Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ta grupacija je na izborima 2020. dobila manje od 1% ili samo 30 hiljada glasova.

 

Na izborima na Vracaru 2020. Tadic je sa PSG i NS dobio samo 10% glasova. Pre dve godine zajedno su Tadiceva SDS, Sutanovceva DS i Zivkoviceva NS dobili samo 2%.

 

Nema veze, oni ne odustaju, tu su da obezbede rasipanje glasova, a zauzvrat su nagradjeni prostorom u medijima i ponekim ministarskim mestom (kao Comic).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

Ta grupacija je na izborima 2020. dobila manje od 1% ili samo 30 hiljada glasova.

 

Na izborima na Vracaru 2020. Tadic je sa PSG i NS dobio samo 10% glasova. Pre dve godine zajedno su Tadiceva SDS, Sutanovceva DS i Zivkoviceva NS dobili samo 2%.

 

Nema veze, oni ne odustaju, tu su da obezbede rasipanje glasova, a zauzvrat su nagradjeni prostorom u medijima i ponekim ministarskim mestom (kao Comic).

 

Misliš na grupaciju oko Tadića? Ustvari svejedno, na izborima 2020 niko nije dobio dovoljno glasova da bi realno mogao da ugrozi dominaciju SNS, posle tih izbora niko nije imao nikakvu aktivnost, koja bi obećavala neki značajan broj glasova, za račun opozicije najviše radi vlast, svojim odlukama, aferama, sada već i unutrašnjim podelama, prevrtljivošću dovodi bar neke od svojih birača u nedoumicu, čemu sve ovo, zašto bih za njih glasao, ali opozicija nije alava, obilato uzvraća, ćutanjem, neaktivnošću, podelama, međusobnim optuživanjem za učinjeno i neučinjeno, potencijalni i stvarni glasači opozicije takođe imaju dilemu, čak polilemu, zašto, da li glasati, ako da, za koga, u čemu je razlika, šta posle, ako se čudo dogodi.

Ali, grudvu valja zakotrljati, nek stigne dokle stigne, ako čekamo sigurnog pobednika da se pojavi na izborima bojim se da bi čekanje trajalo predugo, a da, i ako ga dočekamo, ne bi bili zadovoljni novim sigurnim pobednikom.

Možemo birati nešto od ponuđenog ili odbiti da biramo, a i to je izbor.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa sta nece Djilas i Solak da se kandiduju? :lol_2:

 

Treba izabrati neku opciju koja bi eventualno mogla skupiti najvise glasova pa svi glasati za nju. Ta opcija nek bude makar i neko prelazno resenje jer mi pravu opoziciju jednostavno nemamo. Ovi ce biti zesce agresivni i terace "svoje" makar i puskom da zaokruze SNS. Osetili su oni da im popularnost pada, ali i dalje kontrolisu stanje maksimalno. 

Primer samo u jednoj ustanovi u selu (opstina Kragujevac), gde radi jedan od mojih roditelja. Direktorka te ustanove sada kada je bio ovaj rodjendan SNS-a i kad su se organizovali autobusi iz svih gradova, dosla je i rekla da bi trebalo da se odredjene osobe nacrtaju ispred autobusa u toliko i toliko sati i da podju sa njima za BG. Najvise je "gadjala" ove najranjivije, tetkice/ kafe kuvarice i ove koji su primljeni na posao na odredjeno. Mogu samo da zamislim kakva akcija ocekuje pred izbore ove u drzavnim firmama i ustanovama i kakva ce to biti masovna sns regrutacija.

 

Pa i sa svim tim opet verujem da nas koji smo protiv SNS-a ovog puta ima dosta, ali potrebno je biti ujedinjen protiv njih, jer ce oni svakako biti ujedineniji vise nego ikada sa svim tim prisilnim metodama da se glasa za njih i ljude sa Kosova i dijaspore verovatno, moguce da i migrante angazuju, nista me ne bi cudilo.

Link to comment
Share on other sites

Prati li neko sta se desava sa POKSom?

 

To je ova 2. kolona koju je @Div pomenuo - ispada da sad imamo dva POKSa, jedan koji vodi exSPOovac unuk Draze Mihajlovica Vojislav, a drugi koji vode Zika Gojkovic i jos neki exSPOovci. Ko je tu vise za SNS i koja ce struja ostati u "opozicionoj" koaliciji NADA?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Prati li neko sta se desava sa POKSom?

 

To je ova 2. kolona koju je @Div pomenuo - ispada da sad imamo dva POKSa, jedan koji vodi exSPOovac unuk Draze Mihajlovica Vojislav, a drugi koji vode Zika Gojkovic i jos neki exSPOovci. Ko je tu vise za SNS i koja ce struja ostati u "opozicionoj" koaliciji NADA?

 

Jedni Obrenovići, drugi Karadjordjevići ... 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, goldberg said:

Prati li neko sta se desava sa POKSom?

