Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Poprilicno je jasno ko je za koga ovde, nema potrebe za nemustim pisanjem.

 

Al ove price, ne svidja mi se harizma Ponosa, nikakav vojnik..ajde da glasamo za Milicu Zavetnicu.. zuta govna i ostale besmislene izjave da ne upotrebim tezu rec.

 

 

Nije toliki problem u botovima, koliko o ''opozicionim'' glasacima, na ovih 100% botova ide 100% idiota, a za ove druge je bar 50-50% i to je kljucni problem...

Odlično je McLeod napisao šta se zamera Ponošu i šta se zamera političkoj grupaciji koja je njega predložila za kandidata na izborima, nema se tu više šta dodati niti pokušati nekim doskočicama da se opravda taj potez. Nećemo valjda kao klimoglavci iz sns i sps samo da klimnemo glavom i odobrimo svaki potez političke opcije koju podržavamo. I još da prozivamo onog ko se usudio da kaže da mu se taj određeni potez baš i ne dopada.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perkos2 said:

Odlično je McLeod napisao šta se zamera Ponošu i šta se zamera političkoj grupaciji koja je njega predložila za kandidata na izborima, nema se tu više šta dodati niti pokušati nekim doskočicama da se opravda taj potez. Nećemo valjda kao klimoglavci iz sns i sps samo da klimnemo glavom i odobrimo svaki potez političke opcije koju podržavamo. I još da prozivamo onog ko se usudio da kaže da mu se taj određeni potez baš i ne dopada.    

Ma samo kontra, samo protiv....normalno je da se svakom ne svidi, ali ima valjda nesto vise od pausalne procene licnosti. Ovaj loodak vlada, i ubedjen sam da bilo kog predloze na svetu da bi ista prica bila. Mek samo prica u prazno a njegov reketas ide na sud :)) elem, hocu reci da nije problem u vucicu i njegovim glasacima, vec o ''nasim''

 

Vlada idiot, kriminalac, psihopata...jednostavno budala koja je umislila da je najpametnija, jedno parazitsko govno, a ovom se ne svidja harizma, ovi izmisljaju Cekua..ma vise mi se gade nasi glasaci nego  botovi, za njih bar znam na cemu sam...ovo je lakrdija..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma samo kontra, samo protiv....normalno je da se svakom ne svidi, ali ima valjda nesto vise od pausalne procene licnosti. Ovaj loodak vlada, i ubedjen sam da bilo kog predloze na svetu da bi ista prica bila. Mek samo prica u prazno a njegov reketas ide na sud :)) elem, hocu reci da nije problem u vucicu i njegovim glasacima, vec o ''nasim''

 

Vlada idiot, kriminalac, psihopata...jednostavno budala koja je umislila da je najpametnija, jedno parazitsko govno, a ovom se ne svidja harizma, ovi izmisljaju Cekua..ma vise mi se gade nasi glasaci nego  botovi, za njih bar znam na cemu sam...ovo je lakrdija..

ne kažem ja da ti nisi poprilično u pravu samo što se ne sme zaboraviti ni nerad ili loš rad i čelnika opozicije!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Doc Holiday said:

 

posto nam se ne svidja niko iz opozicije onda je najbolje da ovi SNSovci vladaju  dok ne razjebu i uniste sve... 

 

 

 

 

Nije tačno da nam se ne sviđa niko iz opozicije, evo ja bih glasao za Mariniku Tepić i po deset puta ako treba !

To što ne verujem oficirima školovanim u jna ne znači da sam protov opozicije, aman ljudi nije ovo glavni odbor sns pa da svi mora da aplauzom pozdravimo svaku odluku glavešina.

 

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne kažem ja da ti nisi poprilično u pravu samo što se ne sme zaboraviti ni nerad ili loš rad i čelnika opozicije!
Pa onda da "uvezemo opoziciju"?

Mislim, ajde iznesi predlog (ne za predsednickog kandidata) kako se rešiti ove vlasti ali i ove opozicije. Jer, da budemo iskreni, ovi su nesposobni (skoro) isto kao mafija oko AV sa njime na čelu.

