Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 hour ago, ciao said:

Nesto pocinje da mi lici da ce biti : vidi kako se zaboravi na bocu kada su u pitanju izgubljeni milioni od TV itd

wait and see ima jos nedelju dana ...

 

 

Da sačekamo. Ima tu još vremena, a mislim da nas čeka natezanje oko toga do samog početka glavnog dela turnira.

 

Može biti da mu je stvarno dozvoljeno da odigra nevakcinisan. I ako je tako, mislim da če sa svih strana da se stvori ogroman pritisak na organizatora, koji možda i promeni tu odluku. Videčemo.

 

1 hour ago, vanjabarsa said:

ozmo na tw kaze da novak ipak igra ao , jos nije zvanicno ali prema vise izvora , moguce je :classic_smile:

 

Rekao bi da nije slučajno da se je ova vest pojavila isti dan, sa onom o ostavci onog bio direktora turnira...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aman, ne odlučuje organizator AO tu ništa nego vlada Viktorije. Tajli bi ga pustio sigurno da igra kako hoće. Ovaj Ozmov tvit nije ništa preubedljivo, ali nadajmo se najboljem.

A ako bude igrao nema nikakvu obavezu da javno objašnjava kako su ga pustili, da li je vakcinisan ili nije. Jedino ako Rotenberg iskopa nešto, što ne bih isključila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok, vlada viktorije onda. Nije toliko ni bitno. Poenta je bila da ko god bi mu potencialno dao dozvolu da igra nevakcinisan, našao bi se pod velikim pritiskom javnosti, i postojala bi šansa da tu odluku promene do početka turnira.

 

Što se Rotenberga tiče, on če izbaciti nešto da zapali masu, pronašao nešto kredibilno ili ne. Predobra je prilika da se propusti. Lik je karieru izgradio provociranjem i dolevanjem ulja na vatru. Ja mislim da on čak i nije smrad kakvim se predstavlja, nego je jednostavno vidio da to ide u promet.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aman, ne odlučuje organizator AO tu ništa nego vlada Viktorije. Tajli bi ga pustio sigurno da igra kako hoće. Ovaj Ozmov tvit nije ništa preubedljivo, ali nadajmo se najboljem.

A ako bude igrao nema nikakvu obavezu da javno objašnjava kako su ga pustili, da li je vakcinisan ili nije. Jedino ako Rotenberg iskopa nešto, što ne bih isključila.

Eto meni bas drago sto je drzava Viktorija tako odlucila. Nadam se da sledece godine nece biti AO

Link to comment
Share on other sites




Što se Rotenberga tiče, on če izbaciti nešto da zapali masu, pronašao nešto kredibilno ili ne. Predobra je prilika da se propusti. Lik je karieru izgradio provociranjem i dolevanjem ulja na vatru. Ja mislim da on čak i nije smrad kakvim se predstavlja, nego je jednostavno vidio da to ide u promet.


Pa da, nije mačka, samo mjauče, lovi miševe, i ima mačiće.

Mislim da si malo obrnuo logiku :) On za sebe ne misli da je smrad kakav ispada, samo gradi karijeru provociranjem i dolivanjem vatre.
Link to comment
Share on other sites

A ja se nadam da će sledeće godine situacija biti dovoljno dobra da ovakvih situacija više ne bude. Dve godine, pa i tri, ali ne volim da zamišljam za godinu dana neku omega varijantu koja i dalje preti :classic_sad:

Da bi bilo ko igrao nevakcinisan mora da podnese Australiji zahtev za medicinsko izuzeće a prijave su anonimne, baš da bi se izbegao taj pritisak. O dokumentaciji odlučuju dve nezavisne komisije, panela, kako ih već zovu. Ako stvarno sve funkcioniše kako tvrde neće biti ni pritiska oko toga. To znači da on može da igra samo vakcinisan ili s validnom medicinskom dokumentacijom, pa da vidimo.

 

27 minutes ago, L' Imperatore said:

Ja mislim da on čak i nije smrad kakvim se predstavlja, nego je jednostavno vidio da to ide u promet.

E priznajem da je ova razlika previše suptilna za mene :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Samo mogu da zamislim komentare da je Federer nevakcinisan i da trazi specijalne uslove da igra, i ovde i na tviteru od djokofanova (ona Yolita i konflikt interesa, pa svi ostali), ali posto je Nolence u pitanju onda je sve super, sve strava, Kreg dobar lik itd :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Nisam primetila da je sve super, naprotiv, a nisam ni videla da se neko o Kregu izjašnjavao specijalno. Valjda je jasno da je za turnir probitačnije ako Đoković igra nego ako ne igra, to nema veze s njegovom dobrotom, koju nije ničim specijalno pokazao :classic_tongue:

 

Inače je i pitanje na kakav bi doček Đoković naišao, jer australijski mediji već nedeljama prave od njega globalnog antivaksera broj 1 i huškaju javnost koliko je god moguće, samo ja nemam stomak za to kao wwww pa ne prenosim ovde. Razume se, za to je u najvećoj meri sam kriv, ali prošle godine je dobio sličan tretman kad se zalagao za druge igrače, tako da nije sve do njega.

