Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

41 minutes ago, DJ_Vasa said:

Koliko vidim iz vesti koje se bave sastankom, glavna tema će biti Beograd. Vesti jesu šture, ali sastanak neće biti prijatan ni jednoj ni drugoj strani. Beogradski izbori su pokazali da je odnos snaga nepovoljan po svakoga, čak i ako su rezultati naštelovani.
 

Izvor: Danas

 

Magična brojka od 56 poslanika nije čisto sabiranje iako 48 (SNS) + 8 (SPS) jeste 56 mesta. Ova brojka je veoma mršava i teško da može da funkcioniše bez podrške bar još nekoga, a SPS zbog ruskog uticaja nije baš najbolje rešenje. S druge strane, sve ostale grupe bez ove prve dve imaju 54 mesta, što opet nije dovoljno i ne mogu same da formiraju vlast. Ukoliko SPS otpada, ostaje jedino kupovina bar osam odbornika ili koalicija sa nekim od preostalih, ali i to je nezgodno. Neki sigurno gledaju malo više u daljinu jer znaju da bi koalicija sa SNS-om donela ili nula glasova na sledećim izborima, ili bi to značilo utapanje u SNS, a sam tim i manje bitan položaj i manevarski prostor u budućnosti.

 

Ukoliko je nemoguće izboriti se sa izbornim neregularnostima, jedino rešenje koje mi pada na pamet jesu novi izbori, ali ovog puta u regularnoj atmosferi, a da gradska vlada do tada bude tehnička. Upravo se pojavila vest da je o tome i bilo reči:

https://rs.n1info.com/izbori-2022/beogradski-izbori/djilas-i-vucic-o-beogradskim-izborima/

 

Opoziciji ide na ruku to što bi SNS-u bilo veoma pametno da se otkači SPS-a, a ukoliko bude novih izbora, mora da se dobro postara da izborni uslovi budu adekvatni.

 

Ako su SPS rusofiliska stranka, ovi drugi (Zavetnici, NADA i Dveri) su jos gori u tom pogledu. 

Ako bude bilo razuma po meni bi najbolje resenje za Beograd bilo:

-da se formira tehnicka gradska vlada do sledecih izbora

- izbori da se odrze sto pre, a najkasnije do kraja godine;

-tehnicku vladu da sacinjavaju SNS i Ujedinjeni za pobedu Beograda, jer bi te dve grupe imale lagodnu vecinu;

-nova vlada bi radila iskljucivo u korist organizacije novih izbora , a i da resava svakodnevne komunalne probleme dok se izbori ne odrze.

Ovo bi bila win-win kombinacija, jedini luzeri bi bili nacionalisticka i rusofilska opozicija!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Darth Bane said:

 

Ako su SPS rusofiliska stranka, ovi drugi (Zavetnici, NADA i Dveri) su jos gori u tom pogledu. 

Ako bude bilo razuma po meni bi najbolje resenje za Beograd bilo:

-da se formira tehnicka gradska vlada do sledecih izbora

- izbori da se odrze sto pre, a najkasnije do kraja godine;

-tehnicku vladu da sacinjavaju SNS i Ujedinjeni za pobedu Beograda, jer bi te dve grupe imale lagodnu vecinu;

-nova vlada bi radila iskljucivo u korist organizacije novih izbora , a i da resava svakodnevne komunalne probleme dok se izbori ne odrze.

Ovo bi bila win-win kombinacija, jedini luzeri bi bili nacionalisticka i rusofilska opozicija!

 

Ovi koje spominješ su kombi-stranke, lako mogu da krenu u priču o tradiciji i EU u paketu, plus je sasvim moguće da je to „državna” opozicija.

 

Ne znam koliko je tehnička vlada zgodna opcija jer to lako može da odnese glasove svim učesnicima. Aktuelnu opoziciju ionako ne vezuje praktično ništa, a Đilasa su počeli da kritikuju upravo iz opozicije. Ako tu ubrojimo i razočarane birače opozicije i one koji za SNS glasaju samo zato što ne vole Đilasa i iz nekih ubeđenja, eto veselja.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se mediji otvore za opoziciju oni mogu da obrišu negativan utisak koji će ovi pregovori ostaviti na birače.

 

Inače Nada i Mica glasali protiv opozicionih zahteva u RIK. Šalj vučić još jednu poruku da on za većinu nema problema. Mogu oni da budu rusofili koliko hoćeš ali on im plaća račune i daje prostor u medijima.

