Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 minutes ago, koca popovic said:

Ja bih sacekao sa zakljuccima ko sta zeli i sta zeli. Moje iskustvo kaze nikome u politici ne vjeruj a tek specijalno u Srbiji. Jedino sto se nadam kod Djilasa je da mu je konacni cilj smjena ove mafije sa vlasti. Ja zivim u inostranstvu i uvjeren sam da 90% stanovnistva nije svjesno sta se dogadja u Srbiji.

Naravno da  nije svesno..znamo mi, koji pratimo alternativne medije, internet ponesto, ali ni mi ne znamo bas sve..ali uglavnom, nogima je ili ispran mozak, pa misle da je Vucic nekakav Gospod Bog, neki glasaju iz interesa,neki prosto i en vide neku laternativu, pa i ne glasaju, izbori se vrlo verovato, unapred izmontiraju, srede, pre dana glasanja, mnogo pre..a ka cemu vodi ovo sastancenje, da ga jbem vise..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

Naravno da  nije svesno..znamo mi, koji pratimo alternativne medije, internet ponesto, ali ni mi ne znamo bas sve..ali uglavnom, nogima je ili ispran mozak, pa misle da je Vucic nekakav Gospod Bog, neki glasaju iz interesa,neki prosto i en vide neku laternativu, pa i ne glasaju, izbori se vrlo verovato, unapred izmontiraju, srede, pre dana glasanja, mnogo pre..a ka cemu vodi ovo sastancenje, da ga jbem vise..

Brate kao prvo niko Srbiji za sada nema sansi protiv AV. Jednostavno on drzi sve u svojim rukama sto je bitno za nekoga ko je na vlasti. Ja kad procitam ili cujem sta se zamjera opoziciji pozelenim od muke. Svi koji zamjeraju nesto opozicji ili kazu da su isti i jedni i drugi to su idioti. Zasto? Pa zato sto to direktno pomaze AV.Sve i da dodju lopovi kao ovi od AV jbt njih ce biti daleko lakse skinuti sa vlasti nego ove. Zti su bili lopovi, ali ovi su to podigli na daleko visi nivo.Meni licno nista ne treba neko posebno misljenje nekog pametnog covjeka ili strucnjaka. Meni je dovoljno da vidim jednu konferenciju za stampu AV. Covjece mene je sramota sto dolazim iz Srbije kojoj je takav predsjednik.Uh sav pozelenim od muke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koca popovic said:

Brate kao prvo niko Srbiji za sada nema sansi protiv AV. Jednostavno on drzi sve u svojim rukama sto je bitno za nekoga ko je na vlasti. Ja kad procitam ili cujem sta se zamjera opoziciji pozelenim od muke. Svi koji zamjeraju nesto opozicji ili kazu da su isti i jedni i drugi to su idioti. Zasto? Pa zato sto to direktno pomaze AV.Sve i da dodju lopovi kao ovi od AV jbt njih ce biti daleko lakse skinuti sa vlasti nego ove. Zti su bili lopovi, ali ovi su to podigli na daleko visi nivo.Meni licno nista ne treba neko posebno misljenje nekog pametnog covjeka ili strucnjaka. Meni je dovoljno da vidim jednu konferenciju za stampu AV. Covjece mene je sramota sto dolazim iz Srbije kojoj je takav predsjednik.Uh sav pozelenim od muke.

Znas kako, tako se i za SNS glasalo bas jer smo mislili da ce biti smenjivi..ja nisam siguran da Djilas ne bi isto ovako gledao da se prilepi uz vlast..sto duze moguce..ne tvrdim, ali i ne iskljucujem..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

Znas kako, tako se i za SNS glasalo bas jer smo mislili da ce biti smenjivi..ja nisam siguran da Djilas ne bi isto ovako gledao da se prilepi uz vlast..sto duze moguce..ne tvrdim, ali i ne iskljucujem..

Pa znas kako, Djilas je bio na vlasti i nije se uvatio tajnih sluzbi kao ovaj sto je na vlasti. Jebmt dodjoh u situaciju da branim nekoga koga ne zelim da branim. Zasto nece ljudi da probaju da razmisljaju malo drukcije. Zamislimo Djilasa koji ima bogatstvo  oko 80 mili. eura i nekoga ko nema gotovo nista. Od koga bi ocekivao prevaru?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koca popovic said:

Pa znas kako, Djilas je bio na vlasti i nije se uvatio tajnih sluzbi kao ovaj sto je na vlasti. Jebmt dodjoh u situaciju da branim nekoga koga ne zelim da branim. Zasto nece ljudi da probaju da razmisljaju malo drukcije. Zamislimo Djilasa koji ima bogatstvo  oko 80 mili. eura i nekoga ko nema gotovo nista. Od koga bi ocekivao prevaru?

