Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Uh koje su ovo price. Nepoznat siroj javnosti, kad je poznat i onda nije valjalo jer hoce nova lica. General hoce rat, umetnik hoce droze...

 

Samo iz Mekovog posta se vidi koliko smo tezak narod, kao tuch. 

 

Pitali su oni verovatno dosta njih pre, ali nece niko...jer smo generalno jajare i to teske. 

 

Izgubicemo sa ovim, nemmo sanse, pokrasce..pa izadjite ispred izbornih mesta, rasterujte botove...a ne sve oni da rade, pa borimo se za slobodu i promene...

 

Ako lelemudite kuci, mislite eh sad da vidim rezultate, mozda i pobede..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hebeš predsedničke izbore ....

Niti opozicija tu može nešto ozbiljno da uradi,pa i da neko prodje u drugi krug ...

Bitni su izbori za Bgd i pokušati da se svede SNS u parlamentu ispod apsolutne većine ...

Zna se po kom redu ovo treba da ide, a to će trajati par godinica ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Hebeš predsedničke izbore ....

Niti opozicija tu može nešto ozbiljno da uradi,pa i da neko prodje u drugi krug ...

Bitni su izbori za Bgd i pokušati da se svede SNS u parlamentu ispod apsolutne većine ...

Zna se po kom redu ovo treba da ide, a to će trajati par godinica ...

Znači ovi iz unutrašnjosti da ne izlaze na izbore dok im se ne odobri  iz centrala u BG?

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uh koje su ovo price. Nepoznat siroj javnosti, kad je poznat i onda nije valjalo jer hoce nova lica. General hoce rat, umetnik hoce droze...

 

Samo iz Mekovog posta se vidi koliko smo tezak narod, kao tuch. 

 

Pitali su oni verovatno dosta njih pre, ali nece niko...jer smo generalno jajare i to teske. 

 

Izgubicemo sa ovim, nemmo sanse, pokrasce..pa izadjite ispred izbornih mesta, rasterujte botove...a ne sve oni da rade, pa borimo se za slobodu i promene...

 

Ako lelemudite kuci, mislite eh sad da vidim rezultate, mozda i pobede..

 

Nepoznat siroj javnosti i nije novo lice. Ima politicke istorije sasvim dovoljno, bio je na bitnim funkcijama, a to sto je nepoznat siroj javnosti samo govori o tome kakav utisak je ostavio. Bukvalno fikus.

 

Cemu kandidovanje takvog coveka na prvom mestu, a na drugom mestu, kandidovanje javno, a u koaliciji si sa njegovom strankom u kojoj nema podrsku!

 

Pa bukvalno nadji mi zemlju na svetu gde se tako nesto desilo, ikad. Vucic ovo ne bi rezirao.

 

I onda tezak narod kao tuc.

 

Jeste, tezak narod kao tuc, samo hoce da te neko ne jebe u zdrav mozak 20 i kusur godina i ponasa se kao idiot. Zaista je tesko ispuniti taj zahtev.

11 minutes ago, mare80 said:

Hebeš predsedničke izbore ....

Niti opozicija tu može nešto ozbiljno da uradi,pa i da neko prodje u drugi krug ...

Bitni su izbori za Bgd i pokušati da se svede SNS u parlamentu ispod apsolutne većine ...

Zna se po kom redu ovo treba da ide, a to će trajati par godinica ...

 

Da, trajace par godinica, kao sto je trajalo par godinica 2014. godine.

 

To mora da ide polako, problem je sto da bi se doslo do tog polako mora da se radi krvnicki i na terenu i van njega.

 

ONI NEMAJU KONTROLORE I DALJE.

 

Pa ce opet da bude prica kradja na izborima kme, bugarski vozovi kme kme, crni dzipovi kme kme kme, nemamo medije a to je najvaznije kmeeeeeeeeee.

 

Vec vise od pet godina pricam sta je najvaznije i ocigledno znam bolje od svakog politickog diletanta u ovoj zemlji jer oni nisu uradili apsolutno nista od onoga sto su morali da bi se situacija promenila - teren, regrutacija ljudi, obucavanje kontrolora, konfrontacija na terenu kad god mozes, kako bi se obicni ljudi, a pogotovo ucenjeni oslobodili straha, da pricas da NEMA REVANSIZMA i da niko nece da izgubi posao, vec samo oni za koje se dokaze da su krali/krsili zakon na drugi nacin.

