Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

21 minutes ago, dulematic said:

Naslov sa N1:

Jeremić: Ako Vučić pozitivno odgovori Đilasu – de fakto su u tehničkoj koaliciji

 

Koliko mi se gadi Jeremić, čudo jedno, bušio je Ponoša, sad sere po Đilasu, mislim da je vreme da ga napenale iz koalicije kad već do sada nisu.

Ljudi su za tu koaliciju velikom većinom glasali uprkos njemu, njemu je i onako prirodna koalicija sa NADA, ne znam šta traži ovde uopšte osim što minira sve živo.

 

 

Jeremija je toliko pun nekog jeda i bas ga radi taj kompleks vise vrednosti. Zavrsio poznate skole, precedavao skupstinom UN, zamalo postao preCednik sveta, elokventan, nacitan, ali ono opet djoka, jedan Ćuta ima veci rejting od njega. 

Klasicna prazna ljustura od politicara, on je krenuo u tu kao desnu pricu, samo jer je tu nasao da ima nekog prostora ovde, da je levica u modi, bio bi prvi boljsevik sveta ako treba. Garant se onomad nudio Vucicu da ga podrzi za predsednika. 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, AgroLaki said:

 

Jeremija je toliko pun nekog jeda i bas ga radi taj kompleks vise vrednosti. Zavrsio poznate skole, precedavao skupstinom UN, zamalo postao preCednik sveta, elokventan, nacitan, ali ono opet djoka, jedan Ćuta ima veci rejting od njega. 

Klasicna prazna ljustura od politicara, on je krenuo u tu kao desnu pricu, samo jer je tu nasao da ima nekog prostora ovde, da je levica u modi, bio bi prvi boljsevik sveta ako treba. Garant se onomad nudio Vucicu da ga podrzi za predsednika. 

 

Ovo sve mogu da potpišem za Jeremića.

 

Ali to i dalje ne znači da ovo što radi Đilas nije sramotno. Pazi molim te, sad on i Vučić pregovaraju da li će da se ponavljaju izbori, a niti ga je ko ovlastio za te pregovore, niti ima legitimitet za tako nešto. S tim što naravno i Jeremić gleda samo da iskoristi situaciju, na konto svega ovoga što si već rekao, sigurno bi otišao prvi da pregovora samo kad bi on bio taj koga je Vučić zvao. Ovako mu je samo krivo što neko drugi ide.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Djilas bije autogolove jos od onda kad nije prihvatio da nece da opozicija ima samo 2 predstavnika na razgovcorima o izbornim uslovima, vec da treba svaka vaska obaska da bude.Pa nacin kako je predlozio Ponosa pa sad ovi kako slag na torti.

 

Jedino dobro u svmu ovome sto je nakon ovoga izgubio svaki kredibilitet da se kao nesto opozicija okupja oko  njega jer on nikad nece pobediti SNS.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, djole said:

Ovo sve mogu da potpišem za Jeremića.

 

Ali to i dalje ne znači da ovo što radi Đilas nije sramotno. Pazi molim te, sad on i Vučić pregovaraju da li će da se ponavljaju izbori, a niti ga je ko ovlastio za te pregovore, niti ima legitimitet za tako nešto. S tim što naravno i Jeremić gleda samo da iskoristi situaciju, na konto svega ovoga što si već rekao, sigurno bi otišao prvi da pregovora samo kad bi on bio taj koga je Vučić zvao. Ovako mu je samo krivo što neko drugi ide.

 

Jeremic zvuci kao da bi bas hteo u koaliciju sa zavetnicom, i u vlast sto pre. Not a good look. Alternativa razgovoru je sta? Da izvode na ulice nemaju dovoljnu podrsku. Da ganjaju oko kradje ne mogu jer ni sami ne znaju sta se tacno izdesavalo posto nisu imali dovoljno kontrolora. Sta dakle?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

 

Jeremic zvuci kao da bi bas hteo u koaliciju sa zavetnicom, i u vlast sto pre. Not a good look. Alternativa razgovoru je sta? Da izvode na ulice nemaju dovoljnu podrsku. Da ganjaju oko kradje ne mogu jer ni sami ne znaju sta se tacno izdesavalo posto nisu imali dovoljno kontrolora. Sta dakle?

