Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

4 minutes ago, Haklberi said:

Stvarno veruješ u to da nema ljudi kojim se Đilas gadi i da zbog njega nisu hteli da daju glas opoziciji koju on podržava? Ok.

 

Naravno da ih ima, ali onaj ko je glasao za recimo NADU ili Boskica, a inace bi glasali za Ujedinjenu Srbiju samo da tamo nije Djilas - lazu. 90%+ takvih je glasalo za Moramo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Haklberi said:

Stvarno veruješ u to da nema ljudi kojim se Đilas gadi i da zbog njega nisu hteli da daju glas opoziciji koju on podržava? Ok.

 

Ja nisam glasao za njegovu koaliciju, znači ni za Mariniku ni za Ponoša ni ua Jankovića iako su mi svi oni OK, nisam glasao najviše zbog Jeremića, a smatrao sam za pozitivno da dam glas za Moramo, edabili prešli cenzus.

A, treba razgovarati, svako sa svakim, nije Đilas ušao u koaliciju sa Vučićem, alde da vidim barem šta će da kažu večeras ili sutra.

Dosad su pokušavali da ruše Vučića izlaskom na izbore, pojedinačno i u koalicijama, bojkotima, uličnim protestima, možda će dogovor biti efikasniji, šta god se dosad dogovaralo u opoziciji propalo je, možda propadne i Vučić.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Naravno da ih ima, ali onaj ko je glasao za recimo NADU ili Boskica, a inace bi glasali za Ujedinjenu Srbiju samo da tamo nije Djilas - lazu. 90%+ takvih je glasalo za Moramo.

A šta misliš onako okvirno koja je cifra ljudi koji su recimo bili neodlučni, nisu Vučićevi glasači ali nisu glasali recimo za Ponoša zbog Đilasa?

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bitno kolika je. Svi oni su glasali za Moramo, o tome se i radi. Mozemo da pricamo o tome da Djilas svojim samim prisustvom skida rezultat koalicije ciji je clan. Ja se sa tim slazem u dobroj meri. Ali to radi i Jeremic. Znaci ako pricas konkretno o procentu US i da bi on bio veci, mozda, ali bi on direktno smanjio procenat Moramo.

 

Sto se tice Ponosa, mislim da je on bas nerealno poleteo i meni njegove istupe koje gledam poslednjih dana mnogo manje "pasu" od Djilasa.

 

Njegov procenat je iskljuciva posledica toga da su ga ljudi percipirali kao drugoplasiranog i zarad potencijalnog drugog kruga hteli da ga poguraju da ima sto vise, jer je to dobro za drugi krug. A i realno, Biljana Stojkovic nije bas jak i prepoznatljiv kandidat.

 

Mnogo ljudi znam koji su glasali za Moramo i za Ponosa, ali ne zato sto je u koaliciji Djilas, vec zbog ovoga sto sam naveo. Glasali bi za Moramo kako god okrenes.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vreme je da i ovi lokalni bilmezi tipa Palme, Tonceva i slicnih dobiju malo po usima.

Ne gajim iluzije da ce biti brzo počišćeni ali bar da ih manje ima.

Da ne dobijam osip kad oni počnu nešto da smatraju, a razumeju se u sve na svetu.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haklberi said:

Stvarno veruješ u to da nema ljudi kojim se Đilas gadi i da zbog njega nisu hteli da daju glas opoziciji koju on podržava? Ok.

 

Pa sigurno ima ta opcija da zbog djilasa nece da daju glas ali ne znamo u kolikom procentu je to. Mozda u istom procentu u kom su neki isli da daju glas toj koaliciji upravo zbog djilasa.

 

Mozda je nekome bila odvratnija marinika ili jeremic ili izbor za gradonacelnika vladeta...mozda su oni umanjili glasove koje bi inace dobili a ne djilas...Licno mi je smetao dss kadar u bilo kojoj corbi pa tako i u ovoj `razjedinjenoj` opoziciji.

