Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Just now, Darth Bane said:

Pa krajnje je vreme da i Srbija dobije dve jake partije a da se ovi sitni ili utope ili propadnu. To je najbolje i za stabilnost zemlje i za demokratiju!!! Venstminsterski (anglosaksonski) politicki sistem! Kaki 50 partija, kaki bakraci!?!? Neko koga pas nema zasta da ujede, a on ce da sredi drzavu!?!!! Nema od toga nista!  Taj je obican uhljeb!

Ma nsma veze koliko ima partija, nego da narod pocne da misli o normalnim stvarima. Koliko sta kosta, sta ti kao pojedinac imas od toga.....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SunZero said:

Zanimljivi ste mi vi Jugosloveni, meni je danas onaj ko razmece jugoslovenštinom(a često srećem takve iz generacije mojih roditelja) kao pijanac koji se u birtiji hvali da ima vaške i šuljeve. Ono što me najviše iritira je tupadzijsko insistiranje na par godina dobrog standarda i tucanje (u srpskom slucaju) slobodoumnih Hrvatica a potpuno zanemarivanje sve krvi koja je protekla u ime te ideje i daljih komplikacija koje su usled iste usledile, jos od 1918. kada je to bio produkt nekakvog panslavizma. Nije lepo i uljudno zanemariti tolike kamare leševa, Jasenovce i Srebrenice zato jer je nekom bilo prijatno biti Jugoslovenom. Sve to ne bi bilo toliko opasno da ja buducnost ex-yu prostora ne vidim ponovo u nekoj takvoj zajednici koja bi se formirala mozda kroz nekih 50 godina pa bi onda prosli jos jedan krug ratovanja i ubijanja kada narcizam malih razlika opet dosegne kriticnu tacku. Eh, sve bi mozda bilo drugacije i sa tom nesretnom Jugoslavijom da ovde nisu krvave nozeve zarile crkve, i to sve moguce, od klerikalnih fasista preko svetosavskih fundamentalista do islamista. 

Slusaj momak pocinjes da me iritiras. Ja se nigdje ne razmecem sa jugoslovestvom. U dodatku hajde mi objasni zasto se ne bih razmetao. sa tim . Malo pitanje ko su tebi prijatelji, mozes li otici kod nekoga u neku drugu republiku kad si tako pametan. Ja vozim auto iz Srbije svukuda bez bojazni da ce me neko napasti. Gdje ti mozes sa takvim razmisljanjem?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, koca popovic said:

Slusaj momak pocinjes da me iritiras. Ja se nigdje ne razmecem sa jugoslovestvom. U dodatku hajde mi objasni zasto se ne bih razmetao. sa tim . Malo pitanje ko su tebi prijatelji, mozes li otici kod nekoga u neku drugu republiku kad si tako pametan. Ja vozim auto iz Srbije svukuda bez bojazni da ce me neko napasti. Gdje ti mozes sa takvim razmisljanjem?

 

Ajde, ajde druze Kočo, ta nemojte se žestiti. Siguran sam da vozite svoj auto bez bojazni da ce vas neko napasti, verujem i da smete zakrmeljati na svakoj klupi od Vardara do Triglava jer ko bi vas dirao, pa vi ste Jugosloven. Sto se tice moga razmisljanja i gde mogu sa njim, mogu gde hocu. Bio sam godinu dana u vezi sa devojkom iz Rijeke koju sam slucajno upoznao kada je putovala na Exit. Malo sam se zaljubio (izgleda da sam pao na taj jebeni naglasak) pa sam kao pravi mladi idiot isao 3 puta kod nje na par dana. Naravno, nije nas spojila jugoslovenska ideja vec zajednicke teme, fizicka privlacnost i izvesna provokativnost tog odnosa (zvao sam je u sali ustašicom a ona mene četnikom). Naravno, bilo je tu nekoliko neprijatnih situacija, i za mene i za nju. Njoj su cim su culi naglasak u jednom klubu u Uzicu lokalni buzdovani trazili licnu kartu na uvid, srecom sam se tu zadesio i ja sa svojim drustvom pa sam brzo iskoristio sansu da uz manji rizik ispadnem mangup i ogrebem se za neki sex(tako je sve i pocelo).. Mene je njen ćale super prihvatio, slusali smo Atomce i lokali, medjutim u gradu sam imao par čupavih situacija gde sam za dlaku izbegao batine. 

 

 

 

 

Edited by SunZero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Zašto mislite da bi većinu osvojile nacionalističke, pro ruske stranke?  One su sada samo malo prešle cenzus na republičkim i bg izborima. 

 

Nacionalističke i proruske stranke su i SNS i SPS stim što bi se deo stranaka zarad vlasti odrekao svojih ubeđenja, i među tzv građanski orjentisanim strankama ima nacionalističkih i proruskih elemenata, npr kod Jeremića. 

