Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 minute ago, erwin said:

 

Aha, znači nikad niko ni zbog čega ne treba da bude kritikovan. Dooooooooooooobro.

 

:ajme:

 

 

Naravno da treba, ali treba imati i mere. 

 

Jbt dve godine se borimo sa ovim. Tebi zaista hvala za doprinos na temi o covidu, ali brate, ako bi citala sve sto postavis sigurno ne bi sacekala da me virus ubije nego bi skocila sa dvadesetog sprata. Malo smanjite drame. Svi smo u tome. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Ma ja cu 1000 put da ponovim ja niti sam fan Novakov, niti pratim tenis, ali mi se bljuje sta pisete sada. Ne znate vise na sta da udarite. Ceo svet je fantastican, svi bezgresni, a on siri virus, opasnost za drzave... jbt sta napravise od jednog vrhunskog sportiste, pa da je ubio troje bili bi blazi. Nego ste jedva docekali ovakvu situaciju da trljate o nos ostalima kako eto podrzavaju Novaka, srbende jedne i kako smo svi prosti, a virus ce da nas pokosi. Pa neka nas pokosi, ovakvi pakosni kakvi smo ni ne zasluzujemo da opstanemo. 

 

apsolutno si u pravu da niko od nas nije idealan, da svi mi ponekad (neki manje, neki vise) gresimo, te da su selebritiji pod posebnom lupom.

najveci problem nastaje kad se primenjuju dvostruki arsini: kad se jednima sve zivo oprasta, a drugima se mikroskopom trazi i najmanja greska.

Novak je citavu svoju karijeru bio neko kome se svaka greska trazila lupom i kritikovala na sva zvona (stavila sam na nekoj od prethodnih stranica prakticno momenat kad je to sve pocelo, pa se onda vremenom samo uvecavalo). On je pokusavao da na to odgovori izvinjenjima, izjavama u javnosti u kojima izrazava kajanje, zaljenje, obecava da ce se truditi da bude bolji. No, kad se jednom mehanizam pokrene - tesko ga je zaustaviti. Ja imam utisak da je on u jednom trenutku jednostavno "pukao", iskljucio se iz sveg toga, okrenuo meditaciji, Imazu i njegovoj filozofiji  - verovato jedini nacin da sacuva svoje mentalno zdravlje. Sto je bilo propraceno apsolutnom neaktivnoscu (nepostojeceg) PR tima da pokusa da hendluje i spinuje u Novakovu korist situaciju. I sad imamo ovaj cunami.

Kad pisem ovo gore, prvenstveno govorim o situaciji u svetu. U Srbiji je malcice drugacije, frontovi su na drugaciji nacin podeljeni, vaze drugacije zakonitosti.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milica said:

...........

 

 

Prihvatiš da se Noksa poneo neodgovorno i nezrelo i sve OK.

 

Još samo da shvati (Noksa) da ne postoji drugi realan svet, osim ovog, da će da ga zatežu oko vakcine svuda, da im se namestio na volej i na osnovu toga nek' vidi šta će: vakcina, penzija ili da čeka da prođe obavezna vakcinacija (treća opcija ubedljivo najgora, mada ko zna, kolika je budalica, sve je moguće).

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

nesto se razmisljam, bese po zakonu o zaraznim bolestim (ili kako vec) u Srbiji, oni koji su prekrsili karantin bi mogli da se kazne novcano ili nekim dustveno-korisnim radom? neko je to postavljao na nekoj od prethodnih milion stranoc.

 

mislim da bi u celoj ovoj situciji najbolje resenje bilo da Novak bude kaznjen za ovakvo ponasanje nekakvim drustvenokorisnim radom, npr. 20h da pomaze negde u nekom delu sistema gde bi mogao na neki nacin da vidi koliko je virus opasan (naravno, da ne bude izlozen infekciji ili ista slicno, ali da jednostavno bude na mestu gde ce moci da vidi svu tezinu slucajeva, situacije u kojoj se nalaze lekari itd. mislim da bi to generalno bilo najbolje resenje i za Novaka i za Srbiju i za narod po Srbiji koji se totalno nonsalantno ponasa na dnevnoj bazi.

Slažem se, trebalo bi da mu sude u Srbiji i da dobije neku kaznu koja će ga malo zamisliti, da izađe iz tog svog bubblea. Medijski linč neće biti od koristi jer je to samo viši stepen onoga što trpi već godinama, neće povezati uzrok i posledicu. Samo što očigledno u Srbiji od toga nema ništa.