Imali smo svojevremeno "ideju" (nadu?) da će smenjivanje na izborima uticati na aktere u politici da kad budu vlast znaju da nisu za vazda tamo izabrani. Kad ono qrac, ovaj izgleda jeste i sve čini da tako bude i ubuduće.

Poenta, da parafraziram Balaševića, mi smo govna a od govna se pita ne pravi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li svi anti-SNS orijentisani kapiramo da ovo nisu izbori za uspostavljanje nove vlasti, novog premijera, novog gradonacelnika, novog predsednika... 

 

Ovo su izbori da se SNS skine sa grbace naroda i da puknu vec jednom. Ako Kad izgube vecinu, ma protiv koga, to ce ih konacno podeliti, izgubice monopol, povuci malo pipke iz svakog coska, mediji ce se otvoriti i onda se relativno brzo mogu organizovati novi izbori.

 

Da li ste svi vi ovde toliko mladi da ne pamtite 2000.?

 

Glasacu za bilo koga ko nije blizak ovoj vlasti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja ne znam da li svi anti-SNS orijentisani kapiramo da ovo nisu izbori za uspostavljanje nove vlasti, novog premijera, novog gradonacelnika, novog predsednika... 

 

Ovo su izbori da se SNS skine sa grbace naroda i da puknu vec jednom. Ako Kad izgube vecinu, ma protiv koga, to ce ih konacno podeliti, izgubice monopol, povuci malo pipke iz svakog coska, mediji ce se otvoriti i onda se relativno brzo mogu organizovati novi izbori.

 

Da li ste svi vi ovde toliko mladi da ne pamtite 2000.?

 

Ja jesam mlad ( :classic_biggrin: ) ali se sećem, sećam se i 2003 i kasnijih godina, izbora, smena, kombinacija, šurovanja...
Ovi izbori, ili neki naredni na kojim SNS ne dobije većinu, neće sami po sebi označiti kraj SNSa, kraj će biti kad ih zameni ekipa koja poštuje Ustav, zakone, glasače, a za tako nešto, optimistički, potrebno je nekoliko izbora, ne moraju biti na četiri godine, mogu se ubrzati, a i da se primeni zakon i prema ovima koji sada vladaju.
Naravno, ako čekamo idealne kandidate onda ništa, čekaćemo dugo, dugo, mora se početi od onoga što imamo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Div i da dodam na to sto si napisao - izbori ce biti posteniji kad budu svi razbijeni, jer nece biti jednog dominantnog koji ce moci da pravi malverzacije i mnogo sitnih koji su tu da popune broj a nemaju snage nista da urade niti ih posebno zanima da sacuvaju glasove. Ovako, kad imas 3-4 strane koji su tu negde izmedju 15-35% glasova, tu nema vise kradje, svaku kutiju i spisak dooobro gleda 3-4 pada ociju. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

 

Nije dobro što do razmirica dolazi unutar jedne grupacije koja je najavila zajednički izlazak, jedinstven spisak, usaglašene aktivnosti, ali nije nužno, čak nije ni poželjno da čitava opozicija stane iza jednog kandidata, to bi bilo poželjno u, eventualnom, drugom krugu.U Utisku nedeej su gostovali B. Obradović kojije najavio svoju kandidaturu, Bori Tsdić koji je nagovestio da bi on bio najbolji kandidat, samo da ga neko predloži i Lazović iz NDBgd, levo-ekološke koalicije koja, zasad, nema kandidata za predsedničke izbore ali ima ideju kakav bi trebao biti zajednički kandidat. Na samom početku razgovora BO je, maltene, testirao podobnost Lazovića da uopšte razgovara, pitanjima čije je Kosovo, šta se dogodilo u Srebrenici, Tadić je malo lavirao, levo-desno. Verujem da niko ko inače podržava levo-ekološku koaliciju ne bi glasao za Obradovića, pa je bolje da imaju "svog" kandidata, za kojeg opent, ne bi glaso niko ko je za Dveri ili NAdu, neka bude 5-6 kandidata, neka svaki birač ima za koga da glasa, ako ništa drugo, videlo bi se ima li ili ne vučić apsolutnu većinu, ako ima neka se zamisle svi, neka vide šta će do narednih izbora, ako nema, videlo bi se ko će pozvati svoje birače da u drugom krugu glasaju za opozicionog kandidata, iz bili koje grupacije da je, a kome je draži Vučić, ko glumi opoziciju.
 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja ne znam da li svi anti-SNS orijentisani kapiramo da ovo nisu izbori za uspostavljanje nove vlasti, novog premijera, novog gradonacelnika, novog predsednika... 