 

Za to ti ne trebaju nikakvi mediji. Ljudi bi sami videli na terenu.

 

Ali oni to nisu radili.

 

Sad ce opet da kmece. Neka kmece. To sa nama ne treba da ima nikakve veze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Znači ovi iz unutrašnjosti da ne izlaze na izbore dok im se ne odobri  iz centrala u BG?

 

Naravno da ne,ali male su šanse da se tu nešto uradi,manji gradovi i sela su uporišta SNS i tu bi rezultati bili za opoziciju upitni čak i bez nekog velikog pritiska iz SNS,tužno,ali tako je ...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mare80 said:

 

Naravno da ne,ali male su šanse da se tu nešto uradi,manji gradovi i sela su uporišta SNS i tu bi rezultati bili za opoziciju upitni čak i bez nekog velikog pritiska iz SNS,tužno,ali tako je ...

To je samo dokaz nerada u opoziciji! Najlakše je odustati od ikakve političke borbe. Nije Kraguejvac i Čačak nikad bio socijalistički i radikalni ali su ga neradom predali u ruke  SNS.

Za rezultate se opozicija sama treba izboriti a ne da čeka da im AV pokloni pobedu. Mora se u narod, mora se istrpeti i provokacija i kritika a ne samo čekati da padne Beograd. Pritom ne radeći skoro ništa ni u Beogradu.

Kako misle da takvim stavom pridobiju bilo kog glasača?      

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djilas nastavlja sa ponasanjem kao sto se ponasao i kao gradonacelnik i kao predsednik KSS i predsednik DS....ili  ce da se igra igra kako ja kazem ili nema igre.
Postignut dogovor da se kandidat odredi koncenzusom izmedju SSP,NS i DS....ali zabole njega za dogovor koji je sam sklopio. "Ja predlazem Ponosa i necu odustati od njega." Pri tom, predlazes coveka iz druge stranke, bez saglasnosti te iste stranke.


Pri tom je Djilas debelo ( kao clan DS i siva eminencija te stranke ) ucestvovao u smenjivanju tog istog Ponosa sa mesta NGS.

Tada nije valjao, sada valja za predsednika.

Ocigledno je mrznja izmedju Djilasa i Jeremica tolika, da je pokusaj svrgavanja ove vlasti u zapecku zbog licnih sujeta ovih nazovi opozicionara.

Videcemo odgovor Jeremica. Ako odbije Ponosa, bice napadnut od strane Djilasovih medija da razbija jedinstvo opozicije, a ako precuti kandidovanje Ponosa od strane Djilasa, dozvoljava mu vrsljanje po stranci.

Na zalost Ponos niti ima ime, ugled, harizmu....da bi u bilo kojoj varijanti dobacio vise od 15-20%. Tipican primer danasnjih beskrvnih opozicionara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Hebeš predsedničke izbore ....

Niti opozicija tu može nešto ozbiljno da uradi,pa i da neko prodje u drugi krug ...

Bitni su izbori za Bgd i pokušati da se svede SNS u parlamentu ispod apsolutne većine ...

Zna se po kom redu ovo treba da ide, a to će trajati par godinica ...

 

na zalost i meni se cini da su oni digli ruke od predsednickih izbora....  ne zbog Ponosa- bilo ko bi bio OK ako ga svi podrze, nego sto ne mogu da se dogovore...
  Nekako im je jasno da nema jos jasne volje sa zapada da se Vucic skloni , bar jos neko vreme...  A za dotle oni hoce da zauzmu poziciju sa nekih 20-30% u parlamentu i Beograd kao grad....

 

 

    Sa druge strane....  u samom pocetku SNSovanja su postojali pregovori da Djilas ostane gradonacelnik BG....  pa  da se nisu mozda dogovorili....  pogotovo sto je Vesic sve zasrao sta se moze zasrati, a nemaju nikog ko bi mogao da vadi kestenje iz vatre....

 

   btw.....   Prvi rialiti je u Srbiju doveo upravo Djilas....   a sve ovo izmedju Vucica i Djilasa mi deluje kao rialiti..

