Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

4 minutes ago, Mama_mia said:

 Tko nije u vlasti a zeli da bude - to je opozicija. Kad se pripojis aktuelnoj vlasti ili samostalno postanes vlast vise nisi opozicija.

 

Ovo bilo nesto komplikovano? A ovo rasclanivanje po imenima da li je ova ili ona persona opozicija, takodje gledas da li se pripojila vlasti ili je postala vlast sa svojom ekipom.

 

Ima i to, da ako si vec opozicija koja zeli sebe na vlasti umesto aktuelnih, tada mora da upotrebi drugacije argumente po svim pitanjima, znaci mora da se razlikuje od vlasti a ne da bude imitacija iste vlasti koju bi da rusi.

 

Takodje ne verujem da bi nekome smetalo i da umesto vucica i sns na vlast dodju njegove imitacije iz opozicije. Jer ovo u srb. kako izgleda, cilj je da se skloni vucic a posle ce sve da ide lakse...I na kraju, zasto se to ne uradi vec jednom, sta tacno smeta? Vucic nece da ode, pa sto ga ne sruse ulicno, nece ulicno, zasto ne izborima...nece ni ovako ni onako vec da vucic ode sam? Neka pregovaraju i zamole ga....

..slicno sam vec tipkala jedno sto do dvesta puta... a bolje da sam postavila samo jedno pitanje u jednoj recenici - Da li postoji uopste neki sasvim drugi nacin za koji ne znamo da opozicija skloni sns kako vucici ne bi drzali vlast do smrti?

 

Jao vucic ce sad vladati do smrti, sta cemo? Stvarno ne znam sta ce raditi opozicija ako ne moze da okupi neku masu ni na ulici ni na biralistu. Vucic sigurno nece da se menja, sto znaci to mora da uradi opoz. Da ojaca i da krene u pohod rusenja.

 

Djilas kad je vec isao na kanabe mogao je lepo da pita predsednika da li on stvarno misli da vlada do smrti? Cisto da opozicija moze da se organizuje do tada, da napravi plan i konacno dovrsi posao zbog kog postoji.

 

 

1.Zasto bi? Kome je od opziciobih glasac do kopije Vucica i SNS? Kome to odgovara, biraju original..Cilj je, valjda, da se smeni Vucic i da se dovede na vlast neko ko je, ako ne bude bolji, onda makar bude lakse smenjiv..a i kog Vucica, ja kopije i ne vidim, , druga je stvar sta ja iance mislim o nekim opozicionarima..ali, kopiranje Vicuca nisam primetio da  je u trendu..mislim da je to i nemoguce kopirati, takav se moras roditi , biti odgajan tako..jedan je Vucic..

2.Znas kako, opozicija kakva je danas, je neorganizovana, nejedinstvena, ima tu dosta sujete..zato je kritikjemo, i mi koji glasamo za nju, i posteno  receno, mi anjvise i imamo na to prava..ali, nesto se po meni vec i menja  minimalno, presporo, nedovoljno, da, ali se menja..otvaraju s enove opcije i frakcije, sto je dobro, SNS vise nije sam u Skupstini..videcemo hoce li biti novih momenata, prilika za smenu i kada..i da li c ei ko iz opozicije kod Vucica, itd..stoji i da su sebi zabili autogolove sada, pojedinci..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Cilj je, valjda, da se smeni Vucic i da se dovede na vlast neko ko je, ako ne bude bolji, onda makar bude lakse smenjiv..a i kog Vucica, ja kopije i ne vidim,

 

Ne samo sto ne vidis vuciceve kopije u opoziciji, vec ne citas ni ove ovde postove... samo si ponovio ono sto sam vec napisala, ali jos ne znamo kako ostvariti zadati cilj koji ponavljamo kao papagaji?

 

1 hour ago, Mama_mia said:

 cilj je da se skloni vucic a posle ce sve da ide lakse...I na kraju, zasto se to ne uradi vec jednom, sta tacno smeta?