Ne radi se tu o parama..Djilas i kao opozcionar lumi velikog gazdu, coveka koji se sve pita, i koji je glavni..kandiduje Ponosa bez dogovra sa partneirma, nije problem Ponos kao kandidat meni, naprotiv, odlican je on bio kandidat, glasao sma za njega, pricam o nacinu, koji je mnogima zasmetao..i sad ovo, on ide da pregovara sa Vucicem, iako se i njegovi partneri protive, i maltene su ga molili da ne ide..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SunZero said:

Ne sporim, ali sta si onda mislio pod zlatnom sredinom? Kako bi u najkracim crtama izgledala ta zlatna sredina programski i idejno? 

 

Vidi ja sam lajk, osim Zvezde u fudbalu i kosarci ne gledam nista na TV-u.

Jedini pogled u desavanja imam preko instagram profila Bora Konj, na yt kad izbace Kesica i Utisak nedelje i to je to.

Odavno ne gledam ni serije ni filmove, nista sto je snimljeno predhodnih 10ak god.

Nisam nikad bio clan nijedne stranke, ali glasam, i cesto kritikujem one za koje glasam.

Jednostavno se vodi losa politika, i silno zelim da ovaj sjase nekako, ali se bojim da kada se to desi ne ispadne kao u Crnoj Gori. Sjebani smo, dajem sansu svakom ko nije desno, ne bih da uvredim bilo koga, ali ja koji sam odrastao gledajuci Dzordana, Kempa, Melouna...Tajsona, Lenoksa, Ivandera, Snupa, Bigija, Ajs kjuba, ne umem da razumem tu ljubav prema Rusiji, tu opcinjenost, privrzenost...

Ja ni ne znam ko je navijao za Ivana Draga protiv Roki Balboe, svima je idol bio Ronaldo zuba, a ne Arsavin, ili Ukrainci braca Klicko, uvek sam navijao protiv njih.

Nisam Rusofob, samo su mi daleki, nepristupacni, blizi mi je neki gengsta crnac iz geta koji pika basket u kavezu, a posle diluje po kraju ili nosi kasetofon na ramenu i slusa RUN DMC.

Zato kazem, neka ne diraju ove sto sto vole te Ruse, nek ne diraju mene sto mi je drazi Majami ili Kalifornija i bice sve mnogo lepse.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

Ne radi se tu o parama..Djilas i kao opozcionar lumi velikog gazdu, coveka koji se sve pita, i koji je glavni..kandiduje Ponosa bez dogovra sa partneirma, nije problem Ponos kao kandidat meni, naprotiv, odlican je on bio kandidat, glasao sma za njega, pricam o nacinu, koji je mnogima zasmetao..i sad ovo, on ide da pregovara sa Vucicem, iako se i njegovi partneri protive, i maltene su ga molili da ne ide..

Ja ne ulazim u to kakav je Djilas, niti navijam za njega. Ali brate da bi bio u politici trebaju ti novci. AV ima drzavu iza sebe i Djilas ima svoj (veliki) novac.Poenta je ako nekoga mocnog smjenis onda ces i bilo koga smjeniti. Ja licno da sam na mjesti D Dj ja bih sve to batalio. Ne bih generalizivao, ali nisam siguran da narod u Srbiji ......... napisi sam sta god. Prije 10-12  godina sam se ubjedjivao sa ljudima u mom kraju oko EU.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koca popovic said:

Ja licno da sam na mjesti D Dj ja bih sve to batalio

 

Đilas je jednom sve to batalio..Platio je dug DS-a koji je Tadić ostavio i prestao je da se bavi politikom.

 

2019.godine se vratio u politiku kada je napravio svoju stranku SSP. Danas je u politici i zaista želi promene u Srbiji. 

 

Ovih dana se toliko pričalo o tom sastanku, pojedinci iz opozicije i desnice, i njihovi članovi i simpatizeri su ga vređali  isto, možda i gore nego što su ga vređali Kebara, Sima Spasić, Informer...

