Jump to content

Promena pola


Cyber

Recommended Posts

1 hour ago, stray_cat said:

Mislim, hipotetički, da li ja treba da imam problem ako se u rukometnoj ekipi moje maloletne kćerke pojavi dečak koji se oseća kao devojčica? Ili recimo, kasnije, kad postanu tinejdžeri?

 

Recimo, nemam nikakav problem sa prva tri slova skraćenice LGBTQ+.

Dok su deca nije problem, ima mnogo mešovitih timova u raznim sportovima. Kod tinejdžera jeste, kad krene navala testosterona nastupa i potreba za segregacijom.

 

Informacije su iz godina interesovanja za teme koje su marginalno povezane sa TQ+ pitanjem, izvora se ne sećam.

 

4 hours ago, Sunshine State said:

Postoje deca koju od malih nogu vidis da nisu rodjeni da budu to kako su rodjeni. Ne moraju uopste cekati do puberteta da bi znali.

 

Postoji i verovatno veći broj onih koji su zbunjeni/u krizi/neki drugi problem. Uglavnom se diže buka oko slučajeva gde se tranzicija požuruje suprotno dobrim običajima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

Ako se operisala osoba (koliko sam ukapirala tema je pocela oko operacija) i ako je uzela hormonske terapije, zasto ne bi bila tretirana kao zena?

Jedan primer je već naveden, pojedine transžene se javljaju na medicinske preglede koji su nepotrebni jer nemaju matericu. Jeste mali broj, vrlo mali, ali ako napravi problem i hoće da se tužaka striktno poštovanje maksime da su transžene žene zahteva da medicinsko osoblje napravi taj test grlića materice koje nema.

 

Verovatno da su post op trans osobe manji problem jer su su ako ništa drugo pokazale da su spremne da idu pod nož i podnesu posledice svoje odluke. Možda grešim. Oni koji idu u ženske zatvore samo na osnovu samoidentifikacije i netaknuti, sa punom aparaturom, su mnogo veći rebus u smislu kako smo dođavola došli do ovoga.

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Postoje deca koju od malih nogu vidis da nisu rodjeni da budu to kako su rodjeni. Ne moraju uopste cekati do puberteta da bi znali.

Nasi prijatelji u Nemackoj imaju cerku, koja je imala 3-4 godine kad smo poceli da se druzimo; to dete je za mene oduvek bilo "decacic", iako je bila devojcica.

Kad su nam pre 2 godine rekli:"Imamo nesto da vam kazemo - Maia vise nije Maia, sad je Michael"; moj odgovor je bio:"Konacno! Ona je za mene uvek i bila kao decak, ovo je bilo sasvim ocekivano."

 

Zive u Svedskoj, dete prolazi kroz hormonske terapije, mislim da ce sacekati s operacijom do nakon 18-e godine. Mislim da nije bas lak period, jer deca i dalje nemaju razumevanja za to kroz sta prolazi, pa je povucen(a), uglavnom u kuci, svira violinu.

 

Ne verujem da bi iko svesno odabrao taj tezak put da dodje do sebe, znajuci na sta ce sve nailaziti u okolini. Ovo dete ima srecu da ga roditelji u potpunosti podrzavaju, a zamisljam kako bi bilo da nije tako...

.....da, da....povucenost i violina su bas tipicni za decake u tom uzrstu....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Pa on(a) i nije tipican decak... Neprihvacenost u drustvu prezivljava na taj nacin

Napustam ovu temu jer....ako pocnem da razmisljam o sebi kao konzervativcu, obesicu se o prvi gelender.

Bice da me je vreme pregazilo i tu nema pomoci. Ipak, da kazem: 

Hipokrizija je ta koja ce da nas unisti u svakom smislu: u Africi devojcicama zasivaju polni organ i to ritualno, i tamo gde imaju pravo na obrazovanje, ono im je nedostupno jer moraju da rade cak i kad su jos deca, o gladi i devojcica i decaka,  neuhranjenosti, izlozenosti zaraznim i drugim bolestima, kriminalu,  necu da pisem.