Ništa, piši na tviteru jer ti je krivo što ti nisi išao kod Vučića

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, handys said:

 

Jeremic zvuci kao da bi bas hteo u koaliciju sa zavetnicom, i u vlast sto pre. Not a good look. Alternativa razgovoru je sta? Da izvode na ulice nemaju dovoljnu podrsku. Da ganjaju oko kradje ne mogu jer ni sami ne znaju sta se tacno izdesavalo posto nisu imali dovoljno kontrolora. Sta dakle?

 

Da je hteo sa njima u koaliciju, razjebao bi opoziciju onog dana kada je Djilas diktatorski predlozio Ponosa. Opterecenost nekih Jeremicem je fascinantna, posebno kad sa druge strane  Dragan Ridji poliva po glasacima opozicije ovim razgovorom a da se izbori jos formalno nisu zavrsili. Takodje covek se povukao iz kampanje, nije bio kandidat za bilo sta, da je bilo pameti to bi i Djilas uradio jer je politicar sa ubedljivo najvise negativnih poena. Trebao je kampanju da prepusti Mariniki i Aleksicu.

Edited by Zvezdinho
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nicklord said:

Ništa, piši na tviteru jer ti je krivo što ti nisi išao kod Vučića

 

Tako ispada. Trebalo im je 5 sekundi da se posvadjaju. Kako bi vodili drzavu? I ako se ja to pitam koji cu da glasam i 100 puta za Jeremica kao opoziciju, sta da misle apstinenti. Umesto da shvate taj pritisak kao priliku da se jos bolje organizuju, da krenu u fazonu 'evo vidite gotov je', oni jedni kontra drugih.

10 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Da je hteo sa njima u koaliciju, razjebao bi opoziciju onog dana kada je Djilas diktatorski predlozio Ponosa. Opterecenost nekih Jeremicem je fascinantna, kad sa druge strane se Dragan Ridji poliva po glasacima opozicije ovim razgovorom a da se izbori jos formalno nisu zavrsili

 

Kazem, zvuci tako, cak i ako nije. Mozda nije hteo inicijalno ali mu se osladilo sad kad je video da je blizu pa ajd sa bilo kim. Kazem, sta god da urade ja cu glasati za neku opozicionu opciju koja nije desno, ali moraju sad da razmisle kako deluju biracima koji su 'na ivici'.

Formalni zavrsetak izbora je ad akta jer je GIK njihov, i pola opozicije glasa protiv druge polovine.

I btw primeti koliko je brzo trebalo da se ovde ljudi izdele na djilasovce, jeremicevce, moramovce...za sns prste da polizes, umesto da se sad zbiju cvrsce kad su videli da su blizu.

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Đilas je jednom sve to batalio..Platio je dug DS-a koji je Tadić ostavio i prestao je da se bavi politikom.

 

2019.godine se vratio u politiku kada je napravio svoju stranku SSP. Danas je u politici i zaista želi promene u Srbiji. 

 

Ovih dana se toliko pričalo o tom sastanku, pojedinci iz opozicije i desnice, i njihovi članovi i simpatizeri su ga vređali  isto, možda i gore nego što su ga vređali Kebara, Sima Spasić, Informer...

 

Niko od tih ljudi iz opozicije nije izneo nijedan predlog, ideju i sl. 

 

To je ispalo da se djilas vratio u politiku jer tek od 2019. zeli promene u srbiji.

Ne. Djilas je u politici jer je to pitanje prestiza u srbiji a ne zbog toga sto svojim politickim kapacitetom moze nesto znacajno da uradi.

 

Nije normalno da politicar koji se vraca u politiku, osniva svoju stranku, afirmise boskica i jos neke omrazene kadrove -

 je toliko odan politici da se vratio da menja po srbiji. Sta menja sa gorim od sebe?

 

Pritom se ne izjasnjava vec samo kao drami oko opstih opozi mesta:  `vucic ukrao drzavu...pa zato menja srbiju sa boskicem u zagrljaju. Ne znam tacan razlog njihovog razvoda ali cemu ta djilasova zendba za tog diletanta, oko koga smo se ovde na ovom forumu zestoko prepirali. Cak je ime boskic bilo blizu da se uvrsti u zabranjene reci, cak sam zamoljena da objasnjavam sta ja to licno imam protiv ovog `politicara iz bajke`...svi zaboravljaju sve ali ja ne. Tako da sluzim kao potsetnik, spomenar....