 

tako da ce uskoro game over za ovu teritoriju koju neki zovu drzava... za 10 godina max ce otici odavde sve sto vredi...  pretvoriti sve u jedan veliki otvoreni kop..  a manjak radne snage za te rudnike nadomestice Sirijcima i Talibancima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Percepcija Ponosa kao klasicnog JNA generala i oficira je vrlo pogresna iz mnogo razloga: najvise toga ka saradnji Vojske Srbije i NATO je uradjeno upravo za njegovog mandata, a i poznajem ga kao nekog iz krugova mojih drugih licnih prijatelja i saradnika  i imao sam prilike da prozborim koju sa njim uzivo.

Bolji izbor od vecine ovih istrosenih, prezvakanih i pregazenih vremenom politicara.

Link to comment
Share on other sites

Kandidat kao kandidat manje-više, ali da je Đilas odlučio da to uradi na ovaj način, u ovom trenutku... pa stvarno WTF. Daleko od toga da sam fan Jeremića, ali ovo je baš nisko. Očigledno se i dalje vodi teška borba za prvog u selu, dok grad drže razbojnici. I držaće ga i dalje. Najgore je što ovo pasivizuje i glasače u Beogradu, gde svi pričaju da ima šanse da se pobedi. 

 

Kandidat za predsednika je manje bitan, jer i da nije ovih peripetija, malo je vremena da se radi kampanja. A neko ko bi samo na ime (što je jedino i moguće zbog vremena) naterao Vučića u drugi krug, nije zainteresovan da bude kandidat (Đoković, Bodiroga, Zdravko Čolić, name it). Sad da li će to biti Ponoš ili Aleksić, ili neko reći, manje je bitno. Ali je bitna procedura i dogovor, i makar simulacija tog "jedinstva", bar dok se ne pobedi sekta. Tu se slažem sa Mekom. Ovde samo Vučić trlja ruke, iako je zbog svih sranja koje je radio i radi bio zreo za težak udarac na izborima, pa makar i ovakvim... sad vidim da će opet da bude moša... kad sam ja koji je zainteresovan da glasa za opoziciju pa makar zapušenog nosa da bi se ovi oterali, razočaran, mogu misliti kako je sa ovima koji i inače ne glasaju...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Percepcija Ponosa kao klasicnog JNA generala i oficira je vrlo pogresna iz mnogo razloga: najvise toga ka saradnji Vojske Srbije i NATO je uradjeno upravo za njegovog mandata, a i poznajem ga kao nekog iz krugova mojih drugih licnih prijatelja i saradnika  i imao sam prilike da prozborim koju sa njim uzivo.

Bolji izbor od vecine ovih istrosenih, prezvakanih i pregazenih vremenom politicara.

 

Nije to bitno Kronose uopste, ja protiv coveka nemam nista, deluje pristojno, deluje kultivisano, solidno je elokventan, ne deluje kao neka cuskija ili seljacina ili kompleksas, cime automatski sije 90% politicke scene. To sve ok, ali je to manje bitno u poredjenju sa tim kako ga kandiduje i ko ga kandiduje i zasto ga kandiduje i koja je njegova prepoznatljivost.

 

Znaci ako vec ne mogu da nadju neko jako zvucno ime (ili im to nije ni cilj) onda brate lepo neka javna licnost bez putera na glavi ne mora ni da bude politicar i cao.

 

Ovo je kao neki bedni pokusaj izmisljanja novog Kostunice cak i da je uradjeno uz sve konsenzuse.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Percepcija Ponosa kao klasicnog JNA generala i oficira je vrlo pogresna iz mnogo razloga: najvise toga ka saradnji Vojske Srbije i NATO je uradjeno upravo za njegovog mandata, a i poznajem ga kao nekog iz krugova mojih drugih licnih prijatelja i saradnika  i imao sam prilike da prozborim koju sa njim uzivo.

Bolji izbor od vecine ovih istrosenih, prezvakanih i pregazenih vremenom politicara.

 

Ne sporim ja da je on drugačiji u realnom životu, ali jedno je lični utisak o njemu, a drugo javna percepcija. Za većinu birača je on samo jedan opskurni general koji je zglajznuo sa položaja i to je cela priča. Za ozbiljnog kandidata je potrebna harizma, da bude prijemčiv javnosti i slično, ali on to nema. Lepo reče Mek šta mu nedostaje, a sve se svodi na to. U javnosti je mnogo bolju prepoznatljivost imao Saša Janković, koji je učestvovao u predsedničkim izborima. Ne ulazim u kvalitet njegovog rada i šta ko misli o njemu kao kandidatu, ali imao je oko 600.000 glasova, dok je onaj Beli konj imao upola. Janković je iza sebe imao rad koji je dosta ljudi percipiralo kao pozitivan i opozicioni, Beli je bio zajebant, ali i njihove brojke su poučne.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

Kandidat kao kandidat manje-više, ali da je Đilas odlučio da to uradi na ovaj način, u ovom trenutku... pa stvarno WTF. Daleko od toga da sam fan Jeremića, ali ovo je baš nisko.

