Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

18 minutes ago, Amigo said:

 

Pa zar Fajzer nije vakcina koja radi na bazi proteina?

Nisam strucnjak @wwww ce sigurno bolje da objasni iako nije strucnjak ali je sve moguce iscitala i naucila. Koliko sam ja shvatila (povrsno priznajem) Pfizer spada u RNA vakcine a ova nova u proteinske, nije RNAm nislim da je slicnija AstraZeneki i Sputnjiku ali je nesto jos prirodnija a i na neki nacin starija bar osnova vakcine jer se bazira na vakcini za hepatitis B itd

Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Sport/Tenis/a1584276/Toma-Fila-o-Novaku-Djokovicu.html

Najzanimljivi deo mi je ovaj:

 

"Oni su ga pozvali i imao je vizu za ulazak u zemlju. Koliki su sadisti pokazuje to da su ga 11 dana držali u hotelu koji služi kao zatvor i oduzeli mu telefon. Prema njemu su se ophodili kao da je migrant koji je gumenim čamcem iz Afrike doplivao u Australiju", poručio je Fila za Telegraf.

 

Pa dobro majku mu Tomo, pa i da je doplovio gumenim camcem? Jel ti to te ljude smatras manje vrednim?

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dakle, tip je upao u neki svoj trip što se tiče ishrane, spiritualnosti itd ali stvarno mislim da je veoma malograđanski osuđivati ga zbog toga. 

Ja se sa ovim potpuno slažem, čovjek ima pravo da jede šta god hoće i da se moli kome god hoće i svako ko ga zbog toga osuđuje je neiživljena budala.

 

Ono što se meni ne sviđa je što aktivno promoviše anti-naučne stavove i šarlatane tipa Osmanagića i Nestorovića, pa i Imaza, ili kada se pravi autističan po pitanju političke situacije u rodnoj grudVi dok istovremeno ima šta da kaže na temu pokreta BLM, da bi se zatim unapredio u saradnika i promotera organizovane kriminalne grupe koja vlada Srbijom slikajući se sa Vulinom i Vesićem.

 

Doduše, ja kao Danilovgrađanin definitivno jesam malograđanin 😁

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ono što se meni ne sviđa je što aktivno promoviše anti-naučne stavove i šarlatane tipa Osmanagića i Nestorovića, pa i Imaza, ili kada se pravi autističan po pitanju političke situacije u rodnoj grudVi dok istovremeno ima šta da kaže na temu pokreta BLM, da bi se zatim unapredio u saradnika i promotera organizovane kriminalne grupe koja vlada Srbijom slikajući se sa Vulinom i Vesićem.

 

Ja sad padam malo sa marsa ali nemam pojma ko je Osmanagić, a i nisam upućen u to da je promovisao nešto Nestorovića. Ni meni se generalno ovo citirano ne sviđa niti mislim da je Novak svetac, moj post se delom odnosio i na tu demistifikaciju njega kao bezgrešnog (opšte mesto, znam). Sigurno je da se i on ponaša oportunistički po mnogim pitanjima i to mi se nikad nije sviđalo kod njega, ovo je prvi put da ozbiljno udara čelom o ledinu zbog svojih stavova. Opet, moguće da tome doprinosi i fokusiranost na teniske rezultate i jurnjava za goat statusom. Ipak, moramo biti svesni da je jako mali broj znamenitih selebritija koji idu kontra establišmenta pa nažalost ni Novak nije jedan od njih. Ponavljam svoj opšti utisak da je Novak ipak zlatan kakav je mogao da ispadne, što nikako ne znači da ga idealizujem, naprotiv, smešni su mi oni koji ga uvek gledaju kroz roze naočare i nešto se identifikuju sa njegovim ličnim sportskim uspesima.