Inače ja mislim da će morati da se vakciniše ako hoće da igra, tako da je i dalje to na dugačkom štapu, verovaću tek kad on potvrdi zvanično.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, orionbre said:


 

 


Pa da, nije mačka, samo mjauče, lovi miševe, i ima mačiće.

Mislim da si malo obrnuo logiku 🙂 On za sebe ne misli da je smrad kakav ispada, samo gradi karijeru provociranjem i dolivanjem vatre.

 

 

Mislim da razumem šta želiš da kažeš. Ali ok, različite poglede ljudi imaju na te stvari. Ti recimo smatraš da je on smrad, zbog toga kako se predstavlja, nevezano zbog kojih razloga to radi. Što je ok.

 

Ja sam malo tolerantniji po tom pitanju, jer ovo poredim sa nekim drugim situacijama, gde su ljudi izgradili lažne charactere da bi se bolje "prodali". Recimo u borilačkim sportovima toga imaš dosta. Konkretan primer Colby Covington, koji je strašan borac, ali je bio na rubu otkaza iz UFC, jer je bio nezanimljiv. Posle odlučio da krene da glumi ludilo, trash talkuje, nosi MAGA kapu, kao podržava Trumpa... Privukao pažnju na sebe i svoje borbe i nedugo zatim dobio priliku da se bori za titulu.

Slično mislim i da je sa Benom. Da on piše neke obične stvari, nebi imao 20% followera koje ima sada. Ali pošto zna da hejtovanje Đokovića (među ostalim) donosi popularnost njemu samom, on to piše. Iako najverovatnije u realnosti nema ništa protiv Djokovića. Ali jbg, to se prodaje. Hate the game, not the player.

 

I da se razumemo, ni meni nije simpatično to što on piše. Ali razumem zašto to radi, i to mi pomaže da se ne nerviram zbog njegovog laprdanja.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Slično mislim i da je sa Benom. Da on piše neke obične stvari, nebi imao 20% followera koje ima sada. Ali pošto zna da hejtovanje Đokovića (među ostalim) donosi popularnost njemu samom, on to piše. Iako najverovatnije u realnosti nema ništa protiv Djokovića. Ali jbg, to se prodaje.

Pa vidi, ja bih o njemu imala bolje mišljenje kad bi on mrzeo Đokovića i ne bi očima mogao da ga vidi, nego što mu je motiv to što i ja verujem da je motiv. Neverovatno koliko se ljigavštine i inače opravdava tim "ništa lično" kvaziprofesionalnim stavom. Ali dobro, ne moraju drugi misliti kao ja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ciao said:

To je interesantno pitanje da li neka firma kao naprimer ATP ima pravo da uslovi vakcinaciju za svoje zaposlene.

 

Kako gde. Evo u SAD Goldman Saks najavio da od februara uvodi obavezno busterovanje i za klijente banke, ne samo za zaposlene. Videćemo hoće li neko pokušavati to da obori na sudu i hoće li uspeti.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alcesta said:

Pa vidi, ja bih o njemu imala bolje mišljenje kad bi on mrzeo Đokovića i ne bi očima mogao da ga vidi, nego što mu je motiv to što i ja verujem da je motiv. Neverovatno koliko se ljigavštine i inače opravdava tim "ništa lično" kvaziprofesionalnim stavom. Ali dobro, ne moraju drugi misliti kao ja.

 

Delio bi mišljenje sa tobom, da se u suštini radi o nečem opasnom. Ali pošto je ovo njegovo laprdanje ustvari samo to - laprdanje, mogu da tolerišem do neke mere.

 

Ali kao što si rekla, ne moramo svi da gledamo na to isto. Različita mišljenja su ok.

 

 

7 minutes ago, erwin said:

 

Kako gde. Evo u SAD Goldman Saks najavio da od februara uvodi obavezno busterovanje i za klijente banke, ne samo za zaposlene. Videćemo hoće li neko pokušavati to da obori na sudu i hoće li uspeti.

 

 

 

Dal je ovo baš najbolji primer?

 

Što hoču da kažem je da sumnjam u nepristranost firme kao što je Goldman Sachs u celoj ovoj situaciji. Bio bi spreman da uložim svoju platu, da ima financijska institucija njihovog nivoa veliki interes u tome da zlato doba za farmacevtske gigante potraje što duže. A to da su oni prvi to uradili če poslužiti za medije da predstave kako se je jedna "ugledna" firma kao GS odlučila za ovaj potez i kako je to sve ekstra i sijajno. A moč medija nam je jasna.