 

Ne razumem ovo. Nije li dogovor izmedju njih da svako predlozi svog dilbera,

da imaju pravo veta, te je u tom svetlu Jens Jeremis jos odavno predlozio svog malog od kuzine Aleksica,

u velikom WTF momentu.

Moze li Jeremis da objasni zasto ne Ponos, osim nekih nemustih prica o razmimoilazenju. On je jos uvek clan njegove stranke,

zar nije bilo; rastali se kao drugari.

 

Zar nije sad njihov dogovor da treba da sednu i da se dogovore ko ce biti od tih majstora zajednicki kandidat,

ili je sad prica kako je Djilaz vec pobediJo Jeremica i pljunuo mu u kafu kako Informer tvrdi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne sporim ja da je on drugačiji u realnom životu, ali jedno je lični utisak o njemu, a drugo javna percepcija. Za većinu birača je on samo jedan opskurni general koji je zglajznuo sa položaja i to je cela priča. Za ozbiljnog kandidata je potrebna harizma, da bude prijemčiv javnosti i slično, ali on to nema. Lepo reče Mek šta mu nedostaje, a sve se svodi na to. U javnosti je mnogo bolju prepoznatljivost imao Saša Janković, koji je učestvovao u predsedničkim izborima. Ne ulazim u kvalitet njegovog rada i šta ko misli o njemu kao kandidatu, ali imao je oko 600.000 glasova, dok je onaj Beli konj imao upola. Janković je iza sebe imao rad koji je dosta ljudi percipiralo kao pozitivan i opozicioni, Beli je bio zajebant, ali i njihove brojke su poučne.

Hm, ne sporim ja ni tvoje misljenje, samo to da je neko diskvalifikovan samo zato sto je bio oficir je prilicno nepznavanje materije - upravo se od njih ocekuju neke moralne vrline koje ih cine podobnim: cvrst karakter, odlucnost, spremnost da se ide napred, moralnost...

Ameri birase US Granta, Theodora Ruzvelta, Ajka... na osnovu njihovih vojnickih zasluga - i ostadose li na marginama istorije ili uradise svaki po nesto?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Hm, ne sporim ja ni tvoje misljenje, samo to da je neko diskvalifikovan samo zato sto je bio oficir je prilicno nepznavanje materije - upravo se od njih ocekuju neke moralne vrline koje ih cine podobnim: cvrst karakter, odlucnost, spremnost da se ide napred, moralnost...

Ameri birase US Granta, Theodora Ruzvelta, Ajka... na osnovu njihovih vojnickih zasluga - i ostadose li na marginama istorije ili uradise svaki po nesto?

samo nikad se ne sme zaboraviti da je školovan u jna i da su mu nadređeni bili kadijevic, adzic,panic, a koji su bili kriterijumi napredovanja valjda je svima jasno. kako bi javnost reagovala da neko predlozi gen. Lazarevica za predsedničkog kandidata?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

samo nikad se ne sme zaboraviti da je školovan u jna i da su mu nadređeni bili kadijevic, adzic,panic, a koji su bili kriterijumi napredovanja valjda je svima jasno. kako bi javnost reagovala da neko predlozi gen. Lazarevica za predsedničkog kandidata?

Kao neko rodjen 1962. u vreme kad su Kadijevic, Adzic, Panic bili nadredjeni on je jos uvek bio u trupskoj komandi i daleko od cinova koji mu omogucavaju iole vrednije napredovanje - tu su jos  Pavkovic, Ojdanic, Krga....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, KfJ said:

 

Ne razumem ovo. Nije li dogovor izmedju njih da svako predlozi svog dilbera,

da imaju pravo veta, te je u tom svetlu Jens Jeremis jos odavno predlozio svog malog od kuzine Aleksica,

u velikom WTF momentu.

Moze li Jeremis da objasni zasto ne Ponos, osim nekih nemustih prica o razmimoilazenju. On je jos uvek clan njegove stranke,

zar nije bilo; rastali se kao drugari.

