Jump to content

Promena pola


Cyber

Recommended Posts

Medicinska promena pola je jedna vrlo vazna, kontroverzna drustvena tematika sa puno pipaka. Nekada je to bio veliki tabu. Danas pol menjaju i odrasli i deca. U Svedskoj se poslednjih godina naglo povecao broj dece sa polnom disforijom. To je postao ozbiljan issue, pre svega, zato sto se sada deca pitaju vise nego ikada ranije, zato sto se medicinski pristup ovoj problematici drasticno promenio i zato sto postoje razni nacini da se polni tranfer realizuje. Neki se vrlo mladi odluce da promene pol a neki dobijaju terapiju koja im blokira pubertet dok ne donesu konacnu odluku. Vrlo klizav teren. Lampice se pale i trezvena glava postavlja (sebi) hiljadu pitanja. Verujem da ovakve stvari ne mogu nikoga da ostave ravnodusnim. 

 

Dokumentarac u prilogu se moze videti u celom svetu do 23.marta 2023. Titl je na engleskom.

 

Mission Investigate: Trans children => klick!

When Leo is 11 years old, doctors in transgender care start giving him puberty blockers. There are risks with the treatment, but his family are not informed of them. One day Leo says his body is aching. Mission: Investigate reveals what the doctors at Karolinska University Hospital knew, but didn't reveal.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Abigail Shrier, irreversible damage je knjiga na istu temu. Vrlo skraćeno, ona dokazuje svoju tezu da se dramatičan porast broja devojčica koje žele da promene pol desio oko 2010. godine i to povezuje sa društvenim mrežama u koju su deca potpuno uronjena negde grubo od tog perioda. Takođe smatra isto što je izneseno u dokumentarcu, da se odluke o medicinskim ireverzibilnim zahvatima o kojima se ne zna dovoljno prebacuju da vrlo mladu decu i da svako ko postavlja pitanje o tome nailazi na otpor od trans aktivista. Aktivisti su uglavnom MTF, dakle rođeni kao muškarci. Aktivisti iz Amazona su pokušali da nateraju kompaniju da je izbaci iz ponude, za sada bezuspešno.

 

Intervju sa jednom osobom koja je prestala sa tranzicijom i smatra isto, da se deca skoro ohrabruju na takav korak i da ne postoji dovoljna medicinska kontrola:

 

 

Na istom kanalu postoji još nekoliko sličnih priča, intervju sa Abigail Shrier i još 10+ aktivistkinja koje iznose ozbiljne kritike na način kao se ova pojava tretira,

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

Promena pola je uglavnom licna stvar koja nikako ne ugrozava nijednog konzervativca koji je protiv toga.

 

Problem je sto su ljudi skloni da se petljaju u tudje zivote i osudjuju druge. Nakon sto je promena pola postala prihvatljiva, preslo se na osudu brakova i veza sa velikom razlikom u godinama. Zar nije to malo licemerno? Ako muskarac moze da se oseca kao zena ili obrnuto, zar ne moze neko sa 50 godina da se oseca kao da ima 20 ili zar ne moze neko sa 65 da se oseca kao da ima 25?

 

U sustini se tu radi o istoj stvari, neko misli za sebe da je drugacijeg pola, neko drugi nikada ne odraste i ponasa se detinjasto. Ne moze se jedno osudjivati, a drugo podrzavati.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Promena pola je uglavnom licna stvar koja nikako ne ugrozava nijednog konzervativca koji je protiv toga.

 

Da, ali može da ugrozi pacijenta ukoliko treba da donese odluku sa 10-15 godina, a bez informacije o svim mogućim posledicama i rizicima. Pitanje je koliko odluka u tom uzrastu može da bude racionalna i uz potpunu informaciju. Kod odraslih osoba nemam dieme, njihov izbor, sami će nositi posledice izbora.

 

3 hours ago, goldberg said:

 

Problem je sto su ljudi skloni da se petljaju u tudje zivote i osudjuju druge. Nakon sto je promena pola postala prihvatljiva, preslo se na osudu brakova i veza sa velikom razlikom u godinama. Zar nije to malo licemerno? Ako muskarac moze da se oseca kao zena ili obrnuto, zar ne moze neko sa 50 godina da se oseca kao da ima 20 ili zar ne moze neko sa 65 da se oseca kao da ima 25?

 

U sustini se tu radi o istoj stvari, neko misli za sebe da je drugacijeg pola, neko drugi nikada ne odraste i ponasa se detinjasto. Ne moze se jedno osudjivati, a drugo podrzavati.