 

No, takodje licno, mi je posebno odvratan iz druge koalicije - `beznadezni` Milos jovanovic koji upravo citam, kaze -

 

Ne znam kako vas više ne zamaraju tako besmislene optužbe i čudi me da mediji tako olako prenose stavove stranaka u sporu, dakle, stranka koje se bore za birače. Mislim da je naša politička scena kolektivno spremna za psihijatriju. U devedeset odsto slučajeva primećujem ostrašćenost, besmisao i odsustvo inteligenicije. Naša dela govore za nas, sumnje me ne zanimaju. Izašli smo sa jasnim programom i dobili poverenje određenog broja građana za taj program i borićemo se da ga sprovedemo. Tačka, doviđenja – kaže za Danas Miloš Jovanović, predsednik Demokratske stranke Srbije i predstavnik koalicije NADA.

 

 

Kakav je to silan faktor ovaj jovanovic milos kad kaze - `tacka, dovidjenja` :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

U svakom slucaju najmanje sto ocekujem je smanjenje tenzija.

čemu smanjivanje tenzija? 

jedini lek je zaoštravanje tenzija, radikalizacija sukoba, kako bi u eventualiji došlo do promene

 

ako sve legne i dodje do medjusobnog približavanja, ljudi će izgubiti i ovo malo vere u nemuštu i bezmudu opoziciju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ja puno ocekujem od ovog sastanka. Nestrpljiv sam da cujem konferenciju za novinare

Khm, ako se vec sastajes sa nekom - ne sazivaj konferenciju za novinare, i nek` ti je sa srecom. :s_d:

A ti pricas o sastanku Pishonje i Zuge?

E, onda nista.....

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim iz vesti koje se bave sastankom, glavna tema će biti Beograd. Vesti jesu šture, ali sastanak neće biti prijatan ni jednoj ni drugoj strani. Beogradski izbori su pokazali da je odnos snaga nepovoljan po svakoga, čak i ako su rezultati naštelovani.
 

Quote

 

Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve 48

Vladeta Janković - Ujedinjeni za pobedu Beograda 26

Koalicija Moramo 13

Ivica Dačić - premijer Srbije, Toma Fila - gradonačelnik Beograda 8

Dr Miloš Jovanović - srpska koalicija Nada 7

Milica Đurđević Stamenkovski – Srpska stranka Zavetnici 4

Koalicija Dveri 4

Izvor: Danas

 

Magična brojka od 56 poslanika nije čisto sabiranje iako 48 (SNS) + 8 (SPS) jeste 56 mesta. Ova brojka je veoma mršava i teško da može da funkcioniše bez podrške bar još nekoga, a SPS zbog ruskog uticaja nije baš najbolje rešenje. S druge strane, sve ostale grupe bez ove prve dve imaju 54 mesta, što opet nije dovoljno i ne mogu same da formiraju vlast. Ukoliko SPS otpada, ostaje jedino kupovina bar osam odbornika ili koalicija sa nekim od preostalih, ali i to je nezgodno. Neki sigurno gledaju malo više u daljinu jer znaju da bi koalicija sa SNS-om donela ili nula glasova na sledećim izborima, ili bi to značilo utapanje u SNS, a sam tim i manje bitan položaj i manevarski prostor u budućnosti.

 

Ukoliko je nemoguće izboriti se sa izbornim neregularnostima, jedino rešenje koje mi pada na pamet jesu novi izbori, ali ovog puta u regularnoj atmosferi, a da gradska vlada do tada bude tehnička. Upravo se pojavila vest da je o tome i bilo reči:

https://rs.n1info.com/izbori-2022/beogradski-izbori/djilas-i-vucic-o-beogradskim-izborima/

 

Opoziciji ide na ruku to što bi SNS-u bilo veoma pametno da se otkači SPS-a, a ukoliko bude novih izbora, mora da se dobro postara da izborni uslovi budu adekvatni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...