Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Quote

 

Justice David O’Callaghan has raised the possibility of Djokovic’s hearing tomorrow coming before the full bench of the Federal Court, rather than being heard by a single judge.

“A full court can be convened commencing tomorrow morning,” the judge said.

 

https://www.theguardian.com/australia-news/live/2022/jan/15/australia-news-live-updates-novak-djokovic-to-be-detained-amid-legal-battle

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zvezdinho said:

Pa ovo je opet pripremno rociste.

 

pa normalno, moraju da se znaju neka pravila, ne moze odma u meso

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Da da ali meni ovde na forumu izlazi poruka da nije live. A na YT mi radi. Sve kul. 

 

ti si bas duduk za tehnologiju, ko moj stari

 

ostavio sam link, pa udji preko njega na yt i gledaj jbte

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:

 

nisam australski sudac jbga

 

Igraju neke cudne igre, tipa pretnja po pitanju dizanja antivaksera, izlazenja na ulice, zarazavanja i sl.

Neki distopijski scenariji se pominju.

Da li je ovo dovoljno cvrsto, mislio sam da imaju jasniji put prema cilju, 

da ga izbace i otvore sampanjac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo sve suludo. Oni njemu sude kao da je nekog ubio. Prvo su ga oslobodili pa im se nije svidela odluka suda pa ga dali na federalni. Mislim, sta ce da mu sude, da li je anti-vax ili ne? Opasan po okolinu i zdravlje Australije? Sto su ga onda pustali da vrslja po Australiji 6-7 dana ako je opasnost?! Lagao na aplikaciji? Sto se nisu pripremili na prvom sudjenju pa da to potegnu kao argument, nego ovo i ovako... nego u 16 nastavaka, prava telenovela. 

 

Ona dvojica iz Hrvatske, pustili ih, pa posto su promenili pravila dok je Novak leteo, i njih izbacili... kakav kretnluk. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deez nuts. said:

ti si bas duduk za tehnologiju, ko moj stari

 

ostavio sam link, pa udji preko njega na yt i gledaj jbte

Sine, duduk ti je mozda stari, ne znam ga, ali ono sto znam jeste da ni tvoj ni moj link (a verovatno su isti) kad se stave na forum NE RADE (barem kod mene) i jedini link ka kome vode je www.youtube.com kad se klikne na sivu YT ikonicu. 

 

Isto mi izlazi i za Erwin-ov link... 

 

Da, mogu da cupam iz koda stranice, ali sta ce mi kad mi, kao sto rekoh, normalno radi stream, ne radi samo kad ga stavim da bude embedovan. 

 

image.thumb.png.7f9491b34d6508f7ef56ecc95f1bbabd.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Baby said:

Meni je ovo sve suludo. Oni njemu sude kao da je nekog ubio. Prvo su ga oslobodili pa im se nije svidela odluka suda pa ga dali na federalni. Mislim, sta ce da mu sude, da li je anti-vax ili ne? Opasan po okolinu i zdravlje Australije? Sto su ga onda pustali da vrslja po Australiji 6-7 dana ako je opasnost?! Lagao na aplikaciji? Sto se nisu pripremili na prvom sudjenju pa da to potegnu kao argument, nego ovo i ovako... nego u 16 nastavaka, prava telenovela. 

 

Ona dvojica iz Hrvatske, pustili ih, pa posto su promenili pravila dok je Novak leteo, i njih izbacili... kakav kretnluk. 

 

Zapetljali su se previše, pri tome su i priznali da je Đoković legalno ušao u zemlju:

 

 

Sada pokušavaju da ga proteraju na osnovu priče da može da podstakne anti-vax raspoloženje u državi i da je opasnost za red i mir.

Teraće oni ovo do kraja i što duže, misle da im koristi. Zato se protive zahtevu Đokovićevih advokata da se prekosutra donese konačna odluka pred tročlanim sudijskim većem.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

 

Zapetljali su se previše, pri tome su i priznali da je Đoković legalno ušao u zemlju:

 

 

Sada pokušavaju da ga proteraju na osnovu priče da može da podstakne anti-vax raspoloženje u državi i da je opasnost za red i mir.

Teraće oni ovo do kraja i što duže, misle da im koristi. Zato se protive zahtevu Đokovićevih advokata da se odmah sutra donese konačna odluka pred tročlanim sudijskim većem.

 

Sad procitah ovo:

 

Spoiler

Labor leader says Djokovic case a 'debacle'

The Novak Djokovic “debacle” is an embarrassment that could have been avoided, Labor leader Anthony Albanese said this morning. He said it was “characteristic” of the Morrison government:

First they said somehow it wasn’t their responsibility the fact that the Australian government issued a visa. And this could have all been avoided. This government says it takes borders seriously and the issue of visas seriously. 