Vučić će biti primoran da pravi kompromise prilikom formiranja vlade, možda dođe i do nekog cepanja unutar SNS, malo po pitanju opredeljenja više po pitanju lojalnosti vođi, a biće prestrojavanja i na celoj političkoj sceni, nastajanje novih stranaka, pregrupisavanje koalicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Dujkovic,Klenkovski, Bogicevic, Acimovic Dzaja.

Nedostaju ti Stepanović, Dojčinovski, Pavlović, Janković, Karasi, Filipović.....Kajganić.

Što se Veleža tiče, sećam se tek, malo kasnije generacije, Marić, Hadžiabdić, Vukoje, Djurasovlć, Okuka, Slišković, Vladić, Vaha, Bajević, Ledić, Vukičević, Matijević, kasnije Kajtaz, Mulahasanović, Karabeg, Šišić, Skočajić i omiljeni mi Tuce...[emoji4]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

Ima veze. Najstabilnije demokratije sveta imaju po dve jake partije!

 

Na stranu što ovde pričamo o balkanskoj državici, a ne o anglosaksonskoj državetini, te ne vidim baš neki smisao u tome - hajde da ponovim još jednom, sns nije partija, nije bio partija kada je napravljen i neće, ako ima barem malo razuma, biti partija nakon što na vlast dođe neka politička grupacija, partija, stranka, koalicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus ni ta prica o stabilnosti bas ne pije vodu, kada se pogleda ko u ovom trenutku rovari da se vrati u belu kucu i kako je antisistemskom laznom politikom stekao podanike svog kulta.

 

A i u Britaniji iako je situacija generalno stabilnija, bas ne sluzi na cast trenutni vodja.

 

Ta prica je zapravo delovala kako je delovala jer u dve ogromne partije imas puno filtera pa takvi ljudi u proslosti nisu ni mogli da se probiju do vrha. A ako se ljutnu i hoce od nule da prave svoj kult, onda su automatski na margini, jer niko ne glasa za 3rd party kandidata, ma kako ga licno simpatisao, jer to je tako, sto bi rekao Vesic.

 

E sad, kad ti filteri zakazu, onda imamo jos goru situaciju.

 

Da ne pricamo sto vidimo kako bi ti filteri izgledali na srpski nacin - despot na celu stranke, uz negativnu selekciju odvrnutu na maksimum za njegove "pomocnike" koji ga nikad i nikako nece ugroziti.

 

Ne bih ja to prizivao za Srbiju.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Podele u SNSu su izvesne, ne mogu reći koliko su duboke, dokle će se ići u raščišćavanju prostora oko vođe. 

Od ranije je krenulo, otprilike sa Stefanovićem i aferama u MUPu, hapšenjima, smenama, rotacijom ministara, postavljanjem Đuke za branioca SNSovaca koji su zaglavili, od optuženih zavisi ko će biti više protiv njih, tužilac ili branilac.

Ovi "slobodni strelci", Vučević, Jugović ne govore iz svoje glave, nešto se valja iza brega:

 

Jugović (SNS): Na novim izborima na sceni neće biti Ana iz Jovankine vile

 

Sklapanje vlade će potrajati, očekujem iznenađenja ako je moguće da bude iznenađenje nešto što očekujemo.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

Podele u SNSu su izvesne, ne mogu reći koliko su duboke, dokle će se ići u raščišćavanju prostora oko vođe. 

Od ranije je krenulo, otprilike sa Stefanovićem i aferama u MUPu, hapšenjima, smenama, rotacijom ministara, postavljanjem Đuke za branioca SNSovaca koji su zaglavili, od optuženih zavisi ko će biti više protiv njih, tužilac ili branilac.

Ovi "slobodni strelci", Vučević, Jugović ne govore iz svoje glave, nešto se valja iza brega:

 

Jugović (SNS): Na novim izborima na sceni neće biti Ana iz Jovankine vile

 

Sklapanje vlade će potrajati, očekujem iznenađenja ako je moguće da bude iznenađenje nešto što očekujemo.

 

 

Breg, na engleskom Hill.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Div said:

Podele u SNSu su izvesne, ne mogu reći koliko su duboke, dokle će se ići u raščišćavanju prostora oko vođe. 

Od ranije je krenulo, otprilike sa Stefanovićem i aferama u MUPu, hapšenjima, smenama, rotacijom ministara, postavljanjem Đuke za branioca SNSovaca koji su zaglavili, od optuženih zavisi ko će biti više protiv njih, tužilac ili branilac.

Ovi "slobodni strelci", Vučević, Jugović ne govore iz svoje glave, nešto se valja iza brega:

 

Jugović (SNS): Na novim izborima na sceni neće biti Ana iz Jovankine vile

 

Sklapanje vlade će potrajati, očekujem iznenađenja ako je moguće da bude iznenađenje nešto što očekujemo.

 

 

To su sad njihova unutrasnja glozenja i repozicioniranje jer vide neku sansu za preslaganje u hijerarhiji. To nema veze sa Vucicem, bice kako on kaze, tu je najbolji lakmus papir Djuka koji je eto shvatio u poznim godinama kako je Srbiji mesto na Zapadu a Ruse ko jebe.