 

Nije boskic sam za to sto jeste zasluzan vec djilas. Ljudi koji nisu ni zainteresovani ni talentovani da prepoznaju sta je sta i ko je ko u politici - non stop prave greske, posle ih ispravljaju, pa ih opet prave pa se izvinjavaju, pa sve ispocetka - takva je vecina i od politicara i od njihovih simpatizera. Posle ti `gresnici` najavljuju lustraciju za koju znamo da je nece biti i da je prazna retorika - procitati teks zarka koraca na ovom topiku. Nije nista strasno.

 

A u vezi trenutka,prvi put da sam cula da je djilas o necemu imao jasan stav to je ovo posle izbora - da ide na samit kod vuckovica jer ne smatra da je ulica i ponavljanje protesta od pre petog oktobra - resenje. Nemam nikakvih iluzija niti razmisljam da li je ovaj korak dobar ili glup. Tj. glup nije, ali ne znam sta tacno predstavlja, da li ono sto zaista treba da pokaze a to je da se razgovarati mora i da to jeste jedina opcija u ovom veku ili je opet napravio gresku koju ce kasnije da ispravlja...bas kao sa boskicem...

 

 

5 hours ago, Chaos Is Me said:

I šta bi na kraju na tom famoznom sastanku? Šta je output?

 

Mene Đilas ovim potezima podseća na Đinđića u smislu da ni Đinđić samostalno nije bio omiljen u narodu niti je imao neku veliku podršku, pa se ipak zna koje bio tata DOS-ovske opozicije i čitave te operacije, ko je vukao poteze i ko je pokretao stvari. Ponoš, Janković i slični su u ulozi pred-petooktobarskog Koštunice, neki ljudi koje će narod lakše progutati.

 

E sad, na našu žalost, Đilas nije Đinđić niti mislim da ima taj potencijal.

 

I djindjica su razvlacili kako je isao na kanabe kod milosevica, ali to mu nije donelo poene kod milosevicevih pristalica, a oduzelo mu je poene kod `njegovih` - medjutim djindjic kao daleko ispred svih njih zajedno po svim parametrima od obrazovanja do  politicke`vidovitosti` nije bio omrazen toliko zbog politike vec je iritarao one koji mu nisu ni prineti po brzini misli, energiji, obrazovanju, retorockoj i logickoj vestini. A tu ne govorim o nekakvim suprotstavljenim politicarima vec o nesuprotstavljenim. Prvi na spisku stravicno ljubomornih bio je draskovic, pa sve do kostunice a ne zaboraviti ni tadica i djilasa ... a ne mozes im ni zameriti

 

Zamisli da si spor, netalentovan, naopakih mozdanih, politickih kapaciteta, zatucan, antipatican, dosadan, nelogican i onda ti ispred nosa prolece nesto nalik djindjicu koji je sve suprotno - normalno da ne mozes da ga podnses, ne zelis da se osvrnes na njegovo postojanje, zelis da ga umanjis da ga sabijes da se ne siri i da ti ne pravi ogromnu senku i zaklanja tvoju sopstvenu nebitnost koju uprkos svemu zelis nekako da istaknes i da se sepuris da si i ti sam tu negde po velicini i inteligenciji i vaznosti...Stvarno, takvi su oni.

 

Sad ima jedan ovom svemu nalik u obliku lutovca, ono `spor netalentovan` i sve ostalo sto sam rekla...i takav je na celu DS. Prave s njim neke koalicije, taj kao nesto prica nesto zna...

Sta reci osim svaka cast djilase, tadicu i ostali pametnjakovici koji ste od DS napravili atlantidu...ali takodje hvala im i sto uopste postoje jer daj sta das...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je okej, to su sve prijatelji i dobronamerni ljudi - Jeremić je iskusan političar sa međunarodnim vezama, Aleksić se lepo snalazi u duelima, nema Vukovo obrazovanje, ali ima brzinu razmišljanja i odgovora, Moramo je budućnost srpske politike uz sjajne obrazovane i energične mlade i nove ljude, PSG ima odličnu urbanu perspektivu i potrebno je da se malo prošire. Na kraju, Ponoš se ponašao izuzetno pozitivno u kampanji, davao je dobre odgovore na bljutava pitanja i pokazao je da može da se nosi sa nepristojnim novinarima, režimskim vucibatinama i ostalim orcima. Lutovac je neki čuvar vatre, ali mu se ne može osporiti da je isterao zaista sve koji su se mogli isterati iz DSa i sada zaista ne verujem da tamo ima ljudi koje ne goni čisti entuzijazam i neka želja za pravljenjem, de fact, nove stranke. Nije sve tako crno. Polako. Svi smo ovde prijatelji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Đilas se vratio u politiku pred beogradske izbore '18, ali je 4 godine imao mandat BG odbornika osvojen 2014. na koji nije podneo ostavku (na mandat republičkog poslanika stečen na istovremenim izborima u svojstvu predsednika DS-a i nosioca liste za razliku od toga jeste), već se jednostavno nije pojavljivao u gradskoj skupštini, ukratko, pucao mu je prsluk za to. Nakon tih izbora Pajtić ga je pobedio na unutarstranačkim izborima postavši novi predsednik DS-a.