 

Zar nije sad njihov dogovor da treba da sednu i da se dogovore ko ce biti od tih majstora zajednicki kandidat,

ili je sad prica kako je Djilaz vec pobediJo Jeremica i pljunuo mu u kafu kako Informer tvrdi.

 

 

 

 

 

Ma fora je u tome da se DS v.1.0, DS v. 2.0, DS Advanced, DS na n-ti i DS Pravoverni nisu međusobno baš najbolje dogovorili oko kandidata. Rano su počeli da se svađaju oko feuda, ali to im nije prvi put.

 

4 minutes ago, Kronostime said:

Hm, ne sporim ja ni tvoje misljenje, samo to da je neko diskvalifikovan samo zato sto je bio oficir je prilicno nepznavanje materije - upravo se od njih ocekuju neke moralne vrline koje ih cine podobnim: cvrst karakter, odlucnost, spremnost da se ide napred, moralnost...

Ameri birase US Granta, Theodora Ruzvelta, Ajka... na osnovu njihovih vojnickih zasluga - i ostadose li na marginama istorije ili uradise svaki po nesto?

 

Teško je uklopiti ličnost kandidata i javnu percepciju o njemu. Ima mnogih za koje se privatno može reći da su kulturni, obrazovani, načitani, da nisu napravili nikakvu štetu, da nisu krali i slično, ali mogu da budu loše percipirani u javnosti. Kao primere mogu da uzmem dve javne ličnosti.

 

Prva je Jelena Karleuša, koju sam namerno izabrao jer nije političarka. Mnogi je smatraju priglupom pevaljkom, o njenoj muzici i nastupu nemam pozitivno mišljenje, ali kada je bila malo veća frka oko korone, javno je pozvala na vakcinaciju. Ovaj gest je za svaku pohvalu, verujem da je neko poslušao upravo njen apel, ali ima i onih koji su postupili suprotno jer nemaju nameru da im Karleuša soli pamet. Isto tako, podržala je i LGBT populaciju, a znamo kako se ona percipira u široj javnosti. Oba njena gesta zaslužuju pohvalu, uradila je dobro, ali i za mene i za mnoge druge njeno pevanje neće biti sinonim za lepu muziku. Da se pojavi kao političarka i da se zalaže za sve najbolje, ne verujem da bi imala podršku.

 

Drugi primer je ni manje ni više nego Koštunica. Moj otac je imao prilike da ga upozna mnogo pre nego što je postao poznat i kaže da su lepo razgovarali o struci, da je fin u komunikaciji i slično, ali nije glasao za njega posle 5. oktobra. Kada ga je neki prijatelj pitao zašto ne glasa za nekoga koga je sam opisao sasvim pozitivno, odgovorio je ga zanima šta političar radi i nudi, a ne kakav je privatno. Pretpostavljam da se svi sećamo kako je od mesije postao anonimus i šta je radio na vlasti, ali i da je privatno i dalje onakav kakvim ga je moj otac opisao.

 

Naravno, ovo dvoje i Ponoš imaju sasvim drugačije puteve, karijeru i slično, ali kao bitan preduslov navodim javnu percepciju. Svaki politički kandidat koji želi da dobije glas na sopstveno ime i prezime jednostavno mora da ima određeni imidž. Američki predsednici koje spominješ su imali upravo to. Nebitno je da li je kandidat završio prava, ekonomiju, vojne škole, istoriju, fiziku ili geologiju, već kakav je utisak ostavio ili ostavlja pred javnošću.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Issey said:

Kandidat kao kandidat manje-više, ali da je Đilas odlučio da to uradi na ovaj način, u ovom trenutku... pa stvarno WTF. Daleko od toga da sam fan Jeremića, ali ovo je baš nisko. Očigledno se i dalje vodi teška borba za prvog u selu, dok grad drže razbojnici. I držaće ga i dalje. Najgore je što ovo pasivizuje i glasače u Beogradu, gde svi pričaju da ima šanse da se pobedi. 