Link to comment
Share on other sites

Druga varijanta koja je takodje moguca je da napravi neki video i da isprica svoju pricu otprilike - ja verujem u vakcine i savetujem svim mojim kolegama da se vakcinisu ( to nam je sve ispricao nas @Drug Crni insajderske infirmacije) ali ja licno vodim izuzetno brigo o mom zdravlju i organizmu i zbog toga i jesam ovako spreman i fit i dva puta sam fasovao koronu ali bez simptoma i mene je strah da cu sa vakcinama nesto da poremetim u mom telu specijano izbalansiramo itd itd a inace zivela nauka i zivela medicina i vakcina 

Pa ako prodje prodje -  mada ustvari on sada i ne moze da se vakcinise ni javno ni tajno, suvise skoro je imao covid drugi put, treba da saceka bar par meseci, ali nesto ce morati da kaze i to prilicno eksplicitno to je sigurno. Suprotno onome sto puno ljudi prica on se ustvari nije izjasnjavao cak smo i mi sumnjali da li se vakcinisao ili nije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

 

Pa zar Fajzer nije vakcina koja radi na bazi proteina?

pa ovako:

osnovni "sastojak"  Fajzer vakcine je deo mRNA iz corona virusa koji definise kako se pravi siljak virusa. Kad to ubrizgas u telo, onda ti svi ti mali cip(s)ovi... pardon, mRNA-ovi udju u celiju  (ali ne onaj deo gde su nasi geni, te ne mogu nikako da nam prckaju po genima) i predaju tom nekom delu celija "upustvo za sklapanje" siljka virusa. Onda taj deo celije krece da stancuje neko vreme te siljke, oni izlaze napolje iz celije, akivira se imuni sistem i krenu da se prave antitela, koja se onda lepe za te siljke, a ostane puno i viska. Sami siljci nemaju nikakvu funkciju, kao sto ima ziv virus, prosto jer su oni parce virusa. Stoga su u tom smislu nestetni. Jedina mala zackoljica je ako nas imuni sistem malcice poblesavi (a to bi sigurno uradio i da je ziv virus, pa jos i zesce) i krene da pravi 💩 i stvara kod nekih one trombove ili dovede do upale misica srca ili srcane maramice. (prastajte medicinari na uproscenom prikazu i ako ima kakvih gresaka , trenutno sam se ubacila u mod pisanja scenarija za Novakov promotivni film za vakcinaciju :classic_biggrin: ) .

inace, taj mRNA je vrlo nepostojan, te se zato mora cuvati na vrlo niskim temperaturama, specijalno "oblozen" nekim omotacem od lipida. gledala sam pre nekoliko meseci bukvalno hemijski sastav svega toga. i kacila negde na forumu: tu ima raznoraznih lipida, secera, vode i slicnih "everyday" :classic_biggrin: supstanci.

 

sto se tice Novavax vakcine, tu se valjda odmah ubacuje u organizam taj siljak virusa (u nekom slicnom lipidnom omotacu, mozda s nekim katalizatorom da pojaca dejstvo ili sta vec). Nema nikakve genetske informacije (zbog cega su mnogi isprepadani mNRA vakcinama), te je zato smatraju "prirodnom".

Cula sam da im je tesko da u USA organizuju masovnu proizvodnju jer je Fajzer prakticno zakupio sve raspolozive fabrike, tako da ne znam kad ce to tamo da pocnu da proizvode. Ne znam kako stoji stvar s evropom, mozda ona fancuska firma koja pravi vakcine moze da ustupi svoje proizvodne linije ili sklopi neke ugovore pa proizvodi na licencu.

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gggggggg said:

kakav ce autogol djokovica biti na kraju kada se na kraju vakcinise jer nece moci igrati ni na jednom turniru :frusty:

Odakle ti ideja da će Novak da se vakciniše posle svega ovoga ako već nije dosad.

Ja mislim da je Novak full vaccinated a da nas mnogo zanimljivih stvari čeka posle AO!

