Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

veoma interesantan tekst. Matt pise i o situaciji u NBA, o uniji/sindikatu igraca u NBA, generalno o sindikatima u USA u doba pandemije, kao i o promeni stava prema sindikatima sto se tice 2 glavne politicke partije  u USA. I naravno daje komentar o uniji/sindikatu/udruzenju tenisera kao i potrebi da igraci imaju svoj nezavisan glas (da prestanu da budu pasivni i uzmu stvar u svoje ruke sto se tice pregovora oko workplace conditions)

Link to comment
Share on other sites

Sve vise gubim nadu u Novaka, sada dolazi americka turneja Indian Wells, Miami i koliko znam u Ameriku ne mozes da udjes ako nisi najmanje dvostruko vakcinisan, plus test normalno.

Propustanjem ova dva turnira, gubi kontinuitet igranja, dolaze mladji igraci, ne samo Medvedev, Zverev, Cicipas, nego su tu sada vec stasali i Kanadjani Shapalov (jos jedan originalno Rus) i Felix, koji su vec uzeli ATP cup. Naravno uvek opasan Italjan Beretini i veliki talenat Sinner, koji ce sigurno, ako samo bude zdrav, da uzme GS.

I ko zna ko jos moze da iskoci svakog trenutka.

Ove price po nasim novinama, Novak moze da igra na RG ili Wimbledone, je najobicnija izmisljotina, to u stvari niko jos ne zna. 

Cak i da mu dozvole RG, ako ne bude mogao da igra pripremne turnire na sljaci, Madrid, Rim, Montekarlo, sanse da uzme RG su nikakve.

Zvuci pesimisticki, ali ne vidim nista optimisticno da se desava.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

Sve vise gubim nadu u Novaka, sada dolazi americka turneja Indian Wells, Miami i koliko znam u Ameriku ne mozes da udjes ako nisi najmanje dvostruko vakcinisan, plus test normalno.

 

Da, isprva je spominjano da ne može samo avionom, a u međuvremenu je stigla ova vest.

 

Quote

 

Starting Jan. 22, the U.S. Department of Homeland Security (DHS) will require all Canadian and non-U.S. individuals to be fully vaccinated against COVID-19 to enter the country.

This means anyone wanting to enter the U.S. at land borders or ferry terminals at the U.S.-Mexico and U.S.-Canada borders must provide proof of vaccination whether they are travelling for essential or non-essential reasons, DHS said in a release.

 

https://globalnews.ca/news/8530365/covid-19-canadians-fully-vaccinated-united-states/

Link to comment
Share on other sites

To je odavno vec tako. Znam neke ljude koji su putovali jos u septembru, dupla vakcina i test, obavezni. Prije toga se nije moglo uci u SAD nikako, samo vozaci kamiona da se roba prevozi.

Moja zubarka je iz Amerika, samo par stotina kilometara udaljena od svojih roditelja, koje nije mogla da poseti ovako cini mi se godinu i po, a sad da Novaka puste nevakcinisanog, nema sanse.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi mu bio prvi put da propusti američke masterse, ali je dosad uvek za to imao dobar razlog. Sad neka gleda šta će, ionako ne može da se vakciniše odmah pošto je bio pozitivan, plus ako se uračuna razmak između prve i druge doze, to je svakako kasno. Jedino da igra Dubai ili Akapulko pre sezone šljake, o Roterdamu ne verujem da sada razmišlja.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Ne bi mu bio prvi put da propusti američke masterse, ali je dosad uvek za to imao dobar razlog. Sad neka gleda šta će, ionako ne može da se vakciniše odmah pošto je bio pozitivan, plus ako se uračuna razmak između prve i druge doze, to je svakako kasno. Jedino da igra Dubai ili Akapulko pre sezone šljake, o Roterdamu ne verujem da sada razmišlja.

 

Ma sto ne moze da se vakcinise, u vakcini nije virus, ima vec mesec dana da je bio pozitivan. Da on zeli da se vakcinise, vakcinisao bi se, ovako ce biti na kraju, sam pao, sam se ubio.

Poseban problem moze da bude da korona ostavi neke posledice koje bi mu mogle smanjiti fizicku spremu, kao sto se desava ljudima, posle 5-6 meseci, odjednom problemi, i ako su imali blage simptome.

Moja necakinja, koja je inace igrala kosarku za koledz u Americi, top spremna, dobije koronu, blagi simptomi i posle 7-8 meseci tek se jave pravi simptomi, malaksalost, temperatura, nema daha itd.

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da nece davati nikakve izjave ni o AO ni o ATP i da ce se pozdraviti sa drustvom iz PTPA. 

 

Ima jedna prica o nekom mudracu koji se nikada ni na nikoga nije ljutio. Pitali su ga kako uspeva u tome, a on im odgovorio da ljude koji ga kritikuju, osudjuju ili zele da se svadjaju sa njim dozivljava kao osobe koje su dosle kod njega sa vrecom smeca u ruci, a on ne zeli da gura glavu u tu kesi i prebirao po otpadcima. 

Nadam se da ni Novak nece. 

 

Link to comment
Share on other sites

ovo pise za vakcinaciju kao uslov za ulazak u USA (sajt CDC na koji usmeravaju ambasade USA):
 

Quote

 

Are You Fully Vaccinated for Travel to the United States?

You are considered fully vaccinated:

2 weeks (14 days) after your dose of an accepted single-dose vaccine

2 weeks (14 days) after your second dose of an accepted 2-dose series

2 weeks (14 days) after you received the full series of an accepted COVID-19 vaccine (not placebo) in a clinical trial

2 weeks (14 days) after you received 2 doses of any “mix-and-match” combination of accepted COVID-19 vaccines administered at least 17 days apart*

 

prema ovome USA priznaje JJ vakcinu (1 doza), sto znaci da Novak moze da je primi 2 sedmice pred planirani put u USA i bice mu dozvoljen ulazak kao potpuno vakcinisanom.