 

Nije to baš isto, odnosno nije problem u petljanju u tuđ život, problem može biti u odluci o svom životu, mogućnosti greške, obaveze lekara da pacijentu ukažu na sve moguće posledice kod promene pola, kod veze sa znatno starijom/mlađom osobom nije potrebno mišljenje ni lekara, ni okoline ni društvrnih mreža, to su odluke dve osobe kao i odluka o izlasku iz takvih veza.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jako teska tematika kako za tu decu tako i za njihove roditelje. Ne mislim teska u smislu da deca budu ono sto jesu, osecaju. Vec u tome o komentarisanju nas koji nemaju mnogo dodirnih tacaka u vezi toga. Mozda ja mogu jer sam gay i sva ta borba sa samim sobom oko prihvatanja, pa na taj nacin mogu donekle da razumem tu decu. 

 

Nisam pogledao video ( pogledat cu kad budem imao vremena ) zasto roditelji nisu znali da dete od 11 godina prima pubertetske blokatore?

Link to comment
Share on other sites

Tesko mi je i da pocnem da pisem na ovu temu. Zato sto ona po znacaju nadilazi pojedinca, porodicu, ovo je pitanje globalnog drustva, tragican epilog kulture, civilizacije, nastale poslednjih, rekla bih - bar 40 godina. Napominjem da citate, ako citate, razmisljanja nekog ko ima punih 70 godina iskustva i sa sobom i sa svetom.

A taj svet je ispao iz zgloba, raspao se. I takav, pao na glavu najbezazlenijih, na decu. 

Ko jos nije bio zbunjen i zapitan u ranoj fazi adolescencije, ima li takvog, da ga cujemo, da nam otkrije tajnu? 

I to je pitanje ne samo pola, to je doba kada se dete suocava sa izvesnoscu vlastite smrti u buducnosti, otkrivanje vlastite odeljenosti od drugih, dete se suaocava sa cinjenicom da je jedinstven primerak, da ima potencijal vlastite individualnosti.....neopisivo tezak izazov koji traje ceo zivotni vek, vreme bezbrojnih pitanja na koje, nase vreme, odgovora - instant supom: "Dodji ciki da te opravi....", kako to smrdi na eugeniku!

Film mi se zaglavio na 18 minutu ali mi je bilo dovoljno da vidim onu plavusu na pocetku koja je rodjena kao musko pa da zakljucim da njoj ne bih dozvolila da pridje mom unuku ni na puskomet. Ne zato sto je teta rodjena drugacija, nikako, to je njena licna stvar, vec zato sto deluje beosecajno, kao one cike po parkovima koje nude bombonu deci. 

 Dok se ja nesto pitam o odrastanju mog jedinog unuka, odgovore na svoja pitanja ce morati da trazi i nalazi  sam, ma koliko bolno to bilo za njegov duh, njegov um. Zato sto je to prirodno i normalno, zato sto je to cena koju placamo kao misleca bica. 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Promena pola je uglavnom licna stvar koja nikako ne ugrozava nijednog konzervativca koji je protiv toga.

 

Problem je sto su ljudi skloni da se petljaju u tudje zivote i osudjuju druge.

Što se tiče stava "transžene su žene" osim konzervativaca tu su još u najmanju ruku feministkinje koje sebe nazivaju gender critical, i deo lezbijke populacije koja se oseća napadnutom.

 

Što se tiče pojave da se eksperimentiše na deci koalicija protivnika je mnogo šira ali oni sa uslovno levice često imaju problema da javno izraze svoje sumnje upravo da ne bi bili napadnuti kao konzervativci sa argumentacijom kao druga rečenica. Uopšte uzev današnja tzv. levica ima jedan skup dogmi koje se agresivno nameći i brane od strane aktovista i od kojih nema odstupanja uz pretnju cancel tretmanom, ličnim napadima i napadima na egzistenciju.

 

Ako punoletne osobe rade nešto sebi to je uglavnom njihova stvar osim što ja mislim da bi ovde trebalo da bude još strožiji kriterijum. recimo 21 godina i saglasnost lekarske komisije  stručnjaka raznih profila. Mada, pitanje je da li na isti način želimo da tretiramo i osobe koje žele da im se amputiraju zdrave ruke ili noge. Manje ih ima ali postoje i takvi.

 

8 hours ago, goldberg said:

Nakon sto je promena pola postala prihvatljiva, preslo se na osudu brakova i veza sa velikom razlikom u godinama.

Razlika u godinama je problem upravo za dobar deo progresivne javnosti. Imaš po feminističkim sabreditima i forumima ta kukanja o razlici u godinama filmskih ljubavnih parova, startovanjim po barovima od strane starijih muškaraca, odnosima moći u vezi i slično. Nisam primetio da je to visoko na agendi konzervativaca.

