Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

32 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma ja bih to kao u onoj epizodi Nadrealista (Vojo, Mocarta), npr. gay parada plus ozbiljna muzika na TV jedno nedelju dana, pa onda jedna celovečernja emisija o zločinima Ratka Mladića, pa onda o uništavanju Vukovara i Dubrovnika, granatiranju Sarajeva, zatim o ruskoj mafiji, malo o popovskom lopovluku, ponešto o (ne)pismenosti i (ne)obrazovanosti, onda malo pohvalno o Đinđiću.

 

Previše je to blago što predlažeš, dragi kolega, ja bih to pojačao. Naravno, sve ostale lokalizovane varijante su dobrodošle.

 

Ja bih da ih se nekako suptilno jebe pa da ih pocnu srcani udari lupat. Svake godine im dat neku anketu da biraju sta im najvise smeta i onda ih tim stvarima jebat u zdrav mozak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 @handys

 

Meni deluje da na svakim izborima oni izjavljuju da samo sto nisu pobedili, onda sledi red "kradja glasova, ua", da bi se na kraju sve stisalo i isti ljudi pricali kako pada SNS na prvim narednim izborima, oseti se to u vazduhu.

 

13 hours ago, Chaos Is Me said:

 

prva stvar: Osim Đilasovaca, Moramo i Tadića, mi zapravo i ne znamo ko je prava opozicija a ko Vučićev glumac ili korisni idiot od ovih desničarskih stranaka.

 

Ja bih bas voleo da znam po kom kriterijumu je to Tadiceva lista sigirno opoziciona, a ove desnicarske verovatno nisu?

 

Mislim, znam i odgovor - zato sto se vecini svidja ono sto govori Tadic, za razliku od onog sto govori Obradovic, Radulovic ili Jovanovic. Ja bih ipak voleo da se prisetimo cinjenica, a cinjenice kazu:

 

Dveri idu sa POKS, DJB sa Stamatovicem - Tadic je cenzus prelazio sa LDP i LSV (dokazanim opozicionim strankama).

I Obradovic i Radulovic i Tadic su ispaljivali kritike na racun Ponosa u ovoj kampanji.

Svi su u proslosti imali pomirljive izjave i pokusali da se uguraju sa SNS u vlast.

 

13 hours ago, Chaos Is Me said:

druga stvar: Tako neka široka koalicija, kroz istoriju dokazano, nije davala dobre rezultate, neko će tu uvek da povuče stvari 10 koraka u nazad kao što je urađeno nakon 5.10.2000. Bolje imati manju koaliciju ali 100% i beskompromisno usmerenu na zajedničke ciljeve. Na stranu što je meni lično ova desničarska ekipa gotovo neprihvatljiva, pokušavam da sagledavam racionalno.

 

Ne mogu da postoje zajednicki ciljevi ako je na vlasti diktator.

 

To je ista situacija kao kada bi preumoran igrac pokusao da resi par napada na silu - jednostavno ne moze, mora prvo da se odmori pa tek onda na red dolaze akcije i kosevi.

 

13 hours ago, Chaos Is Me said:

treća stvar: Hteli mi to da priznamo ili ne, situacija na prvu loptu nije tako kritična kao 2000-e, nismo izolovani od sveta (za sada), može da se stvori neki bubble i privid srednje klase, postoje neke opcije (nažalost, za manjinu), pa eto i mogućnost da se bude 3 meseca na moru i mesec dana na skijanju a da pri tome nisi kriminalac, fudbaler, ratni profiter ili tajkun. To je stanje koje itekako može da anestezira. Dakle, trenutno ekonomsko stanje nije toliko tragično (mada jeste jadno).

 

Odlican deo posta, pogotovo za manjinu i pojam na koji ovde svi zajedno treba da se fokusiramo je empatija - kako je nekome ko jednostavno nema dovoljno znanja i vestina da uspe u inostranstvu (ne racunam ljude koji odlaze da se bave fizickim radom tamo) i koliko se na njega (ili nju) odnose ove ideoloske rasprave, pa kad neko gromoglasno izjavi "vazno je da se suocimo sa prosloscu i bespogovorno krenemo evropskim putem" to mozda lepo izgleda na papiru, ali u praksi se ne maze na hleb, kao ni nacionalizam (sto je primetilo ono djubre Palma).