 

To je ova 2. kolona koju je @Div pomenuo - ispada da sad imamo dva POKSa, jedan koji vodi exSPOovac unuk Draze Mihajlovica Vojislav, a drugi koji vode Zika Gojkovic i jos neki exSPOovci. Ko je tu vise za SNS i koja ce struja ostati u "opozicionoj" koaliciji NADA?

 

Teško je proceniti, jedni druge optužuju da se vučićeve marionete 🙂 . Doduše ovi Gojkovićevi to ne rade direktno nego preko "neutralnih analitičara". Ono što ja znam iz "prve ruke" je da je Gojković za lovu spreman na sve a da je Mihailović dosta tih i povodljiv čovek koga lako obrlate ljudi oko njega. Po meni moguća su tri sceanrija da su se desila :

 

1. Vučiću se ne sviđa što POKS i DSS imaju lepe šanse da pređu cenzus jer će većina njihovih glasova da bude uzeta od njega pa pokušava da im spusti rejting ovim pučem da ne pređu cenzus. Lično ne verejum u ovaj scenario jer su po meni i Gojković i DSS vučićevi ljudi.

2. Deo POKS koji nisu za Vučića, ili bar nemaju koristi od te saradnje, želi da se odvoji od toga i da probaju da budu prava opozicija. Ovo bi mogao da bude slučaj ali treba prvo da vidimo ko je još sa Mihailovićem na toj strani da bi mogli da procenjujemo koliko je ovo realno.

3. Skretanje pažnje sa bitnijih tema, neka se Srbija bavi nebitnim POKS-om samo da manje prati aktuelne teme.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

 

Teško je proceniti, jedni druge optužuju da se vučićeve marionete 🙂 . Doduše ovi Gojkovićevi to ne rade direktno nego preko "neutralnih analitičara". Ono što ja znam iz "prve ruke" je da je Gojković za lovu spreman na sve a da je Mihailović dosta tih i povodljiv čovek koga lako obrlate ljudi oko njega. Po meni moguća su tri sceanrija da su se desila :

 

1. Vučiću se ne sviđa što POKS i DSS imaju lepe šanse da pređu cenzus jer će većina njihovih glasova da bude uzeta od njega pa pokušava da im spusti rejting ovim pučem da ne pređu cenzus. Lično ne verejum u ovaj scenario jer su po meni i Gojković i DSS vučićevi ljudi.

2. Deo POKS koji nisu za Vučića, ili bar nemaju koristi od te saradnje, želi da se odvoji od toga i da probaju da budu prava opozicija. Ovo bi mogao da bude slučaj ali treba prvo da vidimo ko je još sa Mihailovićem na toj strani da bi mogli da procenjujemo koliko je ovo realno.

3. Skretanje pažnje sa bitnijih tema, neka se Srbija bavi nebitnim POKS-om samo da manje prati aktuelne teme.

 

Pod tri nije sigurno, jer realno niko se ni nebavi tom temom, nema je preterano u medijima... Bas zato je tesko i proceniti sta se zaista desava. Licno mislim da se nista sustinski ni ne desava, da nema nikakvih ideoloskih mimoilazenja vec ono klasicno srpsko dva coveka tri partije. 

Ne verujem da se Gojkovic okrenuo protiv Vucica, a izgleda da DSS podrzava Mihailovicevu struju sto je jasan indikator da su i oni Vuciceve marionete. 

Koliko sam skontao svi poznatiji clanovi sem Mirka Cikiriza podrzavaju Mihailovicevu struju. Mada nebitna stranka i nebitna desavanja. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ovo za DSS sam i ja čitao ali niko iz DSS to nije potvrdio. Jel ima nešto u medijima o tome ja unazad dva dana slabije stižem da ispratim vesti ?

 

Video sam samo da su predstavnici DSSa prisustvovali izbornoj skupstini Mihailoviceve struje. Mada izgleda da nisu bili iz prvog esalona, neka meni skroz nepoznata imena. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, goldberg said:

Prati li neko sta se desava sa POKSom?

 

To je ova 2. kolona koju je @Div pomenuo - ispada da sad imamo dva POKSa, jedan koji vodi exSPOovac unuk Draze Mihajlovica Vojislav, a drugi koji vode Zika Gojkovic i jos neki exSPOovci. Ko je tu vise za SNS i koja ce struja ostati u "opozicionoj" koaliciji NADA?

Tamo gde je Jelic ex SPO. Retko govno od coveka. Imaju u NS i okolini ljude i vec zaposlene u DP. 

 

Gamad samo takve vrste, a verujem da su obe strane za sns...vrv se biju oko mrvica koje dobijaju. 👻

 

Sem Marinike i tih  tu stranaka, svi bi sa vucicem 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2022 at 12:52 PM, A sad said:

 

Pod tri nije sigurno, jer realno niko se ni nebavi tom temom, nema je preterano u medijima... Bas zato je tesko i proceniti sta se zaista desava. Licno mislim da se nista sustinski ni ne desava, da nema nikakvih ideoloskih mimoilazenja vec ono klasicno srpsko dva coveka tri partije. 

