Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Problem izmena Zakona o eksproprijaciji nije samo u poslovima oko Rio Tinta ili Bora, Zajecara, bilogde....

Problem je u tome sto jednoj zainteresovanoj strani daje mogucnost da ti imovinu "nacionalizuje" po smesnoj ceni, a ne trzisnoj zarad "nacionalnog interesa i kapitalnih investicija".

Moj interes je da mi dedovina ostane tu gde je, da mogu iz bunara ispred kuce da zahvatim vodu za pice, da u reci ispod kuce mogu da pecam pastrmke potocarke i da iz nje napajam ono malo stoke i zivine koje bih uzgajao ako me neka visa sila natera da odem tamo i zivim.

Ako mi neko to unisti zarad sitnisa od rudne rente - gde da odem ako zatreba "rezervni polozaj"?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samo neka on povuče zakone. Time će priznati da je radio šta ne treba i priznati poraz sa "narodom". Sa druge strane dobijamo čoveka koji će imati kapacitet da pozove na slične proteste oko svakog sličnog slučaja a obzirom da se čovek bavi pravom prilično sam siguran da će tamo negde u februaru da zakuva novu temu.

 

To što Savo ne izlazi na ove izbore nije ni loše, do sledećih će izaži iz anonimnosti a poverenje ljudi već sada ima tako da postaje noćna mora kandidat za ovu vlast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Samo neka on povuče zakone. Time će priznati da je radio šta ne treba i priznati poraz sa "narodom". Sa druge strane dobijamo čoveka koji će imati kapacitet da pozove na slične proteste oko svakog sličnog slučaja a obzirom da se čovek bavi pravom prilično sam siguran da će tamo negde u februaru da zakuva novu temu.

 

To što Savo ne izlazi na ove izbore nije ni loše, do sledećih će izaži iz anonimnosti a poverenje ljudi već sada ima tako da postaje noćna mora kandidat za ovu vlast.

Pravno, on moze samo da odbije da potpise Zakone i vrati ih Skupstini  na izmene i usvajanje.

 

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To će tek da bude "pravna" komedija kako će to da izvede sa zakonom o referendumu koji je već potpisan i počeo da važi 🙂 . Tu će se veroatno praviti ludi pa odma doneti stari ili još noviji zakon.

 

Inače eskproprijacija nije bitna samo zbog RT nego i zbog tih njegovih puteva koje gradi. Šuška se da seljaci u pomoravlju odbijaju da prodaju parcele pa mu treba "motka" da ih "dozove pameti". A ko zna šta još sve ludak ne planira za razno razne izborne kampanje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

Samo neka on povuče zakone. Time će priznati da je radio šta ne treba i priznati poraz sa "narodom". Sa druge strane dobijamo čoveka koji će imati kapacitet da pozove na slične proteste oko svakog sličnog slučaja a obzirom da se čovek bavi pravom prilično sam siguran da će tamo negde u februaru da zakuva novu temu.

 

To što Savo ne izlazi na ove izbore nije ni loše, do sledećih će izaži iz anonimnosti a poverenje ljudi već sada ima tako da postaje noćna mora kandidat za ovu vlast.

I ne samo za ovu vlast: njegov nastup u proslom Utisku nedelje je pokazao da se radi o obrazovanom mladom coveku koji jako dobro zna sta radi i kako: odbio je da se zahtevima Kreni - promeni koji su se ticali izmena zakona o referendumu i ekspropijaciji dodaju bar 2 nova koje su promovisali Zelenovic i Cuta. To je bilo ne politicko pitanje vec takticko, stratesko,  decko je fantasticno reagovao i sacuvao originalnost svoje teze. Bilo je pravo zadovoljstvo slusati ga kako obrazlaze svoj stav. Jednostavno je: covek se bavi naukom o drustvenim procesima osim sto, ako se ne varam, sprema doktorat iz pravnih nauka. Definitivno, nemam utisak da je populista i da ce uspeti da odoli svim pritiscima onih koji bi njegovu gradjansku inicijativu i njen uspeh da privatizuju u svoje stranacke svrhe. Ako nista drugo, opozicioni deo ovdasnjeg gradjanstva  u Savi Manojlovicu ima jako dobrog stratega. Retka zverka na ovim prostorima. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slobodan Milosevic