Za severnu hemisferu planete imam samo jednu kvalifikaciju: siti pa besni. 

 

I da,  priznajem samo jedan kriterijum polne razlicitisti: devojcice piske sedeci, decaci stojeci i to vam je to. Aj d zdravo....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Mislim, hipotetički, da li ja treba da imam problem ako se u rukometnoj ekipi moje maloletne kćerke pojavi dečak koji se oseća kao devojčica? Ili recimo, kasnije, kad postanu tinejdžeri?

 

Recimo, nemam nikakav problem sa prva tri slova skraćenice LGBTQ+.

 

Možda te dohvati problem kad se budu zajedno tuširali posle utakmice? :whistling:

 

Ja čitajući ovu temu ne mogu da izbijem iz glave Bobana Marjanovića koji samo kaže "ja sam žensko" i zaigra za žensku košarkašku reprezentaciju Srbije. :smiley22:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pletilja said:

Napustam ovu temu jer....ako pocnem da razmisljam o sebi kao konzervativcu, obesicu se o prvi gelender.

Bice da me je vreme pregazilo i tu nema pomoci. Ipak, da kazem: 

Hipokrizija je ta koja ce da nas unisti u svakom smislu: u Africi devojcicama zasivaju polni organ i to ritualno, i tamo gde imaju pravo na obrazovanje, ono im je nedostupno jer moraju da rade cak i kad su jos deca, o gladi i devojcica i decaka,  neuhranjenosti, izlozenosti zaraznim i drugim bolestima, kriminalu,  necu da pisem.

Za severnu hemisferu planete imam samo jednu kvalifikaciju: siti pa besni. 

 

I da,  priznajem samo jedan kriterijum polne razlicitisti: devojcice piske sedeci, decaci stojeci i to vam je to. Aj d zdravo....

 

 

U mom kraju je pre dobrih 40-ak godina jedan Slobodan rastao kao devojcica - u ono vreme su ga u skoli nesto kratko zezali, ali su prestali, jer su shvatili da je Slobodan zensko u muskom telu (ne gej, nego bas zenska osoba u muskom telu).

Slobodan je pre nekih 20-ak godina operisan, promenio(la) pol, i postao "prava" zena.

 

Nit je ziveo na zapadu, nit je bio "sit i besan" - naprotiv, odrastao u dosta konzervativnom kraju, u ne bas bogatoj porodici.....Tad nije bilo "in" da se menja pol, o tome se nije ni pricalo, pa je Slobodan, ipak, znao da je rodjen u pogresnom telu.

 

I ko smo mi da sudimo nekom u cemu (bi trebalo) da se bolje oseca?

I ne vidim kako to ugrozava ikog drugog, osim njih samih i njihovih najblizih?

 

Pitanje za Vas (ja razumem da ste odrastali tako da se tacno znalo ko je ko i sta je sta) - da Vam voljeni unuk za 10 godina kaze da ce da menja pol, jer se oseca kao zensko, da li biste ga odbacili, manje voleli? 

 

Ne volite ga zbog toga da li sedi ili stoji kad piski, vec zbog toga sto je Vas!

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Ok, ajde da uzmemo prvi pasus da si u pravu. Nisu zene, a insistiraju da su zene. 

Ako se operisala osoba (koliko sam ukapirala tema je pocela oko operacija) i ako je uzela hormonske terapije, zasto ne bi bila tretirana kao zena? 

 

Drugi pasus. Pa ne bih isla ovako daleko da trazim najgrdje primere civilizacije i drzave sa najvecom dikriminacijom. 

 

Treci pasus. Ovde se slazemo. Samo sto ne znam ko bi radio ovakve intervencije zato sto je nesto cool ili u trendu. 