 

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja ipak verujem pre u neko unutrašnje urušavanje sns, jer i svaka mafija prolazi kroz promene i genezu, osile se neki pa krenu na capoa. 

 

Nama ostaje da izađemo na ove izbore i svake sledeće i probamo demokratskim putem. Drugi put za sada ne postoji.

 

Znas kako, deset godina predstavlja jednu sestinu aktivnog dela zivota (ne racunam period do 15 i nakon 75 godina). E sad zamisli da se mafija sama od sebe srusi 2032. pa to je trecina necijeg zivota - da nije malo mnogo?

Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2022 at 10:37 PM, Tom Bombadil said:

Ljudi, jedno pitanje, ako ima nekog da je upućen…

Da li tokom izbora na biralištima u dijaspori uopšte ima posmatrača iz opozicionih stranaka i jel im uopšte omogućeno da budu prisutni?

 

 

Mislim da ima. Tamo se birački odbori prave kao i ovde-stalni+prošireni sastav.

 

Ranije su sve političke stranke plaćale dnevnicu ljudima koji idu u inostranstvo da budu kontrolori. Ne znam kako je to sada. 

 

 

3 hours ago, CheshireCat said:

http://www.nspm.rs/istrazivanja-javnog-mnjenja/beograd-1-8.-mart-2022.-godine.html?alphabet=l

 

 

Ja sam se sa onom izlaznošću od 35% u Bg 2020 stvarno bio naložio da SNS može da izgubi Beograd, ali preozbiljan je Vučić igrač da bi tako nešto dopustio.

 

 

Đorđe Vukadinović se posvađao sa svima. Njegovo istraživanje više ne smatram merodavnim. 

 

Ljut je što mu niko nije ponudio da bude na listi.

 

***

 

Izvinjavam se što nisam pažljivo čitala sve vaše postove. Već tri dana sam u aktivnoj kampanji, a ne znam da li ću u nedelju provesti popodne i noć u prostorijama OO. 

 

Preumorna sam, ali zadovoljna 🙂 

 

 

@urosg3 Baci pogled na Fejs- stavila sam neke fotke tamo 🙂 i čekam tvoj lajk- šalim se, pogledaj, ne moraš da lajkuješ..

 

Usput, glasala sam u ovoj anketi.

 

Mislim da nema potrebe da i ovde pišem za koju koaliciju glasam u nedelju. 

 

Nadam se dobrom rezultatu MORAMO u Beogradu iako ne glasam za njih...

 

Sa njima će se najverovatnije praviti koalicija u gradu. Ne znam da li će biti potrebna još neka koalicija-stranka.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Eddard said:

Postavljena anketa za parlamentarne izbore, pa izvolite. Anketa je anonimna, tako da - bez straha ☺️

 

Mogla bi da bude postavljena anketa i za beogradske i predsednicke, kao i tema na kojoj bi mogli da prognoziramo rezultate izbora (ovo moze i na ovoj temi, ali se bojim da ce se prognoze izgubiti u moru postova).

 

Sto se mene tice, evo ovako:

 

Predsednicki: Ponos je ubedljivo najbolji kandidat, neko za koga vas ne bi bilo sramota da kazete strancima - to je predsednik Srbije. Slusao sam ga vise puta i zaista ostavlja pristojan utisak, susta suprotnost doktoru pasivne agresije i histerije koji je prigrabio svu vlast u zemlji. Takodje, za njega moze da se kaze da predstavlja siroki sloj ljudi i obraca se sirem ideoloskom spektru sto ga cini dobrim kandidatom za predsednika svih gradjana (ili barem vecine koja ga je izabrala). Od ostalih, tu je lice iz frizidera, zatim klovnovi i anonimusi (Biljana Stojkovic je za mene potpuni anonimus, a sta reci o Stamenkovic iz DJB, Milici zavetnici ili Misi Vacicu - ko su oni i koliko ljudi je uopste culo za ove pajace van izborne kampanje?) Malo ozbiljniji od ostalih su Bosko Obradovic i Milos Jovanovic, ali oni (osim ideologije) vec godinama predstavljaju jedina poznata lica svojih partija, a rezultati na izborima im se svode na izmedju 2 i 3%.

Dakle - Ponos.

