Jump to content

Mercedes AMG 2022


DASUBO

Recommended Posts

Mercedes sledeće godine ima jednu od najboljih vozačkih postova u istoriji, što tima, a što i sporta. Rasel je zver i budući šampion. I biće mali pravi šampion, a ne masijevski, lažni, kamikaza.

 

Ako uspeju da ishendluju najboljeg vozača ikada - Hamiltona, i budućeg šampiona - Rasela, nema im kraja. Jedina šteta svega toga je što je to ipak Mercedes, a ne recimo Vilijams ili Meklaren 🙂

 

 

edit: Da su na vreme šutnuli Botasa ove godine i zamenili ga Raselom, možda ih ni Masi ne bi mogao zaustaviti na kraju. Botas je bio potpuno beskoristan u svemu. Rasel je prava čuda napravio u Vilijamsu.

Edited by Maharaja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Mercedes sledeće godine ima jednu od najboljih vozačkih postova u istoriji, što tima, a što i sporta. Rasel je zver i budući šampion. I biće mali pravi šampion, a ne masijevski, lažni, kamikaza.
 
Ako uspeju da ishendluju najboljeg vozača ikada - Hamiltona, i budućeg šampiona - Rasela, nema im kraja. Jedina šteta svega toga je što je to ipak Mercedes, a ne recimo Vilijams ili Meklaren [emoji846]
 
 
edit: Da su na vreme šutnuli Botasa ove godine i zamenili ga Raselom, možda ih ni Masi ne bi mogao zaustaviti na kraju. Botas je bio potpuno beskoristan u svemu. Rasel je prava čuda napravio u Vilijamsu.
Šta ćemo ako se Lewis penzionise? Alonso ili Vettel?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L0shMi said:

Šta ćemo ako se Lewis penzionise? Alonso ili Vettel?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 Isključivo Vetel.

 

Međutim, ako Luis ode na ovakav način, onda je to grozno za F1.

 

Međutim, malo je verovatno da će Luis ove sezone otići iz F1.

Bolid koji spremaju je rađen po principu "il' pukovnik il' pokojnik".

Kako znam?

Pa ponovo u Vertu, Mercedesovoj fabrici kamiona, su se javljali neki čudni zvukovi sa probnog poligona, vrlo netipični za komercijalna vozila.

Prošli put kada su to uradili, vezali su 8 uzastopnih konstruktorskih titula.

Po pričama kolega iz AMG-a išlo se doterivanje pouzdanosti kako bi mogli da motor odvrnu na svim trkama maksimalno.

Efekat tzv. " trošenja" motora je puno uticao na rezultate ove godine.

Šta može "odvrnuta božana" se videlo u Brazilu.

Na stranu, što nešto šapuću o potpuno izmenjenoj komori za sagorevanje i poboljšanju termičkog menadžmenta tj. redukciji toplotnih gubitaka.

Za laike, manje gubitaka=više snage.

Ovi bolidi su prava tehnička poslastica.

Ima sam razgovor preko teams-a sa kolegom iz razvoja koji je trebalo da se tiče softvera na električnim vozilima u trajanju od 15 minuta.

I zaista smo pričali 15 minuta o softveru za EQS a onda 2 sata o programu Mercedesa u F1.

Samo ću vam reći, da se ovaj auto aktivno konstruiše pune dve godine, komponente pogona se pojedinačno testiraju takođe više od dve godine, a direktan uzrok rakete iz Brazila su čudni zvukovi sa poligona u Vertu.

Ili će auto biti žešće sranje ili monstrum.

Iskreno, voleo bih monstruma i iz Ferarija pa da se pošibamo kao ljudi.

 

 

Edited by DASUBO
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje prema Mercedesovom timu ali još jedna višegodišnja dominacija bi bila pogubna za ovaj sport koji trpi strmoglavi pad interesovanja kod publike. Otuda ovaj izrežirani cirkus od prošle sezone kako bi se publila uključila u dešavanja u F1.

 

Nadam se ujednačenoj borbi između najmanje 3 ekipe bez ikakvih ubačenih veštačkih elemenata drame.