 

 

 

 

1 hour ago, Harmonika said:

 

2.Znas kako, opozicija kakva je danas, je neorganizovana, nejedinstvena, ima tu dosta sujete..zato je kritikjemo,

 

Ovo je novogovor, time hocu da kazem da je upravo suprotno. Bilo je inicijative bas o tome da se opozicija kritikuje umesto kritika da se uputi vlasti. Ta inicijativa se desavala kad god sam usamljeno kritikovala opoziciju cim su doveli do toga da im vlast bude nikolic i vucic. Sad odjednom mi objasnjavas da se opozicija kritikovati mora. To je kaskanje. Kasno je za kritiku, vec su se opustili i dozvolili previse sebi i ozlojedjenim gradjanima.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

Po cemu je to Comic prava opozicija, a DSS/Zavetnici nisu? Po meni niko od njih nije opozicija, ali me stvarno zanima da konacno definisemo sam pojam "opozicije" - da li tu spadaju svi oponenti rezimu ili oponenti nekom "sistemu" (neko to vidi kao primitivizam, neko kao naciolizam, neko kao zatucanost, neko kao rusofiliju).

 

Najbolji primer kako opozicija moze biti razudjena - 2007. je izabrana nova vlada koju su cinili DS, G17+ i DSS. U opoziciji su ostali SRS, SPS, LSV i LDP. Nakon toga, od 2008. do 2012. u opoziciji ostaju LDP, DSS, SNS, SRS i NS. Pa 2012. kada u opoziciji ostaju DSS, DS i LDP.

 

Sustina je sto su sve ove stranke bile stvarna opozicija, samo sto tada nije bilo potrebe za bilo kakvom saradnjom jer su sve vlade do 2014. (kada na scenu stupa drzavni udar i gospodar stupa na tron) bile manje - vise demokratske i svako je mogao da ih kritikuje sa kojeg god ideoloskog ugla zeli.

 

Koliko vidim, nikome sustinski ne smeta da Vucic ostane na vlasti do svoje smrti (pro forme se samo Jeremiceva NS jasno izjasnila da je anti SNS) i to je ono sto je najgore, sto smo spali da jedan covek odlucuje o svemu i dok god se to ne ukine raznorazne frankestajn koalicije ce biti bolje resenje. To se ne moze porediti sa periodom pre 2012. kada nije dolazilo u obzir da DS i SRS ili DSS, LDP, LSV i SRS prave vladu samo zato sto su zajedno u opoziciji.

 

Na Glavnom odboru, pre izbora, Stranka slobode i pravde je donela zaključak da neće ulaziti u koaliciju sa SNS-om.

 

I posle izbora, na Glavnom odboru SSP je ponovila isti zaključak- ne u koaliciju sa SNS-om.  

 

Meni se čini da je ponavljanje Zaključka koji je obavezujući zapravo neka vrsta malog upozorenja OO da na lokalu ne ulaze u dil sa SNS-om. 

 

Na ovoj temi se dosta pisalo o Đilasovom sastanku sa AV.  I koliko vidim, niko nije obratio pažnju da je Đilas, onako usput, spomenuo i održavanje lokalnih izbora.

 

03.04. Održani su lokalni izbori samo u 12 opština i gradova. Zakonski su morali da se održe ti izbori. 

3 hours ago, Harmonika said:

1.Zasto bi? Kome je od opziciobih glasac do kopije Vucica i SNS? Kome to odgovara, biraju original..Cilj je, valjda, da se smeni Vucic i da se dovede na vlast neko ko je, ako ne bude bolji, onda makar bude lakse smenjiv..a i kog Vucica, ja kopije i ne vidim, , druga je stvar sta ja iance mislim o nekim opozicionarima..ali, kopiranje Vicuca nisam primetio da  je u trendu..mislim da je to i nemoguce kopirati, takav se moras roditi , biti odgajan tako..jedan je Vucic..

2.Znas kako, opozicija kakva je danas, je neorganizovana, nejedinstvena, ima tu dosta sujete..zato je kritikjemo, i mi koji glasamo za nju, i posteno  receno, mi anjvise i imamo na to prava..ali, nesto se po meni vec i menja  minimalno, presporo, nedovoljno, da, ali se menja..otvaraju s enove opcije i frakcije, sto je dobro, SNS vise nije sam u Skupstini..videcemo hoce li biti novih momenata, prilika za smenu i kada..i da li c ei ko iz opozicije kod Vucica, itd..stoji i da su sebi zabili autogolove sada, pojedinci..

 

Bold- Naravno, cilj je da se AV sruši. Svi ostali koji dođu posle njega biće lakše smenjivi. 

 

**

 

Zašto se vlast nije rušila kao 1996 ili 2000.godine pitanje je koje mnogi postavljaju.

 

Odgovor je jednostavan:  Tačno je da je i 1996-1997. godine i 2000.godine policija bila brutalna. 

 

Danas je situacija drugačija. Policija je brutalnija više nego ikada a njoj su se pridružili i huligani. 