 

Ko sto nekad neko rece, Vucic voli kad mu se generali gloze. To samo znaci da vide sansu da se dublje uvuku u anus i mozda izbace iz istog onog ko je trenutno ispred njih.

 

Ne treba imati nikakvu dilemu da ako Vucic kaze uvodimo sankcije Rusiji i najveci radikali tamo ce reci ave cezare. Bruta tamo nema.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Stiletto said:

Je li ovo fotomontaža ili...? Ne mogu da ronzam po tom sajtu ni za karton vinjaka.

 

Naravno da jeste.

 

Quote

 

Đilas traži nove izbore jer je na starim izgubio?!? Lider SSP na sastanak sa Vučićem nije doneo nijedan dokaz zbog kojeg bi trebalo ponovo ići na birališta!

informer.rs/vesti/politika/694526/sastanak-dragan-djilas-aleksandar-vucic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I šta bi na kraju na tom famoznom sastanku? Šta je output?

 

Mene Đilas ovim potezima podseća na Đinđića u smislu da ni Đinđić samostalno nije bio omiljen u narodu niti je imao neku veliku podršku, pa se ipak zna koje bio tata DOS-ovske opozicije i čitave te operacije, ko je vukao poteze i ko je pokretao stvari. Ponoš, Janković i slični su u ulozi pred-petooktobarskog Koštunice, neki ljudi koje će narod lakše progutati.

 

E sad, na našu žalost, Đilas nije Đinđić niti mislim da ima taj potencijal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

 

I na našu sreću Ponoš nije Koštunica.

 

 

 

To ce buducnost pokazati.

 

Licno mi se ne svidja ova najava pravljenja nove stranke, odnosno Narodne Stranke umesto Narodne Stranke.

 

Sa druge strane, ako bi pojeo biracko telo Jeremica (doduse ne verujem da je ostalo mnogo da se pojede) kao i DSSa, to bi mozda mogla biti dobra stvar.

 

Sa trece strane, to ce ga neminovno dovesti u clash sa SSPom jer manje vise pretenduju na slicno biracko telo, sto ce prouzrokovati novo rasipanje i odlazak u apstinenciju.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

To ce buducnost pokazati.

 

Licno mi se ne svidja ova najava pravljenja nove stranke, odnosno Narodne Stranke umesto Narodne Stranke.

 

Sa druge strane, ako bi pojeo biracko telo Jeremica (doduse ne verujem da je ostalo mnogo da se pojede) kao i DSSa, to bi mozda mogla biti dobra stvar.

 

Sa trece strane, to ce ga neminovno dovesti u clash sa SSPom jer manje vise pretenduju na slicno biracko telo, sto ce prouzrokovati novo rasipanje i odlazak u apstinenciju.

 

Mislio sam da Ponoš ne može da napravi štetu koliko je Koštunica mogao.
Čak i da osnuje stranku i odvuče deo članstva i glasova SPP, Ns, DS, DSS, i drugih, to su i inače ili klimave koalicije ili stranke koje ne dobacuju do cezusa.

Nije dobro da svako ko je nezadovoljan nekim gestom ili postupkom kolega odmah formira svoju stranku, više ne mogu ni da pratim koliko ima stranaka, ali možda se nekom i primi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

 

Na stranu što ovde pričamo o balkanskoj državici, a ne o anglosaksonskoj državetini, te ne vidim baš neki smisao u tome - hajde da ponovim još jednom, sns nije partija, nije bio partija kada je napravljen i neće, ako ima barem malo razuma, biti partija nakon što na vlast dođe neka politička grupacija, partija, stranka, koalicija.

Bar ne bi imali situacija kao sada u Beogradu. Opozicija cak i ako formira vlast, u nju bi usli: Ujedinjeni, Moramo, NADA, Dveri-POKS, Zavetnica I mozda Tadic?! I sve ove liste su koalicije, znaci imali bi koaliciju koalicija. I onda bi svima trebalo udovoljiti! Pa oni se ne bi mogli dogovorili ni za raspodelu funkcija, a kamoli nesto kompleksnije.

Zato je potrebno ukrupnjavanje i zato ja licno podrzavam ovu Djilasovu inicijativu.

Ovoliko malih partija odgovara samo lidercicima I funkcionerima tih partija. Licni interes! 

Ajde ne mora bas dve, ali neka budu 3-4 jakih partija maksimalno. 

I da svako sam finansira svoju kampanju a ne da novac dobija iz budzeta! 

Link to comment
Share on other sites

Naslov sa N1:

Jeremić: Ako Vučić pozitivno odgovori Đilasu – de fakto su u tehničkoj koaliciji

 

Koliko mi se gadi Jeremić, čudo jedno, bušio je Ponoša, sad sere po Đilasu, mislim da je vreme da ga napenale iz koalicije kad već do sada nisu.

Ljudi su za tu koaliciju velikom većinom glasali uprkos njemu, njemu je i onako prirodna koalicija sa NADA, ne znam šta traži ovde uopšte osim što minira sve živo.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...