Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

3 hours ago, vanjabarsa said:

australijska vlada od danas "priznaje" sputnik v vakcinu.

 

 

necu da pisem komentar.....

Neverovatno. :classic_ninja:

 

 

1 hour ago, Mile1 said:

FJR4y8lVUAAqssT?format=jpg&name=large

Je li ovo stvarno rekao? :classic_laugh:

 

Fonjini ne znam ni zašto je dolazio u Australiju. Kokinakis je izgubio ali je valjda ostao čitav, tako da je i to zasad uspeh.

A niko da pomene da je Nori ispao od Korde, ništa od projektovanog finala Nori - Rud :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alcesta said:

Je li ovo stvarno rekao? :classic_laugh:

 

Fonjini ne znam ni zašto je dolazio u Australiju. Kokinakis je izgubio ali je valjda ostao čitav, tako da je i to zasad uspeh.

A niko da pomene da je Nori ispao od Korde, ništa od projektovanog finala Nori - Rud :classic_tongue:

jeste, bar su ga tako kao citirali, nisam proveravala transkript (ako ga ima).

 

Zverev pobedio zemljaka (koji takodje ima ruske/ukrajinske korene i prica ruski).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

jeste, bar su ga tako kao citirali, nisam proveravala transkript (ako ga ima).

 

Zverev pobedio zemljaka (koji takodje ima ruske/ukrajinske korene i prica ruski).

I pomenuo jedno tri puta Rogera I Nadala u post match intervjuom. 😀

Link to comment
Share on other sites

Malo sam iznenadjen time sto se mucio, kao i sto je Korda ovako glatko izbacio Norija. Ne konkretno sto je pobedio, ocekivao sam da ima vece sanse nego sto mu daju, on je sasvim dobar teniser kad je zdrav i u formi, ali ovako lako je ipak iznenadjenje.

 

Ispadanje Kokinakisa mi nije iznenadjenje, imao je veliku potrosnju od pocetka sezone i sigurno se ispraznio posle osvajanja prve titule u karijeri, i to jos u rodnom gradu. A i generalno je staklenko, pa i po tom osnovu nisam ocekivao da dogura daleko ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo se zavrsio mec Svarcman Krajinovic, i jedini komentar je tuzni, zalosni, malodusni i totalno nezainteresovani Filip. 

Preskocicu prva 2 seta, jasno da je Diego za Filipa -Djokovic, al moram da iskomentarisem treci set.

Objektivno kvalitetniji Argentinac ga rutinski mlati sa 50% snage, uz s vremena na vreme problem na servisu (da je koji centimetar visi, bio bi nocna mora)

Na 5:2 u trecem, nezgodno je cini mi se proklizao i povredio desni kvadriceps. Vidno ne moze da hoda, poizbacivao manje vise sve napolje, vraca se Filip na 5:4, Diego medikal, ne pomera se sledeci gem. Na 5:5, ubacuje jedva druge servise, prosecnom brzinom mozda 80km/h, a nase tele ne moze ni da vrati servis preko mreze jer mu ovaj servira u telo (iznenadjeni Krajinovic ne stize da se namesti na cist ritern, ko da mu Opelka servira u telo). Imao sam utisak da on ni ne kapira da je ovaj povredjen. Na 6:5, opet pomoc za Svarcmana, komentator se pita "Da li Filip uopste zna sta je problem sa Argentincem, nije ni pogledao ka njemu da vidi o cemu je rec".

Izlazi na servis, Svarcman stoji na sredini i seta ga ko kera levo desno. Na kraju nas polu-teniser pravi duplu i ljutito pruza ruku Svarcmanu (valjda je besan sto je mali bolji od njega i sa jednom nogom)

 

Zakljucak, zali Boze ovog naseg amatera. I gledajuci par nekih meceva ispod radara koje ni rodjene majke igraca ne gledaju, stvarno postoje igraci koji ne zasluzuju ni kvalifikacije jednog GS, a ne glavni zreb. Kvalitet tenisa je prilicno los, a Krajinovic nije bas najbistriji sudeci po ponasanju.

Da je na njegovom mestu bio neki teniser ranga, pa recimo Zila Simona (i to ovog sada, pred penzijom) okrenuo bi povredjenog Svarcmana, ili bi bar uzeo treci set, u zavisnosti koliko je povreda ozbiljna.

 

Tek kad ovog naseg Djokovica nema, shvatim da on i kad igra ocajno, kad se prenemaze po terenu, kad ga psujem i nerviram se, za 90% tura to nedostizan nivo tenisa. Konkretno njegova losa partija je vrlo verovatno Krajinovicev maksimum. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

35yo Richard Gasquet plays some vintage tennis to beat 29 seed Ugo Humbert 3-6, 7-6(4), 7-6(3), 6-3 and reach the 2nd round at the #AusOpen. This was Gasquet's 1st match at AO since 2018!