 

Nemam ja problem da nekog Hansa zovem Helga ako mu se tako svidja, da Hans/Helga nosi suknju, sminka se/farba/depilira koliko hoce, trepce okicama i uopste upraznjava koji god ritual smatra da je "zenski" - ako mu se to svidja. Problem nastaje kad doticni/a Hans/Helga insistira da bude primljen u zensku sigurnu kucu jer je maltretiran/a i time moze da dodatno istraumira neku Aniku/Fatimu koja je pobegla od muza siledzije koji ju je premlatio jer nije podgrejala veceru na vreme. Umesto toga treba da se oformi neka posebna sigurna kuca za transzene koja ce se baviti specificnim problemima nasilja nad transzenama (sa sve specificnom psiholoskom podrskom i svim ostalim sta je potrebno).

 

Drugi pasus ilustruje da se pol ne odredjuje na osnovu osecanja (jer da se to tako radi onda bi to moralo da funkcionise i u ovom ekstremnom slucaju).

 

Sto se tice treceg pasusa: i ja sam se sokirala i krstila i levom i desnom rukom kad sam citala upise nekoliko "srecnih mama" (negde iz USA).


https://www.dailymail.co.uk/news/article-3973036/Jackie-Green-heart-controversy-children-young-nine-given-drugs-change-sex.html

Quote

 

Aside from counselling and psychotherapy, there are three medical interventions commonly used in transgender cases.

The first is hormone ‘blockers’ to delay puberty, administered at its onset, which is around the age of ten in girls and 11 in boys.

The blockers inhibit secondary sexual characteristics — breasts, periods, broken voices or facial hairartificially prolonging childhood, although some scientists say they may disrupt bone and brain development. Advocates insist the blockers buy time, allowing the child to live for a few years without feeling their body is running away from them.

 

ja imam ogroman problem s ovim, narocito s motivima odraslih da produze childhood kod dece i sve karakteristike dece (zasto me ovo odmah asocira na pedofile?).

 

Quote

The child can stop taking the blockers at any time and puberty will kick in, albeit at a later stage than normal.

jedino ako dete moze slobodno da odluci da prekine s blokerima :classic_dry:


 

Quote

 

If they want to proceed with gender transition, NHS guidelines permit them to undertake the second type of medical intervention — cross-sex hormones — from 16 years old. These hormones (testosterone to become male or oestrogen to become female) accelerate puberty in their chosen gender but can, in some cases, cause infertility.

Only after a youngster turns 18 can they opt for the third type of intervention, sex-change surgery on the NHS.

Scientific research on the impact of the hormone treatments on a young body is sparse. Some parents nevertheless ignore the NHS age rules and buy the hormones online or take their child to private clinics in the UK, the U.S., Holland or Germany.

 

 

 

Quote

Helen Webberley, a GP in Wales, has set up a gender clinic where a ‘handful’ of children have been put on cross-sex hormones, including a 12-year-old boy who was born a girl. According to Dr Webberley, this child had been on ‘blockers’ since the age of nine and did not want to wait until 16 to bring on his male puberty.

sta zna dete od 9 ili 12 godina kog je gendera? i jos moze potpuno trezveno da donosi ovakve odluke. :twak:


 

Quote

 

The evangelist-in-chief for early medical intervention is 73-year-old Dr Norman Spack, a paediatric endocrinologist at the Boston Children’s Hospital in America. He is also the guiding light of Mermaids and a friend of both Susie Green and Dr Webberley.

He wants children who identify as transgender to routinely be given hormone-blocking drugs around the onset of puberty, and then move to high doses of hormones to change their sex, after which they can consider surgery.

The Spack philosophy is that age limits are arbitrary and often cruel. ‘Why wait?’ is his mantra. He says he has put ‘about 200 children’ onto hormone blockers, and claims 100 per cent have gone on to take cross-sex hormones because ‘no one changes their mind’.

