Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

 

Nerviraju mene i Vučić i Đilas i Jeremić i Obradović i Tadić i (skoro) svi ali to nije bitno, ako će bilo ko od njih da uradi nešto korisno, samo kažem, "hvala bogu", ne očekujem mnogo ni od koga, ali ako bi se ubrzao prijem u EU a za to se udruže Vučić i Đilas i rezultat bio evidentan ne bih se bunio, ne znači ni da bih ubuduće glasao za nekog od njih ako imam bolju ponudu. Nisu bitne simpatije, ko će koga, kog volem kog ne volem, bitno je šta se uradi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

 

Nerviraju mene i Vučić i Đilas i Jeremić i Obradović i Tadić i (skoro) svi ali to nije bitno, ako će bilo ko od njih da uradi nešto korisno, samo kažem, "hvala bogu", ne očekujem mnogo ni od koga, ali ako bi se ubrzao prijem u EU a za to se udruže Vučić i Đilas i rezultat bio evidentan ne bih se bunio, ne znači ni da bih ubuduće glasao za nekog od njih ako imam bolju ponudu. Nisu bitne simpatije, ko će koga, kog volem kog ne volem, bitno je šta se uradi.

 

 

 

Daj da udjemo u tu EU makar nas i Norijega tamo uveo, da zamenimo Bugarsku u EU na 1. mestu po korupciji i kriminalu i Madjarsku po slobodi medija. Dzabe nama ulazak u EU ako se ne reformisemo na unutrasnjem planu po pitanju korupcije i kriminala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

Daj da udjemo u tu EU makar nas i Norijega tamo uveo, da zamenimo Bugarsku u EU na 1. mestu po korupciji i kriminalu i Madjarsku po slobodi medija. Dzabe nama ulazak u EU ako se ne reformisemo na unutrasnjem planu po pitanju korupcije i kriminala.

 

E, da Bugarska nije ušla u EU ne bi imala korupciju, a Mađarska bi imala slobodne medije nego je EU zajebava.

Nego, bolje da mi čekamo, neka Vučić iskoreni korupciju i oslobodi medije, posle ćemo da razmislimo.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

E, da Bugarska nije ušla u EU ne bi imala korupciju, a Mađarska bi imala slobodne medije nego je EU zajebava.

Nego, bolje da mi čekamo, neka Vučić iskoreni korupciju i oslobodi medije, posle ćemo da razmislimo.

 

 

 

Vucic ce to i uraditi! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

Vucic ce to i uraditi! 

 

Treba ga glasati.

2 hours ago, Div said:

 

E, da Bugarska nije ušla u EU ne bi imala korupciju, a Mađarska bi imala slobodne medije nego je EU zajebava.

Nego, bolje da mi čekamo, neka Vučić iskoreni korupciju i oslobodi medije, posle ćemo da razmislimo.

 

 

 

 

Pa bolje.

6 hours ago, McLeod said:

A bez EU cemo se reformisati po pitanju korupcije i kriminala.

 

Sa srpskim Norijegom u EU sigurno necemo i da udjemo u EU, sa nekim drugim mozda.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Zvezdinho said:

 

 

 

Sa srpskim Norijegom u EU sigurno necemo i da udjemo u EU, sa nekim drugim mozda.

 

pa to je nebitno, samo odgovaram na tvoju tezu, to nisu povezane stvari. Nama niko ne brani da se borimo protiv toga, sami za sebe, ocigledno nam je lepo ovako, to je veci problem od EU, NATO, trica i kucina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

pa to je nebitno, samo odgovaram na tvoju tezu, to nisu povezane stvari. Nama niko ne brani da se borimo protiv toga, sami za sebe, ocigledno nam je lepo ovako, to je veci problem od EU, NATO, trica i kucina.

 

Deluje da nisu ali u stvari jesu, jer Vucicu dozvoljavaju sve i svasta upravo zato sto vodi politiku koja odgovara najvecim silama u EU i NATO. A ne mozes da ga pobedis na izborima ako je njemu sve dozvoljeno.  A EU bas briga za korupciju u nasoj zemlji sve dok ispunjava njihove zahteve i onda smo u zacaranom krugu iz kojeg nema izlaska.

14 minutes ago, Darth Bane said:

A kako ti to znas? Jesi li prorok?

 

Jesam. Mada ti za to nije potrebno znanje proroka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ma to je samo iluzija i izgovor za nas sto mi jesmo takvi i takvo stanje nam odgovara. Da ga "narod" nece, niko ga iz Evrope ne bi drzao.