 

Завршио је Правни факултет у Београду са највишим оценама

 

Aleksandar Vucic   

 

Bio sam najbolji student na Pravnom 

 

Vojislav Kostunica 

 

Zavrsio sam Pravni fakultet sa najvisem ocenama u roku i posle magistrirao i doktorirao

 

Edited by Rade Zagorac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Clash said:

Savo kaze da nije bio genocid u Srebrenici, da je Kosovo srce Srbije a podrzavao je i liturgije u CG. 
Na koji deo birackog tela bi mogao da racuna ako se aktivira politicki?Boskicev? Vucicev? Seseljev?

 

Naseo si na režimsku propagandu. Napravio je budalu od Krstića u emisiji a ovaj je mislio da mu da šah-mat sa tim pitanjem o genocidu. Inače je do juče u toj istoj režimskoj propagandi bio neko ko tvrdi da je genocid bio u Srebrenici. Pogledaj taj duel sa Krstićem pa ćeš videti šta je rekao i kako ga je namagarčio. Za Kosovo je sasvim normalno da je za jer se čovek bavi između ostalog odbranom ustava. Bio bi neozbiljan da ima mišljenje kao Čeda a da se bavi ustavnim pitanjima i problemima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Samo neka on povuče zakone. Time će priznati da je radio šta ne treba i priznati poraz sa "narodom". Sa druge strane dobijamo čoveka koji će imati kapacitet da pozove na slične proteste oko svakog sličnog slučaja a obzirom da se čovek bavi pravom prilično sam siguran da će tamo negde u februaru da zakuva novu temu.

 

To što Savo ne izlazi na ove izbore nije ni loše, do sledećih će izaži iz anonimnosti a poverenje ljudi već sada ima tako da postaje noćna mora kandidat za ovu vlast.

 

I Tito je priznao da su studenti u pravu , pa je vladao do smrti, pa i koju godinu nakon nje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Klotzen said:

 

Naseo si na režimsku propagandu. Napravio je budalu od Krstića u emisiji a ovaj je mislio da mu da šah-mat sa tim pitanjem o genocidu. Inače je do juče u toj istoj režimskoj propagandi bio neko ko tvrdi da je genocid bio u Srebrenici. Pogledaj taj duel sa Krstićem pa ćeš videti šta je rekao i kako ga je namagarčio. Za Kosovo je sasvim normalno da je za jer se čovek bavi između ostalog odbranom ustava. Bio bi neozbiljan da ima mišljenje kao Čeda a da se bavi ustavnim pitanjima i problemima.

Pa nisam bas siguran,al ajde sacekacemo malo. Ako se politicki aktivira, izjasnice se valjda eksplicitno o takvim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

Pa pisali su režimski mediji da je on član nekog udruženja koje organizuje obeležavanja genocida u Srebrnici i napadali ga zbog toga, iz toga možemo naslutiti njegovo mišljenje, plus čovek je pravnik i teško da će ići protiv presuda.

 

Ovo pitanje je za cilj imalo da se on izjasni da priznaje genocid pa da podele protestante da se glođu oko toga. Čovek je samo rutinski izbegao odgovor pa ga još namagarčio sa potpitanjem da mu Krstić definiše šta je genocid 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Kaže da zna da postoje različita mišljenja u vladi povodom tog pitanja i da pojedini misle da bi to bilo dobro, ali da je njegov stav da zbog smanjenja troškova jedne inostrane kompanije nemamo pravo da, kako je rekao, "uništavamo živote većeg broja ljudi nego što je to bilo predviđeno prvobitnim planovima".

 

Nemamo pravo da uništavamo živote većeg broja ljudi nego što je to bilo predviđeno prvobitnim planovima.

 

Da li je moguce da je ovo izjavio?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rade Zagorac said:

Slobodan Milosevic

 

Завршио је Правни факултет у Београду са највишим оценама

 

Aleksandar Vucic   

 

Bio sam najbolji student na Pravnom 

 

Vojislav Kostunica 

 

Zavrsio sam Pravni fakultet sa najvisem ocenama u roku i posle magistrirao i doktorirao

 

Da ukinemo pravni fakultet?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Da li je moguce da je ovo izjavio?

