Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

30 minutes ago, McLeod said:

Nisam siguran da je ovaj Slobodan Samardzic isti lik kao onaj sto je bio ministar a sad je (valjda i dalje) kod Jeremica. Ovo je stranka koja je osnovana kada je Kostunica otisao iz DSSa, podrzana od njega i Vladete Jankovica. Mozda gresim, ali ako je to isti covek, i usao je u Narodnu Stranku, ova onda prestaje da postoji, a sad se opet pominje.

 

Slobodan Samardžić nije član Narodne stranke.  Predsednik je Državotvornog pokreta..Koliko ima članova i aktivista taj Pokret ne znam..

 

DP je bio član Saveza za Srbiju.  

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

 

Približavaju se izbori. parlamentarni, predsednički, lokalni.

 

Verovatno je vreme za najavu "izbora" na kojima ce, kao po starom dobrom obicaju da pobede SNS i Vucic uz prepoznatljivo vladarevo mahanje stegnutom pesnicom na konferenciji za stampu.

 

Vidim da orci izgleda izlaze zajedno - verovatno ustupak Dacicu ciji SPS ubrzano tone u irelevantnost. Steta sto i SRS nije sa njima, a opet tek je Seselj potpuno irelevantan sa svojih 0,5% podrske tako da nista od skupstine za Voju i sinove.

 

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

Izlazak su najavili:

 

1.  Koalicija koju čine SSP, NS i DS, PSG, Pokret za preokret, Sindikat Sloga, Pokret slobodne Srbije, koji će biti na kvotama SSP-a odnosno Narodne stranke. Pridružiće im se i Skupština slobodne Srbije.

 

Znaci, staaaaara DS koalicija, odnosno lista koja se ne razlikuje skoro uopste od nekada jedinstvene DS - neki su presli u SNS, a neki su se pridruzili (tipa Sanda Raskovic).

 

Realno gledano, ova lista nema neki veliki potencijal za rast, ali je i jedina ozbiljna opoziciona lista. Na predsednickim izborima Jankovic i Jeremic su zajedno skupili tacno 22%, na parlamentarnim su DJB i dve DS liste skupile zajedno 17% 2016., dok su 2014. imali nesto malo vise, oko 18-19%. U Beogradu su 2018. imali takodje oko 20%.

 

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

2. Srpska koalicija NADA koju čine POKS, DSS i 23 udruženja građana.

 

Meh, ovi cak nikad i nisu bili opozicija. Rec je samo o trolovima koji su tu da izigravaju opoziciju. Slicno kao i Sapic koji nikada i nije imao nista protiv SNS.

 

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

3. Dveri i Uspravna Srbija, Državotvorni pokret Srbije Slobodana Samardžića, Srpska monarhistička stranka „Srpska sloga“, Nova snaga;

 

Dveri nemaju skoro nikakvu podrsku u Beogradu, ali bi mogli da nekako predju cenzus u Srbiji.

 

Sto znaci da su u sustini nebitni - tamo gde bi mogli da doprinesu (u BG) ne mogu da predju cenzus, a tamo gde mogu da predju cenzus njihovi glasovi ne znace nista.

 

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

4. Dosta je bilo, Zdrava Srbija, Živim za Srbiju  Jovane Stojković i Napredni klub Čedomira Antića;

 

Ovo je dosta jaka koalicija ako bi se samo gledala kolicina ludosti, egomanije i demagogije. Uglavnom je rec o dokazanim lazovima i prevarantima kojima nije problem da menjaju politiku kako vetar dune samo radi glasova. Nema nista od njih, ucice oni u vlast prvom prilikom jer im je to i jedino bitno.

 

On 12/15/2021 at 5:49 AM, Div said:

5. Zajedno za Srbiju, (ZZS) Nebojše Zelenovića,  Ne davimo Beograd, Gradjanski demokratski forum, pokret "Srce grada" i veći broj gradjanskih inicijativa.

 

GDF?

 

Bas i nisam morao da procitam ovo ime, ali ako mogu Dveri, mogu i ovi. Mogu do 10% u BG, u Srbiji vec malo teze, ali bilo bi dobro i tu da se udje u skupstinu.