 

Dakle, formalno je bio gradski odbornik DS-a i u trenutku kad mu je Vučić omogućio da započne još jedan mandat na čelu Košarkaškog saveza Srbije 2015. Iz DS-a je izašao tek '16.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SunZero said:

Zanimljivi ste mi vi Jugosloveni, meni je danas onaj ko razmece jugoslovenštinom(a često srećem takve iz generacije mojih roditelja) kao pijanac koji se u birtiji hvali da ima vaške i šuljeve. Ono što me najviše iritira je tupadzijsko insistiranje na par godina dobrog standarda i tucanje (u srpskom slucaju) slobodoumnih Hrvatica a potpuno zanemarivanje sve krvi koja je protekla u ime te ideje i daljih komplikacija koje su usled iste usledile, jos od 1918. kada je to bio produkt nekakvog panslavizma. Nije lepo i uljudno zanemariti tolike kamare leševa, Jasenovce i Srebrenice zato jer je nekom bilo prijatno biti Jugoslovenom. ..

Pa ovi koji sebe vide kao Jugoslovene ne govore o obnavljanju Jugoslavije kao teritorije, nego su rođeni u toj zemlji i odrasli na vrednostima koje se se tada podsticale, što bi bila nadnacionalnost, pa i internacionalizam i kosmopolitizam, ugledanje na evropski svet i želja da se u taj svet integrise, otvorenost za prihvatanje uticaja iz tog sveta, a ne ksenofobija frustriranih čovečuljaka* itd, pa što i dalje ne bi to bili? Nije to u konfliktu ni sa čime, i ne govore oni o teritorijama.

 

To što balkanska plemena nisu bila dorasla toj ideji, niti će verovatno biti, pa to nije stvar ideje. U suštini se ta ideja ne razlikuje mnogo od osnovne hrišćanske ideje da su svi ljudi jednaki, a u ime hrišćanstva su počinjena milion puta veća zla i zverstva nego u ime jugoslovenske ideje, pa se niko ko je vernik zbog toga ne odriče hrišćanstva. A nema ni potrebe, jer je i to dobra ideja, kao i ideja o Jugoslaviji (mini EU u tom regionu) nego ljudi ne valjaju.

 

To jest nije baš da ne valjaju, nego nisu skroz ni ljudi, iako oni misle da jesu. Više su i dalje životinje. Teritorijalni primati koji žive u čoporima, i čije ponašanje je manje više i uglavnom uslovljeno biologijom, i odatle svi problemi, a ne zbog ideja. Što neko ko se rodio u Jugoslaviji ne bi bio sebe smatrao Jugoslovenom samo zato sto su se neki tamo divljaci pokrljali medusobno. To je njihova stvar.

 

* Kad smo vec kod ovoga, izem im velicanstveni psiholosko mentalitetski kod koji bi od vecine bio odbacen kad vidi da postoji i nesto drugacije, sto se vec desava/desavalo se, i u Jugoslaviji i sada. More "indetitet" uber ales, bre.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djole said:

Ovo sve mogu da potpišem za Jeremića.

 

Ali to i dalje ne znači da ovo što radi Đilas nije sramotno. Pazi molim te, sad on i Vučić pregovaraju da li će da se ponavljaju izbori, a niti ga je ko ovlastio za te pregovore, niti ima legitimitet za tako nešto. S tim što naravno i Jeremić gleda samo da iskoristi situaciju, na konto svega ovoga što si već rekao, sigurno bi otišao prvi da pregovora samo kad bi on bio taj koga je Vučić zvao. Ovako mu je samo krivo što neko drugi ide.

 

Dragan Đilas nije išao na pregovore i dogovore. Išao je na sastanak.

 

Na sastanak je otišao kao predsednik Stranke slobode i pravde i on je zato dobio podršku svih nas u SSP-u.