 

Svi koji postavljaju ovo pitanje treba da se sete onih scena iz Šapca kada su huligani čekićima jurili ljude koji su protestvovali zbog Rio Tinta i ekologije u celini.

 

Neko, ko pozove ljude na ulicu, mora da snosi odgovornost za njihovu bezbednost.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

**

 

Zašto se vlast nije rušila kao 1996 ili 2000.godine pitanje je koje mnogi postavljaju.

 

Odgovor je jednostavan:  Tačno je da je i 1996-1997. godine i 2000.godine policija bila brutalna. 

 

Danas je situacija drugačija. Policija je brutalnija više nego ikada a njoj su se pridružili i huligani. 

 

 

 

 

Porediti brutalnost policije iz 96-97 i ovo danas je u najmanju ruku smesno.

2000 bas i nisu imali priliku da budi brutalni.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

...

Zašto se vlast nije rušila kao 1996 ili 2000.godine pitanje je koje mnogi postavljaju.

 

Odgovor je jednostavan:  Tačno je da je i 1996-1997. godine i 2000.godine policija bila brutalna. 

 

Danas je situacija drugačija. Policija je brutalnija više nego ikada a njoj su se pridružili i huligani. 

 

Svi koji postavljaju ovo pitanje treba da se sete onih scena iz Šapca kada su huligani čekićima jurili ljude koji su protestvovali zbog Rio Tinta i ekologije u celini.

 

Neko, ko pozove ljude na ulicu, mora da snosi odgovornost za njihovu bezbednost.

 

Pre će biti da ljude ne zanima da u tome učestvuju. Koliko se sećam, 1996-97 su bili paralelno građanski i studentski protesti, i to oko tri meseca, bio je ranije tzv. vidovdanski sabor, tokom oktobarskih demonstracija se policija povukla, a koliko se sećam, u policiji su devedesetih završili razni opozicionari. Policija je bila umešana i u atentat na Vuka Draškovića, zatim Slavka Ćuruviju (OK, to je bila DB, ali i to je policija), a sada naprosto nema prilike da bude brutalna kada protesta praktično nema. Bili su protesti onih pet miliona pa su se ugasili sami od sebe, bile su one eko-budale i propadoše za manje od mesec dana sami od sebe, a sem toga što nisu delovali kada je trebalo (što jeste tačno) i onih letnjih demonstracija, nešto ne vidim da se išta angažuju. Mogu da se složim da ne rade svoj posao, ali da su brutelni teško jer ako ništa drugo, naprosto nemaju gde da se angažuju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

Čomićka je do tih izbora bila prava opozicija, ona se prodala u predizobornoj kampanji jer su hteli da uteraju Lutovcu i dodatno rasture DS, u tom smislu sam mislio. Jovanović i Milica otkad su na čelu svojih stranaka rade za Vučića. Milica je u početku bila marker za Dveri, ali je od 2020. uspela da se nametne da bude novi Šešelj. Jovanović je u DSS da se pobrine da DSS ne bude protiv SNS. On će možda i preleteti u opoziciji ali tek kada Vučić bude pao sa vlasti.

 

Comicka je prestala da bude opozicija onog trenutka kada je glasala za povecanje kvote za zene u parlamentu sa 30% na 40%.

 

Od tada je bilo jasno da je samo jos jedan u nizu SNS lutki (sto bi rekao Radulovic), a takvi su svi kojima u cinjenici da jedan nestabilan tip i gomila najgorih pojava iz svih mogucih stranaka moze da vlada duze od dve decenije ne vide neki poseban problem.

 

Jedino su DS i NS nakon izbora imali neke mlake izjave protiv Vucica - Zavetnici su najpre izjavili da ne mogu sa SSP, ove iz POKS ne zelim da komentarisem, Dveri su odvili rusofiliju i nacionalizam na max, SSPu je odjednom svanulo da sa desnicom ne mogu da saradjuju i da treba otopiti led sa SNS i Vucicem, ovi iz Moramo i PSG ne mogu da se usaglase vide li Vucica kao najveci problem ili ne.

 

Ne moze se sa SNS i Vucicem u vlasti i sa ovakvim zagadjenjem u politici ista pozitivno uraditi pa makar sutra usli u EU i u NATO. Pitajte CG ako zelite da vidite kako se to zivi u NATO zemlji, pitajte Madjarsku da li imaju smenu vlasti u EU.