 

 


 

Quote

 

But other medics, such as Dr James Barrett, a consultant psychiatrist at London’s Charing Cross gender identity clinic, warns of the dangers of starting irreversible treatment too early.

‘If you wait until puberty has got a little way along, a fair proportion of the children . . . feel more like straightforward lesbian and gay kids,’ he explains. ‘They don’t seek a role change any more and will end up with no need for lifelong medical intervention, surgery or the loss of natural fertility should they want children.

 

Stephanie Davies-Arai, head of Transgender Trend, an organisation concerned about the rising number of children being referred to transgender clinics, agrees: ‘We are setting off children on a path towards sterilisation and medical dependency. It is an experiment that has no precedent. It is an idea, a theory, and has no scientific basis.’

She worries it is now ‘cool’ to be ‘trans’, fashionable for parents to embrace their ‘diverse’ child, and says anyone questioning this orthodoxy is slammed as ‘transphobic’.

 

 

Quote

And while Dr Spack insists no youngster changes their mind about sex choice, there is research showing just the opposite. The World Professional Association for Transgender Health, based in America, says gender dysphoria does not always continue beyond puberty.

A leading U.S. bioethics centre says only up to 23 per cent of boys and up to 27 per cent of girls treated by gender clinics stick to the new sex they have chosen once they reach adulthood. Many turn out to be gay or bisexual, and at least two trans people in the UK have gone public to say they considered treatment to reverse the process, citing depression, hormone ups and downs, and stress.

 

Quote

In a recent High Court case, a judge ruled a seven-year-old boy was caused ‘significant emotional harm’ by his mother, who insisted he was a girl. Custody was transferred to the father, who believes the boy wants to remain a boy.

Mermaids counselled the mother before the case. They have been told (apparently by the judge) to absent themselves from the fray, but not before saying the court was ‘transphobic’.

 

Quote

In another row, the parents of a 14-year-old girl who wants to reject her female identity are deeply worried that social workers could take her into care if they disobey her wishes. The social workers told the couple to call their daughter ‘Mark’ and give permission for her to attend a gender clinic. When the parents questioned this, they were told by social services that they were homophobic and emotionally abusing their daughter.

 

Quote

Meanwhile, the BBC has come under fire for aiming a transgender drama at children as young as six. Just A Girl, on the CBBC website, depicts a battle by an 11-year-old girl to get hormones to stop puberty, making it easier to have sex reassignment surgery in the future.

Angry parents and MPs said the target audience was too young. One mother complained her daughter, who likes to wear male clothes, asked after watching the programme if it meant she was a boy.

 

Quote

At the centre of this debate is Mermaids, run by Susie Green. Her daughter had full gender reassignment surgery in Thailand — the op took seven hours — on her 16th birthday because in the UK the minimum age limit is 18.

Born Jack, she was always drawn to dolls and pink clothes, and by ten she was wearing a girl’s school uniform.

At her lowest point, she threatened to cut off her own genitals with a knife.

‘At four years old, my child told me God had made a mistake, and he should have been a girl. "

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sunshine State said:

 

U mom kraju je pre dobrih 40-ak godina jedan Slobodan rastao kao devojcica - u ono vreme su ga u skoli nesto kratko zezali, ali su prestali, jer su shvatili da je Slobodan zensko u muskom telu (ne gej, nego bas zenska osoba u muskom telu).

Slobodan je pre nekih 20-ak godina operisan, promenio(la) pol, i postao "prava" zena.

 

Nit je ziveo na zapadu, nit je bio "sit i besan" - naprotiv, odrastao u dosta konzervativnom kraju, u ne bas bogatoj porodici.....Tad nije bilo "in" da se menja pol, o tome se nije ni pricalo, pa je Slobodan, ipak, znao da je rodjen u pogresnom telu.

 

I ko smo mi da sudimo nekom u cemu (bi trebalo) da se bolje oseca?