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Druga varijanta koja je takodje moguca je da napravi neki video i da isprica svoju pricu otprilike - ja verujem u vakcine i savetujem svim mojim kolegama da se vakcinisu ( to nam je sve ispricao nas @Drug Crni insajderske infirmacije) ali ja licno vodim izuzetno brigo o mom zdravlju i organizmu i zbog toga i jesam ovako spreman i fit i dva puta sam fasovao koronu ali bez simptoma i mene je strah da cu sa vakcinama nesto da poremetim u mom telu specijano izbalansiramo itd itd a inace zivela nauka i zivela medicina i vakcina 

Pa ako prodje prodje -  mada ustvari on sada i ne moze da se vakcinise ni javno ni tajno, suvise skoro je imao covid drugi put, treba da saceka bar par meseci, ali nesto ce morati da kaze i to prilicno eksplicitno to je sigurno. Suprotno onome sto puno ljudi prica on se ustvari nije izjasnjavao cak smo i mi sumnjali da li se vakcinisao ili nije

taj scenario je samo dalje ukopavanje. i taj voz eje odavno prosao, previse je u medjuvremenu i on pricao o alternatinvim resenjima i zivotnom stilu, a totalno zanemario negativne clanke koji su se stancovali na sve strane.

pa kad se on nije potrudio da se ona svinjarija oko "pressure is privilege" i Simone razjasni i rascisti nego je zabio glavu u pesak i cekao da "prodje"... :ajme:

ako zeli da ocisti imidz, spase karijeru (ako jos planira da igra) i ugled da bi mogao da se bavi  dobrotvornim radom - mora da uradi radikalan rez - i povuce radikalan potez.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

taj scenario je samo dalje ukopavanje. i taj voz eje odavno prosao, previse je u medjuvremenu i on pricao o alternatinvim resenjima i zivotnom stilu, a totalno zanemario negativne clanke koji su se stancovali na sve strane.

pa kad se on nije potrudio da se ona svinjarija oko "pressure is privilege" i Simone razjasni i rascisti nego je zabio glavu u pesak i cekao da "prodje"... :ajme:

ako zeli da ocisti imidz, spase karijeru (ako jos planira da igra) i ugled da bi mogao da se bavi za dobrotvornim radom - mora da uradi radikalan rez - i potez.

Pretpostavljam da mislis na vakcinaciju ali to ne moze kad je bio zarazen u decembru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ciao said:

Pretpostavljam da mislis na vakcinaciju ali to ne moze kad je bio zarazen u decembru

pa zato kazem da je bitno da u nekom hipotetickom videu taj deo razjasni, pa da mu naucnik kaze kad bi mogao da primi vakcinu (Eddard je bio zarazen i mislim da je proslo manje od 6 meseci od bolesti do primanja jedne doze) pa da onda u skladu s tim je i primi (mozda krajem februara, ako ovaj kaze da je to bezbedno).

A i dok izorganizuju i snime sve ovo sto sam ja zamislila :classic_biggrin: proci ce odredjen broj sedmica.

U svakom slucaju treba da iskoristi ove dve sedmice dok traje AO, a kad je rekao da se nece oglasavati, da formira neku suvisku strategiju (bez uplitanja Srdjana, vec s Lacoste i Pezoom kao ozbiljnim firmama ciji timovi su mu i smislili originalne, a sa njegovim pecatom reklame).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sad padam malo sa marsa ali nemam pojma ko je Osmanagić

 