 

20 minutes ago, Milica said:

Ima li opravdanja za novinare koji sutiraju coveka na zemlji i za one koji im "aplaudiraju" lajkovima? 

Zasuzio je da mu zbog ovoga bude unistena karijera? 

Ok, blago svima koji su besprekorni te imaju pravo da bace kamen na njega :thumbup:

On im se namestio na zicer, a ovakvu poslasticu jedva čekaju, plus je odlično poslužio političarima da peru sopstveni imidž, evo sad će i španski političari da jašu na tome iako s njima nema nikakve veze.

Takvi su prosto mediji danas, sada je meta Đoković, sutra će biti neko drugi. Istina je manje važna od gledanosti/čitanosti/klikova. On je debelo zabrljao, ali ovo nije način da se kažnjavaju takve greške. Samo i da nije zabrljao, ne bi mnogo bolje prošao. Prosto tako stoje stvari danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Slažem se, trebalo bi da mu sude u Srbiji i da dobije neku kaznu koja će ga malo zamisliti, da izađe iz tog svog bubblea. Medijski linč neće biti od koristi jer je to samo viši stepen onoga što trpi već godinama, neće povezati uzrok i posledicu. Samo što očigledno u Srbiji od toga nema ništa.

 

On im se namestio na zicer, a ovakvu poslasticu jedva čekaju, plus je odlično poslužio političarima da peru sopstveni imidž, evo sad će i španski političari da jašu na tome iako s njima nema nikakve veze.

Takvi su prosto mediji danas, sada je meta Đoković, sutra će biti neko drugi. Istina je manje važna od gledanosti/čitanosti/klikova. On je debelo zabrljao, ali ovo nije način da se kažnjavaju takve greške. Samo i da nije zabrljao, ne bi mnogo bolje prošao. Prosto tako stoje stvari danas.

pa ne znam bas da li mora da mu se sudi, valjda postoji neka opcija da mu se izrekne kazna (kao kod pogresnog parkiranja) i da on po njoj postupi.

 

a da ce poiticari gledati da i oni iscede suvu drenovinu - u to uopste ne sumnjam. no, za Novaka je sad najbitnije da bude proaktivan, umesto pasivan, kao sto je radio (njegov PR tim) poslednjih +-10 godina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

 

apsolutno si u pravu da niko od nas nije idealan, da svi mi ponekad (neki manje, neki vise) gresimo, te da su selebritiji pod posebnom lupom.

najveci problem nastaje kad se primenjuju dvostruki arsini: kad se jednima sve zivo oprasta, a drugima se mikroskopom trazi i najmanja greska.

Novak je citavu svoju karijeru bio neko kome se svaka greska trazila lupom i kritikovala na sva zvona (stavila sam na nekoj od prethodnih stranica prakticno momenat kad je to sve pocelo, pa se onda vremenom samo uvecavalo). On je pokusavao da na to odgovori izvinjenjima, izjavama u javnosti u kojima izrazava kajanje, zaljenje, obecanje da ce se truditi da bude bolji. No, kad se jednom mehanizam pokrene - tesko ga je zaustaviti. Ja imam utisak da je on u jednom trenutku jednostavno "pukao", iskljucio se iz sveg toga, okrenuo meditaciji, Imazu i njegovoj filozofiji  - verovato jedini nacin da sacuva svoje mentalno zdravlje. Sto je bilo propraceno apsolutnom neaktivnoscu (nepostojeceg) PR tima da pokusa da hendluje i spinuje u Novakovu korist situaciju. I sad imamo ovaj cunami.

Kad pisem ovo gore, prvenstveno govorim o situaciji u svetu. U Srbiji je malcice drugacije, frontovi su na drugaciji nacin podeljeni, vaze drugacije zakonitosti.

 

Ja to sve nisam ispratila, zahvaljujuci tebi i jos nekima sam stekla sliku sta se sa njim desavalo. Ali ovo je nesto sasvim drugo.

 

Samo ovde, da ne napominjem twitter sta sam procitala je preraslo u neki klasicni linc.

 

1. Ako je u Australiji vakcinisano 93% u drugim drzavama nije. Vakcine postoje vec vise od godinu dana i uglavnom su bile dostupne ali mnogi su odbili da se vakcinisu. Znaci, nije on nikakav specijalan izuzetak. Cak i ta Australija eto ima 7% nevakcinisanih. 