 

Ovo su izbori da se SNS skine sa grbace naroda i da puknu vec jednom. Ako Kad izgube vecinu, ma protiv koga, to ce ih konacno podeliti, izgubice monopol, povuci malo pipke iz svakog coska, mediji ce se otvoriti i onda se relativno brzo mogu organizovati novi izbori.

 

Da li ste svi vi ovde toliko mladi da ne pamtite 2000.?

 

Glasacu za bilo koga ko nije blizak ovoj vlasti. 

Ja sam siguran da većina anti SNS orjentisanih ne želi da mu se nešto servira kao gotova stvar pa makar to bilo i u borbi protiv SNS. Dakle nije dovoljno samo biti opozicija koja je protiv SNS i ne raditi ništa da pridobiješ nove glasače makar i pokušajem da pronađu adekvatnog kandidata za predsedničke izbore kojeg bi dogovorili sa ostalim opozicionim strankama.

Ja nisam uopšte mlad i pamtim odlično kako se spremala opozicija pred izobre 2000 godine, onog što je talasao i mislio da je nemoguće da neko drugi sem njega bude kandidat odjebali su i poslali ga u đubrište. Dogovorili su da kandidat bude čovek koji je najmanje smetao ogromnoj većini koja je bila protiv Miloševića ali ne za čanka, isakova koraća, perišića, čovića itd.  I svi su iz te opozicijone liste stali iza tog predloga, danas toga nema već se nameće jedan kandidat po principu "uzmi ili ostavi" . Tako se ne dobijaju glasači !  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nije tačno da nam se ne sviđa niko iz opozicije, evo ja bih glasao za Mariniku Tepić i po deset puta ako treba !

To što ne verujem oficirima školovanim u jna ne znači da sam protov opozicije, aman ljudi nije ovo glavni odbor sns pa da svi mora da aplauzom pozdravimo svaku odluku glavešina.

 

 

 pa svi oficiri su skolovani u JNA ...    Ratko Mladic je skolovan u JNA..

 

Svi ono generali u koje se "kune" nacio-korpus srbova  su skolovani u JNA

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, shonke said:

 

Pa pitaj ga...

 

Mi sad raspravljamo da li je Bakićev ćale naučio Jova šta je puška...

 

Na stranu privatne informacije, činjenica da ga je Tadić skinuo sa mesta načenika generalštaba je plus "kao vrata za Ponoša.

 

 

I nakon toga ga Jeremic primio u ministarstvo spoljnih poslova, da bi mu ovaj posle toliko godina zabio noz u ledja.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jednostavno da ne moze jednostavnije.

 

Izadjete na izbore (a mozete i da ne izadjete), vidite sta ima u ponudi, zaokruzite najmanje loseg kandidata (posto su ocigledno vama svi losi).

Ako ne izadjete/zaokruzite vi ste takodje napravili izbor, i prakticno "glasali" za AV.

Sto je sasvim legitimno, ali treba biti svestan svog izbora.

 

I kraj price.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

Ponoš je deo obrazovanja stekao na zapadu. Magistrirao je na ETF BG tako da on nije baš klasičan JNA kadar.