Ukratko, budaletina koja ubjedjuje ljude da ispod brda kod Visokog postoje piramide starije i vece od onih egipatskih. Sto je najgore sasvim mu dobro ide. Svakako preporucujem turu obilaska tih njegovih tunela ali iskljucivo pod dejstvom trave ili neke slicne supstance. Kombinacija trave i kolicine gluposti koje u pola sata izgovore oni njegovi vodici kroz tunele cine jedno vrhunsko iskustvo. U slucaju obilaska tih tunela i kontaminacija tom kolicinom gluposti bez dejstva nekog opijata, dovodis se u veliku opasnost da nekom jebes mater. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kod nas u Nemackoj se u drugoj polovini prosle godine mnogo pricalo o jednom mladjem fudbaleru Bajerna iz MInhena koji nije hteo da se vakcinise. Nisam bas nesto pratila da li je on davao neke izjave o tome ili kako su dosli do toga da on nece da se vakcinise, ali postojala je odredjena medijska hajka i desavalo mu se nesto slicno kao Novaku (samo na mnogo manjem nivou). I onda se on negde u novembru zarazio (bio pozitivan tokom redovnog testiranja), pa su onda naravno usledili odgovarajuci tekstovi po novinama: da se vakcinisao sad bi igrao a ne bi bilo u izolaciji itd. itd. Mozete da pretpostavite. Elem, on je imao neku blagu upalu pluca ili slicno, ali to je uticalo da nije mogao direktno posle izolacije na teren, nije prosao "sistematski" ili sta vec. Tako da je odsustvovao iz tima jos narednih 3-4 itd. sedmica. I onda je morao da se posipa pepelom u javnosti: odradio je 1-1 intervju s ozbilnom tv kucom (ne mogu sad da se setim da li s ARD ili ZDF), gde se pokajao, "otvorio", rekao da je naucio lekciju, da je ranije samo bio nesiguran jer nije imao dovoljno informacija i nije umeo da "presece" i da se vakcinise, kad sad pogleda unazad, da moez da vrati vreme, vakcinisao bi se... I mislim da je time  u principu regulisao problem s PR-om.

 

Kod Novaka ima mnogo vise brljotina i mnogo je zapustio svoj PR, te ce trebati mnogo detaljnije i radikalnije "spremanje kuce".

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Taj fudbaler Bajern Minhena je Joshua Kimmich.

jeste, nego da ne davim na teniskom pdf.

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ukratko, budaletina koja ubjedjuje ljude da ispod brda kod Visokog postoje piramide starije i vece od onih egipatskih. Sto je najgore sasvim mu dobro ide. Svakako preporucujem turu obilaska tih njegovih tunela ali iskljucivo pod dejstvom trave ili neke slicne supstance. Kombinacija trave i kolicine gluposti koje u pola sata izgovore oni njegovi vodici kroz tunele cine jedno vrhunsko iskustvo. U slucaju obilaska tih tunela i kontaminacija tom kolicinom gluposti bez dejstva nekog opijata, dovodis se u veliku opasnost da nekom jebes mater. 

Viskovic i Govedarica su snimili jednu epizodu podcasta Wish& Go tamo :twak: pa moze da se nadje na njihovom youtube kanalu i pogleda, ako koga interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Germaine Lechat
le 17/01/2022, 00:31

On lui a dit qu’il pouvait venir. Il voulait juste jouer ce tournoi, il a fait une demande d’exemption qui a été acceptée. Après c’est de la politique avec un gouvernement populiste qui utilise la notoriété d’un joueur pour faire croire qu’il suit une bonne politique sanitaire alors que dans tous les domaines ils se sont plantés : écologique, politique et sanitaire. Ce sont eux qui sont en train de tuer la grande barrière de corail en autorisant les mines à proximité de les polluer massivement, eux qui ont dénoncé de façon éhontée un contrat de sous marins sans même prévenir au préalable leur partenaire français, eux qui ont enfermé les gens pendant des mois sous prétexte de zéro Covid, grevant la santé mentale de plusieurs générations, et empêchant la population d’être immunisée, et ils se refont une santé politique sur le dos d’un joueur qui a demandé à venir et en a obtenu l’autorisation ? L’Australie paiera les outrances de ce gouvernement très cher, c’est terrible pour eux. Quand à Djokovic c’est une erreur de son entourage de n’avoir pas vu le piège. Quand on manage un joueur de cette trempe et de ce talent, on ne l’envoie pas se brûler les ailes dans un tel merdier.

Citam malo tekstove francuske a i komentare u vezi ovoga, neobicno za mene pogotovo u komentarima su ljudi vise za njega nego protiv i takodje neobicno za francuske uobicajene standarde nekako su mu vise naklonjeni desnicarski listovi nego da kazem levicarski - socijnalisticki, pricam samo o umerenim.