 

Što se tiče Jeremića i NS-a, imala sam samo lepo mišljenje o Nikoli Jovanoviću koji je izbačen iz te stranke.

 

 

5 hours ago, Zvezdinho said:

 

Da je hteo sa njima u koaliciju, razjebao bi opoziciju onog dana kada je Djilas diktatorski predlozio Ponosa. Opterecenost nekih Jeremicem je fascinantna, posebno kad sa druge strane  Dragan Ridji poliva po glasacima opozicije ovim razgovorom a da se izbori jos formalno nisu zavrsili. Takodje covek se povukao iz kampanje, nije bio kandidat za bilo sta, da je bilo pameti to bi i Djilas uradio jer je politicar sa ubedljivo najvise negativnih poena. Trebao je kampanju da prepusti Mariniki i Aleksicu.

 

Bold- Izbori zvanično, formalno nisu završeni, ali je svima jasno da će GIK odbiti većinu prigovora, i da će se na kraju izbori u Beogradu ponoviti na 10, najviše do 15 biračkih mesta..mada ja lično mislim da će se ponoviti na najviše 10 BM.

I žalbe Upravnom sudu,  po mom mišljenju, biće odbijene.

 

Videćemo u narednim danima šta će biti. 

 

O Jeremiću i radu njegove stranke tokom predizborne kampanje neću da komentarišem. 

 

I opet da ponovim, neće biti ništa strašno ukoliko bismo u Beogradu imali Privremenu upravu do novih izbora. 

 

Ne bi bilo loše ni da se tog dana održe vanredni lokalni izbori u Beogradu.. 

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, djole said:

Ovo sve mogu da potpišem za Jeremića.

 

Ali to i dalje ne znači da ovo što radi Đilas nije sramotno. Pazi molim te, sad on i Vučić pregovaraju da li će da se ponavljaju izbori, a niti ga je ko ovlastio za te pregovore, niti ima legitimitet za tako nešto. S tim što naravno i Jeremić gleda samo da iskoristi situaciju, na konto svega ovoga što si već rekao, sigurno bi otišao prvi da pregovora samo kad bi on bio taj koga je Vučić zvao. Ovako mu je samo krivo što neko drugi ide.

 Da, prilicno nerealne greske u koricima pravi Ridji, ne znam koji mu je. 

Ja se slazem sa misljenima ovde da je Djilas top dog opozicije i da je verovatno on masu stvari isfinansirao, i ako neko ko zivi u BGu, mnogo bih vise zeleo da vidim njega ponovo kao gradonacelnika, nego gnominu Vesica.

Ipak, mogao je ovo mnogo bolje da plasira, nego da se napenali Sundjer Bobu. 

Link to comment
Share on other sites

Top dog opozicije, i u suštini uopšte nemam ništa protiv sastanka i smatram da, ako mu je lepo pala prilika u krilo, da je čisto iz radoznalosti trebalo da ode i da vidi šta Vučić oće, al ovo kako se ispatetisao na N1 kod Nataše Miljković mi je malo blj. Te isprozivao Moramo - jeste, sranje je što su malo više slavili, al "mi smo brojali te rezultate celu noć dok su oni slavili" a ovamo kad te pitaju u emisiji gde su se denuli svi ti kontrolori i zašto niste imali rezultate i šta bi sa predizbornim projekcijama, daješ odgovor "nisu se snašli s aplikacijom / nemam pojma jebiga sve ostalo smo pogodili, pogledaćemo" - ko je tu ispao veća politička veverica, Moramo koji su malo pred kamerama ispali krindž ili US koji su izgleda bazirali dve osnovne postavke kampanje na lepim željama? Te isprozivao Boška, koga je ON LIČNO stavio u pristojni politički mejnstrim i sa kojim će sasvim izvesno morati da pravi bilo koju buduću vladu. Zapravo ovaj nastup mu je mešavina Vučićevog kompleksa mučenika i Boškovih udaraca na kvarno iz SZS ere, i baš mi je bezobrazluk što je obe stvari spomenuo direktno a sam se tako ponaša.

Koliko bi bio veći političar da je rekao "baš mi je žao što se toliko uvukla sumnja/podeljenost i među nas koji smo bla bla bla pa da ljudi iznose ovakve sumnje u javnosti, moram da kažem da mi nismo kupljeni od strane Vučića i da ostajemo prava opozicija i da se nadamo da truć truć truć, otišao sam jer fnj fnj fnj".