There are people in this community who know that they have tried to get a visa for their mum or dad or aunty or uncle or child ... to come to Australia. There are Australian citizens who are threatened with jail terms, you might recall, if they returned to Australia from India at one stage. But somehow the issuing of the visa for Novak Djokovic that occurred by the Australian government, that’s a surprise to the Morrison government that this was controversial.

This has been the lead sporting story ... in the world for months. For months. On every back page of every newspaper in the world. Novak Djokovic is the No 1 male tennis player in the world. A great Queenslander, Ash Barty, is the No 1 female tennis player. And Novak Djokovic has been shooting for his 10th Australian Open trying to be the greatest grand slam champion of all time by winning his 21st title. 

And the idea, the idea that it was unknown that this was coming, and the idea that only late on a Friday afternoon on the weekend before the tournament begins, after the draw has taken place we finally have a decision from the federal government says it all. There has been a great embarrassment for Australia, (and) it’s one that could have been avoided. The rules are clear, you need to be double vaccinated in order to enter Australia. And we still don’t have an explanation for how it is that the Australian government under Scott Morrison issued the visa in the first place. The right decision was to stop the visa being issued in the first place and the rules are very clear. What’s [happened] here is a debacle which has been dragged out for day after day after day.

 

Oni nisu pustali svoje gradjane da se vrate iz Indije, a oni koji su se vratili im preti zatvorska kazna. Da ovo nije bio Novak, nego neki 150 na listi oni verovatno ovo ne bi ni radili, kao sto nisu ni sa onom bracom iz Hrvatske. Nego im se namestio na penal da uteruju u red svoje gradjane, a i one koji bi u Australiju. Nema sanse da im kazu 'vakcina obavezna' jer nije populisticki, ali ovako brane narod od nekakvih duhova i prave neke jeftine poene. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Djokovic’s lawyers will have submitted all their submissions by midday today, with lawyers for the Immigration Minister to respond and serve theirs by 10pm tonight.

Paul Holdenson QC, appearing on behalf of Djokovic, said his client had no problem with his affadavit being released to the public today.

 

Quote

All parties agreed to the hearing going ahead tomorrow at 9.30am (Australian Eastern Daylight Time) [= 23.30 CET].

The hearing was fairly administrative, with the only dispute between the parties being whether Mr Novak’s case is heard by a single judge of the court tomorrow, or the full court of three judges.

If the case is heard by the full court, the Minister Mr Hawke will have no avenue to appeal any decision made.

Justice David O’Callaghan has advised he will make a decision on that matter today.

https://www.theage.com.au/sport/tennis/live-federal-court-to-hear-novak-djokovic-appeal-after-immigration-minister-cancels-tennis-star-s-visa-ahead-of-2022-australian-open-20220115-p59ofk.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dzoneee said:

Antivax raspolozenje u drzavi gde je vakcinisano 93% stanovnistva :classic_unsure:

 

Jedino ako misle da podstakne antivax pokret da se ne vakcinisu cetvrtom, petom, sestom, sedmom... dozom. :classic_laugh:

 

Naravno da je priča o mogućnosti da on podstakne antivax raspoloženje u Australiji glupost, možda je podstakne kod nas npr., ali to je već neka druga tema.

 

Njima se nikako ne isplati da ga deportuju po hitnom postupku, dobro im dođe za punjenje novinskih stubaca i priloga na TVu, u situaciji kada im korona divlja. To je kratkoročno, a dugoročno im cela priča radi zbog izbora.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Sad procitah ovo:

 

  Reveal hidden contents

Labor leader says Djokovic case a 'debacle'

The Novak Djokovic “debacle” is an embarrassment that could have been avoided, Labor leader Anthony Albanese said this morning. He said it was “characteristic” of the Morrison government:

First they said somehow it wasn’t their responsibility the fact that the Australian government issued a visa. And this could have all been avoided. This government says it takes borders seriously and the issue of visas seriously. 

There are people in this community who know that they have tried to get a visa for their mum or dad or aunty or uncle or child ... to come to Australia. There are Australian citizens who are threatened with jail terms, you might recall, if they returned to Australia from India at one stage. But somehow the issuing of the visa for Novak Djokovic that occurred by the Australian government, that’s a surprise to the Morrison government that this was controversial.