 

2 hours ago, Tomiprunet said:

Nisam pogledao video ( pogledat cu kad budem imao vremena ) zasto roditelji nisu znali da dete od 11 godina prima pubertetske blokatore?

Znali su ali su prećutane moguće komplikacije i blokeri su davani duže od 2 godine za koje se smatra da je to recimo sigurno. Jedan doktor je rekao da bi se taj rok "mogao braniti".

 

1 hour ago, Pletilja said:

Film mi se zaglavio na 18 minutu ali mi je bilo dovoljno da vidim onu plavusu na pocetku koja je rodjena kao musko pa da zakljucim da njoj ne bih dozvolila da pridje mom unuku ni na puskomet

Jedna druga plavuša rođena kao muškarac je postavljena na visoko mesto u ministarstvu zdravlja u USA. Senator Rand Paul je od strane mainstream medija predstavljen kao desničarski transfob, ekstremista na margini društva zato što je pitao da li će se Dr Rachel Levine jasno izjasniti po pitanju prepuštanja odluke o amputacijama i ireverzibilnim promenama tela maloletnicima. Dovoljno je pogledati oko 2 minuta da to postane jasno:

 

 

Ko je protiv ove pojave a nalazi se čvrsto na poziciji (kvazi)levice mora se soočiti sa činjenicom da mu se dobar deo saveznika nalazi među ljudima kojki su demonizovani najgorim epitetima. Konzervativci, TERFovke (Trans Exclusion radical Feminist), razni libertarijanci, "desničari". Možda može usput da razmisli i koliko ove etikete danas stvarno znače nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto se ljudi dele na konzervativce I liberale (oba pojma danas nemaju isto znacenje koje su imali svojevremeno)? Gde se izgubio centar? Gde su umereni liberali, fiskalni konzervativci I sl.

 

Nisu samo konzervativci protiv odredjenih trans/levih zahteva. Niti su dosta njih protiv promene pola, to je nametnuto "ako nisi sa nama u svemu onda si protiv nas".

 

Na temu, odrasla osoba koja ne menja pol zbog nekog psihickog poremecaja (znam da je ovo slippery slope, ali mi ostavite da imam najbolju nameru jer je promena pola za sada jednosmerna) ima pravo da izabere da li se oseca kao musko/zensko, I u skladu s time uradi promenu. I ima pravo da u skladu s time zivi bez diskriminacije. Nema pravo da time ugrozi prava za druge (fizicka prednost u sportu npr).

 

Ja sam provela dobar deo zivota pokusavajuci da kao zena zivim bez diskriminacije, pa mi uopste ne pada na pamet da me neko naziva "osoba sa matericom" ili "osoba koja menstruira", pa nisam ja moji reproduktivni organi. I sta nakon menopause? I ne vidim da je bilo gde predlozeno da se "muskarac" zameni za "osoba sa prostatom".

 

Deca, ne bi trebala da donose takve odluke jer nisu na tom razvojnom nivou da razumeju posledice, a roditelji ne bi trebalo da donose te odluke za njih.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Zasto se ljudi dele na konzervativce I liberale (oba pojma danas nemaju isto znacenje koje su imali svojevremeno)? Gde se izgubio centar? Gde su umereni liberali, fiskalni konzervativci I sl.

 

Nisu samo konzervativci protiv odredjenih trans/levih zahteva. Niti su dosta njih protiv promene pola, to je nametnuto "ako nisi sa nama u svemu onda si protiv nas".

 

Na temu, odrasla osoba koja ne menja pol zbog nekog psihickog poremecaja (znam da je ovo slippery slope, ali mi ostavite da imam najbolju nameru jer je promena pola za sada jednosmerna) ima pravo da izabere da li se oseca kao musko/zensko, I u skladu s time uradi promenu. I ima pravo da u skladu s time zivi bez diskriminacije. Nema pravo da time ugrozi prava za druge (fizicka prednost u sportu npr).

 

Ja sam provela dobar deo zivota pokusavajuci da kao zena zivim bez diskriminacije, pa mi uopste ne pada na pamet da me neko naziva "osoba sa matericom" ili "osoba koja menstruira", pa nisam ja moji reproduktivni organi. I sta nakon menopause? I ne vidim da je bilo gde predlozeno da se "muskarac" zameni za "osoba sa prostatom".

 

Deca, ne bi trebala da donose takve odluke jer nisu na tom razvojnom nivou da razumeju posledice, a roditelji ne bi trebalo da donose te odluke za njih.

