Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

27 minutes ago, McLeod said:

Nisam siguran da li je budala ili nije, da pravne strane je svakako komplikovano i definitivan dokaz ne postoji. Samo verovatnoca, sto na sudu ne postoji jer ti ako hoces da oboris test moras van svake sumnje da dokazes da je lazan. Mene to ne zanima, samo sam pitao gde je dokaz da nije lazan. Izjava Batuta svakako nije nikakav dokaz. To je fazon zvanicna institucija svojim kredibilitetom jemci da je pravi. Rec zvanicnih institucija ove zemlje ne vredi pisljiva boba.

pa valjda ti treba da dokazes da je lazan. kakva je to sad obrnuta filozofija?

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Kako god ovo završilo Novaku će biti praktično nemoguće da nastavi karijeru ako se ne vakciniše jer će na svim turnirima biti predstavljan kao pripadnik antivakserske agende i kao takav diskriminisan i pod strašnim pritiskom što javnosti što politike. Mada, postigao je sasvim dovoljno. Taman da i sada završi karijeru ona je stvarno izvanredna, a i uvek bi se postavljalo pitanje "koliko bi tek Đoković osvojio grend slemova, samo da se hteo vakcinisati". Čak bi i sa te strane ušao u istoriju kao legenda. Tako da... opušteno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Zaboravio sam da dodam da je Nik Kirijos u ovoj sezoni serije od glavnog negativca postao pozitivan lik.

 

Nik Kirgios je lik koji samo lupa kontru da bi privukao pažnju javnosti. Ko naš Sremac - neće ni kako on hoće. Mada začuđujuće korektan prema Novaku u poslednje vreme. Ima čak potencijala i kao teniser ali jbg samo u fizičkom smislu a za tenis treba i koji gram mozga.

Link to comment
Share on other sites

Da ne kvotujem sve, uopste ne pricam o dokazivanju na sudu, vec sam jednostavno pitao gde je taj dokaz da je test pravi, posto ste pominjali. Izjava Batuta nije dokaz. Mozda nekima od vas jeste, ali onda vi sebi treba da objasnite kako vam je izjava institucija ove zemlje sa sve pecatom i potpisom validna kada vam to ide u prilog, a u svih ostalih 99% slucajeva vlast ove zemlje laze i sve sto oni tvrde zapravo je suprotno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, Zvezdinho said:

Da sam na Djokovicevom mestu nakon potvrde da je dokument o pozitivnom testu validan, tuzio bi sve zive od televizija do domacih tviterasa fizicara ( koji su na ovome hteli svojih 5 minuta slave) koji su prenosili fake news.

 

Dokument o pozitivnom testu je potpisala v.d. direktorka Batuta, naravno da Đoković nije mogao sam da falsifikuje pozitivan test ako se QR ispravno očitava.

 

Ovim je vlast svim snagama zalegla iza Đokovića i ako on odjednom postane predizborni adut SNS-a, biće savršeno jasno o čemu se tu radi.

 

Pritom je dokument izdat tek 12.1, dan posle članka u Špigelu u kojem se skreće pažnja na probleme sa tim sertifikatom.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, erwin said:

  

 

 

 

Pritom je dokument izdat tek 12.1, dan posle članka u Špigelu u kojem se skreće pažnja na probleme sa tim sertifikatom.

 

I sta je problem u datumu. Pa naravno da ce da izdaju izjavu  nakon sto se ovakve nebuloze pojave  u medijima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Da ne kvotujem sve, uopste ne pricam o dokazivanju na sudu, vec sam jednostavno pitao gde je taj dokaz da je test pravi, posto ste pominjali. Izjava Batuta nije dokaz. Mozda nekima od vas jeste, ali onda vi sebi treba da objasnite kako vam je izjava institucija ove zemlje sa sve pecatom i potpisom validna kada vam to ide u prilog, a u svih ostalih 99% slucajeva vlast ove zemlje laze i sve sto oni tvrde zapravo je suprotno.