 

Naravno da treba da se nastavi sa promovisanjem EU vrednosti i da se nastavi sa tim putem, ali samo zbog nas samih i ako cemo stvarno da sledimo te vrednosti, a one su i mogucnost slobodnih i fer izbora. Bez slobodnih i fer izbora nema nikakve svrhe biti u EU ili NATO, osim za par procenata imucnijih ljudi koji ce imati koristi od toga.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

Naravno da treba da se nastavi sa promovisanjem EU vrednosti i da se nastavi sa tim putem, ali samo zbog nas samih i ako cemo stvarno da sledimo te vrednosti, a one su i mogucnost slobodnih i fer izbora.

 

A zbog koga ako ne zbog samih gradjana - `zbog nas samih`?

 

Ali ako gradjani stvarno i iz srca ne slede eu vrednosti, onda nista od eu? Gradjane licno nista ne bih pitala, prevrtljivi su, emotivni, velike neznalice...samo bih ih vezala i odvukla u evropu, prepisala sve evropsko od zakona do primene a gradjani bi se naravno razbezali po toj evropi i ne bi ni razmisljali vise a ni manje nego do sada...

 

Ono - to je moje misljenje malo opisno... da se ne pomisli kao sto je moguce pomisliti, da cu licno zaista vezati Gradjane Srbije

da ih prevedem u Evropu - kao Hanibal slonove ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Mama_mia said:

vezati Gradjane Srbije

da ih prevedem u Evropu - kao Hanibal slonove ...

 

...Ni jadni slonovi nisu krenuli svojevoljno

 

Evropska komisija u nezvaničnom radnom dokumentu posebno kritikovala favorizovanje vladajuće stranke u medijima tokom izborne kampanje

Non-pejper EK: Srbija ne može da zatvori nijedno poglavlje dok ne reši vladavinu prava

U Srbiji su 3. aprila održani predsednički i vanredni parlamentarni izbori. Na njima je zabeleženo učešće svih političkih snaga, nakon međupartijskog dijaloga u kome je posredovao Evropski parlament, te su na izborima predstavljene raznovrsne političke opcije. Prema preliminarnim nalazima i zaključcima međunarodnih posmatrača iz Kancelarije OEBS-a za demokratske Institucije i ljudska prava (ODIHR), osnovne slobode su u velikoj meri poštovane tokom kampanje, međutim, niz nedostataka rezultirao je neravnopravnom izbornom utakmicom i favorizovanjem nosioca vlasti“, navodi se u non-pejperu.

Rad na implementaciji zakona sada treba brzo da se nastavi kako bi se obezbedila nezavisnost sudstva. Ovaj zakon treba usvojiti u roku od jedne godine za pravosudne zakone i u roku od dve godine za usklađivanje sa svim drugim relevantnim zakonima. Dve stručne radne grupe (jedna za tužioce, jedna za sudove) osnovani su 15. aprila 2022. godine“, podseća se u izveštaju.

Bez obzira na ovaj pozitivan razvoj događaja, značajni izazovi i kašnjenja u implementaciju ostaju u pogledu nepristrasnosti, odgovornosti, efikasnosti i profesionalizma pravosuđa, pristupa pravdi i visokokvalitetne obuke kadra, navodi se u non-pejperu. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2022 at 7:45 PM, Devojka Luke Razića said:

 

Na Glavnom odboru, pre izbora, Stranka slobode i pravde je donela zaključak da neće ulaziti u koaliciju sa SNS-om.

 

I posle izbora, na Glavnom odboru SSP je ponovila isti zaključak- ne u koaliciju sa SNS-om.  

 

Meni se čini da je ponavljanje Zaključka koji je obavezujući zapravo neka vrsta malog upozorenja OO da na lokalu ne ulaze u dil sa SNS-om. 

 

Na ovoj temi se dosta pisalo o Đilasovom sastanku sa AV.  I koliko vidim, niko nije obratio pažnju da je Đilas, onako usput, spomenuo i održavanje lokalnih izbora.

 

03.04. Održani su lokalni izbori samo u 12 opština i gradova. Zakonski su morali da se održe ti izbori. 

 

Bold- Naravno, cilj je da se AV sruši. Svi ostali koji dođu posle njega biće lakše smenjivi. 

 

**

 

Zašto se vlast nije rušila kao 1996 ili 2000.godine pitanje je koje mnogi postavljaju.

 

Odgovor je jednostavan:  Tačno je da je i 1996-1997. godine i 2000.godine policija bila brutalna. 