 

Opozicija mora da pravi desnu stranku. Možda Ponoš da krene u te vode.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vilhelmina said:

Ja mislim da je medju svim relevantnijim liderima opozicije Djilas samo najrealniji.

 

Uostalom, ne znam nikoga medju njima ko je aktivno ucestvovao u onom sto je prethodilo petom oktobru. Da ima, taj bi znao kako je beskrajno skupa ta kampanja bila, i koliko slozena organizacija sa sve pratecim kampanjama. Npr Izadji i bori se, Zene to mogu, da ne pominjem lokalne medije i Otpor, pamti li jos neko to? I misli li neko da je to nekom slobodnom gradjaninu tek onako palo na pamet, a opozicione stranke i lokalne samouprave s opozicionom vecinom same finansirale?

 

Naravno da nisu. Sada kad takve vrste podrske sa strane nema, valja raditi s onim sto se ima. I ne zanositi se da postoji neka kriticna masa koja ce izaci na ulice i tamo braniti svoj glas. Posebno ne sad kad takvo delovanje moze imati ozbiljnije posledice po pojedinca nego sto je to bilo kod Milosevica.

 

I to opet zato sto nema one podrske koje je tada bilo. Govorim iz licnog ugla jer sam u vreme DOSa bila vrlo aktivna i to u malom gradu na istoku Srbije. Samo sam ja svakog trenutka znala da me javno delovanje stiti i nisam se bojala gubitka posla ili neceg takvog. Danas te zastite nema, da se ne lazemo. Zato se i ne moze ocekivati da se javno eksponira bilo ko kome posao i egzistencija zavise od toga.

Svaka cast Cuti i svima u Moramo, ali oni to izgleda ne znaju.

Na ovo tvoje pisanje bih se nadovezao sa mojim misljenjem. Jedina svjetla tacka u opoziciji po mom skromnom misljenju je bas Djilas. Negdje ranije sam ovdje iznio moje misljanje o njemu(Djilasu) kao jedinom opozicionaru. Moj argument je da covjek radi sa svojim novcem i da mu Vuckovic ne moze nista. Jedino preostaje koliko je covjek spreman da zrtvuje za svoju zemlju Srbiju. Ovdje sam bio docekan mnogo lose sa ovim mojom misljenjem. Jer kad pogledas ove druge opozicionare, svi zavise na neki nacin od drzave ili od Vuckovica. Ovi sto tvrde da ne znaju kakvi ce im doci na vlast (mozda gori ) nemaju pojma o cemu pricaju.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Div said:

 

 Da se ne lažemo, na potpuno čistim, poštenim izborima, prozapadno orjentisana stranke i grupe, bi mogle da osvoje najviše trećinu glasova, većinu bi osvojile nacionalističke i proruske. 

 

 

Izvinjavam se što skraćujem i Vaš post i ostale, ali radim to jer odgovaram samo na deo posta.

 

Zašto mislite da bi većinu osvojile nacionalističke, pro ruske stranke?  One su sada samo malo prešle cenzus na republičkim i bg izborima. 

 

I mediji su im bili naklonjeni -Boško Obradović je gostovao i na televizijama i davao intervjue u štampanim medijima.

 

Ako bi se ponovili  ( a ponoviće se ) izbori u Beogradu, i ukoliko bi izbori odgovarali tim strankama, zašto se onda Boško Obradović buni na društvenim mrežama i protivi tim izborima?

 

Istovremeno NADA i Zavetnici glasaju isto kao SNS.   

 

 

9 hours ago, Pletilja said:

 AV su pozicije jasne, sta pretstavlja i koga zastupa Djilas?

 

 

Dragan Đilas je danas na sastanku sa AV predstavljao SSP i sebe kao predsednika SSP-a.  

 

 

1 hour ago, DJORDJE said:

Ima li neko rezultate u centralnim gradskim opstinama? Postoji li sanse da se barem tamo oformi vlast bez SNS-s?

 

03.04. su bili izbori za predsednika Republike, vanredni parlamentarni i izbori za odbornike Skupštine grada Beograda.

