Jump to content

Recommended Posts

5 hours ago, quad said:

Ja sam na Fedori, sa RH sam presao na nju i trenutno se 28 vrti, kasnim ali mi upgrade nikad nije uspeo, uvek nesto od biblioteka zafali ili jednostavno nesto nece da radi posle toga pa moram iz sorseva da kompajliram.

Ruby sam par puta probao na win ali jednostavno ne radi ili ne vidi sqlite ili gemovi pobrljave,sto se tice serverske teh i tu malo kasnim (centos 6) ali uskoro i tu ide upgrade.

 

Promenili logo, nije to više to... 🙂

 

h5L2oyh.jpg

 

4 hours ago, Darth Steva said:

Onda dok sam bio mlad i zaludan student, pratio distro watch i isprobavao razne verzije u slobodno vreme...

 

Posle crnih i belih semenki, distro-hopping je najteža zarazna bolest. 😉

 

4 hours ago, Alen13ASC said:

S Windowsima bi 100 godina tražio drivere za taj laptop, ovako Lubuntu je sve sam rešio.

 

Lubuntu je odličan distro. Da ne koristiš možda verziju sa LXQt? Baš me zanima kako to fercera i dokle su stigli sa razvojem tog DE...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quad said:

ja bolje da cutim, nisam ni znao da je kupljen

uros se stiso za pivo pa i ne pratim novosti 😛

 

oce centos i dalje da uzima sorseve ne bih da prelazim na nesto novo gomilu skripti imam za conf 

idemo na pivo on me prvom prilikom, super je ovaj 19.04, pišem recenziju sutra, neki gosti u kući

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, quad said:

ja bolje da cutim, nisam ni znao da je kupljen

uros se stiso za pivo pa i ne pratim novosti 😛

 

oce centos i dalje da uzima sorseve ne bih da prelazim na nesto novo gomilu skripti imam za conf 

 

Najverovatnije hoće, ne brini, biće to OK, ne verujem da će se bilo šta bitnije promeniti. IBM i RH su sarađivali baš dugo pre kupovine, dobili su ovi drugi gomilu para od prvih. IBM je ozbiljna firma, neće kvariti nešto što baš lepo funcioniše godinama. Nisu to srpske privatizacije kad kupiš nešto samo da bi ga raskrčmio. 🙂

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

e pa ljudi ovaj Ubuntu 19.04 je ozbiljan napredak, svaki linux radi brzo ali ovaj leti.

Čak i kad sam ga malo udavio sa Unity ogromna je  razlika.

Na Gnome Shell je neverovatno brz i poletan, ok na dobrom je hardveri ali tu je bio i 16.04 pa nije ovako leteo.

Ozbiljan upgrade za svaku je preporuku. Od glitcheva nisam naleteo gotovo ni na jedan, ok Wine malo traži pažnje nakon instaliranja ali kad edituješ.bashrc sve legne na svoje mesto.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jeste, osim glitch sa wine sve je ok. Čak sam akbl (ona skripta za alienware keyboard lights) poterao malopre iako se prozezao za zavisnostima, pa i moj Alien ima pristojne boje na tastaturi i ostalim zonama.

Sve u svemu od Jaunty na ovamo nije bilo boljeg izdanja Ubuntu-a. čak je premašio i 10.04 po mom mišljenju.

Na Alien-u leti i svakako preporučujem upgrade.

p.s. Gnome shell vs Unity:

HUD na Unity je uz global menus i dalje nejsvežija DE ideja, od odavno. Koji je k... astronautu pojma nemam, ali pola zajednica ionako pizdi a pola prešlo na cinamon i Mint.

Kako i zašto je Mark ubio Unity iskreno ne znam, ali meni lično prija, a instalira se lako, i radi bez problema, mislim na Unity 7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imala sam prilike da probam Ubuntu i moram da priznam da mi se mnogo dopada. Želela bih da pređem ali sam čula da ima dosta terminalnih komandi pa se razmišljam još uvek. Inače godinama koristim Windows ali me je smorilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, urosg3 said:

može. Iako meni Libre završava posao,

Ne mogu Libre. Probao pre mnoooogo godina i brljavilo je. Meni je od važnosti da izdavači, studenti, kolege, administracija... dobiju tekst onakav kakav sam im poslao (ne pdf), tj. kad ga otvore da njihov program to čita na isti način.

 

Će probam wine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...