 

Narod ga hoce jer se pumpa medijski 24h i svoje stavove uglavnom zasniva na propagandi i laznim vestima, kad bi postojali i malo pristojni ili barem raznolikost (tipa ima na nacionalnim frekvencijama N1 , ali imas i Pink).  A EU bas briga za to dok im obavlja posao.

Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, Zvezdinho said:

Deluje da nisu ali u stvari jesu, jer Vucicu dozvoljavaju sve i svasta upravo zato sto vodi politiku koja odgovara najvecim silama u EU i NATO. A ne mozes da ga pobedis na izborima ako je njemu sve dozvoljeno.  A EU bas briga za korupciju u nasoj zemlji sve dok ispunjava njihove zahteve i onda smo u zacaranom krugu iz kojeg nema izlaska.

 

Kako bi ja voleo da saznam koja to politika odgovara najvecim silama u EU i NATO, a Vučić je sprovodi, jel to sedenje na tri stolice, svađa sa komšijama, nepostojanje institucija....?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

 

Kako bi ja voleo da saznam koja to politika odgovara najvecim silama u EU i NATO, a Vučić je sprovodi, jel to sedenje na tri stolice, svađa sa komšijama, nepostojanje institucija....?

 

Pokitika oko Kosova prvenstveno, a zatim i ekonomska tipa Rio Tinto, preuzimanje aerodroma u Nisu da bi francuski investitori vise zaradjivali preko BG aerodroma itd itd..

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

@Devojka Luke Razića

 

Nije problem što je on otišao nego šta je on tamo radio.  Ja sam prilično siguran da on nije u dilu sa Vučićem ali većina će kako vreme ide sada da ga optuži da šuruje sa njim, da je kriv za raspad koalicije, bukvalno sve će da se sruči na njega. N

 

 

Đilas je otišao da razgovara. Nije išao da se dogovara u vezi neke koalicije.  Jeremić i njegovi funkcioneri i članovi sve vreme ga pljuju i krive..

19 hours ago, Harmonika said:

Istna, brate..znam mnoge koji ne ogu da smisle ni Vucica, ni desnicu, pa ih opet, nervira Djilas, pa su zato i glaslai za Moramo, iztmedju ostalog..i to ne ono Djilas tajkun, 619 miliona, ne nije to uopste..ocvek iritira glasace, opozicione, iz poptuno desetih razloga, i vise   odmaze nego sto pomaze opoziciji..njemu ej stvarno najpametnije ili da se skloni iz politkcog zivota, ili clanovima d aga sutnu..ipak, znam da nista od toga..za Mariniku je najveca steta, Borko kao faktor, prezalili bi ga vec nekako..jos toliko neki zeleli zenu premijerku, Marinika bi se dobro uklopila..

 

Ne znam zašto iritira glasače. Ako znaš razlog, molim te navedi ga..

 

Ne znam zašto bi ujedinjenje opozicije bilo odmaganje, ali ok..

7 hours ago, Div said:

 

Nerviraju mene i Vučić i Đilas i Jeremić i Obradović i Tadić i (skoro) svi ali to nije bitno, ako će bilo ko od njih da uradi nešto korisno, samo kažem, "hvala bogu", ne očekujem mnogo ni od koga, ali ako bi se ubrzao prijem u EU a za to se udruže Vučić i Đilas i rezultat bio evidentan ne bih se bunio, ne znači ni da bih ubuduće glasao za nekog od njih ako imam bolju ponudu. Nisu bitne simpatije, ko će koga, kog volem kog ne volem, bitno je šta se uradi.

 

 

 

SSP je na sednici Glavnog odbora stranke doneo zaključak da se ne ulazi u koaliciju sa SNS-om.  Zaključak je obavezujući  za sve-od predsednika stranke, do predsednika opštinskih odbora.

 

Ali, ukoliko se u Skupštini Srbije glasa za ubrzanje prijema u EU, SSP će glasati za, jer je to deo političkog programa stranke i to ne znači ulazak u koaliciju sa SNS-om.  

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa

Pa zamislite kako ce to da izgleda kad djilas i njegova ekipa podrzi nesto iz vuciceve ekipe....to ce biti kao da su vodili ljubav a pritom se ljubili filmski...

 

...ali to je tako u zatupastim sredinama, svi se zgrazavaju nad necim sto ne bi trebalo da ih interesuje, dok ono sto treba da ih interesuje o tome ni rec...