Al jebiga guraj sad tu nešto pa dokle se stigne, bolje i Đilas nego Vučić itd itd.

Edited by bzzz
edit: enter prerano
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ovi koji sebe vide kao Jugoslovene ne govore o obnavljanju Jugoslavije kao teritorije, nego su rođeni u toj zemlji i odrasli na vrednostima koje se se tada podsticale, što bi bila nadnacionalnost, pa i internacionalizam i kosmopolitizam, ugledanje na evropski svet i želja da se u taj svet integrise, otvorenost za prihvatanje uticaja iz tog sveta, a ne ksenofobija frustriranih čovečuljaka* itd, pa što i dalje ne bi to bili? Nije to u konfliktu ni sa čime, i ne govore oni o teritorijama.

 

To što balkanska plemena nisu bila dorasla toj ideji, niti će verovatno biti, pa to nije stvar ideje. U suštini se ta ideja ne razlikuje mnogo od osnovne hrišćanske ideje da su svi ljudi jednaki, a u ime hrišćanstva su počinjena milion puta veća zla i zverstva nego u ime jugoslovenske ideje, pa se niko ko je vernik zbog toga ne odriče hrišćanstva. A nema ni potrebe, jer je i to dobra ideja, kao i ideja o Jugoslaviji (mini EU u tom regionu) nego ljudi ne valjaju.

 

To jest nije baš da ne valjaju, nego nisu skroz ni ljudi, iako oni misle da jesu. Više su i dalje životinje. Teritorijalni primati koji žive u čoporima, i čije ponašanje je manje više i uglavnom uslovljeno biologijom, i odatle svi problemi, a ne zbog ideja. Što neko ko se rodio u Jugoslaviji ne bi bio sebe smatrao Jugoslovenom samo zato sto su se neki tamo divljaci pokrljali medusobno. To je njihova stvar.

 

* Kad smo vec kod ovoga, izem im velicanstveni psiholosko mentalitetski kod koji bi od vecine bio odbacen kad vidi da postoji i nesto drugacije, sto se vec desava/desavalo se, i u Jugoslaviji i sada. More "indetitet" uber ales, bre.

 

Lepo si druze stavio 2 pojma u istu ravan (ako govorimo o komunistickoj jugoslaviji), komunizam i hriscanstvo. Dva najgora i najsrodnija izuma u istoriji čovečanstva, gde se najokrutnije kaznjava individualizam, otima privatna svojina i poducava mentalitet stada i mentalitet zbirovski, potkazivacki i oportunisticki, koji je kao sto vidimo izvanredno nalegao na naprednjačenje i vučićizam. Zato nam i jeste tako kako jeste, nigde u evropskom svetu kosmopolitskom ovakav oblik autokratije nije ni moguć sem kod nas, baš zbog toga što smo kvalitetno izdresirani u Jugoslaviji preko naših očeva i dedova. Dok je Evropa jos u 19. veku odbacila sve Hristove, Vučiće i Lenjine i ispravno zakljucila da ne treba okretati ledja Prometejima koji im donose vatru, pa prateći Prometeje odmakla 1000 godina komunistickim drzavama u svakom smislu, mi i dan danas trazimo jednakost kao što se traži pravo na protivprirodan blud. 

Ne zameram ja onima čije su porodice avanzovale u komunistickoj Jugoslaviji pa su zavrsili fakultete dok su njihovi ocevi/dedovi kopali za kilogram brašna u kraljevini, ali odbijam da se ta kužna i na krvi, ubijanju i otimanju formirana država slavi i opisuje drukčije nego što je bila, boljševički provizorijum usred Evrope, udaljeno utopističko ostrvo koje je više služilo kao eksperiment. 

 

O tome koliko su balkanska plemena dorasla toj ideji takodje imam drugačije mišljenje. Tipičan Jugosloven i misli da su Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Makedonci, Crnogorci i Slovenci jednako primitivni, divlji i nespremni za jednu tako uzvisenu ideju. Sa druge strane, ko je malo više čitao o tome kako je i u kakvim raspoloženjima formirana SHS moze jasno videti da je vecini naroda u toj drzavi Jugoslavija sluzila kao prelazno rešenje do sticanja samostalnosti i državnosti, što je sasvim legitimno i trezveno razmišljanje. To što je Srbija još od završetka prvog rata u pogresnom ubedjenju da je juznoslovenski Pijemont kome ce sva braca dotrcati i ljubiti ruku jeste nesto sto nam zadaje probleme i danas. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...