infekcije. Za koju ne znamo kad je bila, a ne zna ni on. Moze da bude i da zna, i da je to 16. decembar, ali to ne mora da bude 16. decembar.

 

Moze da bude i 26. decembar koji se pojavljuje kao ID u bazi. Problem je sto je 26. decembar prekasno da se dobije medicinsko izuzece.

 

Pa je onda, krajnje hipoteticki, moglo da se u bazi ispravi da je test 26. decembra zapravo bio test 16. decembra, a test koji je negativan od 22. decembra da ostane u prilogu.

 

Nadam se da ti je sada jasnije.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

Znaci sad vam ne vazi ni test na antitela koji je prosao 2 strucne nezavisne komisije koji nisu znali o kome odlucuju. Pa stvarno sve vise i vise tonete u zivo blato.

Biased.
Ono što mene zabavlja u celoj priči je činjenica je da je Novak "društvena opasnost" za Australiju, jelte, koristiće "pravo na slobodan izbor".
Vakcina je načelno pravo na izbor, i kako sad korišćenje tog prava može da ugrozi bilo šta.
Eh otkad se zalažem za obaveznu vakcinaciju i koliko bi problema bilo izbegnuto, ok možda bi stvoreni neki novi, ali šta sad?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

I sam reče da se ne bi vakcinisao sad, da nije morao zbog AO, ali ovo ne može da popularizuje antivax kampanju, jer....zavrnuo je rukav, iako nije hteo.

Verovatno kao i veliki broj Australijanaca.

ne vidim kakve veze cicipasov stav ima veze sa novakom u ovom kontekstu?

inace, i to sto je cicipas rekao jeste antipropaganda vakcine, i njemu bi bilo pametnije da je cutao

 

isto tako ja ne tvrdim uopste da su novakovi stavovi drasticno razliciti od nekih drugih ljudi, sportista, tenisera...samo je ceo taj paket i narativ, koji je on sam izgradio oko sebe, takav da njega danas ogroman broj ljudi vidi kao antivax ikonu

podrsku uglavnom dobija od drugih antivaxera, ili od ovih sto piju pricu srbin sam protiv celog sveta

ovo je, pre svega, njegova PR katastrofa, i tu placa cenu sto se okruzio i veruje budalama

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LjubavPremaMolu said:

Kako god ovo završilo Novaku će biti praktično nemoguće da nastavi karijeru ako se ne vakciniše jer će na svim turnirima biti predstavljan kao pripadnik antivakserske agende i kao takav diskriminisan i pod strašnim pritiskom što javnosti što politike. Mada, postigao je sasvim dovoljno. Taman da i sada završi karijeru ona je stvarno izvanredna, a i uvek bi se postavljalo pitanje "koliko bi tek Đoković osvojio grend slemova, samo da se hteo vakcinisati". Čak bi i sa te strane ušao u istoriju kao legenda. Tako da... opušteno.

Nije bas tako, trenutno je miran sest meseci od testiranja da je pozitivan, to je ekvivalent vakcinaciji, kroz sest tj sada pet meseci cemo da vidimo sta ce da se desava dalje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Biased.
Ono što mene zabavlja u celoj priči je činjenica je da je Novak "društvena opasnost" za Australiju, jelte, koristiće "pravo na slobodan izbor".
Vakcina je načelno pravo na izbor, i kako sad korišćenje tog prava može da ugrozi bilo šta.
Eh otkad se zalažem za obaveznu vakcinaciju i koliko bi problema bilo izbegnuto, ok možda bi stvoreni neki novi, ali šta sad?

 

Voleo bih da vidim tvoju kampanju za obaveznu vakcinaciju, kontam da bi bila jako zabavna.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...