 

E sada ko je taj tko sme da postavi pitanje - A sta to treba da interesuje srb? Pa normalno niko jer mrze odgovor, tj. plase ga se, zele da pobegnu od toga, da se sakriju i da izvire iz mulja samo da nekoga povuku dole sa sobom u taj mulj.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

Ne znam zašto iritira glasače. Ako znaš razlog, molim te navedi ga..

 

Ne znam zašto bi ujedinjenje opozicije bilo odmaganje, ali ok..

 

 

 

 

1.Pitas me kao da postoji jedan, definitvan odgovor, i da ti ga ja mogu dati..jednog politicara ljudi vole ili ne vole, svako ima svoje razloge..Djilasa konkretno, neki ne vole, jer svi su isti..nekima je prosto njegov nastupo iritantna..nekima smeta sto namece sebe kao gazdu..ne ulazeci sad u to koliko je taj utisak realan, neki i to vide, i smeta im..neki en zaboravljau i dane kada je sa Vucicem imao dobre odnose, ima i toga, da ne ulazimo sad ni u to koliko je tacno, znam da ces ga braniti..da se razmumemo, ni Jeremica mnogi ne vole, mozda ga i manje vole nego Djilasa..prosto, ljudi ih smatraju istrsoenim politicarima, zele nova lica, koji nisu bili na vlasti, ili nisu barem bili na nekim bas zancajnim funkcijama..a i iz komuniakcijesa nekim lokalnim clanovima SSp, iz drugih gradova, gde su bili lokalni izbori sad,a pre samih izbora, zalili se pojediniclanovi,a i koalicioni partneri na despotizam vrha SSP..neki i njega smatraju delom odgovrnim za raspad DS..a i ovo poasanje pred izbore, kkao je Ponos odabran kao kandidat npr. nije pomoglo..ja mogu u svoje ime da govorim:politicare uglavnom niti volim niti mrzim, jedino mi je ovih koji sua ktuelan vlast bas muka, prema Djilasu sma bio, recimo ravnodusan, neke stvari mi jesu smetale, nesto od toga sam vec naveo gore..u poslednje vreme,a smatram da je ipak, naneo stetu Ujedinjenima, i da nanosi stetu trenutno doborm delu opozicije, ako ne i  svima..usao ne usao u kombinaciju sa Vucicem..cutao sma dok nisu prosli izbori, i rekao sma, posle cu da  kritikujem..e pa, mesec dana ima kako  su prolsi

2.Odmaze sami prisustvom u koaliciji, i time sto sebe namece kao lidera..Mislim da  bi Ujednjeni imali  bolji rejting, i alkse bi sebe izgradjivali, da im Djilas nije samozvani lider..ovako, sad su pred mogucim rusenjem..a i da se  ne sruse, steta je ucinjena

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Harmonika said:

2.Odmaze sami prisustvom u koaliciji, i time sto sebe namece kao lidera..Mislim da  bi Ujednjeni imali  bolji rejting, i alkse bi sebe izgradjivali, da im Djilas nije samozvani lider..ovako, sad su pred mogucim rusenjem..a i da se  ne sruse, steta je ucinjena

 

Vrlo verovatno je da se koalicija Ujedinjeni raspala, da li zbog Đilasa ili ne, manje je bitno, OK, ode Đilas i SSP iz koalicije, šta ostaje ili bolje rečeno ko ostaje, ko će tek za taj ostatak glasati, ili za one koji nisu ni hteli u Ujedinjene. Nisam glasao za Đilasa, verovatno neću ni ubuduće, laknulo mi je kad se Moramo prijavila za izbore, imam za koga da glasam a da ne moram da sedim na ruci pola sata pre glasanja.

Ne mogu da osuđujem nikog zbog razgovora, ne znam u čije ime je Đilas razgovarao, ne znam o čemu se razgovaralo, šta je ko rekao, da li je nešto dogovoreno tek ćemo videti šta će doneti razgovori, šta odbijanje razgovora, ne vidim da je mogao da donese neku štetu čitavoj opoziciji, možda koaliciji koja je već bila raspadnuta.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gdja Rakic sve vise izjavljuje

 

“Narodni poslanici predstavljaju građane koji su za njih glasali, a dužnosti i prava poslanika su propisane Ustavom i zakonom. Nigde ne piše da su poslanici u obavezi da budu deo mizanscena za Vučićeve performanse” , kaže za Danas Dragana Rakić, zamenica predsednika Demokratske stranke , odgovarajući na pitanje da li će poslanici demokrata prisustvovati zakletvi Aleksandra Vučića u Skupštini Srbije.

