Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Pritom, niciji hardcore fan nisam, ni bot, ni clan, ne idealizujem nikoga, kada i ako dodju na vlast,keritikovacu i njih za sve sto treba

 

AJde ovako:

Ujedinjeni-Sa jedne staren, okej je Marinika, all things considered, od narodnjaka, Aleksic, sa druge, ne mogu,a d ane priemtim da nesto debelo smrducka kod Djilasa, sticem utisak,a i neki drugi sa dirketnijim skorasnjim iskustvom pricaju, da ima karakteristike despota i on..zato je pitanje hovu li glasati na parlamentarnim za tu kolacijiu..i za ovaj cirkus oko Ponosa, pa u velikoj meri je on kriv...that being said, Ponos najverovatnije dobija moj glas..

Moramo-meni zasada najbliza koalcija, za Parlamentarni deo, dajem njima..kako ce se  pokazati, ostaje da se vidi..predvidjam prelazak cenzusa

Kluni-Ovde cu malo grub biti, neka se nosi vise..da li je i on sada Pusilipsova opozicija, ne znam, niti me interesuje,sto se mene tice, neka duelise na TV sa Boskom i Dacicem, za bolje i nije..vidim ja da drugarstvo sa SPS ne opada cim je onomad javno oplakivao druga Mrku..

 

ovi ostali, meni nebitni..sem koalicije Da Se Struka Pita..deluju okej, ali, mislim da je ovaj njihov izlazak na izbore vise iz promotivnih razloga..tesko ce tu do cenzusa doci..neka im je sa srecom, bilo kako bilo..ostalo su sateliti, desnica, cesto i jedno i drugo..mozda Zavetnica predje cenzus..i dobije mesto u eventualnoj Vucicevoj vladi..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

ne mogu,a d ane priemtim da nesto debelo smrducka kod Djilasa, sticem utisak,a i neki drugi sa dirketnijim skorasnjim iskustvom pricaju, da ima karakteristike despota i on..

 

To i meni smeta. Plus ima indicija da će Ponoš ako postane predsednik negde u novembru 2026te potpuno da poludi i da pobije silne ljude, tako da ima i to...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel može neko ukratko bez palamuđenja, racionalno i bez ostrašćenosti da predstavi pros and cons ulaska Srbije u NATO? 
Ja sam za ulazak u nato. Zašto? Pa zato što sam protiv da budemo ruska prćija.

Što se pros/cons tiče, da li ima nekih ekonomskih implikacija to članstvo, ne znam. Ono što znam je da smo okruženi nato državama pa nam ne preti neki napad treće strane. A i ko bi?
Neitralnost je debilizam, zapravo. Šta znači da si neutralan? Da dva dana razmišljaš koji ces stav da zauzmeš povodom invazije na UA? Srbija, od svih zemalja, razmišlja šta da misli o patuljkovoj agresiji? Da smo se svrstali, ne bi morali da razmišljamo. Ne moramo ni sad samo što pičkica ne sme ništa da objavi dok ne proceni rejting, da li će ga mozda putler otrovati ako mu sjebe šapu na Srbiji i tako te nedoumice.
Eto, isplivalo nekoliko pros za članstvo u nato.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

Ja sam za ulazak u nato. Zašto? Pa zato što sam protiv da budemo ruska prćija.

Što se pros/cons tiče, da li ima nekih ekonomskih implikacija to članstvo, ne znam. Ono što znam je da smo okruženi nato državama pa nam ne preti neki napad treće strane. A i ko bi?
Neitralnost je debilizam, zapravo. Šta znači da si neutralan? Da dva dana razmišljaš koji ces stav da zauzmeš povodom invazije na UA? Srbija, od svih zemalja, razmišlja šta da misli o patuljkovoj agresiji? Da smo se svrstali, ne bi morali da razmišljamo. Ne moramo ni sad samo što pičkica ne sme ništa da objavi dok ne proceni rejting, da li će ga mozda putler otrovati ako mu sjebe šapu na Srbiji i tako te nedoumice.
Eto, isplivalo nekoliko pros za članstvo u nato.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

To što Vučić, a i njegovi predhodnici, zovu neutralnost nije neutralnost, neutralne su Švedska, Finska, Švajcarska. 

Iako je danas prevaziđen, svojevremeno je pokret nesvrstanih bio savest čovečanstva, uspešno se angažovao u rešavanju nekih sporova između članica pokreta, davao kompromisne pedloge u UN koji su omogućavale izglasavanje odluka u UN koje u tadašnjoj blokovskoj podeli ne bi bili moguće izglasati. Između NATOa i Rusije, uvek NATO, jednostavno, biram manje zlo, inače vojni savez, po prirodi stvari, služi za ratovanje, ubijanje, diplomatija vodi miru i saradnji na principijelnim osnovama. Svet je takav da je špnekad nužno angažovati silu radi sprečavanja zločina, očuvanja mira ili primirja, ali vojne intervencije treba da budu u ingerenciji UNaa ne jedne od najvećih sila.