 

Niko od tih ljudi iz opozicije nije izneo nijedan predlog, ideju i sl. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Đilas je jednom sve to batalio..Platio je dug DS-a koji je Tadić ostavio i prestao je da se bavi politikom.

 

2019.godine se vratio u politiku kada je napravio svoju stranku SSP. Danas je u politici i zaista želi promene u Srbiji. 

 

Ovih dana se toliko pričalo o tom sastanku, pojedinci iz opozicije i desnice, i njihovi članovi i simpatizeri su ga vređali  isto, možda i gore nego što su ga vređali Kebara, Sima Spasić, Informer...

 

Niko od tih ljudi iz opozicije nije izneo nijedan predlog, ideju i sl. 

Pa to probam i da kazem.Kad sam rekao da covjek ima novca mislio sam da ga niko ne moze kupiti ili ucjeniti. E pazi sad ovi nasi Balkanci misle dvije stvari istovramano. Kod sportistaje ona stara prica kad neko potpise dobar ugovor onda Balkanci kazu boli ga cuna uzeo je pare. Kod politicara(koje uopste ne cijenim) se kaze hoce jos da uzme . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni said:

 

Vidi ja sam lajk, osim Zvezde u fudbalu i kosarci ne gledam nista na TV-u.

Jedini pogled u desavanja imam preko instagram profila Bora Konj, na yt kad izbace Kesica i Utisak nedelje i to je to.

Odavno ne gledam ni serije ni filmove, nista sto je snimljeno predhodnih 10ak god.

Nisam nikad bio clan nijedne stranke, ali glasam, i cesto kritikujem one za koje glasam.

Jednostavno se vodi losa politika, i silno zelim da ovaj sjase nekako, ali se bojim da kada se to desi ne ispadne kao u Crnoj Gori. Sjebani smo, dajem sansu svakom ko nije desno, ne bih da uvredim bilo koga, ali ja koji sam odrastao gledajuci Dzordana, Kempa, Melouna...Tajsona, Lenoksa, Ivandera, Snupa, Bigija, Ajs kjuba, ne umem da razumem tu ljubav prema Rusiji, tu opcinjenost, privrzenost...

Ja ni ne znam ko je navijao za Ivana Draga protiv Roki Balboe, svima je idol bio Ronaldo zuba, a ne Arsavin, ili Ukrainci braca Klicko, uvek sam navijao protiv njih.

Nisam Rusofob, samo su mi daleki, nepristupacni, blizi mi je neki gengsta crnac iz geta koji pika basket u kavezu, a posle diluje po kraju ili nosi kasetofon na ramenu i slusa RUN DMC.

Zato kazem, neka ne diraju ove sto sto vole te Ruse, nek ne diraju mene sto mi je drazi Majami ili Kalifornija i bice sve mnogo lepse.

 

 

 

aha, pa što ne kažeš odmah

 

mislim da bih ja bio pravi kandidat, volim i dostojevskog i rakima, i harmsa i method mena, majakovskog i gostfacea, i rakiju i votku i burbon i apsint, ovako racunam ti bi glasao za mene a oteo bih deo zenskih biraca od dveri i zavetnika, sigurno bih namakao koliko i ponoš

 

samo što to o čemu ti pričaš apsolutno nema veze sa izborima i politikom 

 

ako mislis da je to rusofilstvo zasnovano na nekakvoj kulturnoj identifikaciji tu nazalost nema ni trunke istine, ovdašnji rusofil teško da troši vreme na takve pizdarije kao sto su knjige, rusopaćeništvo je nametnuto jer se decenijama mantra o braći rujama, što od političara što od crkve koja ovde jos ima moć i bavi se iskljucivo politikanstvom, svetovnim stvarima i zaglupljivanjem vec preko svake mere glupog i zaostalog naroda

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum nazalost nije reper drustva, dokaz je ova anonimna anketa o izborima.

Tako i moje okruzenje nije reper, jer bukvalno ne znam nikoga ko glasa Vucica, a on uvek pobedi ubedljivo.