Ne verujem da se Gojkovic okrenuo protiv Vucica, a izgleda da DSS podrzava Mihailovicevu struju sto je jasan indikator da su i oni Vuciceve marionete. 

Koliko sam skontao svi poznatiji clanovi sem Mirka Cikiriza podrzavaju Mihailovicevu struju. Mada nebitna stranka i nebitna desavanja. 

 

I onaj Parandilovic sto se stalno pojavljuje u politickim emisijima je ostao uz Gojkovica.

 

Sajt im drze Mihajlovicevi ljudi.

 

Inace, kad smo vec kod njih prvo sam mislio da je SNS organizovao glasanje za njih da bi ispalo da je i opozicija u parlamentu, a onda sam se malo bolje informisao i shvatio da je u pitanju SPO koji je promenio ime (dakle SPO bez Draskovica. Dakle, tih skoro pa 3% je neka mesavina exSPO glasaca i ljudi koji su bili ucenjeni da glasaju za POKS.

Link to comment
Share on other sites

Uh, nista ne valja od ovoga sto je rekao ovak Aleksic iz NS. 
Prvo, kaze spreman je da ‘trci’ tu trku za predsednika protiv Vucica. 
Drugo, kaze verovatno necemo staviti veto na Ponosha, iako nas nije udostojio da se pojavi na skupstini stranke. 
 

Osim sto taj Jeremis radi ono sto najbolje radi, tj sere do besvesti, 

bolje neka objasni zasto ga je napustio Ponosh? Razlog je naravno taj sto je Ponosh hteo da se kandiduje za predsednika NS. 
 

Ovaj Aleksic prica o nekom vetu koji mogu staviti na kandidate, prica nam kako Ponosh nije dosao na skupstini stranke, kako su oni iz NS sad kao kandidovali Mariniku….

sve neke demotivisuce stvari. 
 

Trolovi
 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uvrnuto said:

Da li postoji opcija da se prijaviš za nezavisnog kontrolera na izborima? A ako se i prijaviš kao kontroler neke stranke, je l' moraš da budeš i njen član ili?

 

Ne znam da li možeš da se prijaviš kao nezavisni kontrolor, mislim da ne, kao kontrolor u ime strsnke stranke ne moraš biti i član stranke.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uvrnuto said:

Da li postoji opcija da se prijaviš za nezavisnog kontrolera na izborima? A ako se i prijaviš kao kontroler neke stranke, je l' moraš da budeš i njen član ili?

 

Kontrolori su učesnici na izborima. Ti možeš da budeš posmatrač ali mislim da fizička lica ne mogu nego mora da se prijavi udruženje građana koje se bavi tom temom u svom radu. Ili da se učlaniš u "Crta" ili neku sličnu ili da praviš svoju 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2022 at 7:16 PM, uvrnuto said:

Da li postoji opcija da se prijaviš za nezavisnog kontrolera na izborima? A ako se i prijaviš kao kontroler neke stranke, je l' moraš da budeš i njen član ili?

PSG poziva ljude na instagramu da se prijave za kontrolore, tako da vrv nemaju na umu samo svoje clanove. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

PSG poziva ljude na instagramu da se prijave za kontrolore, tako da vrv nemaju na umu samo svoje clanove. 

 

Da, videh i SSP isto. Pisao sam Crti, pa ćemo da vidimo. 

 

Ne znam da li, ako budeš kontroler ispred neke stranke, budeš i "obeležen" tako. Da ne kažu komšije "vidi ovog malog Đilasovog". 

Mada me iskreno zabole. Ali kontam da bi se usrali kad bi čuli da sam Crtin posmatrač. 😄

 

U društvu sam uvek bio politički "aktivan", ako ništa bio sam upućeniji od većine vršnjaka, ispratio sve proteste, izbore, itd, i uglavnom sam masu smarao sa tim. A sad vidim da ih se baš puno zainteresovalo, da lajkuju i dele vesti koje se tiču politike, da su išli na proteste sad, pa se tako interesuju i za posmatranje izbora i sl. stvari, pa su konačno i oni mene malo pokrenuli pa eto sad razmišljam da se prijavim.

 

A i kad videh kakva je atmosfera i koja je količina SNS-ovaca kod mene na glasačkom mestu poželeo sam da vidim šta se sve dešava tamo tokom tog dana.

Mazohista. 😄

Link to comment
Share on other sites

Moraju da udare po bati, sinu, onom malom lopovu od 350k evra, palmi, preletacima a sto ne da i obecaju plate od 1k evra, benzin bez akciza ljudima za posao, manje akcize za benc, babica..ma imaju municije...

 

Samo da se izbore za prostor da to mogu sami reci...itd..

 

Al da vidimo prvo ko ce biti kandidat, ako nadju dobrog a ostali se ne povuku, sve jasno 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...