This has been the lead sporting story ... in the world for months. For months. On every back page of every newspaper in the world. Novak Djokovic is the No 1 male tennis player in the world. A great Queenslander, Ash Barty, is the No 1 female tennis player. And Novak Djokovic has been shooting for his 10th Australian Open trying to be the greatest grand slam champion of all time by winning his 21st title. 

And the idea, the idea that it was unknown that this was coming, and the idea that only late on a Friday afternoon on the weekend before the tournament begins, after the draw has taken place we finally have a decision from the federal government says it all. There has been a great embarrassment for Australia, (and) it’s one that could have been avoided. The rules are clear, you need to be double vaccinated in order to enter Australia. And we still don’t have an explanation for how it is that the Australian government under Scott Morrison issued the visa in the first place. The right decision was to stop the visa being issued in the first place and the rules are very clear. What’s [happened] here is a debacle which has been dragged out for day after day after day.

 

Oni nisu pustali svoje gradjane da se vrate iz Indije, a oni koji su se vratili im preti zatvorska kazna. Da ovo nije bio Novak, nego neki 150 na listi oni verovatno ovo ne bi ni radili, kao sto nisu ni sa onom bracom iz Hrvatske. Nego im se namestio na penal da uteruju u red svoje gradjane, a i one koji bi u Australiju. Nema sanse da im kazu 'vakcina obavezna' jer nije populisticki, ali ovako brane narod od nekakvih duhova i prave neke jeftine poene. 

 

Tako nekako...i dalje mislim da Novak treba što pre da se vrati, čak i da dobije na sudu i puste ga da igra. Takav rasplet i dalje ima potencijala za ozbiljno sranje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, implant said:

 

Tako nekako...i dalje mislim da Novak treba što pre da se vrati, čak i da dobije na sudu i puste ga da igra. Takav rasplet i dalje ima potencijala za ozbiljno sranje.

 

Nesto je ne brinem posebno oko njega. Ja tenis vise ni ne pratim. Nego ovo gledam dokle ide i uopste mi se ne svidja. Takve stvari se sire kao virus na ostale delove planete, a ljudi se obelezavaju i cepaju sto daje neki (lazni) legitimitet politicarima da rade apsolutno sta im padne na pamet. Danas u Australiji, sutra u... (po izboru). Pravila vise nisu pravila, nego priklanjanje je jedina opcija. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja se sad stvarno nadam da će on tamo da ostane koliko god treba da ovo istera do kraja, nevezano za turnir. Evo su sami priznali da je legalno ušao u zemlju, sa vizom koju su mu oni izdali. Ne bilo izdavati vizu, nisi vakcinisan, ne možeš da uđeš, molim lepo, punktum.

Neka dobije na sudu pa neka onda ide kući. Naravno da od igranja nema ništa.

A nadam se ako dobije da će lepo i svi ostali koje su izbacili da presaviju tabak i tuže, naročito Voračova. Ona je sirota na kraju posle svega samo htela da joj plate putne troškove, valjda će je neko nagovoriti da se predomisli.

 

Ovo potpuno nevezano za sve što se dešavalo u Beogradu, ali to što se on ponašao idiotski ne abolira ove teletabise u njihovoj administraciji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ja se sad stvarno nadam da će on tamo da ostane koliko god treba da ovo istera do kraja, nevezano za turnir. Evo su sami priznali da je legalno ušao u zemlju, sa vizom koju su mu oni izdali. Ne bilo izdavati vizu, nisi vakcinisan, ne možeš da uđeš, molim lepo, punktum.

Neka dobije na sudu pa neka onda ide kući. Naravno da od igranja nema ništa.

A nadam se ako dobije da će lepo i svi ostali koje su izbacili da presaviju tabak i tuže, naročito Voračova. Ona je sirota na kraju posle svega samo htela da joj plate putne troškove, valjda će je neko nagovoriti da se predomisli.

 

Ovo potpuno nevezano za sve što se dešavalo u Beogradu, ali to što se on ponašao idiotski ne abolira ove teletabise u njihovoj administraciji.

 

Generalno je tako, ispostujes sva pravila i onda to neki administrativni pacov na granici ospori jer ima tu moc. Zivot ti vecno zavisi od nekih administrativaca koji licno donose odluke, a svaki od njih ima svoja pravila pod pravilima. Ovo ce samo da ucvrsti takvu vrstu nadleznosti. Nije to samo u Australiji, nego gotovo svuda, samo nije javno pa samim tim nije ni imalo ovakvu podrsku sto imaju ovi ma sta god radili na Novakom, jer je plebs ocajan sta su njima radili (od zatvaranja do nasilnog vakcinisanja) i sto bi se tamo neki izvukao kada oni nisu. Ludilo u osmoj brzini. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...