2. Omicron je zarazniji od prvobitne varijante (danas mi sestra rece da je u Srbiji svaki drugi bolestan, verovatno malo preteruje, ali nije svaki drugi izolovan). Znaci, ni tu nije nikakav izuzetak za lomacu. 

3. Pojavljuje se sa odobrenom vizom sa izuzecem koji prihvataju i u medjuvremenu oni rese da ga odbiju. Nije jedini usao tako, uslo je jos nekoliko tenisera i koliko sam procitala jos preko 8000 ljudi u Australiju sa istim. Znaci, ni tu nije izuzetak.

4. Isteruju ga iz Australije uz obrazlozenje da je opasan za zdravlje u drzavi, pritom nije zarazan, a uz sve mere tog dana kada je on uzao su oni imali oko 70k zarazenih. Naknadno izbacuju jos neke igrace koji su vec danima vrsljali po Australiji. Jesu li i oni opasni?

5. Sve novine udaraju na sva zvona o zlom Novaku koji siri virus deci gde ni jedno dete nije prijavljeno da je zarazeno posle tog skupa, da je anti-vax ikona i svi sa odusevljenjem prihvataju cinjenicu da su nekog izbacili iz drzave za koju je dobio validnu vizu, jos i potezu argument da je lagao na aplikaciji, dok sama australijska vlada nije postavila to pitanje, ni sudije. Totalno nebitan podatak. Ideoloski je izbacen. 

6. Njegova jedina krivica je sto je no.1 u tenisu. Da je petnaesti niko ne bi slusao sta govori, niti bi bio opasnost po drzave, ni decu, ni novinare, niti bi bio voljen kao srpska ikona, niti omrznut zato sto je srpska ikona. 

 

Ja rekoh sta se meni ne dopada i sta mi se dopada kod Novaka, ali bre ovo cepanje dlake na cetvoro zbog fijaska jedne drzave koja nema pojma sta radi ni sta hoce (eno sad primaju vakcinu zbog koje neki koji su primili nisu stigli da se prijave na turnir). Mislim da je krajnje vreme da se AO izmesti u neki drugi open, oni ovo nisu zasluzili, a to je ustvari jedino sto imaju pored formule 1. Hoce i njih tako maltretirati, pa Hamiltonu naci neki twitt zbog kog ce da mu sude da mi je znati. Nije da Novan nije pogresio, jeste i za vakcinu i za svasta nesto, ali nismo li svi mi ponekad omanuli? Bio je zeljan da igra i uzme titulu, bar neko strastan oko onog cime se bavi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kaznu u Srbiji nikad doziveti nece, to je svima jasno, skoro niko ne sme ni da ga osudi sto se zarazen setao, nekako svi prelaze preko toga kao da se nije ni desilo.

Da se to desilo nekom politicaru(sa jedne ili druge strane), odgovarajuci mediji i politicari bi o tome danima pricali, ali sad, bukvalno svi cute.

Takodje, kod nas se isto priblizavaju izbori, svi pokusavaju da dobiju jeftine poene ili makar da ih ne izgube, ako bi ga kojim slucajem osudili.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, wwww said:

pa ne znam bas da li mora da mu se sudi, valjda postoji neka opcija da mu se izrekne kazna (kao kod pogresnog parkiranja) i da on po njoj postupi.

A dobro sad, ne razumem se u pravnu proceduru, htedoh da kažem da treba da bude kažnjen što je kršio zakon. Kao što bi jelte trebalo i svi ostali da budu. U kojoj formi tačno to ide ne znam.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, erwin said:

 

 

Moram da prokomentarišem (ha, a sam ne volem da čitam komentare na članke): ovo je level spinovanja koji još nisam video u stvarnosti, a jesam u filmu: vrlo si bezobrazan em što si naterao Đuru da te bije, em što se nisi izvinio Đuri što si ga naterao da te izbije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stray_cat said:

 

Moram da prokomentarišem (ha, a sam ne volem da čitam komentare na članke): ovo je level spinovanja koji još nisam video u stvarnosti, a jesam u filmu: vrlo si bezobrazan em što si naterao Đuru da te bije, em što se nisi izvinio Đuri što si ga naterao da te izbije.