a ti to bas onako hoces da sve te potvrde koje dobijate o pcr testovima ne budu vise validne, te da vise ne mozete da putujete iz Srbije? je li to cilj? :classic_rolleyes:

 

pretpostavljam da je neko pravio audit u tom Batutu i dao im "pecat" i sertifikat da kao ovlascena ustanova mogu da izdaju dokumente koji se priznaju i van zemlje Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Da su savršeno čisti i nema mućenja sa sertifikatima (verovatno ne samo za Đokovića), zašto bi im bio problem da razjasne kako je to uopšte moguće da test za koji oni tvrde da je od 16.12. po ID-u odgovara testovima od 26.12?

 

Naravno da bi u tom slučaju dozvolili da nezavisni ekspreti pregledaju bazu i logove.

 

Sumnje su prilično dobro utemljene, samo vi zagriženi navijači ne želite da ih uopšte uzmete u razmatranje i apriori ih otpisujete kao događaj koji u ovako divno uređenoj državi nije moguć.

Edited by erwin
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

I sta je problem u datumu. Pa naravno da ce da izdaju izjavu  nakon sto se ovakve nebuloze pojave  u medijima.

 

Problem je sto se umesto pravog dokaza, a oni jedini mogu to da van svake sumnje dokazu originalnim upisom u bazu, umesto toga izdaje nekakav potpisan papir i krijes se iza autoriteta drzavne institucije.

 

Koji, jos jednom, u drzavi Srbiji ne vredi pisljiva boba.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

a ti to bas onako hoces da sve te potvrde koje dobijate o pcr testovima ne budu vise validne, te da vise ne mozete da putujete iz Srbije? je li to cilj? :classic_rolleyes:

 

pretpostavljam da je neko pravio audit u tom Batutu i dao im "pecat" i sertifikat da kao ovlascena ustanova mogu da izdaju dokumente koji se priznaju i van zemlje Srbije.

 

ne, ja sam samo pitao gde je dokaz za tvrdnju da je test validan. Ovo sto je prilozeno nije dokaz, ne znam zasto je to tako tesko razumeti.

 

Oni to svakako mogu da urade i da se tako operu, ali to i dalje nije dokaz.

 

Dokaz je originalni upis u bazu podataka i log, kao sto je gore erwin napomenuo. Mi to nemamo, imamo samo sumnju da je test falsifikovan jer se ID ne poklapa. To se moze desiti na razlicite nacine, mada je svakako cudna slucajnost.

 

Ali nije ni dokaz van svake sumnje da je test falsifikovan.

 

Izjava vladinog sluzbenika ne moze da bude dokaz ni za sta. Ako to prihvatate, onda treba da prihvatite i sve sto tvrde u vezi ugovora sa Rio Tintom, sve u vezi Beograda na vodi, sve u vezi Zidjina, Linglonga, Gasproma i drugih savrsenih ugovora za ovu drzavu.

 

To moj problem nije, jer ja znam da prepoznam dokaz kad ga vidim.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Problem je sto se umesto pravog dokaza, a oni jedini mogu to da van svake sumnje dokazu originalnim upisom u bazu, umesto toga izdaje nekakav potpisan papir i krijes se iza autoriteta drzavne institucije.

 

Koji, jos jednom, u drzavi Srbiji ne vredi pisljiva boba.

 

 

Onda da ne vjerujemo Batutu ni za preporuke o vakcinaciji? Sto bi avaksi rekli “‘Oću da znam sta ide u tu vakcinu!”

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gistro Bančo said:

Onda da ne vjerujemo Batutu ni za preporuke o vakcinaciji? Sto bi avaksi rekli “‘Oću da znam sta ide u tu vakcinu!”

 

Ne moras da verujes Batutu. Ne moras da verujes nikome. Postoje naucno utemeljena saznanja koja sezu preko 100 godina u proslost.

