Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

https://www.tennismajors.com/atp/novak-djokovic-on-vaccines-i-dont-want-to-be-labelled-against-or-for-335266.html


 

Quote

 

Tennis Majors: I understand that some players have taken up the option to take up the Covid-19 vaccine this week. Given that it’s possible players may be able to have some lesser restrictions if they’ve been vaccinated, are you planning to take the vaccine, and if so, will you do it in Belgrade?

 

Novak Djokovic: “There have been a lot of options in terms of vaccines lately. I heard from the organisation, my brother (Djordje Djokovic, the tournament director), that a lot of (players) have been vaccinated. There has been a lot of un-clarity I would say, as to whether there’s going to be a compulsory mandatory vaccination in order to take part on the ATP Tour, I don’t think it will come to that. I hope not, because I’ve always believed in freedom of choice.”

“And I will keep the decision as to whether I’m going to get vaccinated or not to myself, I think it’s an intimate decision and I don’t want to go into this game of pro and against vaccines, which media is unfortunately creating these days. I just don’t want to be labelled as someone who is against or who is for vaccines. I’m not going to answer the question you asked me and hope that everyone will respect that.”

 


 

Quote

 

Tennis Majors: When you say you don’t want to get into a debate about whether taking a vaccine is good or bad, I just wondered who thinks having a vaccine is a bad thing? Is that really a thing?

kakvo suptilno navlacenje :wink2:

Quote

Novak Djokovic: “I just feel it’s such a sensitive topic right now and people are getting very emotional about this, and I understand, there’s a lot going on for every country, our country here has been fighting this disease for a long time. A lot of people want to go back to their normal life, whatever that was, and trying to avoid infecting anyone or getting infected themselves, I understand that, it’s a responsibility.

“But when it comes to vaccinations, I’ve always been a proponent of liberty and freedom of choice. I think this is something right now that I just don’t want to get involved in. If I say yes or no, I would be drawn into one team, so to say, and then there’s a lot of, I guess, conflict right now between people that want to get vaccinated and people who don’t want to get vaccinated.

“Because there’s a lot of uncertainty out there so I don’t want to answer this question because I don’t want to be part of the media campaign and that game. I just don’t want it. The only thing I’m asking is for people to respect my decision to keep the decision to myself and that’s it. I have the right to do that and that’s it. Whoever wants to get vaccinated can get vaccinated and I respect that, who doesn’t want to, doesn’t have to. I hope that it doesn’t become compulsory (to be able to play on the ATP Tour), I can say that clearly right now, because I’m clearly against that.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:


Recimo da si u pravu. Ali, zašto je dihotomna podela po default-u loša? Recimo, imamo “podelu” na fašiste i antifašiste (tu ne možeš da budeš nešto između, ili je crno ili belo, a takva podela nije per se loša. I please, nemoj da se kačiš za primer, nije uzet kao analogija, već mi je samo prvi pao na pamet).
 

I drugo, ko su oni koje ti ne bi stvrstao ni u jednu od ove dve grupe?
 

Pri čemu, ja ne mislim da je podela zaista takva, ima tu mnogo nijansi sive, ali u slučaju NĐ je za mene stvar jasna, njegovi stavovi su antivakserski. 

Vidiš, pomenuo sam svoj slucaj. Posle dve kineske vakcine naravno da hocu da primim i trecu dozu. Pojedini lekari mi kazu da sam se zajebao i da trecu primim fajzer, pojedini mi govore da primi i trecu kinesku, da je to najbolje. Koga da poslusam? To u startu nije normalna situacija. Jesam li ja vakser ili antikvakser jer ovo unosi nemir u mene, plus sto treba i porodica da primi tu trecu dozu. Primali smo kao deca silne vakcine, mnogi od nas kasnije tetanus, eventualno protiv besnila, gripa... Nigde nije bilo toga hoces ovu ili onu. Sada se politika, tj aspekt velike zarade, u sve umesao.