 

U svakom slucaju ne znam zasto sam ovo napisao, ionako ce vladar da obori sve moguce rekorde, osvoji 70% i nasmeje se svakom ko je protiv njegove vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ima li Tadić podršku Amerike za novu predsedničku kandidaturu

 

Quote

Posetu Borisa Tadića Vašingtonu vidim u kontekstu eventualne kandidature koja ne služi “predsednikovanju” kao takvom, već za dizanje političkog profila, kontra Vučića ali i u odnosu sa ostalim opozicionarima. U ovom slučaju, on crpi ono što jeste po pravilu snaga bivšeg predsednika, a to jesu neki međunarodni kontakti i jedan apriorni dignitet koji ta pozicija pruža – smatra Milan Igrutinović sa Instituta za evropske studije, koji komentariše posetu nekadašnjeg šefa države SAD-u i susret sa Karen Donfrid, podsekretarkom za Evropu i Evroaziju američkog državnog sekretara Entonija Blinkena

 

Može li Tadić da bude ozbiljan predsednički kandidat?
Iako sam bio protiv tzv akcije belih listića, ne mislim ni da je Tadićev povratak moguć ni da bi bio dobar. Ne mogu ni da izbrojim koliko sada ima partija koje vode njegovi nekadašnji saradnici,sa kojima se razišao i zbog pitanja ko je najodgovorniji za fijasko 2012, čak i da ga neko od njih, njihovih partija, sada formalno podrži, ne bi to bilo iskreno, ne bi stvarno želeli da ga vide na mesti predsednika. Ja bih, lično, podržao svakog ko može da makne Vučića, ali ne mislim da bi Tadić bio dobro rešenje čak i da bude izabran, sujetan je, godine čine svoje, previše bi se vraćao u prošlost da dokaže da nije on kriv, opet bi pokušavao da bude predsednik vođa, a takva vrsta vođe nam ne treba. Treba nam premijer organizator i mobilizator, a predsednik treba da bude čovek od ugleda, autoritet koji se poštuje a ne autoritet koga se plaše.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daleko sam od odusevljenog politicarima i strankama u ponudi kod nas, ali sam gotovo siguran da cu glasati za koaliciju DS-SSP-NS-PSG-SSS i ostali sateliti. Sanse da Vucic padne postoje samo u Beogradu gde zaista jeste opala popularnost SNS (mislim da su se zajebali sto nisu drzali Sapica kao kvaziopoziciju do ovih izbora, pojeo bi Radula, Boska i ostale na tom spektru i lagano bi mogao da preleti ), ali sam uveren da ce biti nekih preleta sa ovih desnih lista, ili nekih fejlova opozicije pred izbore.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Daleko sam od odusevljenog politicarima i strankama u ponudi kod nas, ali sam gotovo siguran da cu glasati za koaliciju DS-SSP-NS-PSG-SSS i ostali sateliti. Sanse da Vucic padne postoje samo u Beogradu gde zaista jeste opala popularnost SNS (mislim da su se zajebali sto nisu drzali Sapica kao kvaziopoziciju do ovih izbora, pojeo bi Radula, Boska i ostale na tom spektru i lagano bi mogao da preleti ), ali sam uveren da ce biti nekih preleta sa ovih desnih lista, ili nekih fejlova opozicije pred izbore.

Mislim da bi cak mogli da otvorimo I kladionicu: koji ce prvi "preleteti"??!?!??! Koji je taj??!?! Ja tipujem na Boska, mada ni Radule nije daleko. Premda mislim da su oni korisniji u ulozi "kvaziopozicionara" u the Glupstini.

Zaista se cini da je najjaca alternativa DS-SSP, ne znam jeli u toj koaliciji i Tadic??? Oni imaju neke sanse da nesta urade u Beogradu i N. Sadu!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darth Bane said:

tipujem na Boska, mada ni Radule nije daleko.

Radule je 99% siguran kandidat za postizbornu koaliciju sa SNS. Jedino ako ga otkači SNS ako im ne bude potreban za većinu u Beogradu. POKS  i gang su isturena odeljenja SNS i tu nema puno dileme.

 

Boško nije tako siguran SNS partner, međutim ako im bude potreban (opet u bgd) uz odgovarajuću ponudu velika je verovatnoća da će, "u ime viših nacionalnih interesa", u koaliciju sa SNS.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Je li Borko Stefanović sa Đilasom u partiju?