 

Jer vidis, tu je srz problema, ne samo u vezi ovoga, nego u vezi bilo cega - nerazumevanje empirije, nauke i logike (ne pricam tebi nego uopste).

 

Ja ne moram da verujem nikome, ako mogu da razumem problem. To sto neko drugi imputira verovanje meni ili biranje strane na osnovu emotivne vezanosti ili druge vrste naklonosti jednoj ili drugoj strani, moze samo da bude indikator da ta osoba zapravo tako bira stranu i u ovom slucaju, a i generalno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

Nisam ispratio, da li je neko iz AUS tražio da se ispitaju logovi i baza?

 

Verovatno jeste, kad su dva premijera razgovarala i naišli su na zid. Ne u smislu da se nešto krije, već da će Oziji izgubiti, ako se to pitanje pokrene.

 

Tako sam ja razumeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, McLeod said:

 

ne, ja sam samo pitao gde je dokaz za tvrdnju da je test validan. Ovo sto je prilozeno nije dokaz, ne znam zasto je to tako tesko razumeti.

 

Oni to svakako mogu da urade i da se tako operu, ali to i dalje nije dokaz.

 

Dokaz je originalni upis u bazu podataka i log, kao sto je gore erwin napomenuo. Mi to nemamo, imamo samo sumnju da je test falsifikovan jer se ID ne poklapa. To se moze desiti na razlicite nacine, mada je svakako cudna slucajnost.

 

Ali nije ni dokaz van svake sumnje da je test falsifikovan.

 

Izjava vladinog sluzbenika ne moze da bude dokaz ni za sta. Ako to prihvatate, onda treba da prihvatite i sve sto tvrde u vezi ugovora sa Rio Tintom, sve u vezi Beograda na vodi, sve u vezi Zidjina, Linglonga, Gasproma i drugih savrsenih ugovora za ovu drzavu.

 

To moj problem nije, jer ja znam da prepoznam dokaz kad ga vidim.

pa ocigledno je za drzavu Australiju dovoljan dokaz.

ako ti imas neka druga saznanja, lepo previj tabak (bese ti pravnik), napisi tuzbu pa isteraj stvar do kraja.

Edited by wwww
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

ne, ja sam samo pitao gde je dokaz za tvrdnju da je test validan. Ovo sto je prilozeno nije dokaz, ne znam zasto je to tako tesko razumeti.

 

Oni to svakako mogu da urade i da se tako operu, ali to i dalje nije dokaz.

 

Dokaz je originalni upis u bazu podataka i log, kao sto je gore erwin napomenuo. Mi to nemamo, imamo samo sumnju da je test falsifikovan jer se ID ne poklapa. To se moze desiti na razlicite nacine, mada je svakako cudna slucajnost.

 

Ali nije ni dokaz van svake sumnje da je test falsifikovan.

 

Izjava vladinog sluzbenika ne moze da bude dokaz ni za sta. Ako to prihvatate, onda treba da prihvatite i sve sto tvrde u vezi ugovora sa Rio Tintom, sve u vezi Beograda na vodi, sve u vezi Zidjina, Linglonga, Gasproma i drugih savrsenih ugovora za ovu drzavu.

 

To moj problem nije, jer ja znam da prepoznam dokaz kad ga vidim.


Dokaz je i test na antitela koji je takođe priložio uz dokumentaciju. Tako da, ako AUS ima osnovanog razloga da sumnja u validnost testa, mogu jednostavno da traže da se ponovi test na antitela. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

pa ocigledno je za drzavu Australiju dovoljan dokaz.

ako ti imas neka druga saznanja, lepo previ tabak (bese ti pravnik), napisi tuzbu pa isteraj stvar do kraja.

 

Ne znamo da li je Australija uopste i pokrenula to pitanje. Nemamo dokaz za to kako bih rekao 🙂

 

Mene je samo zanimalo gde je dokaz da je test pravi, ova diskusija mi je pokazala da on i dalje ne postoji, saznao sam sta sam pitao, hvala.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...