 

Danas je situacija drugačija. Policija je brutalnija više nego ikada a njoj su se pridružili i huligani. 

 

Svi koji postavljaju ovo pitanje treba da se sete onih scena iz Šapca kada su huligani čekićima jurili ljude koji su protestvovali zbog Rio Tinta i ekologije u celini.

 

Neko, ko pozove ljude na ulicu, mora da snosi odgovornost za njihovu bezbednost.

 

 

Ne slazem se. Policija je u vise navrata cak veoma blago intervenisala, cak previse blago. Demonstrantni I huligani tuku a policija trpi! Takve situacije smo imali. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Darth Bane said:

 Policija je u vise navrata cak veoma blago intervenisala, cak previse blago

 

Ne mogu da verujem šta čitam..

 

Policija je blago intervenisala u julu 2020?  Tukli su momke koji su sedeli na klupi i apsolutno nisu narušavali red i mir.

 

U toku demonstracija zbog ekologije policajac je devojku prebacio preko ograde na autoputu.

 

Ovo su samo primeri policijske brutalnosti.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2022 at 7:45 PM, Devojka Luke Razića said:

 Naravno, cilj je da se AV sruši. Svi ostali koji dođu posle njega biće lakše smenjivi.

 

Ovo je neki novi cilj?

 

Ili je to cilj od pre decenije? U tom slucaju - Svaka cass opozi na dugogodisnjoj istrajnosti u ciljevima ...i obecanjima da cim ovaj ode onaj sledeci ce tek da leti....

 

 

Stvarno ne znam sta se ceka...zasto bar neki, mali, najmanji ciljic nije ispunjen

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I bi rekonstrukcija na N1, odlicna..4 kljucne stavke sa  kojima sam se slozio:

 

1.vreme je da se sklne Djilas i Jeremic..ne da im sujeta, doduse..

2.Vreme je i za nova lica..slazem se    sa navedenim imenima

3.Glasaci Ujednjenih nisu glasali da Djilas ide na kanar, i da s eoni medjusobno pickaraju odmah posle

4.Ponajbolja stvar psotignuta ovim izborima jeste ulazak Cute u Skusptinu..mozda i jedina dobra

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas neku bliskost primetio, rekao bih da se razilaze oko nekih pitanja..iako bi mozda i bili dobra kombinacija..Cuta previse ostavlja utisak price za sebe..vuka smaotnjaka, iako siri koaliciju..sto n znaci d anece biti dobar poslanik, i da nece biti nesto..uglavnom, vreme pojedinih je proslo, i nije ni red da opozicija, li barem njen deo, budu njihovi taoci..da probamo sa novima, kojih ima, pa kako nam bude..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2022 at 4:19 PM, Harmonika said:

1.Zasto bi? Kome je od opziciobih glasac do kopije Vucica i SNS? Kome to odgovara, biraju original..Cilj je, valjda, da se smeni Vucic i da se dovede na vlast neko ko je, ako ne bude bolji, onda makar bude lakse smenjiv..a i kog Vucica, ja kopije i ne vidim, , druga je stvar sta ja iance mislim o nekim opozicionarima..ali, kopiranje Vicuca nisam primetio da  je u trendu..mislim da je to i nemoguce kopirati, takav se moras roditi , biti odgajan tako..jedan je Vucic..

2.Znas kako, opozicija kakva je danas, je neorganizovana, nejedinstvena, ima tu dosta sujete..zato je kritikjemo, i mi koji glasamo za nju, i posteno  receno, mi anjvise i imamo na to prava..ali, nesto se po meni vec i menja  minimalno, presporo, nedovoljno, da, ali se menja..otvaraju s enove opcije i frakcije, sto je dobro, SNS vise nije sam u Skupstini..videcemo hoce li biti novih momenata, prilika za smenu i kada..i da li c ei ko iz opozicije kod Vucica, itd..stoji i da su sebi zabili autogolove sada, pojedinci..

Nije cilj ni tek tako menjati vlast kao zena carape! Jer, onda to salje losu poruku potencijalnim investitorima. Investitori vole stabilnost. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Harmonika said:

Vazi, Djuko, nece SNS skoro skinut biti, imate verovatno jos jedan mandat, no worries..srecno sa sudjenjem:classic_biggrin:

 

ovo kazes tek da smiris baneta

 

 ... ili posmatrajacu opoziciju ides na `sigurnu verovatnocu`?