 

da.

 

@all

 

što se tiče preletanja ja mislim da ih treba tražiti na lokalnom nivou. Ko od tih sumnjivih može da prođe 3% u BG taj će najverovatnije da se "ušapi" u SNS 🙂

 

Na ostalim nivoima ne očekujem nikog novog u vlasti što se tiče stranaka jer neće biti potrebni. Možda opet dobijemo neko iznenađenje u vidu nove "Čomićke" i to je to. U nekom luđem scenariju za koji treba još događaja do izbora možda se stvari preokernu i u NS i NI za ostale gradove mislim da je prerano.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Mislim da bi cak mogli da otvorimo I kladionicu: koji ce prvi "preleteti"??!?!??! Koji je taj??!?! Ja tipujem na Boska, mada ni Radule nije daleko. Premda mislim da su oni korisniji u ulozi "kvaziopozicionara" u the Glupstini.

Zaista se cini da je najjaca alternativa DS-SSP, ne znam jeli u toj koaliciji i Tadic??? Oni imaju neke sanse da nesta urade u Beogradu i N. Sadu!

 

ako bude doslo do pada SnSa   preletacevic No1  je svakako Dacic , koji ce na keca da preleti ka Djilasu i ostaloj ekipi..  A sustina je da ni ovi ne mogu bez njega...

 

 A ako SnS ostane i dalje ,  nece ni Bosko ni Radule da zvanicno prelete u SnS... jer to AVu i ne treba nego mu treba neko ko ce da glumi opoziciju..

 

  Bude li negde 40/40% da se lome rezultati , da se vidi pad, svi ce oni preleteti uz opoziciju... sa sve Dacicem

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kosjan Willavić said:

Cudno mi je da nema DJB-Stamat koalicije oko cenzusa, ili Dveri na tipa 2 posto

 

Tu su. Oni u tabeli spadaju pod " Ostali"  4,7%

 

Ne znam da li Dveri u Beogradu mogu da dođu i do 2%  a zašto je to tako i zašto im odlaze i ljudi iz Čačka...to je pitanje za gospodina Obradovića. 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Na izborima opozicija mora da pokrije sva biračka mesta (eventualno, kontrolorima čija će cena potkupljivanja i zastrašivanja biti relativno visoka), inače ne treba ni izlaziti na izbore. Znači, sva biračka mesta, i u krugu dvojke, gde je te mnogo lako uraditi i u zaseoku sela na jugu Srbije gde je to mnogo teško uraditi. Kada su bili predsednički izbori pre 5 godina, sećam se da su objaviljivali onlajn rezultate glasanja kako su stizali rezultati po glasačkim mestima od strane opozicionih kontrolora, stiglo se do (mislim, ne sećam se) manje od 80% i tu se stalo, znači sa 20% biračkih mesta rezultati nisu ni stigli, najverovatnije Saša Janković tamo nije ni imao kontrolore ili su umesto njih dnevnice uzeli lokalni SNSovci. Znači, na 20% biračkih mesta, koliko god da su, možda, bila malobrojna u odnosu na velike gradske opštine, lopatama su ubacivani glasovi za Šizoja, jer nikakve kontrole nije ni bilo.

---

Imam ponudu da budem Crtin posmatrač, debelo se razmišljam da odbijem, ili makar da budem prva smena.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Imam ponudu da budem Crtin posmatrač, debelo se razmišljam da odbijem, ili makar da budem prva smena.

 

Zašto bi odbio ponudu, a imaš iskustva u radu u biračkom odboru? Možeš lako da se dogovoriš da budeš par sati pre podne, sat, dva, popodne i bilo bi zapravo najbolje da budeš na BM kada se glasanje završi..Krađe se i tu dešavaju, kad odu svi birači.

 

SSP-DS-NS već par meseci prave spiskove za članove BO..

 

U Boru su npr već izabrani članovi i zamenici članova BO u proširenom sastavu.. 

 

1 hour ago, stray_cat said:

Znači, na 20% biračkih mesta, koliko god da su, možda, bila malobrojna u odnosu na velike gradske opštine, lopatama su ubacivani glasovi za Šizoja, jer nikakve kontrole nije ni bilo.