 

Inkvizicija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Ja to sve nisam ispratila, zahvaljujuci tebi i jos nekima sam stekla sliku sta se sa njim desavalo. Ali ovo je nesto sasvim drugo.

 

Samo ovde, da ne napominjem twitter sta sam procitala je preraslo u neki klasicni linc.

 

1. Ako je u Australiji vakcinisano 93% u drugim drzavama nije. Vakcine postoje vec vise od godinu dana i uglavnom su bile dostupne ali mnogi su odbili da se vakcinisu. Znaci, nije on nikakav specijalan izuzetak. Cak i ta Australija eto ima 7% nevakcinisanih. 

2. Omicron je zarazniji od prvobitne varijante (danas mi sestra rece da je u Srbiji svaki drugi bolestan, verovatno malo preteruje, ali nije svaki drugi izolovan). Znaci, ni tu nije nikakav izuzetak za lomacu. 

3. Pojavljuje se sa odobrenom vizom sa izuzecem koji prihvataju i u medjuvremenu oni rese da ga odbiju. Nije jedini usao tako, uslo je jos nekoliko tenisera i koliko sam procitala jos preko 8000 ljudi u Australiju sa istim. Znaci, ni tu nije izuzetak.

4. Isteruju ga iz Australije uz obrazlozenje da je opasan za zdravlje u drzavi, pritom nije zarazan, a uz sve mere tog dana kada je on uzao su oni imali oko 70k zarazenih. Naknadno izbacuju jos neke igrace koji su vec danima vrsljali po Australiji. Jesu li i oni opasni?

5. Sve novine udaraju na sva zvona o zlom Novaku koji siri virus deci gde ni jedno dete nije prijavljeno da je zarazeno posle tog skupa, da je anti-vax ikona i svi sa odusevljenjem prihvataju cinjenicu da su nekog izbacili iz drzave za koju je dobio validnu vizu, jos i potezu argument da je lagao na aplikaciji, dok sama australijska vlada nije postavila to pitanje, ni sudije. Totalno nebitan podatak. Ideoloski je izbacen. 

6. Njegova jedina krivica je sto je no.1 u tenisu. Da je petnaesti niko ne bi slusao sta govori, niti bi bio opasnost po drzave, ni decu, ni novinare, niti bi bio voljen kao srpska ikona, niti omrznut zato sto je srpska ikona. 

 

Ja rekoh sta se meni ne dopada i sta mi se dopada kod Novaka, ali bre ovo cepanje dlake na cetvoro zbog fijaska jedne drzave koja nema pojma sta radi ni sta hoce (eno sad primaju vakcinu zbog koje neki koji su primili nisu stigli da se prijave na turnir). Mislim da je krajnje vreme da se AO izmesti u neki drugi open, oni ovo nisu zasluzili, a to je ustvari jedino sto imaju pored formule 1. Hoce i njih tako maltretirati, pa Hamiltonu naci neki twitt zbog kog ce da mu sude da mi je znati. Nije da Novan nije pogresio, jeste i za vakcinu i za svasta nesto, ali nismo li svi mi ponekad omanuli? Bio je zeljan da igra i uzme titulu, bar neko strastan oko onog cime se bavi. 

 

apsolutno stoji ovo sto si napisala. ovo je nezapamcena hajka na jednu osobu, pa jos na svetskom nivou, gde svako zivi pokusava da profitira, da se zapljune i da ga sutne nogom. pa mu sad jos neki spocitavaju da izigrava zrtvu :ajme::twak: - sram ga bilo, kako se usudjuje!

 

da je svet makar malo bolje uredjen, mnoge od ovih stvari se ne bi smele dogoditi. na zalost - nije.

njemu je "sudjeno" zato sto je poznat, pa je role model :classic_rolleyes: . to je upravo suprotno od "privilegovan", sto mu se sad takodje spocitava :twak:  - nidje veze! sto bi rekli, upavo zato sto ne potice iz neke privilegovane, mocne porodice/drzave (da ne pisem sad prigodne epitete koji su po forumskom bontonu) oni se sad svi izuvljavaju nad njim. cak je advokat Vlade NJEMU stavio na dusu sto je u Srbiji samo 50% vakcinisano :twak: . j* te, je li kriv i sto je po Africi nizak % vakcinisanih?

a da ne pricam o tome da mu je sudjeno za "verbalni delikt", tj. za pogresnu misao i percepciju te pogresne misli. :twak:

