Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

10 minutes ago, Constantin said:

U Novom Pazaru se pre otvaranja glasanja pobili članovi biračkog odbora...intervenisala policija, glasanje normalno.

Lepo rekoh ja, ovde se izbori shvataju kao vecti derbi. Ovo je nista,  dobro je da nisu potegli pistolje kao na proslim izborima. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Krenuli su autobusi, s sa njima Kosovari i Bosanci da uredjuju Srbiju po svojoj meri i  svom kroju.

 

Ovaj komentar je ko da si rekao Marinika Rumunka hoce da vlada Srbijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda nije pitanje bas za izborni dan, ali nesto sam se zbunila, pa ako je neko pri volji da mi pojasni.

 

Vidim da pravo glasa na izborima u Srbiji ima nesto preko 6,5 miliona biraca, a jedva 6,9 miliona stanovnika. Razumem da ima dijaspore kojoj je bas stalo da glasa, ali tu se moze raditi o par desetina hiljada, mozda neku stotinu, ali nikako o milionu ili cak vise. Poredjenja radi, Svedska ima 10,5 miliona stanovnika, a samo 7,5 miliona biraca. Uz sva logicna objasnjenja, ovaj raskorak mi je ipak preveliki. 

 

Pitam se kako to uopste funkcionise. Ja sam drzavljanin Srbije, ali vec 15 godina nemam nikakve dokumente, jos manje neku adresu tamo. U principu ne mogu da znaju ni jesam li ziva. Kolike su sanse da cu ipak ”glasati”?

Link to comment
Share on other sites

Mozda nije pitanje bas za izborni dan, ali nesto sam se zbunila, pa ako je neko pri volji da mi pojasni.
 
Vidim da pravo glasa na izborima u Srbiji ima nesto preko 6,5 miliona biraca, a jedva 6,9 miliona stanovnika. Razumem da ima dijaspore kojoj je bas stalo da glasa, ali tu se moze raditi o par desetina hiljada, mozda neku stotinu, ali nikako o milionu ili cak vise. Poredjenja radi, Svedska ima 10,5 miliona stanovnika, a samo 7,5 miliona biraca. Uz sva logicna objasnjenja, ovaj raskorak mi je ipak preveliki. 
 
Pitam se kako to uopste funkcionise. Ja sam drzavljanin Srbije, ali vec 15 godina nemam nikakve dokumente, jos manje neku adresu tamo. U principu ne mogu da znaju ni jesam li ziva. Kolike su sanse da cu ipak ”glasati”?
Velike....u Srbiji kad udješ na birački spisak ostaješ večno na njemu, pa i posle toga..
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vilhelmina said:

Pitam se kako to uopste funkcionise. Ja sam drzavljanin Srbije, ali vec 15 godina nemam nikakve dokumente, jos manje neku adresu tamo. U principu ne mogu da znaju ni jesam li ziva. Kolike su sanse da cu ipak ”glasati”?

 

Ako se nisi odjavila ovde sigurno si na spisku, ako jesi onda si možda na spisku. 

edit;

Ili: 50% da nisi, 100%da jesi.

Edited by Div
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:
17 minutes ago, vilhelmina said:
Mozda nije pitanje bas za izborni dan, ali nesto sam se zbunila, pa ako je neko pri volji da mi pojasni.
 
Vidim da pravo glasa na izborima u Srbiji ima nesto preko 6,5 miliona biraca, a jedva 6,9 miliona stanovnika. Razumem da ima dijaspore kojoj je bas stalo da glasa, ali tu se moze raditi o par desetina hiljada, mozda neku stotinu, ali nikako o milionu ili cak vise. Poredjenja radi, Svedska ima 10,5 miliona stanovnika, a samo 7,5 miliona biraca. Uz sva logicna objasnjenja, ovaj raskorak mi je ipak preveliki. 
 
Pitam se kako to uopste funkcionise. Ja sam drzavljanin Srbije, ali vec 15 godina nemam nikakve dokumente, jos manje neku adresu tamo. U principu ne mogu da znaju ni jesam li ziva. Kolike su sanse da cu ipak ”glasati”?

Velike....u Srbiji kad udješ na birački spisak ostaješ večno na njemu, pa i posle toga..

 

Nije bas to tako.

 

Koliko kontrolora na birackom mestu jebote, stavili ih ladno skoro iza stolova za glasanje da moze da vidi za koga ces da glasas.

 

Inace ovde se realno bije bitka samo za BG. Tako da ako ne izadje oko 60 posto BG-ovaca treba onda ove sto kenjaju a ne izlaze napusavati konstantno.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vilhelmina said:

Mozda nije pitanje bas za izborni dan, ali nesto sam se zbunila, pa ako je neko pri volji da mi pojasni.

 

Vidim da pravo glasa na izborima u Srbiji ima nesto preko 6,5 miliona biraca, a jedva 6,9 miliona stanovnika. Razumem da ima dijaspore kojoj je bas stalo da glasa, ali tu se moze raditi o par desetina hiljada, mozda neku stotinu, ali nikako o milionu ili cak vise. Poredjenja radi, Svedska ima 10,5 miliona stanovnika, a samo 7,5 miliona biraca. Uz sva logicna objasnjenja, ovaj raskorak mi je ipak preveliki. 

 

Pitam se kako to uopste funkcionise. Ja sam drzavljanin Srbije, ali vec 15 godina nemam nikakve dokumente, jos manje neku adresu tamo. U principu ne mogu da znaju ni jesam li ziva. Kolike su sanse da cu ipak ”glasati”?

Tu je glavni uzrok pobede sns-a, ali niko ne želi da sredi birački spisak

Link to comment
Share on other sites

Odradio svoje, Ponosa za predsednika, grad i parlament Moramo.

 

Cekao nekih 15-ak minuta da glasam. Nisam nikad izlazio u ovo vreme pa nazalost nemam neku procenu o izlaznosti, samo znam da ovih 5,1 do 9 h ne mora nista da znaci. 

 

59 minutes ago, Constantin said:

U Novom Pazaru se pre otvaranja glasanja pobili članovi biračkog odbora...intervenisala policija, glasanje normalno.

 

Jebote kako mozes sa nekih da se pobijes pre 7 ujutru 🤦‍♂️

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo za Chicago tačno, to je fenomen koji iziskuje ozbiljna ispitivanja... Između ostalih i medicinska. Psihijatrijska... 
 
A taman htedoh da napišem posle rezultata u Londonu kako eto, dijaspora znae [emoji123]
 
New York for the save! 

Sta te cudi, to su potomci onih koji su begali posle ww2.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deez nuts. said:


Sta te cudi, to su potomci onih koji su begali posle ww2.

Nije samo to, ima i ljudi iz dijaspore koji ne zele da u Srbiji bude bolje da bi opravdali sami sebi svoj odlazak

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Iz Cikaga moji, znas ti dobro koji hehe

Mislim da se maši poenta oko ovih glasova dijaspore, i da su čak ovi iz Čikaga iskreniji. Za NY ne znam, verovatno je slično, ali ovo u Londonu, nisu ovi tamo protiv AV zbog čega se ovde misli da su, nego zato što je "izdajnik koji će priznati Kosovo" i "zapadni poslušnik" itd.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...