 

Nisu održani vanredni lokalni izbori u Beogradu, već samo u 12 opština u Srbiji i tu su bili održani redovni lokalni izbori. Naime, Bor, Majdanpek, Aranđelovac..su opštine u kojima su se ponavljali izbori posle onih redovnih lokalnih izbora i zato su u ovoj 2022.imali redovne opštinske izbore.

 

SNS je dobio manje glasova od Ujedinjene opozicije i koalicije Moramo u 10 centralnih beogradskih opština.

 

*

 

Ko je pažljivo slušao obraćanje Dragana Đilasa posle sastanka sa AV mogao je da primeti da je on u jednom trenutku otvorio mogućnost vanrednih opštinskih izbora u Beogradu..ali centralna tema tog sastanka bila je politička kriza u Beogradu ( misli se na nemogućnost formiranja gradske vlasti ).

 

Vidim da spominjete " tehničku vladu" u Beogradu.

 

Tehnička-prelazna Vlada se formira kada se stranke-članice te Vlade sporazumno dogovore da naprave takvu Vladu. To nije slučaj sa Beogradom.

 

U Beogradu će se najverovatnije uvesti Privremena uprava.

 

Privremena uprava je dužna da u zakonskom roku pripremi vanredne izbore.

 

I 2014.godine u Beogradu smo imali Privremenu upravu.

 

https://balkans.aljazeera.net/news/balkan/2013/11/18/izabrana-privremena-uprava-beograda

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Harmonika said:

U pravu je za odlazak..zasto djilas ide na pregeovre, niti je nosilac liste, ni za Bg, ni za republiku, niti je predsednicki kanddat..

To je valjda zato sto jedini ima dovoljno para da bi mogao da se bavi politikom na ozbiljan nacin, pa zbog toga i nastupa prilicno samostalno u odnosu na ostale.  Tesko je odoleti onome: ''pa ja sam ovo sve platio, sta hocete..." 

Bas zbog tog novca i jeste meta SNS-ovih marketinskih kerova.  Znaju oni dobro da se bez para ne moze nista u politicvi.   Objektivno, kakav god da je, ima i vece iskustvo od Ponosa, Lutovca, Jeremica, crvenih i ostalih.  A sto se tice njegovih mana, to bi se lako definisalo, ali od toga niko na ovoj strani ne bi imao koristi, bar u ovom trenutku.   

Link to comment
Share on other sites

Imao sam pomešana osećanja povodom sastanka, moram da priznam. Sa jedne strane, poznati su moji stavovi o naprednjacima, onome što oni predstavljaju u logičkom i biološkom smislu i o uticaju koji su imali na ovaj jadan svet osuđen da živi u ovoj zemlji. Sa druge strane, jasno je da 2022ge, (nažalost?) nisu realna događanja dobrih revolucija koje spontano na talasu besa, ali i pravde, rešavaju probleme, šalju zlikovce u zatvore, oslobađaju državu i magično je uvode u NATO i EU dok se čuje Diznijeva muzika u pozadini. Nije realno.

 

Realno je da se Srbija, pre svega jahanjem na talasu diktatorofilje i ekstremnog populizma i propagande našla u malo preigranoj poziciji, u kojoj su (uvek prisutni) uticaji Rusije narasli do ozbiljnih razmera, da se pretvorila u kineski terminal za đubre i pranje investicija u sred Evrope, da su igre sa Arapima u građevinarstvu i sa robnom razmenom sa Kosovom  i da stvari mogu opasno da izmaknu kontroli u političkom, čak i vojnom smislu. Realno je da ćemo uskoro videti koliko je botovska ekonomija u stanju da podnese udare na cene, što kroz gorivo i namirnice, što zbog pratećih efekata i opšteg grabeža. Realno je da se u EU i Americi polako, ili čak i ne toliko polako, uspostavlja jedan malo drugačiji sistem, a ja duboko verujem da ćemo već od 2023 mnogo više pričati o Kini nego o Rusiji. Takođe je realno da su počele da se događaju sitne stvari, poput sankcija Dodiku ili usmeravanja glasanja Srbije u evropskim institucijama, stvarčice za koje mi, koji smo od početka opozicija ovoj bagri, kukamo već barem 5-6 godina i besnimo na svet koji daje legitimitet nečemu što po mom (našem) dubokom uverenju nikada nije smelo da bude legitimna opcija.