 

on ne moze tek tako lako promeniti ovo stanje. on mora da ih tuce upravo njihovim oruzjem, uzimajuci saveznike koje ovi ne mogu/ne smeju tako lako da napadnu niti ima sanse da ocrne kao Novaka. otuda u onom mom krokiju scenarija :classic_biggrin: citava prica o tome da s Fajzerom i Biontehom snimi film kojim se objasnjava finkcija vakcine (moze vala da se poveze i s nekim iz WHO sto se mene tice) i razjasnjavaju sva moguca FAQ koja se pojavljuju medju "vakcina-skepticima". Pa cik nek Ben&Co udare na WHO, Fajzer i vakcine! Plus, saradnja s UN oko izbeglica i azilanata (da se malo zavuce i Australiji, zasluzili su) - pa nek izvole da ga napadnu po tom osnovu!

ja bih tako: pribavis najbolje saveznike za bitku protiv idiota koji nece smeti onda da pisnu. previse dugo je on sam na vetrometini i bori se s vetrenjacama.

 

8 minutes ago, Boxy said:

Kaznu u Srbiji nikad doziveti nece, to je svima jasno, skoro niko ne sme ni da ga osudi sto se zarazen setao, nekako svi prelaze preko toga kao da se nije ni desilo.

Da se to desilo nekom politicaru(sa jedne ili druge strane), odgovarajuci mediji i politicari bi o tome danima pricali, ali sad, bukvalno svi cute.

Takodje, kod nas se isto priblizavaju izbori, svi pokusavaju da dobiju jeftine poene ili makar da ih ne izgube, ako bi ga kojim slucajem osudili.

ja napisah ono gore oko kazne.

no, zar ne bi bilo zaista bljutavo da mu zemlja Srbija (njemu jednom jedinom) izrice kaznu (dok svi zivi na sve strane krse sve moguce mere i zakone - pocev od AV, preko svih mogucih politicara na svim nivoma, pa do obicnog naroda), a on joj donirao i pare (kad god je trebalo) i uredjaje koji su preko potrebni?

Srbija je primer zemlje gde se nista zivo ne postuje, i sad bi kao trebalo od NDj da se krene s "ciscenjem"? znam, znam, ovo je relativizacija, protivno zakonu, nije validan izgovor itd. itd. :classic_rolleyes:

 

No, ovde se radi i o Novakovom imidzu van zemlje. sad mozes da me kritikujes da ovo nije ispravno - i slozila bih se, da zivimo u idealnom, uredjenom svetu. Ali ne zivimo i trebalo bi da smislimo neku "kaznu" koja ce da bude najpravicnija, da izazove najmanje stete, a najvise koristi, po mogusnosti za sto vise subjekata. Koliko sam ja gledana pravne tv drame :classic_biggrin: advokati-branioci se uvek trude da sudiji predoce dobre strane svog klijenta, zasluge, pomoc zajednici itd. itd. te ovaj to onda uzima u obzir pri izricanju kazne. elem, ovaj "na tv serijama skolovani advokat" :classic_biggrin: zvavni wwww smatra da bi u ovom slucaju najprimereniji "lek" za nacinjeno "nedelo" i  "povredu" bio drustveno korisni rad 🙂  :

- drzava bi kao konacno pokazala da se neko kaznjava za nesto :classic_rolleyes: - i bilo bi pozeljno da se nastavi s tom praksom, ali da ona ne bude selektivna, samo za one koji nemaju veze i vezice ili nisu neki politicki cinioci.

- to bi bilo dobro za peglanje Novakovog imidza koji je nezasluzeno u totalnoj rusevini (ako ga ne kazne to ce samo bii lose za njega).

- bilo bi surovo i toalno neproporcionalno da se sad, za primer, ostro kaznjava covek koji je mnogo dobrobiti ucinio drustvu u Srbiji putem raznoraznih donacija i dobrotvornog rada.   

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

 

ja napisah ono gore oko kazne.

no, zar ne bi bilo zaista bljutavo da mu zemlja Srbija (njemu jednom jedinom) izrice kaznu (dok svi zivi na sve strane krse sve moguce mere i zakone - pocev od AV, preko svih mogucih politicara na svim nivoma, pa do obicnog naroda), a on joj donirao i pare (kad god je trebalo) i uredjaje koji su preko potrebni?