Link to comment
Share on other sites

Evo rezultata, posle dugog i neizvesnog brojanja:

Republička izborna komisija (RIK) potvrdila je da je kandidat Srpske napredne stranke, Aleksandar Vučić, pobedio na predsedničkim izborima u Srbiji, koji su održani u aprilu.

 

Parlamentu će da istekne mandat pre nego se konstituiše.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

 

ovo kazes tek da smiris baneta

 

 ... ili posmatrajacu opoziciju ides na `sigurnu verovatnocu`?

kako se  hvatas za svaku gresku i rec..imaju sigurno jedan mandat,sada, definitivno, u najgorem slucjau, vanredne parlamentarne imaju, koje opet, mogu dobiti..jel ovo bolje:classic_biggrin:

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Harmonika said:

kako se  hvatas za svaku gresku i rec..imaju sigurno jedan mandat,sada, definitivno, u najgorem slucjau, vanredne parlamentarne imaju, koje opet, mogu dobiti..jel ovo bolje:classic_biggrin:

 

ne hvatam se za reci i greske, vec za neki smisao

 

...a ovo sto kazes, otkud znam sta je bolje, dosla sam do zakljucka da bi opozicija kani li pobediti jednog dana u buducnosti, najbolje da se malo okrene bogu i crkvi ....da se svakodnevno moli da ih bog pogleda i ucini za njih ono sto sami nisu u stanju..trebalo bi probati svaku opciju pa i ovu koju predlazem...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

 

ne hvatam se za reci i greske, vec za neki smisao

 

...a ovo sto kazes, otkud znam sta je bolje, dosla sam do zakljucka da bi opozicija kani li pobediti jednog dana u buducnosti, najbolje da se malo okrene bogu i crkvi ....da se svakodnevno moli da ih bog pogleda i ucini za njih ono sto sami nisu u stanju..trebalo bi probati svaku opciju pa i ovu koju predlazem...

 

 

Treba za pocetak da se sklone Jeremic i Djilas..ali, ne vidim da ce se to desiti..ne da  im sujeta..eventualno ce polako  svi odjebati Djilasa, ako i to..Marinika najverovatnije nece..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 10:30 AM, Darth Bane said:

Nije cilj ni tek tako menjati vlast kao zena carape! Jer, onda to salje losu poruku potencijalnim investitorima. Investitori vole stabilnost. 

 

Jasta, zato sirom Evrope vladaju vec deset godina isti politicari sa po 50%+ poslanika u parlamentu - a pardon, tako je samo u Srbiji, Madjarskoj, Rusiji, Belorusiji, Turskoj i donedavno CG, sve zemlje koje se ubise od investicija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

...pojavio se Ponos, kaze da sankcije rusiji ne bi trebalo uvoditi osim ako bi trebalo ali sigurno ne bi trebalo a ako bi trebalo onda samo na ugalj jer rusija ne uvozi nas ugalj niti mi izvozimo njima niti kupujemo od njih...  a pre toga se mora izvrsiti analiza da se tacno utvrdi sta srbija dobija time sto uvodi sankcije...

 

Zasto uopste pitaju ove jadne ljude oko sankcija ako ovako obrazlazu svoj stav skoro identicno kao AV.

 

Umesto da iskoriste to sto Vucic odlaze i gnjavi, da se jasno opredele i oduzmu mu pravo odlaganja i gnjavaze - opozija se takmici s njim u nemustim odgovorima i odlaganju izjasnjavanja...

 

glupa opozicijo, sad vam je trenutak da ga pregazite dok se prenemaze, bez obzira na procente i da li cete izgubiti - gubite i bez toga!

 

... zar nije bolje da se istaknu time sto ce biti konkretni - to bi bilo jedino sto bi ih trenutno razlikovalo od onog koga bi da ruse koristeci se prenemaganjem i strahom bas kao i on...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nada - Milos Jovanovic, zbog moguce nenormalno jake podrske koja mu je priopcena iz pouzdanih izvora, sada vec jase na dnevnom nivou, a novine Danas u nedostatku pametnijih izjava, ispusta samo njegove...

 

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) i jedan od lidera koalicije NADA Miloš Jovanović izjavio je da Srbija ne sme da uvodi sankcije Rusiji, jer bi tako „ugrozila sopstvene nacionalne interese“.

„Izgubila bi saveznika koji joj pomaže da odbrani svoje interese – od Kosova i Metohije, do Republike Srpske, položaja u Crnoj Gori i kvalifikacije događaja u Srebrenici“, rekao je Jovanović za Radio-televiziju Srbije.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...