Nesvrstavanje u blokove ne znači ne imati stav o pojedinačnim slučajevima, ne moram biti član NATO pakta da bih video zločin koji čini Rusija u Ukrajini, a ne znači da sam na strani rusa ako vidim da NATO izvodi nepromišljene poteze koji su odraz interesa jedne sile, nije im cilj mir već produžena napetost koja, ne rešavanje problema već držanje otvorenih pitanja beskonačno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, KfJ said:

AV je vec debelo zakasnio da se izjasni, nema ovde bonus poena, kajmak je vec pokupljen,

a steta moze biti znatna. Kada se predvidja obracanje?

 

Večeras u 18h, na svim televizijama. Zaboravi na Slagalicu :classic_biggrin:, neće taj završiti bar do 20h da kuka kako mu je teško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2022 at 12:53 PM, freethrow said:

Pokušavam da procenim kakav uticaj bi ovo zaglušujuće ćutanje od 36 časova moglo da ima na percepciju naprednjačkog režima u zemljama EU koje su do sada smatrale da je u pitanju legitimni režim.

 

Pa te dve stvari nemaju nikakve veze jedna sa drugom - mislim na tvoje pitanje da li je u pitanju rezim izabran na demokratskim izborima i cutanja vlasti oko invazije na Ukrajinu.

 

Takodje, ne slazem se da su EU zemlje smatrale da je SNS rezim leitiman - znaju i oni na koji se nacin ovde organizuju izbori, samo ih nije briga. Dok god su na istoj liniji i dok god ih vezu isti interesi nema zime za Vucica i SNS.

 

Cak ni ovo pitanje nece moci da izazove neki razdor - Srbija formalno nije priznala nezavisnost Kosova ni pod SNS vlascu koja traje vec citavu deceniju, pa rezim i dalje dobija pohvale od strane EU. Mislim da ce i ovaj put biti isti slucaj.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Pa te dve stvari nemaju nikakve veze jedna sa drugom - mislim na tvoje pitanje da li je u pitanju rezim izabran na demokratskim izborima i cutanja vlasti oko invazije na Ukrajinu.

 

Takodje, ne slazem se da su EU zemlje smatrale da je SNS rezim leitiman - znaju i oni na koji se nacin ovde organizuju izbori, samo ih nije briga. Dok god su na istoj liniji i dok god ih vezu isti interesi nema zime za Vucica i SNS.

 

Cak ni ovo pitanje nece moci da izazove neki razdor - Srbija formalno nije priznala nezavisnost Kosova ni pod SNS vlascu koja traje vec citavu deceniju, pa rezim i dalje dobija pohvale od strane EU. Mislim da ce i ovaj put biti isti slucaj.

 

Već bezbroj puta čitam nešto ovako, EU toleriše Vučićeve postupke jer je koristan, završava posao, nikako da skontam šta on to završava što drugi nisu ili ne bi hteli. Šta je Vučić prihvatio ili učinio što Tadić, na primer, nije, kakvi su odnosi sa susedima, medijske slobode, korupcija, nezavisnost institucija, šta se zaista promenilo otvaranjem nekih poglavlja, kozmetičke izmene zakona mi nisu dovoljne da zaključim da Vučić išta suštinski menja.

Stoji jedino da je EU baš briga.

Link to comment
Share on other sites

Vučić je prihvatio sve u vezi Kosova što je traženo od njega. Ima neizmernu sreću što su se Albanci posvađali međusobno i ne žele da donesu zakon o Srpskim opštinama i time stopiraju pregovore već godinama pa niko ni ovog našeg ne pritiska da im da stolicu u UN.

Link to comment
Share on other sites

Eu ima ogromnu qrcobolju što se tiče naše vladavine prava, ljudskih prava, ekonomije i slično. Bitno je da Srbija ne sere po tuđem dvorištu.
Ako se ovaj provizorijum nekada reši da se umije i izađe iz mitomanije, eu nema ništa protiv da ozbiljno popriča o članstvu.
Do tad, ko vam jebe mater, smrdite u svoja 4 zida.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

 

Cak ni ovo pitanje nece moci da izazove neki razdor - Srbija formalno nije priznala nezavisnost Kosova ni pod SNS vlascu koja traje vec citavu deceniju, pa rezim i dalje dobija pohvale od strane EU. Mislim da ce i ovaj put biti isti slucaj.

 

Dobija zato sto je neformalno Briselskim sporazumom priznao Kosovo. Ima tacka gde se kaze da Srbija nece da blokira evropske integracije Kosova, a i ceo sever Kosova je ukinuo srpske institucije, u uveo institucije nezavisnog Kosova po kosovskom ustavu i zakonima. SNS na Kosovu je u vladi nezavisnog Kosova.

 

Vecina gradjana nema pojma sta je tu potpisao , a to je moguce medijskom blokadom, tako da EU uopste ne smeta dok im sluzi i postepeno zaokruzuje  Kosovsku nezavisnost.

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...