Zavrsio je Vojno tehnicku akademiju u Zagrebu, elektrotehniku. To je tada bila najbolja skola u pri vojsci u toj oblasti. 
 

Covek je zaista OK u svakom smislu. Kao i @Kronostime znam to iz privatnih izvora koji nemaju bas nikakve veze sa politikom. Isto mesto rodjenja i odrastanja i slicna generacija.

 

Mislim ne znam sta je cilj i koja vrsta prepoznavanja i identifikacije se trazi za predsednika i medju kojom tacno populacijom. Citam i cudim se reakcijama.

 

Uz Mariniku iz SSP i Prelevica advokata najpristojniji kandidat. Ono da ima mozga, da se drzi zakona i da ne bruka kucu.

 

Ovako kako ide moze i mecku Bozanu da kandiduju ne bi li animirala smorene. 
 

Kad citam veseli Seceroski je svojevremeno bio normalniji.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem da li pojedini ljudi s ovog topika razumeju da su poceli da ispoljavaju dupli SNS sindrom. Prvi je nikad protiv centrale a drugi je kad se povede rasprava na usku i vrlo konkretnu temu menjaj temu samo umesto Djilas lopov Vucic psihopata. Tako da na vrlo konkretne zamerke u vezi ovakve kandidature imamo - ti glasaj za Vucica ako ti je dobar i razmazeni biraci, bolje napisite ne svidja mi se to sto pises i jedi govna, argumentovanije je i vise u duhu diskusije nego ovo skretnicarenje

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ja sam siguran da većina anti SNS orjentisanih ne želi da mu se nešto servira kao gotova stvar pa makar to bilo i u borbi protiv SNS. Dakle nije dovoljno samo biti opozicija koja je protiv SNS i ne raditi ništa da pridobiješ nove glasače makar i pokušajem da pronađu adekvatnog kandidata za predsedničke izbore kojeg bi dogovorili sa ostalim opozicionim strankama.

Naravno! Slazem se. Ja samo isticem da ime nije bitno, nego sloga, to treba da nam se servira. A za ime moze i neki Seceroski. Nije to sada nesto oko treba opozicija da se spori.

 

2 hours ago, Perkos2 said:

Ja nisam uopšte mlad i pamtim odlično kako se spremala opozicija pred izobre 2000 godine, onog što je talasao i mislio da je nemoguće da neko drugi sem njega bude kandidat odjebali su i poslali ga u đubrište. Dogovorili su da kandidat bude čovek koji je najmanje smetao ogromnoj većini koja je bila protiv Miloševića ali ne za čanka, isakova koraća, perišića, čovića itd.  I svi su iz te opozicijone liste stali iza tog predloga, danas toga nema već se nameće jedan kandidat po principu "uzmi ili ostavi" . Tako se ne dobijaju glasači !  

Pa da, vec sada se racuna ko sta od opozicije (ne)radi ne bi li imao veci uticaj na preraspodelu vlasti kad dodje vreme za to. I upravo ovi koji ne rade nista, ili su stalno nesto u kontri umesto za neku saradnju, ce na kraju ispastati. 

 

Klasicno paljenje vatre dok je zec jos u sumi. Dele nesto sto jos nemaju. 

 

 

Inace, Seceroski nije bio totalana budala... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

 pa svi oficiri su skolovani u JNA ...    Ratko Mladic je skolovan u JNA..

 

Svi ono generali u koje se "kune" nacio-korpus srbova  su skolovani u JNA

I šta to ima veze sa onim što sam ja napisao? Kakva škola takvi i oficiri

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom, Ponos kao Ponos je nebitan. Protiv coveka nemam nista, ali I ne znam dovoljno. Problem je nacin kandidature i potkusurivanje u satro koaliciji koje predstavlja vec neku preraspodelu za posle. Neozbiljno je. I posle biraci i na to treba da zmure. Umesto sto se neki pitaju da li je i Vucic dobar i sta vise hocemo, trebalo bi "opoziciju" pitati da li su kompletni idioti, samo placenici ili prosto vole da nas zajebavaju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...