 

Mada može biti i da mašim poentu. Ako si samo navodio primer, nevezano za to dal je to u skladu sa zakonom/ustavom, onda ok. Može se naravno, ali zavisi gde i zavisi ko. Na kraju se svodi samo na koliki otpor češ naleteti. NY je verovatno najplodnije tlo za ovako nešto, pa cenim da sa te strane neče imati problema. Njihovi zaposleni takođe neče praviti probleme.

Na drugoj strani, (ako se ne varam) Boeing i još jedna velika kompanija, krenuli su sličnim putem pa odustali zbog nekog razloga. 

 

Očigledno je da bi velike kompanije i vlast jako volele da mogu da sve nateraju po vakcinu, ali je do sada to sve bilo nešto okolo naokolo, sa raznoraznim zabranam i otežavanjem svakodnevnog života neposlušnima. Kao mačka oko vrele kaše. Zašto je to tako, neznam. Možda i sami sumnjaju u legitimnost takvog poteza? I boje se da ako nalete na veliki odpor, možda neko tamo stvarno odluči da nema osnove za tako nešto, i onda đaba su krečili godinu dana

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Nisam primetila da je sve super, naprotiv, a nisam ni videla da se neko o Kregu izjašnjavao specijalno. Valjda je jasno da je za turnir probitačnije ako Đoković igra nego ako ne igra, to nema veze s njegovom dobrotom, koju nije ničim specijalno pokazao :classic_tongue:

 

Inače je i pitanje na kakav bi doček Đoković naišao, jer australijski mediji već nedeljama prave od njega globalnog antivaksera broj 1 i huškaju javnost koliko je god moguće, samo ja nemam stomak za to kao wwww pa ne prenosim ovde. Razume se, za to je u najvećoj meri sam kriv, ali prošle godine je dobio sličan tretman kad se zalagao za druge igrače, tako da nije sve do njega.

Inače ja mislim da će morati da se vakciniše ako hoće da igra, tako da je i dalje to na dugačkom štapu, verovaću tek kad on potvrdi zvanično.

 

Ali i dalje stoji da bi Yolita and co pricali o konfliktu interesa, a ovde bi bile ispisane silne stranice, mozda bi bio oboren i onaj RG rekord. :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Samo mogu da zamislim komentare da je Federer nevakcinisan i da trazi specijalne uslove da igra, i ovde i na tviteru od djokofanova (ona Yolita i konflikt interesa, pa svi ostali), ali posto je Nolence u pitanju onda je sve super, sve strava, Kreg dobar lik itd :lol_2:

To je uz Nadala valjda jedini igrac, kojem bi automatski izasli u susret i ne bi se uopste doslo do ove situacije, kakva je sada sa Novakom. Digitroni bi bili upaljeni jos u oktobru, osluskivalo bi se sta jedan od najvecih (a za njih i najveci) misli o vakcini i celom tom galimatijasu, i ukoliko bi procenili da se ovaj nije vakcinisao, jos tada bi imali uslove prilagodjene njemu. Jel digitron vrti, gde vakcina nece. To ti je valjda jasno. Kao sto je svima nama jos uvek nejasno, da li ce Novak uopste igrati tamo.

6 minutes ago, vanjabarsa said:

SI objavio da novak vakcinisan u fulu o da ide u melburn.

Ko je taj?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, joshmor said:

Ne znam što se Fed ubacuje u priču...čovek je u penziji.

A jeste mu se titralo još od krova 2017.

Ne bih Voleo da novak ide u Australiju,nisu zaslužili da im novak vadi turnir.

Ionako je GOAT

 

Krov ili obavezna vakcina u toku pandemije, skoro pa isto :classic_sleep:

A Fed se ubacuje u pricu cisto da bi se pokazalo koliko su neki ljudi licemeri :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1.

Neću da se vakcinišem = ostaću slobodan (i nepokoran)

 

je glupost na beskonačno. Desna strana jednačina je drugačija, da se ne foliramo.

 

2.

Rođa se ubacuje u priču zato što nekako mora i o njemu da se kucka, da se ne foliramo i oko toga :).

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boxy said:

 

Krov ili obavezna vakcina u toku pandemije, skoro pa isto :classic_sleep:

A Fed se ubacuje u pricu cisto da bi se pokazalo koliko su neki ljudi licemeri :classic_smile:

Ja te pozdravljam, dugo nisam..mislio sam da je alcesta neko drugi, bio sam ubeđen..pa sam tamo pročitao i jako mi je žao...

A yoilta piše istinu.

A prvu rečenicu ne razumem-vakcinu moraju svi a samo Fed dobije krov.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, joshmor said:

Ja te pozdravljam, dugo nisam..mislio sam da je alcesta neko drugi, bio sam ubeđen..pa sam tamo pročitao i jako mi je žao...

A yoilta piše istinu.

A prvu rečenicu ne razumem-vakcinu moraju svi a samo Fed dobije krov.

 

 

Trecu recenicu apsolutno ne razumem niti cu se truditi, jer kao sto si rekao, znamo se.

 

A za ovo....i dalje je ogroman šok :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...