---

 

Da. U pravu si. 

 

Političke stranke ili koalicija stranaka moraju, jednostavno moraju da kontaktiraju sa ljudima koji su na spisku članova biračkih odbora. 

 

Kontaktira se mesec dana pre izbora, zatim 2 nedelje pre i na kraju, u petak, subotu- dan dva pre izbornog dana. To je jedini način da opozicione stranke imaju svoje ljude na svim biračkim mestima.

 

Važno je i da postoje rezerve za biračka mesta, jer u nedelju ujutru do 08.00 mogu da se vrše naknadne izmene članova BO.  

Link to comment
Share on other sites

Da li je to isti ovaj Djilas koji je pre 3 godine smelo najavljivao:

 

Quote

Đilas: Pobedićemo u Beogradu, to više nije pitanje

"Mi ćemo u Beogradu pobediti, to uopšte nije pitanje, jer ko je protiv toga da ima veću platu, da imaju deca besplatne udžbenike i vrtiće, a penzioneri da imaju 13. penziju", rekao je Đilas predstavljajući svoj program na Radio televiziji Srbije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

Da li je to isti ovaj Djilas koji je pre 3 godine smelo najavljivao:

 

 

 

Pa šta ćeš, jeftin populizam, a posle im đavo kriv što ne bi dobacili ni do cenzusa... Mogao je bar da obeća i minimalnu platu od 1000 evra, pa da cirkus bude kompletan. Ko bi još ozbiljno shvatio ovakve budale?

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ej, a danas me prvi put nije mrzelo da pogledam kratki video sa onom Milicom zavetnicom, i ona definitivno nije normalna :lol_2: Ko li za onakve glasa, svejedno sto su 2% taj mora da je jos luđi :lol_2: Kao da su iz džungle izašli :lol_2:

 

Tipični odvlakači glasova, buzz droidi, a gistro opozicija. :lol_2:

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Još jednom o Tadiću:

Ko su Demokrate Srbije s kojima se Tadić ujedinjuje u ovoj godini

 

Da li okupljanje i objedinjavanje starih kuka jača ili slabi opozicioni blok, ne mogu da procenim, znači nekakvo iskustvo iz ranijeg perioda, borba za osvajanje, zatim vršenje ( da ne kažem, obnašanje) vlasti, s druge strane oni su vlas i izgubili, ne zato što se pojavio bolji nego što su oni bili loši. Sad, kad se pokazalo da je izbor većeg zla doneeo upravo to, veće zlo, nekako kriterijumi se sami snižavaju, ipak, mogu li stari da donesu nešto novo, hoće li moći da prevaziđu raspravu o tome ko je kriv za neuspeh 2012?
 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Fali samo još Čovićka i Lečić 🙂

 

Ako Tadić izađe na izbore onda i njega možemo da otpišemo kao opoziciju. To će biti dokaz da je legao na rudu Vučiću i da radi na rasturanju opozicije ne što više kolona.


Misliš, ČoMićka?

 

Ne znam dokle je usitnjavanje dobro za opoziciju a odakle za Vučića. Prvo zbog mogućnosti neke stranke ili grupe stranaka da pređe cenzus, a onda od toga kome, eventualno, uzima glasače. 

O grupacija koje sam naveo u uvodnom postu prva i peta jesu opozicione iako i u jednoj i u drugoj ima, bar za mene, teško prihvatljivih stavova ili ljudi, u prvoj, NS je previše desno, gura neku politiku Koštuničinog DSS, SPP ne govori za šta je, osuim za smenu Vučića, peta grupacija je previše levo, zagovara neke stavove bliske komunističkim, malo je to prevaziđeno. Ako se pojavi neka sredina može biti dobro ukoliko donese nove glasače, one koji ne mogu da se opredele, ali je šteta ako dovede u pitanje prelazak cenzusa bilo koje od, stvarno, opozicionih grupacija. 

Grupe pod 2, 3, i 4, ne mogu da procenim da li je bolje da pređu cenzus, da neki pređu neki ne, ili da niko ne pređe.
Možda će tek posle referenduma biti nešto jasnija pozicija svih grupa koje su najavile učešće na izborima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...