Srbija je primer zemlje gde se nista zivo ne postuje, i sad bi kao trebalo od NDj da se krene s "ciscenjem"? znam, znam, ovo je relativizacija, protivno zakonu, nije validan izgovor itd. itd. :classic_rolleyes:

 

No, ovde se radi i o Novakovom imidzu van zemlje. sad mozes da me kritikujes da ovo nije ispravno - i slozila bih se, da zivimo u idealnom, uredjenom svetu. Ali ne zivimo i trebalo bi da smislimo neku "kaznu" koja ce da bude najpravicnija, da izazove najmanje stete, a najvise koristi, po mogusnosti za sto vise subjekata. Koliko sam ja gledana pravne tv drame :classic_biggrin: advokati-branioci se uvek trude da sudiji predoce dobre strane svog klijenta, zasluge, pomoc zajednici itd. itd. te ovaj to onda uzima u obzir pri izricanju kazne. elem, ovaj "na tv serijama skolovani advokat" :classic_biggrin: zvavni wwww smatra da bi u ovom slucaju najprimereniji "lek" za nacinjeno "nedelo" i  "povredu" bio drustveno korisni rad 🙂  :

- drzava bi kao konacno pokazala da se neko kaznjava za nesto :classic_rolleyes: - i bilo bi pozeljno da se nastavi s tom praksom, ali da ona ne bude selektivna, samo za one koji nemaju veze i vezice ili nisu neki politicki cinioci.

- to bi bilo dobro za peglanje Novakovog imidza koji je nezasluzeno u totalnoj rusevini (ako ga ne kazne to ce samo bii lose za njega).

- bilo bi surovo i toalno neproporcionalno da se sad, za primer, ostro kaznjava covek koji je mnogo dobrobiti ucinio drustvu u Srbiji putem raznoraznih donacija i dobrotvornog rada.   

 

 

Skroz se slazem, mi jednostavno nismo drzava, imamo jednog coveka koji vedri i oblaci i to je to.

Sve ovo sto si napisala bi moglo da se sprovede u nekoj drzavi gde se iole postuju zakoni, ali ovde je to naucna fantastika.

 

A za bold se tek slazem...oni stavili na kulama "Nole ti si nas ponos" i tako mu samo napravili stetu, jer ce sad i to da spinuju i da predstave kako on sve moze da radi u Srbiji, kako mu sve prolazi, zato je mislio da ce to da mu prodje i u uredjenojtm drzavi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, stray_cat said:

 

Moram da prokomentarišem (ha, a sam ne volem da čitam komentare na članke): ovo je level spinovanja koji još nisam video u stvarnosti, a jesam u filmu: vrlo si bezobrazan em što si naterao Đuru da te bije, em što se nisi izvinio Đuri što si ga naterao da te izbije.

Nisi nikad video naslove u Vučićevim medijima?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad nesto razmisljam, posto je onaj neki ministar iz Srbije (ili  ima neku drugu funkciju?) pre neki dan rekao da nece kazniti Novaka, mozda bi bilo dobro da Novak proaktivno sam smisli da odradi ovaj nekakav drustveno korisni rad, u smislu: evo, da se iskupim za moje ponasanje u decembru odradicu to-i-to. Mozda je to i jos bolja opcija od administrativne kazne.

 

Spoiler

covece, sto nisam otisla u pravcu PR menadzmenta, vidi samo kako mi padaju na pamet ideje :lol_2:

 

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisi nikad video naslove u Vučićevim medijima?

 

.

 

U osnovi sve sto se dogadja i ne razlikuje se mnogo...

 

Sve ovo uzasno podseca na " pricu o Djilasu i 619 mliona"...kad prodje jedna prica , nikakav problem nije vise da nastavis da "plodis" dalje...Tako smo od decka koji je predavao meceve, dosli i bukvalno do Voldemora, nacionaliste , svezali ga sa ratnim zlocincima i ostavili da umre u smecu- kako nam je predlozio novinar Korijere... sve ozbiljni meinstrim mediji...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Nisi nikad video naslove u Vučićevim medijima?

 

Predsednik i njegovi mediji mnogo više lažu, o Noksi nema toliko laži koliko ima izvrtanja/spinovanja.