I ne vidim kako to ugrozava ikog drugog, osim njih samih i njihovih najblizih?

 

Pitanje za Vas (ja razumem da ste odrastali tako da se tacno znalo ko je ko i sta je sta) - da Vam voljeni unuk za 10 godina kaze da ce da menja pol, jer se oseca kao zensko, da li biste ga odbacili, manje voleli? 

 

Ne volite ga zbog toga da li sedi ili stoji kad piski, vec zbog toga sto je Vas!

pa taj Slobodan je ocigledno obavio operaciju tek kad je postao punoletan i ipak mogao trezveno da donese odluku. i verovatno je pre toga odradio seriju razgovora s psihologom da se svi uvere da je to bas to sto zeli, plus s hirurzima/lekarima odgovarajuce struke da mu predoce koje su posledice odgovarajucih operacija/zahvata.

 

Sta moze dete od 9 godina da zna kog je pola? Pogotovu kad mu u skoli puste film o 100 razlicitih gender identiteta (sto su radili u UK) a na tv gleda crtace s glavnim likovima kojima se bas ni ne moze odrediti pol.

Ko od nas nije imao neke primedbe tokom puberteta na svoje telo: ili su mu ruke/noge bile predugacke, ili su nos/stopala bili preveliki ili su kolena/listovi/kukovi bili predebeli... Nesto je svakom "falilo". Zato to i jeste pubertet kad ne znas sta ces sa sobom, sa svojim telom i hormonima. I onda to prodje, stvari se kod ogromnog broja tinejdzera stabilizuju i postanes odrastao.

Bitno je obezbediti tinejdzerima podrsku, ljubav, da se osete prihvacenim, a u skolama (narocito) voditi racuna da se na vreme otkriju buliji koji maltretiraju decu koja se iz ovog ili onog razloga nisu (jos uvek) najbolje snasla u drustvu ili imaju neke netipicne sklonosti ka oblacenju/igranju/cemu god.

No, "modernom coveku" je mnogo lakse i brze nakljukati decu tableticama (bilo hormonima ili onim za kontrolu hiperaktivne dece) nego da im se posveti malo vise vremena, paznje i razumevanja.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sunshine State said:

 

I ko smo mi da sudimo nekom u cemu (bi trebalo) da se bolje oseca?

I ne vidim kako to ugrozava ikog drugog, osim njih samih i njihovih najblizih?

 

Pitanje za Vas (ja razumem da ste odrastali tako da se tacno znalo ko je ko i sta je sta) - da Vam voljeni unuk za 10 godina kaze da ce da menja pol, jer se oseca kao zensko, da li biste ga odbacili, manje voleli? 

 

Ne volite ga zbog toga da li sedi ili stoji kad piski, vec zbog toga sto je Vas!

 

Ubola si sustinu onog sto ja mislim... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ako se operisala osoba (koliko sam ukapirala tema je pocela oko operacija) i ako je uzela hormonske terapije, zasto ne bi bila tretirana kao zena? 

 

A kako mi to PC da proverimo? Da ga/nju zamolimo da zadigne suknju pre nego udje u gym locker room? 

Vidi ja sam srela dosta trans osoba, sticajem okolnosti jer sam provodila dosta vremena u blizini jednog specijalizovanog kluba.

Veruj mi na rec da me niko od njih nije zavarao kog je pola rodjen, a videla sam i jednog sa brkovima i lepic crvenim ruzom. Znaci u mojoj percepciji uvek je bilo muskarac u zenskoj odeci. To ne znaci da ne prihvatam njihovo uverenje, taj deo prihvatam, ali ih i dalje vidim kao jace, i mozda opasne kao svakog muskarca.

Nije zena zena zato sto nosi suknju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

A kako mi to PC da proverimo? Da ga/nju zamolimo da zadigne suknju pre nego udje u gym locker room? 