IW pocinje 10.3. (prvo kolo u kom ce Novak biti slobodan), zbog vremenske razlike bi trebalo da bude u IW najkasnije 7.3. (moja procena) sto znaci da bi recimo 21.2. najkasnije trebalo da se vakcinise s JJ vakcinom.

E sad, ova vakcina kao jednodozna u Nemackoj prakticno vise ne daje status potpuno vakcinisanog. Da li ce i u USA uskoro to promeniti - ko ce ga znati.

Ako bude isao na 2 doznu onda bi morao 1. dozu da primi do 1.2., pa onda 3 sedmice pauza, pa 2. dozu 21.2.

 

Roterdam pocije 7.2., Doha 14.2. a Dubai 21.2.

 

edit: ispravljeno

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

ovo pise za vakcinaciju kao uslov za ulazak u USA (sajt CDC na koji usmeravaju ambasade USA):
 

prema ovome USA priznaje JJ vakcinu (1 doza), sto znaci da Novak moze da je primi 2 sedmice pred planirani put u USA i bice mu dozvoljen ulazak kao potpuno vakcinisanom.

IW pocinje 10.3. (prvo kolo u kom ce Novak biti slobodan), zbog vremenske razlike bi trebalo da bude u IW najkasnije 7.3. (moja procena) sto znaci da bi recimo 21.2. najkasnije trebalo da se vakcinise s JJ vakcinom.

E sad, ova vakcina kao jednodozna u Nemackoj prakticno vise ne daje status potpuno vakcinisanog. Da li ce i u USA uskoro to promeniti - ko ce ga znati.

Ako bude isao na 2 doznu onda bi morao 1. dozu da primi do 1.2., pa onda 3 sedmice pauza, pa 2. dozu 21.2.

 

Roterdam pocije 7.2., Doha 14.2. a Dubai 21.2.

 

edit: ispravljeno

 

Ma nema nista od toga, sve u svemu put u propast. Ubedjen sam da ce da se jednog dana kaje, a i ima zbog cega.

Sada bi igrao protiv Beretinija, ovako ni sam ne zna sta ce sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

Teorija o Novakovom odbijanju da primi vakcinu da mu ne bi umanjila fizički performans na terenu postaće veoma brzo besmislena i u njegovoj glavi, čim Nadal uzme taj dvadeset i prvi...pa dvadeset i drugi...i to pametnom bude dovoljno. Ako je već neki drugi razlog u pitanju...onda opet ništa. Ima života i nakon tenisa. Nekih 16 godina će svako prvo pitanje novinara biti: ,,...a da li bi danas postupili drugačije ?" A on može svaki put da im održi malo predavanje o principima i na kraju citira nešto od Velimirovića.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim, da l' će AO 2022 da bude gejmčejndžer ili će da ispadne glupost bez premca? ATP je, manje više, naterao 40-50% teniserki i tenisera da se vakcinišu... zbog čega? Ispada isključivo zbog AOa.

Ako je zbog opšteg zdravlja, brige za čovečanstvo i to, pozitivne propagande u vezi vakcina, pozdravljam.

Ako je zbog budućih turnira koji će se igrati, opet pozdravljam, ALI šta sa turnirima, recimo posle Vimbldona, 'oće li ATP da insistira da prime svi buster doze? I koje?

Ne mora da bude ni toliko daleko, recimo za IW i Majami, 'oće li tu da trebaju busteri?

Mislim, recimo Dubai, država i organizatori ne zahtevaju vakcinu (mislim, mora da se otkuca zbog šizofrenih Ozija da i država i organizatori turnira ne zahtevaju vakcinu!?), 'oće li ATP da zabrani NĐu učešće ili onima koji su bili baš revnosni, pa se vakcinisali među prvima, recimo još u junu prošle godine?

Ako će Noksa moći digra, pa recimo posle, puste ga i u USA, mislim svaki dobar film mora dima dobrog negativca (Noksa antivakser, bar da ljudi imaju protiv koga da navijaju), IW nije hteo bez publike prošle godine, pa ga odložili za jesen, mislim, šta će onda ATP, da neće da zabrani Noksi i Sandgrenu pristup svlačionicama i teretanama?

Šta ako ispadne da je AO (i usputni turnirčići) jedino mesto na kojem je bilo novaxnoplay ?

Da skratim, ako će proterivanje NĐa sa AOa 2022 da se svede na ubiranje (možda, čak nije ni sigurno) ponekog procenta glasova na izborima u Australiji, onda su Oziji, tj njihovi političari neverovatne budale koji su se posrali na jedan od retkih planetarnih brendova koje imaju.

Noksa jeste dokazano začuđujuće pomirljiv, ali moguće je da mu ne padne na pamet da više ikad ide u Aus. Šta će Oziji za 10, 20, 30 godina, 'oće li za svaki AO da objašnjavaju u prenosima zašto im najtrofejniji (ili jedan od najtrofejnijih osvajača AOa) nije na tribinama (kada treba da ovo ono, uruči se pehar, marketing, šta već)?

Mislim, ja i dalje ne mogu da se načudim količini, čak ne i amaterizma, već potpune stihije u hendlovanju Nokse pred turnir.

Mislim, šta ako Noksa budalica, nevakcinisan osvoji RG i Vimbldon (nije nemoguće), na šta će onda da liče Oziji?

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...