Citam, kao lajk naravno ove upise i u svakom pronalazim neki smisao, smatram da se vodi kvalitetna diskusija(izuzimam sebe) i bude mi krivo sto je sve to minijaturno u odnosu na realnost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SunZero said:

 

aha, pa što ne kažeš odmah

 

mislim da bih ja bio pravi kandidat, volim i dostojevskog i rakima, i harmsa i method mena, majakovskog i gostfacea, i rakiju i votku i burbon i apsint, ovako racunam ti bi glasao za mene a oteo bih deo zenskih biraca od dveri i zavetnika, sigurno bih namakao koliko i ponoš

 

samo što to o čemu ti pričaš apsolutno nema veze sa izborima i politikom 

 

ako mislis da je to rusofilstvo zasnovano na nekakvoj kulturnoj identifikaciji tu nazalost nema ni trunke istine, ovdašnji rusofil teško da troši vreme na takve pizdarije kao sto su knjige, rusopaćeništvo je nametnuto jer se decenijama mantra o braći rujama, što od političara što od crkve koja ovde jos ima moć i bavi se iskljucivo politikanstvom, svetovnim stvarima i zaglupljivanjem vec preko svake mere glupog i zaostalog naroda

 

 

I Prever mi je drazi od pateticnog Jesenjina, 🙄

Viski mi je drazi od domace radze, a kamo li od votke.

Sto se tice crkve, ni tu ne vidim da se mladi satiru od odlazenja u istu.

A stariji i dan danas slave paganizam kroz hriscanstvo, i to je samo dokaz da smo zadrt i tvrdoglav narod.

800 godina nismo napredovali ni pedalj, vekovima gajimo Peruna, kao pleme dozivamo kisu uz Dodole i ocekujes da budemo u korak sa svetom? 

Evo kaze Medo da se vec povela prica da se dize spomenik Drazi Mihajlovicu. Eto to je nekom "blistavom umu" sad primarno, pored korone, rata u Ukrajni...

Usadjeno je ljudima ta neka ljubav prema Rusiji, verovatno od Romanovih, ne znam ni sam.

Jedinu ljubav koju gajim prema njima su njihove zene.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Crni said:

Ovaj forum nazalost nije reper drustva, dokaz je ova anonimna anketa o izborima.

Tako i moje okruzenje nije reper, jer bukvalno ne znam nikoga ko glasa Vucica, a on uvek pobedi ubedljivo.

Citam, kao lajk naravno ove upise i u svakom pronalazim neki smisao, smatram da se vodi kvalitetna diskusija(izuzimam sebe) i bude mi krivo sto je sve to minijaturno u odnosu na realnost.

Bas tako. Samo ima jedna kvaka. Ti sto pricaju (koje ti znas) da su glasali za opoziciju lazu. Isto tako je bilo 1993-5-6. Jbte ja pricam sa komsijama, poznanicima dvdana poslije izbora svi se pitaju ko je glasao za SM. I ja se pitao. Ja znam za koga sam glasao, pitanje je za koga su oni glasali???????

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SunZero said:

ako mislis da je to rusofilstvo zasnovano na nekakvoj kulturnoj identifikaciji tu nazalost nema ni trunke istine, ovdašnji rusofil teško da troši vreme na takve pizdarije kao sto su knjige, rusopaćeništvo je nametnuto jer se decenijama mantra o braći rujama, što od političara što od crkve koja ovde jos ima moć i bavi se iskljucivo politikanstvom, svetovnim stvarima i zaglupljivanjem vec preko svake mere glupog i zaostalog naroda

Sto sve nije cak ni zbog Kosova o kome mantraju, nego zato sto su svi ovi komplet nesposobni za bilo sta vise od toga gde su. U tom "narodu" i ima onih kojima su veci dometi, a ovi navedeni, uz razne kakademike, i druge novosrbske naucnike, ubi bože. Zato se toliko i deru da se nista ne promeni, jer kad bi se promenilo takvi ne bi dospeli dalje od ishrane iz kontejnera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koca popovic said:

Bas tako. Samo ima jedna kvaka. Ti sto pricaju (koje ti znas) da su glasali za opoziciju lazu. Isto tako je bilo 1993-5-6. Jbte ja pricam sa komsijama, poznanicima dvdana poslije izbora svi se pitaju ko je glasao za SM. I ja se pitao. Ja znam za koga sam glasao, pitanje je za koga su oni glasali???????

Naravno, ja ne mogu da garantujem za rodjenog brata koga glasa, ali eto takav utisak sticem, verovatno mnogo njih laze...

Mozda u cetiri zida citaju knjigu Ace Lukasa...kao sto niko ne gleda farmu, a svi znaju da Kristijan j.... Staniju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Crni said:

Ovaj forum nazalost nije reper drustva, dokaz je ova anonimna anketa o izborima.