 

Zatim:

Ona napominje i da će taj Vučičev performans inauguracije po svemu sudeći biti izveden pred starim sazivom parlamenta, pa tako i poslanici novog saziva parlamenta neće moći da prisustvuju tom činu .

“Verujem da on čak i ne želi da zakletvu položi pred novim sazivom u kojem će biti i opozicija. Radije će prekršiti zakon i demokratske procedure i zakletvu polagati pred raspuštenom i nelegitimnom skupštinom, kako bi pobrao „spontane“ aplauze svojih kebara, langura i ostalih rističevića. Vučić će svoj nov mandat započeti onako kako je radio sve vreme i do sad – protivzakonito i samovoljno”, zaključuje Rakićeva.

 

Ako niste primetili nelogiku u ovoj izjavi nije ni vazno...trebalo bi neko iz DS da primeti, u sta ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

Htela je reci da poslanici nisu u obavezi da budu lutke u Vucicevom pozoristu.i za zakletvu jos kaze da ce je Vucic poloziti pred starim, ne novim sazivom..koji deo je nejasan:smiley33:.. ne znam sta ti gospodja Rakic smeta toliko?

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

smeta? drugi put u zivotu vidim njenu izjavu....nije to poenta vec nelogicnost koju nisi primetio i koja je nebitna za forum ali bitna za ds...

Dakle smeta lupetanje a ne ko lupeta. Koga briga za nju..Mogao je to da bude i Lutovac, sta tada? Pitao bi me sta imam protiv lutovca ili sta?

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 8:02 PM, Klotzen said:

@goldberg

 

I treba da strada, ja sam davno govorio da je njegovo ime teret za opoziciju. Preuzeo je ogromnu odgovornost sa kadriranjem u NS sa izborom Ponoša i pošto su izbori neuspešni za opoziciju treba da plati cenu. Problem će biti novac jer on jeste bio finansijska podrška opoziciji no sada su u skupštini pa će bar tu siću da dobijaju da mogu neke osnovne aktivnosti da imaju.

 

DSS i Zavetnici su Vučićeva ekipa, nije Vučić lud da ih potroši sada jer su mu apsolutno nepotrebni. Njih će da iskoristi kada prođe ovo sa Rusijom jer ne verujem da bi mu EU dopustila da sa njima pravi vlast, i za SPS će biti čupavo. Njemu sada trebaju likovi poput onog iz POKS koji su ionako potrošena roba,  i možda neko iz prave opozicije kao što je to bila Čomićka. Trebaju mu neki makar na papiru koji su pro evropski orijentisani da bi vlada izgledala što prihvatljivije zapadu.

 

 

Po cemu je to Comic prava opozicija, a DSS/Zavetnici nisu? Po meni niko od njih nije opozicija, ali me stvarno zanima da konacno definisemo sam pojam "opozicije" - da li tu spadaju svi oponenti rezimu ili oponenti nekom "sistemu" (neko to vidi kao primitivizam, neko kao naciolizam, neko kao zatucanost, neko kao rusofiliju).

 

Najbolji primer kako opozicija moze biti razudjena - 2007. je izabrana nova vlada koju su cinili DS, G17+ i DSS. U opoziciji su ostali SRS, SPS, LSV i LDP. Nakon toga, od 2008. do 2012. u opoziciji ostaju LDP, DSS, SNS, SRS i NS. Pa 2012. kada u opoziciji ostaju DSS, DS i LDP.

 

Sustina je sto su sve ove stranke bile stvarna opozicija, samo sto tada nije bilo potrebe za bilo kakvom saradnjom jer su sve vlade do 2014. (kada na scenu stupa drzavni udar i gospodar stupa na tron) bile manje - vise demokratske i svako je mogao da ih kritikuje sa kojeg god ideoloskog ugla zeli.

 

Koliko vidim, nikome sustinski ne smeta da Vucic ostane na vlasti do svoje smrti (pro forme se samo Jeremiceva NS jasno izjasnila da je anti SNS) i to je ono sto je najgore, sto smo spali da jedan covek odlucuje o svemu i dok god se to ne ukine raznorazne frankestajn koalicije ce biti bolje resenje. To se ne moze porediti sa periodom pre 2012. kada nije dolazilo u obzir da DS i SRS ili DSS, LDP, LSV i SRS prave vladu samo zato sto su zajedno u opoziciji.