 

Ne očekujem nešto posebno, ali imam utisak da osećam malu promenu sentimenta u percipiranju realnosti i, da se nadovežem na ono što je Medobrundo pomenuo pre par strana - ljudi su mahom lenji i gledaju da reše jedan, eventualno dva problema koji su im tu, pred vratima, a jako je retko naići na slučajeve u kojima postoji bogznakakva strategija, plod dugoročnog planiranja i niza tačnih predikcija i interpolacija. Ne verujem da je Vučiću sada prijatna situacija, ali ne verujem ni da su mu izbori dali neko posebno iznenađenje. Dobio je, zapravo, svega nekoliko informacija: mašinerija krađe, zastrašivanja, mažnjavanja kada niko ne gleda i drpanja na sitno i na krupno radi bolje nego ikada. Medijska mašina za pravljenje đubreta radi i disciplinovana je. Narod je i dalje jadan i uvezan, ali ima znatno više onih koji nemaju više istu pokornost i ćutljivost (političku i verbalnu) koju su imali pre kombinacije Korone i Ukrajine i Rio Tinta. Grad i svako ko ima više od osam razreda škole se gnuša radikalskog đubreta. To nije ništa posebno novo, ali je činjenica da je počela silazna putanja snsa, a turbulencije u svetu će svakako doneti i ovde mešanje karata. Prvi put od 2012te godine čujem od ozbiljnih ljudi sintagme poput povlačenje investicijameke sankcije...

 

Vučiću će biti potrebna izlazna strategija, odnosno način da pređe na stranu na koju mora da pređe (Zapad, EU, SAD, NATO, šta god) i pokušaće da što manje iskrvari, a ukoliko opozicija ne bude u stanju da to krvarenje maksimalno pojača do konačnog kraja, biće sama kriva. Neće biti dovoljno sada odricanje od Zavetnika, Patrolnih Šapa, Peskova i Bajatovića. Potrebne su velike glave, Vesić i Mali, potrebne su lokalne glave poput gorepomenutih Palme i onog pacijenta iz Subotice i ostalih. Potrebno je sistemsko cepanje snsa kao organizacije, potrebno je udaranje po SPSu, kopanje afera, kofera i koferčića, denunciranje Vulina i julovskig fsb kadrova, potrebno je udaranje po ostacima SRSa koji se vijore po SNSu ukoliko Vučić želi da sačuva patrljak kojim će moći da maše i da, ukoliko veruje da je pokriven papirima, počne da daje velike glave.

 

Sa te strane, Đilas bi morao da preuzme još veću odgovornost od ove koju je već, manje više sam, preuzeo i koja uveliko prevazilazi Grad Beograd i držanje kase i otvaranja nekih afera koje bi trebalo da pojačavaju pritisak za neke buduće izbore, republičke ili predsedničke. On je danas pomenuo, dosta stidljivo, da je Srbiji mesto na Zapadu i to je valjda jedna od retkih situacija da je to neko na taj način pomenuo, a to je nekako i ključ cele priče. Naravno da je teško raditi sa grupacijom koja se ponaša kako se ponaša i naravno da je dodatno komplikovano kada se oglašavaju paše iz NS ili nezadovoljni deesovci ili kada Boško, kojem je nuđeno mesto za civilizovanim stolom, krenu da pište i da se bune. Nemam pojma kako će ovo dalje da se razvija, ali je na Đilasu i SSPu sada ogromna odgovornost da sa jedne strane nastavljaju da budu katalizator jedne heterogene i rastuće opozicije (uz Moramo!), a da sa druge strane ne pravi kompromise koji bi mogli kompromitovati njega, a samim tim i celu grupaciju. Ne bi smelo da bude previše kompromisa u obračunu sa bandom, pa makar to značilo - i prsti me bole dok ovo pišem - makar to značilo da se glavni igrači i Familija izvuku i sklone i čak izađu i čisti iz svega ovoga. Normalan, mlađi i poletniji deo mene se gnuša ovakvih stvari, ali matori i realistični, životom isprljani freethrow je u fazonu, da, tako nekako će izgledati kada napokon do toga dođe. I možda će biti slobode, ali pravde sigurno neće biti.

 

Sa druge strane, vrlo je moguće da sam užasno puno isprojektovao i da će Vučić i sns nastaviti da jašu kao i poslednjih 10 godina, nešto poput Mila nakon istorijskog Ne Rusima, dok se, za jedno 10 godina, ne ispreče biološki problemi. I moguće je da je u ovoj situaciji trebalo čekati konačne odluke RIKa i RIKova, ali šteta je ionako već napravljena i teško da se može ispraviti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto kod nas sve ide u krajsnost.