 

Imaj razumevanja .... Danas mu je jedan od onih dana kada je bolje ne ustajati iz kreveta ...

 

Prvo jutros oni glumci pozvaše narod na proteste .... Srećom, u Jutarnjem programu pa je šteta manja, mogao je takav propust ne daj bože da se potkrade u Šarenici ...

Onda ovi iz EP stavljaju na dnevni red za sledeću nedelju proteste u Srbiji i slučaj Linglong ...

Posle mu Ameri staviše Rena i Stimpija na crnu listu ...

 

Sve lepše od lepšeg,pa kako čovek da ne zabaguje ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

 

Imaj razumevanja .... Danas mu je jedan od onih dana kada je bolje ne ustajati iz kreveta ...

 

Prvo jutros oni glumci pozvaše narod na proteste .... Srećom, u Jutarnjem programu pa je šteta manja, mogao je takav propust ne daj bože da se potkrade u Šarenici ...

Onda ovi iz EP stavljaju na dnevni red za sledeću nedelju proteste u Srbiji i slučaj Linglong ...

Posle mu Ameri staviše Rena i Stimpija na crnu listu ...

 

Sve lepše od lepšeg,pa kako čovek da ne zabaguje ...

 

 Ovo sad kad mu voda u usima treba nastaviti sa drugim zahtevima , pritiscima  tek sad treba ici u napade gde god se moze ,  da nema pauze...   tako sve do 3 aprila...  sam ce pobeci ludacki se smejuci kao u crtanim filmovima  ...  

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sreta-steta said:

 

Pitao sam se slicnu stvar.... Ono sto je cupavo je da rudna renta se dobija od dobiti preduzeca, ne od prihoda. Dakle u svakoj varijanti je to kikiriki. Ono sto bi moglo da se dobije je taj neki lanac vrednosti sa fabrikom baterija koje bi se posle koristile u Fiatu (recimo). Pa onda da se izdvaja u neki fond koji ce se koristiti za ekolosko osvescivanje naroda, pa da se doteraju univerziteti u tu Loznicu, itd, itd...

 

Ali kada u to fantaziranje dodas s kim imamo posla (Rio Tinto i Vucic) i to koja je steta KADA (ne AKO) nesto krene po zlu - nema para koje to mogu da isprate. Ta zemlja kada se jednom zagovna, ostace takva doveka. I na kraju u stvarnom zivotu, sta dobijamo? Unistenu okolinu, bogatog Vucica i njegovu gamad i trzni centar u Loznici. 

 

A najvažnije- porast obolelih od malignih i respiratornih oboljenja. Ne mogu svi da napuste ta sela i Loznicu...mnogo ljudi će ostati...

 

 

 

46 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Kaže da zna da postoje različita mišljenja u vladi povodom tog pitanja i da pojedini misle da bi to bilo dobro, ali da je njegov stav da zbog smanjenja troškova jedne inostrane kompanije nemamo pravo da, kako je rekao, "uništavamo živote većeg broja ljudi nego što je to bilo predviđeno prvobitnim planovima".

 

Nemamo pravo da uništavamo živote većeg broja ljudi nego što je to bilo predviđeno prvobitnim planovima.

 

Da li je moguce da je ovo izjavio?

 

Jeste.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Klotzen said:

Pa pisali su režimski mediji da je on član nekog udruženja koje organizuje obeležavanja genocida u Srebrnici i napadali ga zbog toga, iz toga možemo naslutiti njegovo mišljenje, plus čovek je pravnik i teško da će ići protiv presuda.

 

Ovo pitanje je za cilj imalo da se on izjasni da priznaje genocid pa da podele protestante da se glođu oko toga. Čovek je samo rutinski izbegao odgovor pa ga još namagarčio sa potpitanjem da mu Krstić definiše šta je genocid 🙂

 

Kad se sazna da je i Sava izbegličko dete ili politički korektnije dođoš opašće mu podrška među pojedinim učesnicima na forum. Gnjidi Krsticu je natrljao nos da gnjida nije znao gde bije.