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam se ce Mercedes ne da pocisti konkurenciju, vec da ih ponizi do kolena. Ja ne navijam za Mercedes, ali ove sezone, voleo bih da gledamo najdosadniju dominaciju Hamiltona koju mozemo. Da operu sve sa pola sekunde po krugu. Da se, excuse my french, popisaju po konkurenciji svaku trku. Zato sto su hebeno zasluzili zbog onog sranja od poslednih par minuta trke u Jabadabadu. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dzoni_m said:

Ja se nadam se ce Mercedes ne da pocisti konkurenciju, vec da ih ponizi do kolena. Ja ne navijam za Mercedes, ali ove sezone, voleo bih da gledamo najdosadniju dominaciju Hamiltona koju mozemo. Da operu sve sa pola sekunde po krugu. Da se, excuse my french, popisaju po konkurenciji svaku trku. Zato sto su hebeno zasluzili zbog onog sranja od poslednih par minuta trke u Jabadabadu. 

 

Ja bih voleo da se na svakoj trci neko zakuca u obojicu u Mercedesu kao Botas u Mađarskoj u oba RBa. 

 

Jel vidiš kako to toksično zvuči? 😄 Ne kontam poentu tvojih izjava

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dzoni_m said:

Sta zvuci toksicno? Ako ne kontas, onda nista, produzi dalje. 

 

Ako ti je normalan zavrsetak prosle sezone i ne vidis nikakav problem, onda dzaba pisanje. 

Ako ti je normalno da isti tim izbaci najvećeg konkurenta u 2 trke u 2 nedelje i ne dobije kaznu i ne vidiš nikakav problem, onda džaba pisanje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DASUBO said:

Ako želiš da kažeš da se Botas namerno zakucao u Maxa koristeći Landa, onda zaista ne vidim poentu argumentovanog dijaloga sa tobom u vezi F1.

Ako želiš da kažeš da je Masi namerno dao pobedu Maksu koristeći safety car, onda zaista ne vidim poentu argumentovanog dijaloga sa tobom u vezi F1.

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam finaly da odem u Italiju. Imam i smeštaj u Milanu (zenini rođaci se preselili pretprošle godine iz Barija) ali corona...
HU će valjda biti slobodna, ta IT bi možda mogla (ima dovoljno vremena da se nešto više reši sa pandemijom do septembra). UK mi je smor zbog vize realno ali ko zna. Jul/Avgust je daleko.
Nekako mi ta NL izgleda najsigurnije što se tiče uslova ulaska.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dzoni_m said:

UK je sve limite skinula

 

Jel' ovo i za putovanje iz inostranstva ili samo unutrasnje mere - maske, Covid pasosi za ulazak na dogadjanja i tako to? Zato sto prema informacijama koje imam i dalje traze 10-dnevni karantin za nevakcinisane posetioce iz inostranstva. Treba proveriti da se ne zajebes...

Link to comment
Share on other sites

Quote

You will not be required to wear a face covering, including in communal areas of schools, but the government suggests you continue to wear one in crowded and indoor spaces where you may come into contact with people you do not normally meet.

You’ll no longer need to show your NHS COVID Pass at venues and events by law.

 

Ovo je za unutranje mere.

 

Za nevaxx van UK dolazak, da i dalje imas uslove. Za vax ne, moras uradis test do dana 2. i to je to. Sto ne znaci da se nece menjati naravno. I na bolje i na gore. Licno mislim da je veci problem unutrasnje mere nego ulazak. Ulazak je sada skoro svuda bez problema ako si vax. Niko te nista i ne pita, ali unutrasnje mere su po meni veci problem. Jer moze da se desi da udjes ali nema restorana, ili ne mozes na trku jer imas nedovoljno vakcina ili neprihvaceni combo istih ili ti fali test, ili QR code ne prolazi......

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2022 at 5:12 PM, DASUBO said:

 

Kako znam?

Pa ponovo u Vertu, Mercedesovoj fabrici kamiona, su se javljali neki čudni zvukovi sa probnog poligona, vrlo netipični za komercijalna vozila.

Prošli put kada su to uradili, vezali su 8 uzastopnih konstruktorskih titula.

 

Je li to legalno, dopušteno pravilima, ili je varanje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...