Ili ima previse radikalnih politicara, desno orjentisanih, rusofilski, nacionalno itd ili kod bivse vlasti previse mantranjem o Srebrenici i potenciranjem na Srbima kao zlocincima, Ceda, Canak, Biserko, Kandic...

Da je bilo manje forsiranja te price, ne bismo gledali ovaj sunovrat pod palicom Vucica.

Kad bi mogla da se nadje neka zlatna sredina, mozda bi Zavetnici, Dveri izgubile na jacini. Stvarno mislim da narod takve podrzava iz inata, a sve sto je iz inata nije dobro.

Takodje nadmen stav da Vucica podrzava krezuba, nepismena masa, a da su ovi drugi gospoda iz kruga dvojke sa centralnom temom Beograd i ko jebe ostatak Srbije nije dobro i stavra bunt i revolt.

Ja sam glasao za Ponosa, bio je general kad sam sluzio vojksu, imali smo cak i susret i samo reci hvale za tog coveka.

Ovamo sam pak glasao za Cutu i praticu njihovu dalju aktivnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Janković: Đilasov opozicioni legitimitet neupitan, razgovor s Vučićem je greška

 

Lutovac: Đilas nas ništa nije pitao, bili smo protiv njegovog susreta sa Vučićem

 

Ovde sam javno rekao da sam glasao za Đilasovu listu, od čega ne bežim, ali sam ranije govorio i sada ponavljam da opoziciju sačinjavaju kreteni. Ako im je cilj da zajedno ruše SNS, ovako ne ide. Ako im je cilj da samo uvale dupeta u fotelje, opet ne ide jer za to su potrebni glasovi i bar nekakav privid jedinstva. Ovde čak i ne računam sumnjive desničarske likove, već samo ono što na forumu nazivamo pravom opozicijom. Sujeta je veoma zeznuta stvar, a ovde postoji na kilo.

 

Namerno se nisam odredio prema tome ko je krivac, tj. Đilas ili njegovi partneri. To je sasvim nebitno ukoliko se ponašaju kao kreteni.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lutovac je ok covek,li bez harizme. Tesko bi ga stavio da bude predsednik stambene zajedinice. Ta DS ima potencijal jer su ostali dosledni ljudi,mahom posteni i vecinski sam bio njihov glasac, ali nisu imali nijednog harizmaticnog predsednik od Djindjica. Djilas,Pajtic i Lutovac su licnosti koje ne vuku narod i vise iz muke su ljudi glasli za njih.

 

Stvarno treba da se zapitaju tamo ili da se gase..

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rat u Ukrajini je pojeo kampanju, isto se desilo i u Mađarskoj. Čak i u FRA su o tome razglabali. Događaj je isuviše velik da ne bi uticao na naše javno mnjenje. Pitanje je da li će za pola godine da izgubi značaj za kampanju ili ne. Ako sankcije Rusiji ostanu, a najverovatnije hoće, opet će u kampanji svi da se izjašnjavaju za i protiv Rusije. Možda bolje da opozicija zaćuti i pusti SNS da pravi vladu. Ako ništa bar ćemo videti ko je stvarno rusofil a ko je rusofil samo u kampanji. Takođe dobićemo potvrdu, a neki će se konačno uveriti da neke liste jednostavno nisu opozicione iako nisu u vlasti.

Link to comment
Share on other sites

[mention=719]freethrow[/mention] jedini pogađa suštinu.

 

Ceo dan bukvalno sam u identičnim mislima dok su ljudi oko mene u fazonu "šta to pričaš, sad ga imamo..."

 

Vidim da Pešićka i Bakić po štampi žestoko baksuziraju "The Sastanak" što je samo znak da je Đilas na pravom putu sa ovim razgovorom sa AV.

 

Janković i Ponoš bi najradije da se prave mrtvi dok sve to ne prođe i da ih kruniše princ na belom konju...

 

S jedne strane zanimljivi a s druge strane mučni dani nam predstoje.

 

I da, delim mišljenje da su i jedan i drugi dobili koordinate i teme za razgovor na "The Sastanku" od veselog društva sa jučerašnje "Negde na Dedinju" fotografije.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Problem je sto kod nas sve ide u krajsnost.