Tako i moje okruzenje nije reper, jer bukvalno ne znam nikoga ko glasa Vucica, a on uvek pobedi ubedljivo.

Citam, kao lajk naravno ove upise i u svakom pronalazim neki smisao, smatram da se vodi kvalitetna diskusija(izuzimam sebe) i bude mi krivo sto je sve to minijaturno u odnosu na realnost.

Ne poznajem te bas ali da kazem nesto i na ovo. Na veliku zalost cijele Srbije ovaj forum je neki izrod srpskog drustva. Ko ne poznaje Srbiju i cita ovaj forum reko bi kako je u Srbiji ok. Jes moj q...z. Jebem ti ne znam za koji q.....z se nerviram.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koca popovic said:

Ne poznajem te bas ali da kazem nesto i na ovo. Na veliku zalost cijele Srbije ovaj forum je neki izrod srpskog drustva. Ko ne poznaje Srbiju i cita ovaj forum reko bi kako je u Srbiji ok. Jes moj q...z. Jebem ti ne znam za koji q.....z se nerviram.

Meni je baba uvek govorila kad gledam utakmicu, pa se nerviram, kaze, ajde oni prinaju masnu lovu, a ti se kidas, budale se nerviraju za gluposti...ali mislim da nije u pravu, jer je nerviranje zapravo najiskrenija reakcija u datom trenutku.

Da li je budala pravdoljubiv covek, a dozivljava nepravdu? Covek koji ima kicmu, a sistem pokusava da ga ukalupi?

Cak i onaj buntovnik bez razloga, i on je nakupio ko zna cega, pa oseca da je sam protiv svih. 

Tako da razumem te...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I jos nesto Crni , moram da se predstavim. Ja sam ti jedna teska luda Jugoslovenska. I sve me nervira sto je naopako iz nasih krajeva. Poludim od toga. Onda kad sretnem nekoga normalnog (bilo gdje) onda se raspistoljim. Ti si vjerovatno mlad pa to ne razumijes. Ali bice to ok. Moj idol je ovaj zoran59 ovdje na forumu. Zelja mi je da ga sretnem. Ponosan sam da imam prijatelje drugih nacionalnosti i jos ponosniji sto su isti kao prije 35 godina i dan danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koca popovic said:

I jos nesto Crni , moram da se predstavim. Ja sam ti jedna teska luda Jugoslovenska. I sve me nervira sto je naopako iz nasih krajeva. Poludim od toga. Onda kad sretnem nekoga normalnog (bilo gdje) onda se raspistoljim. Ti si vjerovatno mlad pa to ne razumijes. Ali bice to ok. Moj idol je ovaj zoran59 ovdje na forumu. Zelja mi je da ga sretnem. Ponosan sam da imam prijatelje drugih nacionalnosti i jos ponosniji sto su isti kao prije 35 godina i dan danas.

Nema ti kod mene druga nacionalnost, meni je familija jugoslavija u bukvalnom smislu, baba Hrvatica, ujna Makedonka, druga Bosanka, otac Crnogorac, majka Srpkinja, stric mi se udao u Sloveniju 😁 imam 37 dovoljno da se secam pesme "mi smo pioniri nasega reona, nas ima tacno pola bataljona"

Mene su vodali svuda po ex Ju, evo i letos sam bio u Sarajevu 4 dana, bivsa dugogodisnja devojka muslimanka, njeni me obosavase...ja da nisam video sa nekih 10ak god kitu mog druga Erka da je drugacija, pa sam pitao sto je takva, i on slego ramenima, pa mi objasnio tata, ne znam ni kad  bih provalio za pojam musliman. Cak mi ni imena nisu bila cudna, ko se time bavi realno kad je klinac. 

Ti si Jugosloven, ja sam po nacionalsnoti zvezdas.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Nema ti kod mene druga nacionalnost, meni je familija jugoslavija u bukvalnom smislu, baba Hrvatica, ujna Makedonka, druga Bosanka, otac Crnogorac, majka Srpkinja, stric mi se udao u Sloveniju 😁 imam 37 dovoljno da se secam pesme "mi smo pioniri nasega reona, nas ima tacno pola bataljona"

Mene su vodali svuda po ex Ju, evo i letos sam bio u Sarajevu 4 dana, bivsa dugogodisnja devojka muslimanka, njeni me obosavase...ja da nisam video sa nekih 10ak god kitu mog druga Erka da je drugacija, pa sam pitao sto je takva, i on slego ramenima, pa mi objasnio tata, ne znam ni kad  bih provalio za pojam musliman. Cak mi ni imena nisu bila cudna, ko se time bavi realno kad je klinac. 