 

Endi uzeo 1. set 6:1, izgubio 2. 3:6

 

FElix dobio 1. set, a sad gubi u 2. 0:4 :ajme:

i krompir na kraju :ajme::twak:  servira duple kao Zverev u prajmu :ajme:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Koliko traju Endijevi mečevi :classic_wacko:

3 hours ago, Instinkt said:

Upravo se zavrsio mec Svarcman Krajinovic, i jedini komentar je tuzni, zalosni, malodusni i totalno nezainteresovani Filip. 

Preskocicu prva 2 seta, jasno da je Diego za Filipa -Djokovic, al moram da iskomentarisem treci set.

Objektivno kvalitetniji Argentinac ga rutinski mlati sa 50% snage, uz s vremena na vreme problem na servisu (da je koji centimetar visi, bio bi nocna mora)

Na 5:2 u trecem, nezgodno je cini mi se proklizao i povredio desni kvadriceps. Vidno ne moze da hoda, poizbacivao manje vise sve napolje, vraca se Filip na 5:4, Diego medikal, ne pomera se sledeci gem. Na 5:5, ubacuje jedva druge servise, prosecnom brzinom mozda 80km/h, a nase tele ne moze ni da vrati servis preko mreze jer mu ovaj servira u telo (iznenadjeni Krajinovic ne stize da se namesti na cist ritern, ko da mu Opelka servira u telo). Imao sam utisak da on ni ne kapira da je ovaj povredjen. Na 6:5, opet pomoc za Svarcmana, komentator se pita "Da li Filip uopste zna sta je problem sa Argentincem, nije ni pogledao ka njemu da vidi o cemu je rec".

Izlazi na servis, Svarcman stoji na sredini i seta ga ko kera levo desno. Na kraju nas polu-teniser pravi duplu i ljutito pruza ruku Svarcmanu (valjda je besan sto je mali bolji od njega i sa jednom nogom)

 

Zakljucak, zali Boze ovog naseg amatera. I gledajuci par nekih meceva ispod radara koje ni rodjene majke igraca ne gledaju, stvarno postoje igraci koji ne zasluzuju ni kvalifikacije jednog GS, a ne glavni zreb. Kvalitet tenisa je prilicno los, a Krajinovic nije bas najbistriji sudeci po ponasanju.

Da je na njegovom mestu bio neki teniser ranga, pa recimo Zila Simona (i to ovog sada, pred penzijom) okrenuo bi povredjenog Svarcmana, ili bi bar uzeo treci set, u zavisnosti koliko je povreda ozbiljna.

 

Tek kad ovog naseg Djokovica nema, shvatim da on i kad igra ocajno, kad se prenemaze po terenu, kad ga psujem i nerviram se, za 90% tura to nedostizan nivo tenisa. Konkretno njegova losa partija je vrlo verovatno Krajinovicev maksimum. 

Znači dobro što sam prespavala. Ne znam ko može više da me iznervira, Krajinović ili Lajović.

 

Eto smo nabaksuzirali Rudu od onolikog pominjanja...

Link to comment
Share on other sites

Kad god pomislim da je Feliks napravio kotak napred, on se vrati dva nazad.

Endi će se izvući ali prosto nema čemu da se nada kad i dalje igra ovakve mečeve u prvim kolima. Tačno je doduše da mu žreb nije lak, ali znao je da se muči ovako i protiv kvalifikanata.

Žao mi je Petre, ali Australija joj nikad nije odgovarala.

 

Inače je prava sreća što se kvalifikacije nisu igrale van Australije, muke bi imali da pokupe tolike LL na vreme :classic_rolleyes:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Žao mi je Petre, ali Australija joj nikad nije odgovarala.

 

Inače je prava sreća što se kvalifikacije nisu igrale van Australije, muke bi imali da pokupe tolike LL na vreme :classic_rolleyes:

pravo da ti kazem, ja samo zelim igracima da napuste taj haos u Australiji sto pre "zivi i zdravi". Tako da mi Petrin poraz uopste nije tesko pao. Nek se ona lepo dokopa Evrope, pa cemo dalje da vidimo (nemam pojma kakav je WTA kalendar posle AO, totalno ne pratim).

Link to comment
Share on other sites

Deminor sad u toku poena ostao bez patike, medjutim nisu prekinuli poen, nego su nastavili, on trcao samo sa jednom patikom i na kraju izgubio poen, a i gem posto je bila brejk lopta.

I sad komentatori postavljaju pitanje, koja je razlika izmedju toga da padne kacket kad se prekine poen i kad spadne patika? 

I zaist,a nije mi jasno zasto nije prekinuto :smiley33:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

mozda ministar sporta u Australiji iskoristio svoje diskreciono ministarski pravo da intervenise, pa javio sudiji u stolici da to u ovom slucaju ne vazi i da ne ugrozava nikoga :classic_dry:

 

eh, to je ipak domaca patika :classic_biggrin:

 

Ipak Deminor uzeo taj set, ponovo napravio je ponovo brejk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...