Ili ima previse radikalnih politicara, desno orjentisanih, rusofilski, nacionalno itd ili kod bivse vlasti previse mantranjem o Srebrenici i potenciranjem na Srbima kao zlocincima, Ceda, Canak, Biserko, Kandic...

Da je bilo manje forsiranja te price, ne bismo gledali ovaj sunovrat pod palicom Vucica.

Kad bi mogla da se nadje neka zlatna sredina, mozda bi Zavetnici, Dveri izgubile na jacini. Stvarno mislim da narod takve podrzava iz inata, a sve sto je iz inata nije dobro.

Takodje nadmen stav da Vucica podrzava krezuba, nepismena masa, a da su ovi drugi gospoda iz kruga dvojke sa centralnom temom Beograd i ko jebe ostatak Srbije nije dobro i stavra bunt i revolt.

Ja sam glasao za Ponosa, bio je general kad sam sluzio vojksu, imali smo cak i susret i samo reci hvale za tog coveka.

Ovamo sam pak glasao za Cutu i praticu njihovu dalju aktivnost.

 

Pa imas zlatnu sredinu, to ti je SNS, besramni catch all bez ikakve ideoloske matrice, i Rusija i EU, i Mladić i Bler, i Šešelj i Šreder, i Tito je hramao pred smrt i polaganje venaca na grob velikog vizionara koga je ubio neko sa zapada jer je hteo da resi Kosovo. Ovi ostali politikanski mlatomudani (izvinjenje časnim izuzecima u iskrenom pro-eu delu opozicije) samo su izabrali manja odstupanja levo-desno kako bi zakopali svoj rov u politickom spektru koji se svodi na nijansiranje najvulgarnije demagogije i u tom rovu  sacekali svoj trenutak da se uvale i nastave da sišu krv i pare kao što rade gotovo svi njihovi prethodnici. Mozda drzavu ne treba da vode intelektualci jer verovatno ne bi bili najprakticniji lideri u novom tehno-menadzerskom shvatanju politike, ali onaj koji bira, u ovom slučaju glasač koji svojim glasom kupuje ponudjenu priču, ideologiju, program, nije kupac za bolju robu od ove koju nude SNS, Boško, Avetnica, pijani anti-talentovani narodni pevač Dačić, zadrigli krmak iz Jagodine i slični. Na opredeljenje glasackog tela ne uticu stavovi nepotkupljenih profesora vec traktati o Vučićevoj lepoti, izvrsnosti i žrtvovanju koje recituju Aca Lukas i Karleusa, i to ne u zadimljenim kafanama vec u emisijama koje se lazno predstavljaju kao program politicko-debatnog tipa. 

Ne mogu nikako da izbegnem tu gorku istinu da se u ovoj zemlji demokratija nekako uvek izvrgne u svoju najprljaviju i najfaličniju formu, kao kada su 3 čoveka i 10 svinja zajedno zatvoreni u podrumu pa demokratskom vecinom odlucuju sta ce jesti za veceru. 

 

Edited by SunZero
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 
....u emisijama koje se lazno predstavljaju kao program, politicko-debatnog tipa. 
 

...ali odakle izvlače one likove tipa Baki Anđelković, Ljubiša Ristić, čak nam stanje u svetu tumači i Andjus...[emoji856]

Da ne pominjem likove poput Dejana Vuk Stankovića, koji ima turneje po svim TV u razmaku od pola sata, urednika Telegrafa i nekih Generala Bajdenovih ispisnika, koje niko nije obavestio da se SFRJot raspala....i vrhunac, Šljivančanin i Kapetan Dragan...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, koca popovic said:

Na ovo tvoje pisanje bih se nadovezao sa mojim misljenjem. Jedina svjetla tacka u opoziciji po mom skromnom misljenju je bas Djilas. Negdje ranije sam ovdje iznio moje misljanje o njemu(Djilasu) kao jedinom opozicionaru. Moj argument je da covjek radi sa svojim novcem i da mu Vuckovic ne moze nista. Jedino preostaje koliko je covjek spreman da zrtvuje za svoju zemlju Srbiju. Ovdje sam bio docekan mnogo lose sa ovim mojom misljenjem. Jer kad pogledas ove druge opozicionare, svi zavise na neki nacin od drzave ili od Vuckovica. Ovi sto tvrde da ne znaju kakvi ce im doci na vlast (mozda gori ) nemaju pojma o cemu pricaju.