 

Parlamentarni: Ovde bi, generalno, partije koje su desno orijentisane trebalo da imaju vece sanse za prelazak tih famoznih 3% od koalicije Moramo koja ipak vise racuna na glasove iz urbanih sredina (BG, NS, Sabac). Jos jednom cu podsetiti sve na podatak da je 2016. SNS imao samo 131 poslanika i da je prvi cilj svodjenje te liste na ispod 125 poslanika, a drugi (i mnogo manje realan) da SNS i SPS nemaju vise od 125 poslanika. Zato je vazno da sto vise lista udje u parlament - sto znaci i da je bilo mnogo bolje kada su Ceda, Canak, Bosko Obradovic i DSS bili u parlamentu od situacije kada su samo DS i SDS presli cenzus. E sad, DJB ima Stamatovica koji bi trebalo da ih pogura preko, Obradovic valjda moze da racuna na glasove po unutrasnjosti, zato mislim da je bolje da se ovde glasa za Moramo.

Dakle - Moramo.

 

Beogradski: Cuveni i mnogo puta pomenuti izbori kao prvi korak ka okoncanju vladavine SNS - da, tako se govorilo i 2018. kada SSP, PSG i NS koalicija nije presla ni 20%, a druge dve "gradjanske" liste zajedno nisu mogle da skupe vise od 6% (3,5% NDBG i 2% DS). Ostatak je otisao na umerene populiste (SPAS), ekstremne populiste (DJB - Dveri), DSS i druge. Ne treba se zavaravati, "Ujedinjeni za pobedu Srbije" i "Moramo" ne mogu nikako imati vise glasova ni odbornika u skupstini grada Beograda od SNS+SPS, to prosto nije realno. Bice neophodna koalicija sa jos najmanje dve liste koje budu presle cenzus. Mislim da ovde ne treba glasati ideoloski kao na proslim izborima nego takticki, i tu je pitanje svih pitanja: Koja od ostalih lista ima najvece sanse da predje cenzus, a da istovremeno postoje bar male sanse da udju u postizbornu koaliciju sa ostalim opozicionim savezima? Ovde je glavni problem sto se vise ne moze verovati ni Tadicu, ni Obradovicu, ni Jovanovicu, ni Radulovicu kada kazu da su voljni da doprinesu promenama u Beogradu, pa je onda na svakome da najbolje proceni da li ce takticki glasati i za koga.

 

Dakle - neka lista kojoj treba "pomoc" da prodje cenzus, a sa kojom postoji mogucnost da se saradjuje nakon izbora.

Edited by goldberg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Da li se varam, imam utisak da se Vuk Jeremić nešto ne vidi u kampanji, ne jurim baš vesti o promotivnim skupovima niti emisije u kojima gostuju politički lideri i kandidati za nešto, ipak, o većini drugih lidera sam čuo po nešto, Vuka video u vreme natezanja oko kandidature Ponoša, posle ništa. I tada sam video da je on teška srca prihvatio da Ponoš bude kandidat, više puta je istakao da se on zalaže da kandidat bude najbolji ali će prihvatiti i ponoša zbog koalicionog jedinstva.

 

5 hours ago, goldberg said:

Predsednicki: Ponos je ubedljivo najbolji kandidat, neko za koga vas ne bi bilo sramota da kazete strancima - to je predsednik Srbije. Slusao sam ga vise puta i zaista ostavlja pristojan utisak, susta suprotnost doktoru pasivne agresije i histerije koji je prigrabio svu vlast u zemlji. Takodje, za njega moze da se kaze da predstavlja siroki sloj ljudi i obraca se sirem ideoloskom spektru sto ga cini dobrim kandidatom za predsednika svih gradjana (ili barem vecine koja ga je izabrala). Od ostalih, tu je lice iz frizidera, zatim klovnovi i anonimusi (Biljana Stojkovic je za mene potpuni anonimus, a sta reci o Stamenkovic iz DJB, Milici zavetnici ili Misi Vacicu - ko su oni i koliko ljudi je uopste culo za ove pajace van izborne kampanje?) Malo ozbiljniji od ostalih su Bosko Obradovic i Milos Jovanovic, ali oni (osim ideologije) vec godinama predstavljaju jedina poznata lica svojih partija, a rezultati na izborima im se svode na izmedju 2 i 3%.