Vidi ja sam srela dosta trans osoba, sticajem okolnosti jer sam provodila dosta vremena u blizini jednog specijalizovanog kluba.

Veruj mi na rec da me niko od njih nije zavarao kog je pola rodjen, a videla sam i jednog sa brkovima i lepic crvenim ruzom. Znaci u mojoj percepciji uvek je bilo muskarac u zenskoj odeci. To ne znaci da ne prihvatam njihovo uverenje, taj deo prihvatam, ali ih i dalje vidim kao jace, i mozda opasne kao svakog muskarca.

Nije zena zena zato sto nosi suknju.

 

Eto, to i govorim, vecina ovakvih pitanja kod transgendera je osuda od cisgendera na osnovu fizicke spoljasnosti. 

 

U krajnjem slucaju, nisu svi transgenderi i ne menjaju svi pol, neko se samo oblaci i sminka... i radi sta mu se radi i kako se oseca. 

 

Kakva je razlika recimo biti u kupatilu sa transgenderom i smatrati da si u opasnosti (od necega) naprema biti u kupatilu sa gej osobama koji imaju seksualni interes za tvoj pol? Zato sto su jaci i veci?! Pa onda treba da se bojimo na ulici svih onih koji su jaci i veci jer nam mogu nauditi. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, wwww said:

pa taj Slobodan je ocigledno obavio operaciju tek kad je postao punoletan i ipak mogao trezveno da donese odluku. i verovatno je pre toga odradio seriju razgovora s psihologom da se svi uvere da je to bas to sto zeli, plus s hirurzima/lekarima odgovarajuce struke da mu predoce koje su posledice odgovarajucih operacija/zahvata.

 

Sta moze dete od 9 godina da zna kog je pola? Pogotovu kad mu u skoli puste film o 100 razlicitih gender identiteta (sto su radili u UK) a na tv gleda crtace s glavnim likovima kojima se bas ni ne moze odrediti pol.

Ko od nas nije imao neke primedbe tokom puberteta na svoje telo: ili su mu ruke/noge bile predugacke, ili su nos/stopala bili preveliki ili su kolena/listovi/kukovi bili predebeli... Nesto je svakom "falilo". Zato to i jeste pubertet kad ne znas sta ces sa sobom, sa svojim telom i hormonima. I onda to prodje, stvari se kod ogromnog broja tinejdzera stabilizuju i postanes odrastao.

Bitno je obezbediti tinejdzerima podrsku, ljubav, da se osete prihvacenim, a u skolama (narocito) voditi racuna da se na vreme otkriju buliji koji maltretiraju decu koja se iz ovog ili onog razloga nisu (jos uvek) najbolje snasla u drustvu ili imaju neke netipicne sklonosti ka oblacenju/igranju/cemu god.

No, "modernom coveku" je mnogo lakse i brze nakljukati decu tableticama (bilo hormonima ili onim za kontrolu hiperaktivne dece) nego da im se posveti malo vise vremena, paznje i razumevanja.

 

 

Apsolutno se slazem da takve stvari treba da se rade tek kad je osoba zrela i svesna svoje odluke - mozda sam na brzinu iskuckala, pa nisam stigla da pojasnim da ne mislim da bi dete od 9 godina trebalo da odlucuje, niti da ga roditelji "forsiraju", a jos manje da se deca u tom uzrastu medicinski "tretiraju" i pripremaju za promenu pola.

Ozbiljni lekari nece ni prihvatiti da "rade" na nekom tako mladom.

 

Moj post je bio odgovor gospodji Pletilji, jer sam osetila u njenom stavu neku iskljucivost u mogucnosti da je promena pola prihvatljiva. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

South Park su genijalci :classic_biggrin:

 

Nego @Angelia, da li si bar malo ljubomorna na @wwww i eksta pažnju koju je dobila od @Baby?