Vidis meni upravo taj deo nekako smrdi. U zemlji u kojoj SNS sve kontrolise, gde ljudi koji imaju par zaposlenih moraju da placaju neku vrstu reketa, opozicionar Djilas ima neverovatno profitabilan biznis i pored svog pljuvanja od strane SNS-a . Nesto se u toj prici ne poklapa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:


 


...ali odakle izvlače one likove tipa Baki Anđelković, Ljubiša Ristić, čak nam stanje u svetu tumači i Andjus...emoji856.png

Da ne pominjem likove poput Dejana Vuk Stankovića, koji ima turneje po svim TV u razmaku od pola sata, urednika Telegrafa i nekih Generala Bajdenovih ispisnika, koje niko nije obavestio da se SFRJot raspala....i vrhunac, Šljivančanin i Kapetan Dragan...

 

Sve si rekao, ovde malo ko nije imao turneju u kazneno-popravnim ustanovama a izlozeni smo njihovom medijskom terorizmu godinama. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Krajnje čudna situacija. 

 

Đilas insistira na razgovoru, uprkos tome što nema nikakvu podršku u okviru svoje koalicije -- ni od partnerskih stranaka ni od kandidata ispred koalicije (Ponoš, Janković). Iako se celu kampanju držao po strani, odjednom odlučuje da se na taj način izbaci u prvi plan. Sve bi bilo lakše da je svima jasna agenda razgovora; takođe, Đilas zaista nema legitimited ispred opozicije. Na nacionalnom nivou će imati 15ak poslanika, samostalno ispod 10% podrške, ogroman broj onih koji ga ne videkao svog predstavnika. Sve i da on dogovori nešto sa Vučićem, ko će to da sledi?

 

Sa druge strane, potpuni diletantizam ostatka opozicije. Odsustvo političke realnosti i razuma.

 

Struja 1: Izbori su pokradeni, idemo na ulicu. Zaista? I, šta će se desiti? Odakle energija, masa.. i na kraju krajeva, gde su eksplicitni dokazi? Nema dokaza, nema ozbiljnih protesta. Kraj priče.

 

Struja 2: Ne treba nikad i ni u kojim uslovima razgovarati sa Vučićem. Wtf? Jesam i ja u fazonu da je čovek na čelu mafije u zemlji, ali baš treba insistirati na tome da se spusti na zemlju, gostuje u emisijama gde sušeljava mišljenja, sastaje se i sa političkim protivnicima. Biće predsednik narednih 5 godina i vodi opciju koja ima 120 mandata i koju EU/SAD vide kao legalnu i legitimnu stranku.

 

Struja 3: Opozicija treba da formira vlast u Beogradu. Ok, to mi je jasno i podržao bih i zažmurio, zapušio nos, preklopio uši.. Ali kako? Opozicija nema većinu. Sve i da SDS uđe u skupštinu, jasno je da u tih 56 poslanika je makar četvrtina u stanju da prepliva, sabotira. Ludaci već kandiduju teme kao što je podizanje spomenika Draži Mihajloviću i sl. Hajde da se uozbiljimo -- očekujemo disciplinu i solidarnost od ljudi koji nisu u stanju da se strpe par dana na tviteru i ne pljuju se međusobno. Vučiću bi na kraju bio i dobar potez da prepusti BG, na kraju ima Vesić da ispadne sposobniji od bućkuriš koalicije.

 

Ja ne vidim drugačiji put od toga da opozicija postane legitiman partner EU, da se napokon mane populističkih gluposti jer ne funkcionišu (u njihovom slučaju -- pritom je Vučić gospodar toga) i ozbiljno nagaze pitanja korupcije, slobode medija, izbornih uslova i da rade na jačanju sopstvenih kapacitet. Kakav takav zamajac postoji. Ne znam šta da mislim o novim izborima u BG-u, UPS i Moramo (+ SDS) imaju oko trećine glasova, što svakako nije dovoljno. Možda ići na to da se spoje ovi izbori sa lokalnim i pokupiti gradske opštine + da se desničarima predloži da podrže manjinsku vlast UPS i Moramo oročenu na neko vreme. Ukoliko neće, neka podrže Vučića.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Vidis meni upravo taj deo nekako smrdi. U zemlji u kojoj SNS sve kontrolise, gde ljudi koji imaju par zaposlenih moraju da placaju neku vrstu reketa, opozicionar Djilas ima neverovatno profitabilan biznis i pored svog pljuvanja od strane SNS-a . Nesto se u toj prici ne poklapa.