Dakle - Ponos.

 

Čudi me da Biljanu Stojković vidiš kao anonimusa, žena je učestvovala u protestima 1 od 5 miliona, svim ekološkim protestima, učestvovala u pokušaju okupljanja nekakve intelektualne elite kroz Skupštinu slobodne Srbije, veoma glasno se izjašnjavala o ffalš diolomama i doktoratima, više ozta citirana, intervjuisana par godina unazad. Jasno je da nema političkog iskustva, sad koliko je to plus a koliko minus, to je za diskusiju, kakva iskustva imaju iskusni, šta su postigli, za šta su se zalagali i zalažu, da li hoćemo nova lica sa iskustvom ili stvarno nova lica. 
Ne oponiram tebi, niti bilo kome sugerišem šta da izabere, iznosim moje dileme, rekoh već, ja ću glasati za Biljanu jer mi za to nije potrebno da zažmurim, u eventualnom drugom krugu za bilo koga ko nije Vučić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Div said:

Čudi me da Biljanu Stojković vidiš kao anonimusa, žena je učestvovala u protestima 1 od 5 miliona, svim ekološkim protestima, učestvovala u pokušaju okupljanja nekakve intelektualne elite kroz Skupštinu slobodne Srbije, veoma glasno se izjašnjavala o ffalš diolomama i doktoratima, više ozta citirana, intervjuisana par godina unazad. Jasno je da nema političkog iskustva, sad koliko je to plus a koliko minus, to je za diskusiju, kakva iskustva imaju iskusni, šta su postigli, za šta su se zalagali i zalažu, da li hoćemo nova lica sa iskustvom ili stvarno nova lica. 
Ne oponiram tebi, niti bilo kome sugerišem šta da izabere, iznosim moje dileme, rekoh već, ja ću glasati za Biljanu jer mi za to nije potrebno da zažmurim, u eventualnom drugom krugu za bilo koga ko nije Vučić.

 

Biljana Stojković nije uopšte vidljiva van Beograda. Sa druge strane, zatucano patrijahalno društvo neće glasati za ženu za tu poziciju. Ne zaboravi - blizu 80% ljudi ima od nepotpune osnovne do srednje škole u Srbiji. Kome se ona obraća?

 

Uz sve kvalitete koje ima, ona je promašaj za predsedničkog kandidata - ona jeste anonimus. Treba glasati za čoveka koji ima realne šanse, a ne za nekog ko se meni sviđa. "Ko se meni sviđa" - bacanje glasova niz vetar.

Link to comment
Share on other sites

Glasanje za bilo kojeg kandidata predsednika u prvom krugu nije bacanje glasova, tu je za početak samo bitno da AV ne pobedi u prvom krugu a ulazak u drugi krug je za njega noćna mora i izazvaće pometnju u njihovj sekti.

Na sve to   poklapa se i dolazak novog američkog ambasadora koji zna AV kao "zlu paru" i neće mu baš gledati kroz prste za svaku bedastoću.    

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije bacanje glasa. Plus, prvi put posle mnogo godina imamo normalne kandidate, gde glasanje nije samo za manje zlo, već glas ZA nekoga i nešto.

 

Tako da što se mene tiče, Biljana Stojković i MORAMO za parlament i grad.

 

U drugom krugu, ako ga bude, glasaće se za manje zlo, tj Ponoša.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam tendenciju da se složim sa @VladimirB oko Biljane - žena + realno slabo poznata.

 

Još neki nabacani utisci iz kampanje: Jeremić se povukao i to je i najavio, isturio je Aleksića - što je po meni potpuno u redu, bistar je momak, brz, jedino što je skinuo u potpunosti Vukovu mimiku i način govora :). Đilas se takođe dosta povukao. Priča za Mariniku je bila u jednom trenutku da je suviše efikasna u svojim nastupima i da je počela da plaši potencijalne birače (jebemti idiote, komentar FT), te je za nijansu smanjen ton, ali je onda nastavila da radi ono što radi jako dobro.

 

Šteta je što se Ponoš nije pogurao i malo ranije, mada ranije ne bi bi imao nikakav pristup medijima, van ovih zakonom određenih emisija. Iznenađujuće brzo razmišlja i odgovara, izuzetno je disciplinovan u smislu da odmah identifikuje pitanja koja treba da preskoči, efikasan, moderan. Za mene izuzetno prijatno iznenađenje.

