Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

1 minute ago, Constantin said:

Razloig više da litijum ne bude iskopavan. Veće šteta nego vajda...

 

Evo i ti. Ja pišem da država gubi pare na ime rudne rente, poreza i drugih prihoda, u konkretnom slučaju na eksploataciji bakra, ali ti i dalje kao problem samo vidiš litijum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Evo i ti. Ja pišem da država gubi pare na ime rudne rente, poreza i drugih prihoda, u konkretnom slučaju na eksploataciji bakra, ali ti i dalje kao problem samo vidiš litijum.

Dodje mu kao šlagvort. Verujem da bi bilo isto sa Rio Tintom. Osim što ne bi bilo kontrole nad ekološkim procedurama, bilo bi isto i sa kontrolom oko rudne rente. Sve dok "delimo" tako ima da bude. Gde sam tu ja...?  Prvo pravilo poslovanja u Srbiji....

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

Tu bi prici bio kraj

Tu bi priči bio kraj, ali za to područje gde se otvara....rudna renta simbolična, a dobit se deli 60% nezajažljivi beograd (republički budžet), 40 % "lokalu"....preeveliki reket države.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/27/2023 at 11:35 PM, Constantin said:

 

Fali im na kraju nekoliko slajdova gde su prikazali par milosevićevih mitinga sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih, pa onda koja "litija" i slicno, uglavnom sa svakog masovnog okupljanja širokih srbskih masa, koje se nikad nisu okupile da traže nešto progresivno, nego uvek da se deru protiv progresa, sa propratnim tekstom tipa "štas' tražio tos' dobio", "liži šta si zakuvao", "pravda konačno polako stiže", "imaš da platiš", "sve to tako i treba" i slično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Fali im na kraju nekoliko slajdova gde su prikazali par milosevićevih mitinga sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih, pa onda koja "litija" i slicno, uglavnom sa svakog masovnog okupljanja širokih srbskih masa, koje se nikad nisu okupile da traže nešto progresivno, nego uvek da se deru protiv progresa, sa propratnim tekstom tipa "štas' tražio tos' dobio", "liži šta si zakuvao", "pravda konačno polako stiže", "imaš da platiš", "sve to tako i treba" i slično.

 

Mojne da se sekiraš, biće Rio Tinto....nema para za Nacionalni stadion, BUS stanica-glavna, koliko vidim "nije ni mrdnula", prodate karte za Metro još nisu iskorišćene, idu izbori, a glasove treba plaćati,pa onda mito u vidu zejtina i kocke šećera, doduše to će Bata Gašić da donira. pa onda  po 20 000 penzionerima......tako da će penzosi radosno klicati "Drug je Vučić krao, al je i nama dao"......biće, biće...još samo da donese zakon da rudna renta ne ide 60 % Beogradu, a 40% da ostaje na lokalu, nego da bude bar 80/20...ali...ide EXPO nikad se ne zna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2023 at 8:58 PM, Constantin said:

 

 

Šta bre ovaj priča ? Garantujem da se Dejan Vuk Stanković, Dragan J Vučićević i Nebojša Krstić ne slažu.....

 

Popravlja se dr Ristić, sada mu se omakne i poneki tačan podatak.

 

On 9/25/2023 at 8:21 PM, ras kass said:

 

Čini mi se da RT i Inobat imaju neku saradnju od ranije. E sad kakva je ovde uzročno - posledična veza ne bih znao, po ovome što piše deluje mi da oni svakako planiraju fabriku baterija, bez obzira na status projekta Jadar. S druge strane fabrika baterija bi svakako pomogla i ponovnom otvaranju priče o Jadru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...