Stavila sam u spojler francuski tekst, jedan komentar (u Le Figaro) koji mi je dobar naprimer, evo prevod :

 

" Rekli su mu da moze da dodje. On je samo zeleo da igra ovaj turnir, podneo je zahtev za izuzecem koji je prihvacen. Posle je politika jedne populisticke vlade koja koristi polularnost jednog igraca da bi navodno pokazala ljudima da vodi dobru zdravstvenu politiku, istina je da su oni (vlada) skroz pogresili u svakom pogledu : ekoloskom, politickom i sanitarnom. Oni upravo unistavaju svoju Veliku  koralnu barijeru dozvoljavajuci rudnicima da ih masovno zagadjuju, sramno otkazali ugovor o podmornicama a da prethodno nisu upozorili francuskog partnera, oni koji su mesecima zatvarali ljude pod izgovorom nultog kovida, narusavajuci mentalno zdravlje nekoliko  generacija sprecavajuci narod da bude imuniziran, a oporavljaju svoje politicko zdravlje na ledjima igraca koji je trazio i dobio dozvolu? Australija ce vrlo skupo platiti ekscese ove vlasti, to je za njih strasno. Sto se tice Djokovica, greska je njegovog okruzenja sto nisu videli zamku. Kada ste menadzer igraca ovog kalibra i talenta ne saljete ga da spali svoja krila u toj katastrofi" (umesto katastrofe je rec koju necu bukvalno da prevedem pocinje na g...)"

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, gggggggg said:

kakav ce autogol djokovica biti na kraju kada se na kraju vakcinise jer nece moci igrati ni na jednom turniru :frusty:

On i da se vakcinise, uradice to tako sto ce da "fejkuje", ili ce da se vakcinise a nikad to javno nece potvrditi, vec ce samo igrati turnire. A ti si vec dovoljno potvrdio koliki hejt imas prema Djokovicu, iz tebi znanih razloga, da sam zapanjen da nisi dobio ban u ove dve nedelje zbog mrznje koju siris ("Novak je glup ko k.rac", "Novak je budala"...), a drugi su dobijali ban za mnogo manje stvari. 😉 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

Citam malo tekstove francuske a i komentare u vezi ovoga, neobicno za mene pogotovo u komentarima su ljudi vise za njega nego protiv i takodje neobicno za francuske uobicajene standarde nekako su mu vise naklonjeni desnicarski listovi nego da kazem levicarski - socijnalisticki, pricam samo o umerenim.

Originalno tumačenje, budući da je u jučerašnjem poll-u Figaro-a od 220 hiljada ljudi koji su odgovorili na pitanje da li odobravaju odluku Australije da protjera Novaka Đokovića njih 75.72% odgovorilo sa "da"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, diego said:

On i da se vakcinise, uradice to tako sto ce da "fejkuje", ili ce da se vakcinise a nikad to javno nece potvrditi, vec ce samo igrati turnire. A ti si vec dovoljno potvrdio koliki hejt imas prema Djokovicu, iz tebi znanih razloga, da sam zapanjen da nisi dobio ban u ove dve nedelje zbog mrznje koju siris ("Novak je glup ko k.rac", "Novak je budala"...), a drugi su dobijali ban za mnogo manje stvari. 😉 

 

to je zato sto imam dogovor sa moderacijom da me nikada ne banuju i mogu pisati sta zelim.

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ukratko, budaletina koja ubjedjuje ljude da ispod brda kod Visokog postoje piramide starije i vece od onih egipatskih. Sto je najgore sasvim mu dobro ide. Svakako preporucujem turu obilaska tih njegovih tunela ali iskljucivo pod dejstvom trave ili neke slicne supstance. Kombinacija trave i kolicine gluposti koje u pola sata izgovore oni njegovi vodici kroz tunele cine jedno vrhunsko iskustvo. U slucaju obilaska tih tunela i kontaminacija tom kolicinom gluposti bez dejstva nekog opijata, dovodis se u veliku opasnost da nekom jebes mater. 

 

Nisam znao za ovo, nije kao da inače pratim Novakove aktivnosti, znam da je nešto meditirao na nekim piramidama. Iz opisa mi deluje da bi ovde bolju priču odradile pečurke nego trava.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...