Na poslu imam par kolega

 koji nisu hteli da se vakcinisu. Pitao sam ih zasto nisu, rekao da bi ipak trebali. Rekli su da je to njihova stvar i toliko. Tačka. Niti su skočili da me ubedjuju da sam budala, da je to neka zavera ili slično. Jesu li oni antivakseri? Ako je to samo zato sto nisu vakcinisani, onda jesu.

Novak? Antivakserstvo je po meni agresivna kampanja protiv svega sto ima veze sa koronom, ne samo u vezi vakcina. Negiranje postojanja virusa, prozivanje suprotne strane. Kod Novaka toga nema, sa druge strane on ima mnogo pozitivnih dela koji su vezana za pandemiju.

Fasizam i antifasizam... Hajde u nekoliko recenica. Deda mi je u vreme rata krio neke partizane u podrumu. Neko, znamo ko, iz sela ga je prijavio. Zatvoren je, Nemci i Bugari su ubili boga u njemu da prizna. Nije priznao, prosao pakao Crvenog krsta, Banjice i nemackog logora. Preziveo i vratio se. Docekao je da vidi spomenik bugarskim borcima protiv Nemaca na ulasku u Niš, docekao je da mu vlast, koja je tada bila simbol antifasizma, oduzme najkvalitetniju zemlju pored Juzne Morave. Mrzeo je fasiste iz dna duse, mrzeo je te koji su bili glavni antifasisti takodje iz dna duse. Sta je on? Fasista ili antifasista. Jedne i druge je mrzeo zbog onoga sto su mu uradili. Nije bio učen da ulazi u teoretisanje.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Protojevrej Staford said:

Smanjite malo dozivljaj sa tim skakanjem po Novaku. Ja vidim da su ovde neki ljudi autosovinisticki nastrojeni, a da im je glavna meta Novak, ali malo povucite rucnu.

Ipak on ima neke zasluge u ovom narodu, i na ovoj planeti, a vi nemate gotovo nikakve, tako da ne mozete blacenjem boljeg od sebe leciti svoje nezadovoljstvo.

 

Uostalom covek koji je prelezao kovid je istog statusa kao da je vakcinisan, cak mozda i jaceg imuniteta. Da li je ovde vama vazna imunizacija, ili vam je vazna vakcina po svaku cenu makar neko imao milijardu antitela?!

Svakako da je prirodna imunizacija rizicnija, ali rizik je samo njegov. Ako vam nije vazno to sto je neko prirodno imunizovan, onda je legitimitet vase dobre namere prilicno slab.

Nauka je bezbroj puta dokazala da je prirodna imunizacija najbolja i najjaca za telo u buducoj borbi protiv istog ili slicnog virusa, tako da mi nije jasno zasto ovde to mnogi ne pominju.

 

Bold: Da li je iko ovde, ili bilo gde u javnosti, dužan da trpi ovakav bezobrazluk samo kako bi se odbranio Novak? Bukvalno radiš ljudima ono što drugi njemu rade. Apsolutno ne smatram Noleta važnijim na planeti (u apsolutnom smislu) od sebe niti bilo koga ovde. Mislim da svi na neki način doprinosimo ili se trudimo da doprinesemo svetu. Ako ništa drugo barem se tome nadam, a najbitnije, ne znam ko su ljudi koji ovde pišu, čime se bave ni koliko doprinose. I moram reći da je jadno što se učitava da je bilo ko nebitan, nema pravo da kritikuje Novaka niti se oglasi o njemu. Da li je on uspešniji od nas? Verovatno, no to i dalje ne implicira da ljudi ovde gotovo nemaju zasluge ni za šta. Takođe izraz autošovinizam je izgubio smisao jednako kao i 

 

Spoiler

fašizam

 

jer se koristi doslovno za sve i svašta. Tako da eto moj prijateljski savet tebi je da smanjiš malo doživljaj.