 

Kandidat za predsednika je manje bitan, jer i da nije ovih peripetija, malo je vremena da se radi kampanja. A neko ko bi samo na ime (što je jedino i moguće zbog vremena) naterao Vučića u drugi krug, nije zainteresovan da bude kandidat (Đoković, Bodiroga, Zdravko Čolić, name it). Sad da li će to biti Ponoš ili Aleksić, ili neko reći, manje je bitno. Ali je bitna procedura i dogovor, i makar simulacija tog "jedinstva", bar dok se ne pobedi sekta. Tu se slažem sa Mekom. Ovde samo Vučić trlja ruke, iako je zbog svih sranja koje je radio i radi bio zreo za težak udarac na izborima, pa makar i ovakvim... sad vidim da će opet da bude moša... kad sam ja koji je zainteresovan da glasa za opoziciju pa makar zapušenog nosa da bi se ovi oterali, razočaran, mogu misliti kako je sa ovima koji i inače ne glasaju...

 

Kakav bre Zdravko Colic kad je on SNS-ov. Informisite se malo.

49 minutes ago, KfJ said:

 

 

Moze li Jeremis da objasni zasto ne Ponos, osim nekih nemustih prica o razmimoilazenju. On je jos uvek clan njegove stranke,

 

 

 

 

 

 

Verovatno zato sto su Ponosu porasle ambicije, vec ga vidim u SSP-u nakon ovih izbora. Bio bi i onaj Jovanovic al izadje onaj snimak gde je pored Jeremica napusavao i Tepicku pa malo bezveze. Sad mu je dao da vodi neku nevladinu organizaciju koja se bavi problemima u Bg-u.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Kao neko rodjen 1962. u vreme kad su Kadijevic, Adzic, Panic bili nadredjeni on je jos uvek bio u trupskoj komandi i daleko od cinova koji mu omogucavaju iole vrednije napredovanje - tu su jos  Pavkovic, Ojdanic, Krga....

 

Na primer Jovo Bakic ga napada da pusku video nije (jos pre jedno 5 godina ) i da je sramota da je neko takav bio nacelnik generalstaba.

Link to comment
Share on other sites

 
Da, trajace par godinica, kao sto je trajalo par godinica 2014. godine.
 
To mora da ide polako, problem je sto da bi se doslo do tog polako mora da se radi krvnicki i na terenu i van njega.
 
ONI NEMAJU KONTROLORE I DALJE.
 
Pa ce opet da bude prica kradja na izborima kme, bugarski vozovi kme kme, crni dzipovi kme kme kme, nemamo medije a to je najvaznije kmeeeeeeeeee.
 
Vec vise od pet godina pricam sta je najvaznije i ocigledno znam bolje od svakog politickog diletanta u ovoj zemlji jer oni nisu uradili apsolutno nista od onoga sto su morali da bi se situacija promenila - teren, regrutacija ljudi, obucavanje kontrolora, konfrontacija na terenu kad god mozes, kako bi se obicni ljudi, a pogotovo ucenjeni oslobodili straha, da pricas da NEMA REVANSIZMA i da niko nece da izgubi posao, vec samo oni za koje se dokaze da su krali/krsili zakon na drugi nacin.
 
Za to ti ne trebaju nikakvi mediji. Ljudi bi sami videli na terenu.
 
Ali oni to nisu radili.
 
Sad ce opet da kmece. Neka kmece. To sa nama ne treba da ima nikakve veze.
Koje bre bitne funkcije? 2 i po godine načelnik generalštaba dok ga Tadić nije smenio i pomoćnik ministra spoljnih poslova (još 2 i po godine).
To što ga je Tadić sklonio može samo plus u biografiji da mu bude.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

samo nikad se ne sme zaboraviti da je školovan u jna i da su mu nadređeni bili kadijevic, adzic,panic, a koji su bili kriterijumi napredovanja valjda je svima jasno. kako bi javnost reagovala da neko predlozi gen. Lazarevica za predsedničkog kandidata?

Pa nađi školovanog generala koji se školovao negde na west point-u na primer...

To što tebi ne odgovara jna jer nije satrla sve protiv kojih je ratovala je jedna stvar ali je malo glupavo da izmišljaš da je svako ko je bio pripadnik jna zapravo nesposobnjaković koji je kroz karijeru dogurao preko Kadijevića i Panića.

Rekoh, vama odgovara samo AV. Pristojni i odgovorni ljudi nisu za vas.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

Na primer Jovo Bakic ga napada da pusku video nije (jos pre jedno 5 godina ) i da je sramota da je neko takav bio nacelnik generalstaba.

Možeš misliti, Jovo Bakić ga napada a čovek nije ni služio vojsku da bi znao kako puška izgleda (Bakić).

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...