 

Za Tadića je prosto greota što je ušao odmah u najvišu politiku, te sa predsedničke pozicije sada ne može niže da ide, ali u nekoj hipotetičkoj ujedinjenoj opoziciji on bi mi bio apsolutno idealan da razbucava ološ u TV duelima - to mu jako dobro ide, smiren je, glasan, jasan, ima čak i papire, lažne papire i naprednjake savija u origami, i dalje dosta pristojno izgleda, fura fazon da je ipak klinički psiholog pa može da pogleda. Odličan rimski ovan za razbijanje nedoraslih mentola iz koalicije.

 

Dodao bih mu i Ćutu koji ima taj Stole Piksi momenat sa trubicom u grlu, mislim da mu ne bi bio problem da nadglasa jedno 5 Orlića i Vrabčića i ostalih. 

 

Onaj drugi gospodin iz NDMBG je jako dobar, Dobrica je simpa ali je u nastupima ponekad slabačak.

 

Ološ iz esenesa i espeesa ne bih komentarisao, svakome za koga se načuje da je bio član tih organizacija na nivou mesne zajednice bi trebalo oduzeti ne pravo da se bavi politikom, nego i da glasa i da ostvaruje penziju ili školuje potomke...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evropa je ocigledno izdejstvovala neke minute za opoziciju, al dok ova kukavica ne izadje na duele nema tu prave slike,cak nijedan ministar ne sme vec salju neki peti esalon iz stranke i dno kace srpske politicke i ljudske scene.

 

Marinika ce pre ili kasnije dobiti moc u svoje ruke, onda su ga ugasili. Meni je najjace kad psihopata kaze za svedocenja oko ubistva Olivera..ma to nije tacno.  Na osnovu cega oni znaju da to nije tacno, rasvetljavanje tog ubistva bi mogao biti pocetak njihovog kraja.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, freethrow said:

Imam tendenciju da se složim sa @VladimirB oko Biljane - žena + realno slabo poznata.


I meni se tako cini, ali se slazem i sa ovim citiranim dole. Ne moze da se baci u I krugu, a postoji motivacija u smislu glasanja za nekoga kome je blizi.

 

Jedino sto su zakasnili sa kampanjom i treba da forsiraju vaznost izlaska.

 

59 minutes ago, Perkos2 said:

Glasanje za bilo kojeg kandidata predsednika u prvom krugu nije bacanje glasova, tu je za početak samo bitno da AV ne pobedi u prvom krugu a ulazak u drugi krug je za njega noćna mora i izazvaće pometnju u njihovj sekti.

Na sve to   poklapa se i dolazak novog američkog ambasadora koji zna AV kao "zlu paru" i neće mu baš gledati kroz prste za svaku bedastoću.    


 

47 minutes ago, Maharaja said:

 

Naravno da nije bacanje glasa. Plus, prvi put posle mnogo godina imamo normalne kandidate, gde glasanje nije samo za manje zlo, već glas ZA nekoga i nešto

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Imam tendenciju da se složim sa @VladimirB oko Biljane - žena + realno slabo poznata.

 

Još neki nabacani utisci iz kampanje: Jeremić se povukao i to je i najavio, isturio je Aleksića - što je po meni potpuno u redu, bistar je momak, brz, jedino što je skinuo u potpunosti Vukovu mimiku i način govora :). Đilas se takođe dosta povukao. Priča za Mariniku je bila u jednom trenutku da je suviše efikasna u svojim nastupima i da je počela da plaši potencijalne birače (jebemti idiote, komentar FT), te je za nijansu smanjen ton, ali je onda nastavila da radi ono što radi jako dobro.

 

Šteta je što se Ponoš nije pogurao i malo ranije, mada ranije ne bi bi imao nikakav pristup medijima, van ovih zakonom određenih emisija. Iznenađujuće brzo razmišlja i odgovara, izuzetno je disciplinovan u smislu da odmah identifikuje pitanja koja treba da preskoči, efikasan, moderan. Za mene izuzetno prijatno iznenađenje.