Link to comment
Share on other sites

Čomićka je do tih izbora bila prava opozicija, ona se prodala u predizobornoj kampanji jer su hteli da uteraju Lutovcu i dodatno rasture DS, u tom smislu sam mislio. Jovanović i Milica otkad su na čelu svojih stranaka rade za Vučića. Milica je u početku bila marker za Dveri, ali je od 2020. uspela da se nametne da bude novi Šešelj. Jovanović je u DSS da se pobrine da DSS ne bude protiv SNS. On će možda i preleteti u opoziciji ali tek kada Vučić bude pao sa vlasti.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je danas da je ta stranka „principijelno protiv uvođenja sankcija Rusiji“, ali da se Srbija nalazi u situaciji u kojoj „ne može da bira“.

...

Sa druge strane, ta centralna i lijeva ili (i) liberalno-lijeva opoziciona misao koja je retorički kao proganjala Vučića, želeći (s pravom) da ga smijeni, zapravo je postala sama sebi svrha, opozicija radi opozicije, kojoj je postojanje u toj srbijanskoj čamotinji političke nevidljivosti glavni pokretački moto.


I tu su se nagruvale kojekakve protuve – od Vuka Jeremića, nerealizovanog klona liberala i četnika, preko političara hobiste Zdravka Ponoša koji se divio “briljantnosti“ ratnog zločinca Mladića, do ljevičara salonske provinijencije, koji osim majice Če Gevare, odavno nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa ljevom mišlju.

 

Uz njih su se u političkoj baruštini prišljamčili nekakvi anarho-staljinisti, koji mantrama o nacističkoj Ukrajini kao nepostojećoj državi rade isto ono što su prošlog i onog tamo ljeta radili u Crnoj Gori. Pod plaštom borbe “protiv korupcije“ i “zlog imperijalizma“ (čitaj američkog sistema vrijednosti) zapravo vode staljinističku politku koje se čak i Putin odrekao. Čitaj dalje, riječ je o klasičnim idiotima, koji su ubijeđeni da mogu biti makar korisni idioti, ali ih baš niko neće.  


Ako tome dodamo pusti fakat da je Putinova služba bezbjednosti FSB prvo pukupovala ljude u evropskim parlamentima kao kiëe, u Srbiji je to činjeno na veliko. Kako mi reče jedan češki diplomata, FSB je kupovao po Bundestagu kao u skupljem butiku, a kod vas na Balkanu kao u najjeftinijem Lidlu – dobio je i popust na količinu.

 

Opozicijo, eve me!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 Tko nije u vlasti a zeli da bude - to je opozicija. Kad se pripojis aktuelnoj vlasti ili samostalno postanes vlast vise nisi opozicija.

 

Ovo bilo nesto komplikovano? A ovo rasclanivanje po imenima da li je ova ili ona persona opozicija, takodje gledas da li se pripojila vlasti ili je postala vlast sa svojom ekipom.

 

Ima i to, da ako si vec opozicija koja zeli sebe na vlasti umesto aktuelnih, tada mora da upotrebi drugacije argumente po svim pitanjima, znaci mora da se razlikuje od vlasti a ne da bude imitacija iste vlasti koju bi da rusi.

 

Takodje ne verujem da bi nekome smetalo i da umesto vucica i sns na vlast dodju njegove imitacije iz opozicije. Jer ovo u srb. kako izgleda, cilj je da se skloni vucic a posle ce sve da ide lakse...I na kraju, zasto se to ne uradi vec jednom, sta tacno smeta? Vucic nece da ode, pa sto ga ne sruse ulicno, nece ulicno, zasto ne izborima...nece ni ovako ni onako vec da vucic ode sam? Neka pregovaraju i zamole ga....

..slicno sam vec tipkala jedno sto do dvesta puta... a bolje da sam postavila samo jedno pitanje u jednoj recenici - Da li postoji uopste neki sasvim drugi nacin za koji ne znamo da opozicija skloni sns kako vucici ne bi drzali vlast do smrti?

 

Jao vucic ce sad vladati do smrti, sta cemo? Stvarno ne znam sta ce raditi opozicija ako ne moze da okupi neku masu ni na ulici ni na biralistu. Vucic sigurno nece da se menja, sto znaci to mora da uradi opoz. Da ojaca i da krene u pohod rusenja.

 

Djilas kad je vec isao na kanabe mogao je lepo da pita predsednika da li on stvarno misli da vlada do smrti? Cisto da opozicija moze da se organizuje do tada, da napravi plan i konacno dovrsi posao zbog kog postoji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...