 

Od ostalih vesti, neko je gore lepo ukazao da sve ovo što se sada dešava u Australiji direktno kroji istoriju tenisa. U situaciji smo da politika menja istoriju sporta i da će jedan sportista, nenamerno, verovatno odlučiti političke izbore zemlje. Dobrodošli u 2022. godinu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

mi je u vreme rata krio neke partizane u podrumu. Neko, znamo ko, iz sela ga je prijavio. Zatvoren je, Nemci i Bugari su ubili boga u njemu da prizna. Nije priznao, prosao pakao Crvenog krsta, Banjice i nemackog logora. Preziveo i vratio se. Docekao je da vidi spomenik bugarskim borcima protiv Nemaca na ulasku u Niš, docekao je da mu vlast, koja je tada bila simbol antifasizma, oduzme najkvalitetniju zemlju pored Juzne Morave. Mrzeo je fasiste iz dna duse, mrzeo je te koji su bili glavni antifasisti takodje iz dna duse. Sta je on? Fasista ili antifasista. Jedne i druge je mrzeo zbog onoga sto su mu uradili. Nije bio učen da ulazi u teoretisanje.


❤️

 

Nisam ga poznavao naravno pa ti ne bih proturječio ali iz ovoga što si napisao rekao bih da ljudi poput tvog dede ne mogu mrziti nikoga. Gnjevan na nepravdu da ali pun mržnje nikako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

Djokovic je trebao da se obrati direktno Morisonu, ili onom minisutru Hoku. Da pokusa da im objasni i da zamoli da mu izadju u susret, da se izvini preko medija australijskoj javnosti. Da pokusa da objasni da je u pitanju bila konfuzija, jer se pravila ulaska/izlaska iz raznih zemalja menjaju svakodnevno.

Da nije imao nameru da ugrozava zdravlje drugih ljudi. Da se jos jednom izvini australijskoj javnosti. Da obeca da ce cim mu istekne potreban period nakon zarazavanja Kovidom - da se vakcinise. 

Mislim da bi to imalo vise efekta od tuzakanja na sudu.

Vecina ljudi u Australiji su sada gnevni na Djokovica. 

 

Ma jok, trebao je da posle prve presude i najjavde da ce mu opet oduzeti vizu da kaze da je uradio sve sto je vlast propisala ali da je ovo postala politika i da njega to ne zanima pa se povlaci sa turnira i odlazi iz Australije, a da mu je mnogo zao Australijanca koje vlast terorise vec godinama a opet nije uspela da spreci eksploziju virusa.

 

Pa tako bi zavukao Skotu samo tako. A sto se tice Australije nema sta vise da trazi tamo, niti mu treba jos koji AO niti ce se prijatno osecati posle ove cele harange.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 
Ko da prizna da nije bio u pravu? Ovde druze imas par ljudi koji pre podne mrze sebe, po podne ceo svet.. pucaju kompleksi, nezadovoljstvo, valjda sobom, pa dodju ovde da izbace frustracije, zali Boze ove teme..
 
Jasno da se odugovlaci, oni cak i nemaju slucaj, cisto zaglupljivanje i vredjanje inteligencije, zdravog razuma
Jedini koji pominju mržnju su nekoliko (vas) koji stalno imputiraju nekolicini da "mrze do srži" Novaka Đokovića.
Niko nije rekao da mrzi nđ. Neki su zadrti u stavu da je on bahata budala i sta sve ne, neko smatra da zbog novax stava treba da mu sleduje sve što ga je snašlo itd.
Ali valjda kod ljudi koji su plitkog uma i nerazvijenog sistema racionalnog rasuđivanja postoje samo predstave odnosa prema nekom pitanju u ekstremima ljubav - mržnja pa onda bilo kakav razumni način analize činjenica ne može da se razvije.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se ovo sve detaljno iscita ispostavi se da je istina ono sto je neko vec ranije napisao, oni nemaju slucaj.

 

Plus su priznali da ima valid medical exemption sto je katastrofa, jer je Novaku viza ukinuta iz tog razloga.

 

Kakav shitshow!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo se Zverev i Medvedev afirmativno i zastitnicki odnose prema Novaku od igraca koji su tamo.

Godinama ovde pisem da ispod maske good guya stoji jedno zlo kod nadala. Godinama pisem da je ta njegova politicka korektnost lazna, i da taj zabija noz u ledja.

I ponovo to pokazuje ovom izjavom.

Ogavan lik.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...