 

Što se tiče Serene u tenisu @Baby, nema šanse da se ravnopravno takmiči sa muškarcima - to su priče za malu decu. Muškarci su jači/veći/brži/okretniji/itd, svi ti atributi jednostavno daju preveliku prednost u sportu. Zato je dozvoljavaći trans ženama da se takmiče u ženskim sportovima suludo.

 

Što se tiče promene pola, dozvoljavati deci da prave takve izbore je po meni veoma pogrešno i opasno. Deca ne mogu da idu u klubove i piju do 18 (21 u US) ali zato mogu da menjaju pol. Niđe veze. Kada odrastu, njihov izbor naravno, niko nema pravo da određuje nekome kako će da živi svoj život. Ali davati ovaj izbor deci ... uh. Pogotovo ako imaju čudne roditelje. Veoma opasno. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

 

 

Nego @Angelia, da li si bar malo ljubomorna na @wwww i eksta pažnju koju je dobila od @Baby?

 

Gizzz Darko svasta...

 

3 minutes ago, Darko said:

 

Što se tiče Serene u tenisu @Baby, nema šanse da se ravnopravno takmiči sa muškarcima - to su priče za malu decu. Muškarci su jači/veći/brži/okretniji/itd, svi ti atributi jednostavno daju preveliku prednost u sportu. Zato je dozvoljavaći trans ženama da se takmiče u ženskim sportovima suludo.

 

 

Seksisto 😄 

 

Salim se, slazem se, napisah par puta, ali muskarci podvrgnuti hormonalnoj terapiji posle, eto onaj clanak kaze, godinu dana gube te atribute i prednosti. 

 

Nekako, ajd da ne brljam ali da pokusam da napravim paralelu, mladje zene su brze, okretnije, jace od starijih zena, isto tako neke mlade zene su veci, brze, okretnije, spretnije i jace od nekih drugih mladih zena. A opet, mnogo zavisi i od treninga... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Baby said:

 

Eto, to i govorim, vecina ovakvih pitanja kod transgendera je osuda od cisgendera na osnovu fizicke spoljasnosti. 

Ubi me ako razumem sta si ovde rekla? Gde si videla da ja osudjujem njihovu spoljasnost?

 

22 minutes ago, Baby said:

U krajnjem slucaju, nisu svi transgenderi i ne menjaju svi pol, neko se samo oblaci i sminka... i radi sta mu se radi i kako se oseca. 

 

Kakva je razlika recimo biti u kupatilu sa transgenderom i smatrati da si u opasnosti (od necega) naprema biti u kupatilu sa gej osobama koji imaju seksualni interes za tvoj pol? Zato sto su jaci i veci?! Pa onda treba da se bojimo na ulici svih onih koji su jaci i veci jer nam mogu nauditi. 

Baby nemam pojma sta da ti kazem, osim da ja stvarno nisam iskusila niti cula da lezbejke idu okolo i pokusavaju da siluju zene.

I ta nam obazrivost stvarno nije upisana u kod, dok nam je obazrivost ka muskarcima uvek tu.

5 minutes ago, Darko said:

South Park su genijalci :classic_biggrin:

 

Nego @Angelia, da li si bar malo ljubomorna na @wwww i eksta pažnju koju je dobila od @Baby?

 

Definitivno :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Eto, to i govorim, vecina ovakvih pitanja kod transgendera je osuda od cisgendera na osnovu fizicke spoljasnosti. 

 

U krajnjem slucaju, nisu svi transgenderi i ne menjaju svi pol, neko se samo oblaci i sminka... i radi sta mu se radi i kako se oseca. 