 

Mada, da budem iskren, godinama ne pratim Šizojeve medije.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Ako Novaku nije opcija da se vakciniše ni po koju cenu ipak je besmisleno da sačeka da prodje pandemija da bi osvojio još par slemova, pošto samo jedan će verovatno biti malo jer Nadal može u sledećih 16 meseci da uzme dva Garosa dok se Novak u medjuvremenu bude vucarao po mastersima u Aziji i Južnoj Americi. Takodje Medvedev i Zverev mogu u tom periodu, kada je vladavina svete trojice i zvanično u raspadu, da nagruvaju samopouzdanje i formu na strašnost pa da Novak nakon te pauze na slemovima startuje sa šansama kao Nadal na ovom AO.
Ako ovu situaciju Novak ne prepoznaje kao okolnost da više nema prostora za taj njegov stav: ,,ja hoću, ali kako ja hoću...", onda je vreme i da se plati ta beskompromisnost po ovom pitanju. Koji god to razlozi bili da se ne vakciniše, iako sa ovakvom formom ima tri puta veće šanse od ćopavog Nadala da kruniše karijeru upravo sada u nastupajućem periodu, verujem da će ozbiljno da se pokaje kada se i desi ovo što je Nadalu pružio na tacni.

15 godina trčiš maraton i u foto finišu staneš da zavežeš pertle, da se ne sapleteš...jer mož da razbieš nos.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

 za pogresnu misao i percepciju te pogresne misli

 

Samo na ovo da se nadovezem. Mozda je stav o vakcini, bar za Australijance, ravan stavu o voznji pod dejstvom narkotika? I da za njih hodajuca propaganda antivakserstva predstavlja istu opasnost kao i neko ko bi zagovarao da je dobro voziti pod dejstvom. Opasno ponasanje po sebe i okolinu, drugim recima.

Sad ce neko reci da vakcinacija nije zakonom zahtevana i to je tacno. ali je nedvosmisleno dokazano da je opasno po sebe i druge ne vakcinisati se. Dakle rec je o konkretnom efektu, stvarnom i potencijalnom.

Novak jeste isao medju decu dok je cekao rezultate. Da li je to ok? Da je dosao kod mog deteta u vrtic u takvim okolnostima, meni ne bi bilo ok. Nijedno od te dece se nije razbolelo? Super, znaci sme da ide pozitivan sve dok nekog ne zarazi? Mislio sam da su nas prethodne dve godine naucile ideji o odgovornom i preventivnom ponasanju.

Mislim da tu glavna varijabla ostaje vakcinacija. Mozda se ovo ne bi desavalo da je 100. na svetu, ali se pre svega ne bi desavalo da se vakcinisao.

A znamo svi da antivakserski stavovi ne uticu samo na ovu vakcinu, nego onda ljudi ne vode decu ni za mmr i ostale (koje jesu propisane zakonom), a to dovodi do opasnih epidemija.

Objektivno je lose imati tako popularnu licnost koja je magnet za antivaksere. Ne mislim da Novak to zeli da bude, ali mu je vrlo lako da to ne bude - samo podmetne rame dva puta u dve nedelje.

Ili sto bi rekli Ameri, the easiest two shots of his career.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Sad nesto razmisljam, posto je onaj neki ministar iz Srbije (ili  ima neku drugu funkciju?) pre neki dan rekao da nece kazniti Novaka, mozda bi bilo dobro da Novak proaktivno sam smisli da odradi ovaj nekakav drustveno korisni rad, u smislu: evo, da se iskupim za moje ponasanje u decembru odradicu to-i-to. Mozda je to i jos bolja opcija od administrativne kazne.

Mislim da to nije rekao ministar nego član kriznog štaba, što he još gore.

1 hour ago, Boxy said:

Ovo me podseća na onu Asimovljevu priču o robotu koji je sanjao :classic_biggrin: ako neko bude čitao nek taman ostavi utiske dole na temi.

 

57 minutes ago, Wingwalker said:

jer Nadal može u sledećih 16 meseci da uzme dva Garosa dok se Novak u medjuvremenu bude vucarao po mastersima u Aziji i Južnoj Americi. 

Kakvim mastersima? Pitanje je hoće li se i Šangaj skoro organizovati. Možda će da gledaju sad kako prođu OI pa da na osnovu toga rešavaju...

6 minutes ago, handys said:

 

Samo na ovo da se nadovezem. Mozda je stav o vakcini, bar za Australijance, ravan stavu o voznji pod dejstvom narkotika? I da za njih hodajuca propaganda antivakserstva predstavlja istu opasnost kao i neko ko bi zagovarao da je dobro voziti pod dejstvom. Opasno ponasanje po sebe i okolinu, drugim recima.