Ti si Jugosloven, ja sam po nacionalsnoti zvezdas.

Ja kao mali klinjo navijao za Zvezdu. Da te ne lazem  na primjer sjecam se cuvene ekipe Dujkovic,Klenkovski, Bogicevic, Acimovic Dzaja. Pa onda Velez. Jebem ti koja ekipa. Kad se sjetim kolko smo jaja razbijali za Uskrs, koji upravo dolazi.Uh.......

Jos nesto, kod mene je jos sarenije,

i da ti si samo godinu stariji  od moga sina,🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koca popovic said:

Ja kao mali klinjo navijao za Zvezdu. Da te ne lazem  na primjer sjecam se cuvene ekipe Dujkovic,Klenkovski, Bogicevic, Acimovic Dzaja. Pa onda Velez. Jebem ti koja ekipa. Kad se sjetim kolko smo jaja razbijali za Uskrs, koji upravo dolazi.Uh.......

Jos nesto, kod mene je jos sarenije,

i da ti si samo godinu stariji  od moga sina,🙂

Da li je sreca ili prokletstvo sto su mi svi rasejani, ne znam, blagoslov jeste. Ali dosta smo prozivljavali teske trenutke kad su dedi i babi sravnili kucu u Hrvatskoj, pa nismo bili u mogucnosti danima da znamo dal su zivi...ili ovi u Sarajevu...danas je dobro sto su svi zivi i zdravi, ali sa velikim oziljcima, narocito vasa generacija. E vidis mene to vracanje na ta vremnena nasih politicara umara. Kako se ja osecam kad delije bojkotuju Zvezdu zato sto u njoj igra Alen Omic? Mi smo bolesno drustvo, neizlecivo, nikad se to nece promeniti. Bipolarno zauvek i dok sve to ima podrsku na Pinku, Hepiju...nema nade boljitku.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivi ste mi vi Jugosloveni, meni je danas onaj ko razmece jugoslovenštinom(a često srećem takve iz generacije mojih roditelja) kao pijanac koji se u birtiji hvali da ima vaške i šuljeve. Ono što me najviše iritira je tupadzijsko insistiranje na par godina dobrog standarda i tucanje (u srpskom slucaju) slobodoumnih Hrvatica a potpuno zanemarivanje sve krvi koja je protekla u ime te ideje i daljih komplikacija koje su usled iste usledile, jos od 1918. kada je to bio produkt nekakvog panslavizma. Nije lepo i uljudno zanemariti tolike kamare leševa, Jasenovce i Srebrenice zato jer je nekom bilo prijatno biti Jugoslovenom. Sve to ne bi bilo toliko opasno da ja buducnost ex-yu prostora ne vidim ponovo u nekoj takvoj zajednici koja bi se formirala mozda kroz nekih 50 godina pa bi onda prosli jos jedan krug ratovanja i ubijanja kada narcizam malih razlika opet dosegne kriticnu tacku. Eh, sve bi mozda bilo drugacije i sa tom nesretnom Jugoslavijom da ovde nisu krvave nozeve zarile crkve, i to sve moguce, od klerikalnih fasista preko svetosavskih fundamentalista do islamista. 

Edited by SunZero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koca popovic said:

Ja ne ulazim u to kakav je Djilas, niti navijam za njega. Ali brate da bi bio u politici trebaju ti novci. AV ima drzavu iza sebe i Djilas ima svoj (veliki) novac.Poenta je ako nekoga mocnog smjenis onda ces i bilo koga smjeniti. Ja licno da sam na mjesti D Dj ja bih sve to batalio. Ne bih generalizivao, ali nisam siguran da narod u Srbiji ......... napisi sam sta god. Prije 10-12  godina sam se ubjedjivao sa ljudima u mom kraju oko EU.

Pa krajnje je vreme da i Srbija dobije dve jake partije a da se ovi sitni ili utope ili propadnu. To je najbolje i za stabilnost zemlje i za demokratiju!!! Venstminsterski (anglosaksonski) politicki sistem! Kaki 50 partija, kaki bakraci!?!? Neko koga pas nema zasta da ujede, a on ce da sredi drzavu!?!!! Nema od toga nista!  Taj je obican uhljeb!

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...