 

Kakva je razlika recimo biti u kupatilu sa transgenderom i smatrati da si u opasnosti (od necega) naprema biti u kupatilu sa gej osobama koji imaju seksualni interes za tvoj pol? Zato sto su jaci i veci?! Pa onda treba da se bojimo na ulici svih onih koji su jaci i veci jer nam mogu nauditi. 

gej zena ne predstavlja fizicku opasnost za ostale zene jer ne moze biti toliko fizicki jaca od ostalih zena (za razliku od transzena).

pored toga su zene (koje god seksualne orijentacije ili nacina oblacenja ili "identifikacije") generalno manje agresivne od muskaraca (testosteron, vaspitanje itd.).

cak je i nezeljeno nabacivanje lezbejki (pa i transmuskaraca, naravno) lakse odbiti od nabacivanja muskarca.

da ne pricamo o statistikama silovanja: koliki procenat muskaraca siluje zene a koliki zena siluje zene.

 

a na pocetnoj strani ove teme sam stavila statistiku za porast % incidenata u prostorijama koje su proglasene za unisex u odnosu na ove druge.

evo ga i ovaj slucaj:

https://metro.co.uk/2019/03/16/transgender-woman-18-sexually-assaulted-girl-10-morrisons-toilet-8914577/

Quote

Transgender woman, 18, sexually assaulted girl, 10, in Morrisons toilet

 

A transgender woman threatened to stab a 10-year-old girl’s mother during a terrifying sexual assault in the female toilets of a Morrison’s supermarket.

Katie Dolatowski, 18, admitted grabbing the youngster by her face and forcing her into the cubicle before demanding she take her trousers off at the store in Fife, Scotland, on 4 March.

She carried out a similar attack just weeks earlier, on 8 February, when another young girl using the toilet at an Asda store in Halbeath spotted Dolatowski using a mobile phone to spy on her over the partition wall.

a citala sam i pricu o jednoj devojcici/devojci koja je silovana u unisex toaletu u skoli u UK (kojih 7 dana od uvodjenja unisex toaleta) od strane decaka/momka koji se samoidentifikovao kao bese nonbinary (koji god gender), no sad ne mogu da nadjem tu pricu. Skola probala da zataska slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ubi me ako razumem sta si ovde rekla? Gde si videla da ja osudjujem njihovu spoljasnost?

 

 

Quote

TI: A kako mi to PC da proverimo? Da ga/nju zamolimo da zadigne suknju pre nego udje u gym locker room? 

Quote

JA: Eto, to i govorim, vecina ovakvih pitanja kod transgendera je osuda od cisgendera na osnovu fizicke spoljasnosti. 

Quote

TI: Znaci u mojoj percepciji uvek je bilo muskarac u zenskoj odeci. 

Kazem da si ovde okrarakterisala kao sto mnogi to rade samo na osnovu vizuelnog utiska. 

 

I sta ako ti neki trans koji ima bradu i ruz udje u gym svlacionicu? To je samo tvoja percepcija da je neko opasan jer je muskarac u zenskoj svlacionici, sto apsolutno ne mora da znaci niti da bude. 

 

 

Quote

To ne znaci da ne prihvatam njihovo uverenje, taj deo prihvatam, ali ih i dalje vidim kao jace, i mozda opasne kao svakog muskarca.

 

Zasto su muskarci opasni? Zato zena ne moze biti opasnija od nekog muskarca? Ili su samo muskarci sa bradom i ruzem opasni?! Ne kapiram. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

Nego @Angelia, da li si bar malo ljubomorna na @wwww i eksta pažnju koju je dobila od @Baby?

ja izuzetno cenim @Baby i generalno se vrlo cesto slazem s njom, ali ne i u ovom slucaju. i bas zato diskutujem s njom ovu temu.

a vec sam rekla Andji na samom pocetku da se u ovome slazem s njom.

generalno je primetna tendencija mladjih zena liberalne orijentacije (kao Baby i Suncica) da previse olako podrzavaju sve aspekte transgender ideologije, za razliku od nas malo :classic_biggrin: starijih. valjda je za nas bilo previse kasno da nas indoktriniraju i "nauce" sta je sad "politicki korektno" (ovo namerno stavljam pod navodnike) i ispravno razmisljanje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...