Sad ce neko reci da vakcinacija nije zakonom zahtevana i to je tacno. ali je nedvosmisleno dokazano da je opasno po sebe i druge ne vakcinisati se. Dakle rec je o konkretnom efektu, stvarnom i potencijalnom.

Novak jeste isao medju decu dok je cekao rezultate. Da li je to ok? Da je dosao kod mog deteta u vrtic u takvim okolnostima, meni ne bi bilo ok. Nijedno od te dece se nije razbolelo? Super, znaci sme da ide pozitivan sve dok nekog ne zarazi? Mislio sam da su nas prethodne dve godine naucile ideji o odgovornom i preventivnom ponasanju.

Mislim da tu glavna varijabla ostaje vakcinacija. Mozda se ovo ne bi desavalo da je 100. na svetu, ali se pre svega ne bi desavalo da se vakcinisao.

A znamo svi da antivakserski stavovi ne uticu samo na ovu vakcinu, nego onda ljudi ne vode decu ni za mmr i ostale (koje jesu propisane zakonom), a to dovodi do opasnih epidemija.

Objektivno je lose imati tako popularnu licnost koja je magnet za antivaksere. Ne mislim da Novak to zeli da bude, ali mu je vrlo lako da to ne bude - samo podmetne rame dva puta u dve nedelje.

Ili sto bi rekli Ameri, the easiest two shots of his career.

Zato treba vakcinacija da bude obavezna, a ne kao eto dali smo ti da biraš, a ako izabereš pogrešno izgubićeš posao, ugled i slobodu kretanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

 

Zato treba vakcinacija da bude obavezna, a ne kao eto dali smo ti da biraš, a ako izabereš pogrešno izgubićeš posao, ugled i slobodu kretanja. 

 

Ne slazem se sa zakljuckom. Slazem se da vakcinacija treba da bude obavezna generalno, ali iz drugih razloga - bas jer je ovaj svet pun idiota.

 

Problem sa slobodom izbora je taj sto je percepcija slobode iskrivljena. Ne postoji apsolutna sloboda. Zato imamo zakone i pravila. Sloboda Novaka Djokovica ide do tacke gde on ne ugrozava slobodu nikog drugog.

 

Gde je moja sloboda da kao vakcinisana individua ne budem pod restrikcijama i nemam manjak recimo poslovnih prilika ili prilika da putujem zato sto neko ima slobodu da se ne vakcinise?

 

Pravo izbora na (ne)vakcinisanje je smisleno i koliko pravo izbora da (ne) ubijes nekoga. I tako stvari treba konacno da se postave.

 

Dok se zakonom ne postave tako onda sto bi rekli neki - jbg, ko vam kriv sto vakcinacija nije obavezna. Sto ne znaci da tako ne treba da bude.

 

A sto se tice sankcija za izbor, pa znas kako, nije nezakonito ni opijati se, ali ako to radis postoje drustvene, moralne, profesionalne posledice, van striktno zakonskih, ako recimo vozis pijan.

 

Drustvo je uvek imalo i ta nepisana pravila, ukoliko nije bas sve regulisano zakonom i tako i treba da bude.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, handys said:

Novak jeste isao medju decu dok je cekao rezultate. Da li je to ok? Da je dosao kod mog deteta u vrtic u takvim okolnostima, meni ne bi bilo ok. Nijedno od te dece se nije razbolelo?

 

Primetio sam da to w stidljivo provlaci kroz njene postove ali nemoj da prihvatas to podmetanje... Novak je isao medju decu nakon sto je dobio rezultate i to je ono sto je zvanicno prilozio/potvrdio u sudskim dokumentima .

 

Ovde se prave razne mentalne gimnastike pa tako imamo da je ono sto je prilozeno na sudu nekad skroz legit a nekad i ne bas toliko... na konstataciju o sumnjivim ID-jevima i mogucnosti da je Novak lazirao test ide replika "sudska dokumenta potvrdjuju da je on zarazen 16. a ne 26." a onda kad diskusija ode do teme oko dece, onda je replika "iako je Novak prilozio na sudu dokaze za 16. on je ipak bio neobavesten do 17. popodne" (T4, T5, prazna baterija, junk folder... svasta nesto iskoci kao opravdanje)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...