 

Za Tadića je prosto greota što je ušao odmah u najvišu politiku, te sa predsedničke pozicije sada ne može niže da ide, ali u nekoj hipotetičkoj ujedinjenoj opoziciji on bi mi bio apsolutno idealan da razbucava ološ u TV duelima - to mu jako dobro ide, smiren je, glasan, jasan, ima čak i papire, lažne papire i naprednjake savija u origami, i dalje dosta pristojno izgleda, fura fazon da je ipak klinički psiholog pa može da pogleda. Odličan rimski ovan za razbijanje nedoraslih mentola iz koalicije.

 

Dodao bih mu i Ćutu koji ima taj Stole Piksi momenat sa trubicom u grlu, mislim da mu ne bi bio problem da nadglasa jedno 5 Orlića i Vrabčića i ostalih. 

 

Onaj drugi gospodin iz NDMBG je jako dobar, Dobrica je simpa ali je u nastupima ponekad slabačak.

 

Ološ iz esenesa i espeesa ne bih komentarisao, svakome za koga se načuje da je bio član tih organizacija na nivou mesne zajednice bi trebalo oduzeti ne pravo da se bavi politikom, nego i da glasa i da ostvaruje penziju ili školuje potomke...

 

Moj izbor je da glasam za Biljanu, ne očekujem da će biti izabrana, čak ni da će imati značajan broj glasova ali je bitno da nije bačen glas. S druge strane, kako će to što je žena prestati da bude minus ako se žene ne kandiduju, ako ne dobijaju od izbora do izbora više glasova. Uostalom opozicionu listu koja ima najveće izglede na parlamentarnim izborima predvodi žena+nije srpskog porekla+je satanizovana na režimskim medijima, čak i sadašnja premijerka je žena + gej što nije okrenulo birače od SNSa.

Da bi se izabralo nešto što je dobro mora da bude u ponudi.

Za Tadića bi možda vredelo glasati iz taktičkih razloga, cenzus mu je upitan, voleo bih da uđe u skupštinu, gradksu i republičku.

 

 

Edited by Div
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisu oni baš tako fanatični i odani AV kako se prikazuje u medijima, polako dobar deo njih( oni koji su se najviše nakrali) hvata odstupnicu i priprema teren da preleti kod novih vladara. Pa vidite da niko ne ide na rasprave i duele sem orlića i sime spasića, nema čak ni đuka da počisti Đilasa kako je najvljivao.  

Link to comment
Share on other sites

Nije moj stil ali ovim pacovčićima seoskim što pozivaju na glasanje za Vučića po fejsbuku treba jebati mater i hleba ne dati da jedu koliko su bolesni. Ja sam mislio da mi kao narod nikada nećemo imati ponovo Slobine svedoke ali zajebah se, očigledno su vremena između Slobe i Vučića bila bar neka zdravija vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Pa zar neko stvarno vidi mogucnost da sns izgubi izbore I preda vlast?! I slepcu je bilo jasno da ovi mirno predati vlast nece. 

 

Naravno da neće. Ja o tome trubim godinama. Oni neće otići sa vlasti na izborima, čak ni u BGD. Mafija ne gubi na izborima koje organizuje, jer nije samo vlast u igri, nego i sloboda i novac, za mnoge od njih. Ipak su debelo prešli crvenu liniju i nema nazad...

 

Meni malo smeta što ova kampanja izgleda kao da je u pitanju regularna borba sa strankom na vlasti, u skoro pa normalnim i demokratskim uslovima, bez obzira što se tu i tamo navedu sve nepravilnosti. A oni su ništa drugo nego interesna grupa, organizovani kao sekta, sa neprikosnovenim vođom (koji ima na raspolaganju ceo budžet Srbije za kampanju, plus sve medije kad mu se ćefne) od koga zavisi opstanak svih članova iste. Bukvalno političko krilo mafije i organizovanog kriminala, koja krade izbore na 1000 načina, guši sve moguće slobode i krši zakone i ustav na dnevnom nivou. 

 

Jedina šansa je da budu uhvaćeni u krađi, sa jasnim dokazima, pa da se volja građana brani na ulici. Ako bude kritične mase na ulici, možda se nešto i desi. Čisto sumnjam, ali videćemo...

 

Nadam se da opozicija ima plan šta se radi 03.04 u 21-22h kad ovaj izađe sa svojim orcima i proglasi ubedljivu pobedu (krađu) na svim nivoima...

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...