Pa brate bio je na vrijeme pametniji od ostalih. Covjek je razvio posao po susjednim drzavama. Tako da ako mu Vuckovic sjebe posao u Srbiji on ima i dalje od cega da zivi i da se bogati. Pretpostavljam (tako bih i ja uradio) da jestvorio veze u inostranstvu tako da AV ne moze nista. Dok ove golje nemaju nista, onda im mnogo znaci da se ipak ne zamjeraju mnogo AV, kao sto mozes da vidis sta se radi u zadnja dva dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

Krajnje čudna situacija. 

 

Đilas insistira na razgovoru, uprkos tome što nema nikakvu podršku u okviru svoje koalicije -- ni od partnerskih stranaka ni od kandidata ispred koalicije (Ponoš, Janković). Iako se celu kampanju držao po strani, odjednom odlučuje da se na taj način izbaci u prvi plan. Sve bi bilo lakše da je svima jasna agenda razgovora; takođe, Đilas zaista nema legitimited ispred opozicije. Na nacionalnom nivou će imati 15ak poslanika, samostalno ispod 10% podrške, ogroman broj onih koji ga ne videkao svog predstavnika. Sve i da on dogovori nešto sa Vučićem, ko će to da sledi?

 

Sa druge strane, potpuni diletantizam ostatka opozicije. Odsustvo političke realnosti i razuma.

 

Struja 1: Izbori su pokradeni, idemo na ulicu. Zaista? I, šta će se desiti? Odakle energija, masa.. i na kraju krajeva, gde su eksplicitni dokazi? Nema dokaza, nema ozbiljnih protesta. Kraj priče.

 

Struja 2: Ne treba nikad i ni u kojim uslovima razgovarati sa Vučićem. Wtf? Jesam i ja u fazonu da je čovek na čelu mafije u zemlji, ali baš treba insistirati na tome da se spusti na zemlju, gostuje u emisijama gde sušeljava mišljenja, sastaje se i sa političkim protivnicima. Biće predsednik narednih 5 godina i vodi opciju koja ima 120 mandata i koju EU/SAD vide kao legalnu i legitimnu stranku.

 

Struja 3: Opozicija treba da formira vlast u Beogradu. Ok, to mi je jasno i podržao bih i zažmurio, zapušio nos, preklopio uši.. Ali kako? Opozicija nema većinu. Sve i da SDS uđe u skupštinu, jasno je da u tih 56 poslanika je makar četvrtina u stanju da prepliva, sabotira. Ludaci već kandiduju teme kao što je podizanje spomenika Draži Mihajloviću i sl. Hajde da se uozbiljimo -- očekujemo disciplinu i solidarnost od ljudi koji nisu u stanju da se strpe par dana na tviteru i ne pljuju se međusobno. Vučiću bi na kraju bio i dobar potez da prepusti BG, na kraju ima Vesić da ispadne sposobniji od bućkuriš koalicije.

 

Ja ne vidim drugačiji put od toga da opozicija postane legitiman partner EU, da se napokon mane populističkih gluposti jer ne funkcionišu (u njihovom slučaju -- pritom je Vučić gospodar toga) i ozbiljno nagaze pitanja korupcije, slobode medija, izbornih uslova i da rade na jačanju sopstvenih kapacitet. Kakav takav zamajac postoji. Ne znam šta da mislim o novim izborima u BG-u, UPS i Moramo (+ SDS) imaju oko trećine glasova, što svakako nije dovoljno. Možda ići na to da se spoje ovi izbori sa lokalnim i pokupiti gradske opštine + da se desničarima predloži da podrže manjinsku vlast UPS i Moramo oročenu na neko vreme. Ukoliko neće, neka podrže Vučića.

Ja bih sacekao sa zakljuccima ko sta zeli i sta zeli. Moje iskustvo kaze nikome u politici ne vjeruj a tek specijalno u Srbiji. Jedino sto se nadam kod Djilasa je da mu je konacni cilj smjena ove mafije sa vlasti. Ja zivim u inostranstvu i uvjeren sam da 90% stanovnistva nije svjesno sta se dogadja u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...