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto se meni ne dopada je poredjenje sa Nemackom, kao u i uvek je to pogresno, jer se mi ne mozemo porediti sa njima, dakle na pitanje zasto Nemacka ne otvara rudnike litijuma je jednostavan odgovor, oni imaju lovu, ekonomiju najjacu u Evropi, mogu da biraju sta hoce.

Ovakve stvari su za siromasne drzave da zarade koju kintu, a ako nece onda nista.

Sto se tice zastite okoline, ako je to samo Rio Tinto, onda ne treba ni to.

Na tome treba poceti da se radi sa decom od decijeg vrtica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Clash said:

Savo kaze da nije bio genocid u Srebrenici, da je Kosovo srce Srbije a podrzavao je i liturgije u CG. 
Na koji deo birackog tela bi mogao da racuna ako se aktivira politicki?Boskicev? Vucicev? Seseljev?

A znaci jedan od 99% iz tih generacija. Odmah ćao. Ne zanima me da budem na istoj strani sa takvima i kad tvrde da je 1 i 1 dva. 

 

2 hours ago, Perkos2 said:

Da ukinemo pravni fakultet?

Moze. Da li su 99% njih ikada bili protiv milosevica i svega sto tu ne valja generalno? Valjda smo 1000 puta napisali i zasto nisu. Osim retkih, njima je jedina buducnost da se uhljebe u taj sistem tu. Onda koga boli njeznik za njih. Bačite ih lavovima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Jedino sto se meni ne dopada je poredjenje sa Nemackom, kao u i uvek je to pogresno, jer se mi ne mozemo porediti sa njima, dakle na pitanje zasto Nemacka ne otvara rudnike litijuma je jednostavan odgovor, oni imaju lovu, ekonomiju najjacu u Evropi, mogu da biraju sta hoce.

Ovakve stvari su za siromasne drzave da zarade koju kintu, a ako nece onda nista.

Sto se tice zastite okoline, ako je to samo Rio Tinto, onda ne treba ni to.

Na tome treba poceti da se radi sa decom od decijeg vrtica.

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Bor procvetao od rudnika, svi se bore kako da odu da zive u Boru...divota xD maglenke rade tam po zakonu..xD

 

 

 

Namibija i Madagaskar ( sa RT)  su sad kao Norveska....  Sramota im kako im dobro ide

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Inače eskproprijacija nije bitna samo zbog RT nego i zbog tih njegovih puteva koje gradi. Šuška se da seljaci u pomoravlju odbijaju da prodaju parcele pa mu treba "motka" da ih "dozove pameti". A ko zna šta još sve ludak ne planira za razno razne izborne kampanje.

Pa šta, da se ne prave putevi zato što neki paganin (u originalnom značenju te reči) neće da prodaje neku f njivu u pustari? Pa možda da je zaobiđu kao u onom crtanom sa Duškom Dugouškom. Svašta ovde može da se čuje.

3 hours ago, Klotzen said:

Ovo pitanje je za cilj imalo da se on izjasni da priznaje genocid pa da podele protestante da se glođu oko toga. Čovek je samo rutinski izbegao odgovor pa ga još namagarčio sa potpitanjem da mu Krstić definiše šta je genocid 

🙂

Pa vidiš da je odgovorio. Ne znam što se onda ljutite (ne "vi" na forumu, svi) kad vam neko kaže onako kako jeste. Upravo zbog toga sa tom vašom neograničenom količinom besmislenih pitanja su vas... 

 

Ja nemam TV, a i da imam ne bih gledao te emisije, i osim ovoga sto sam čuo na forumu i ne znam ko je taj, ali iz ovoga sto čujem ovde mi je izrazito antipatican. Čak ne ni zbog toga sa Kosovom i Srebrenicom, nego zbog tog iracionaonog ponasanja i vrdanja. Ali dobro, vazno da su tu nasli novog heroja, po svojoj meri. To je najvaznije.

8 minutes ago, Doc Holiday said:

Namibija i Madagaskar ( sa RT)  su sad kao Norveska....  Sramota im kako im dobro ide

Pa kakvi su oni Norvežani...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...