 

 

 

Evo da se u potpunosti slozim s Andjom (i moram da to napisem jer se cesto ne slazem s njenim stavovima :classic_biggrin: )

 

Sticajem okolnosti sam poslednjih par godina procitala poprilicno stvari na ovu temu (pratila sam osobu na twiteru, liberalne orijentacije, koju je ova tema pocela vrlo da zanima, te sam se totalno iznenadila nekim stvarima koje su za mene inace prosle totalno ispod radara) i zgrozila se sta se sve desava (a citala sam ogroman broj twitova transosoba (aktivista trans pokreta), uglavnom transzena, ali i muskaraca/zena(liberala) koji ovo sve podrzavaju).

 

Sve je pocelo posle jednog komentara Martine Navratilove koja se protivila da se transzenama dozvoli takmicenje u zenskim sportovima (posto, uprkos hormonskoj terapiji koju primaju zbog tranzicje, te osobe i dalje imaju brojne fizicke prednosti nad zenama, uz jos uvek visi nivo testosterona nego zene, a testosteron se i onako smatra dopingom). Navratilova je u LGBQitd. krugovima dugo vazila za vrlo uglednu i cenjenu aktivistkinju (koja je dosta doprinela pokretu), a sad su je mrtvi ladni zbog ovoga sutnuli, izbacili iz orgnizacije i ispljuvali.

Potom su pisca J.K. Rowling napali jer je zena napisala par stvari na twiteru u odbranu zena.

 

A onda sam procitala o "samoidentifikujucim" transosobama (uglavnom transzenama): zakonski je omoguceno da je dovoljno da neko samo kaze kako se "oseca kao zena" (ne mora da ide ni na kakvu hormonsku terapiju za tranziciju ili ne daj boze :classic_ohmy: na operaciju) i automatski ima pravo da pristupi svim prostorima koji su odvojeni za zene: zenskom wc, svlacionicama, sklonistima za zene zrtve nasilja, zenskim zatvorima, zenskom sportu itd.

Spoiler

FEbo7b-XsAgh3ZE?format=jpg&name=small

Desava se da se seksualni prestupnici (osudjeni za silovanje zena) po dolasku u muski zatvor naprasno izjasne da se "osecaju kao zene" i njih salju u zenski zatvor, gde on taman ima na raspolaganju ono sto mu treba (i momentalno se "posluzi" time :puke: )!

https://www.womenarehuman.com/male-rapist-of-12-year-old-girl-groomed-vulnerable-woman-while-in-womens-prison/

https://www.telegraph.co.uk/news/2019/07/09/one-50-prisoners-identify-transsexual-first-figures-show-amid/

 

Citala sam da je po USA sve vise slucajeva da se momci identifikuju kao zene/devojke i dobijaju sportske stipendije namenjene zenama/devojkama, da se onda takmice u zenskim sportovima i naravno pobedjuju. :twak:

U Kanadi su u jednom gradu zatvorili skloniste za zene zrtve nasilja jer nisu hteli da prime transzene (posto se zene u tom sklonistu naravno plase (svih) muskaraca jer su bile zrtve nasilja muskaraca). Umesto da se otvori posebno skloniste za doticne osobe ako su zrtve specificnog nasilja, te da se udovolji tim specificnim potrebana, oni su resili da ugroze zene zrtve nasilja, i na kraju i zatvore to skloniste! Da ne pricam o selfijima transzena koje/i su uspeli da udju u neka zenska sklonista, pa se slikaju u "uzbudjenom stanju" i trijumfalno postavljaju te slike po SM!

 

Posebna prica je zenski wc. Sad su naprasno poceli da nestaju zenski wc-i i da postaju unisex, dostupni za sve (da se sirote transzene ne bi osecale diskriminisane), a muski su ostajali muski. Treba li napomenuti da se povecao broj napada u doticnim wc-ima na zene? A na stranu to sto se apriori odbija opcija da se instalira 3. tip wc-a - za transosobe. Ne, oni moraju da imaju pristup bas zenskom wc-u!

Spoiler

 

Takodje, bila je prica o jednoj transzeni koja je maltretirala zene koje rade depilaciju intimnih delova zena, zahtevajuci da mu odrade "brazilku", pa kad su ove odbile (jer su se iznenadile kad su bacile pogled na intimne delove) tuzio ih je za diskriminaciju. Te zene su onda na sudu morale da se brane da nisu obucene da depiliraju "takve" intimne delove. Da li bese ista osoba ili neka druga je onda otisla kod ginekologa i trazila ginekoloski pregled, pa kad su mu lepo rekli da oni nisu nadlezni za TE organe on ih tuzio za diskriminaciju. :twak:

Pa je jedna transzena policajac u UK tuzila jednu devojcicu (ometenu u razvoju) jer ju je pogresno oslovila (koristeci zamenicu za muski rod, pazi kriminala!) :twak: .

Da ne pricam o hirurskoj ordinaciji koja se specijalizovala za odstranjivanje dojki tinejdzerki, pa se onda po SM hvale koliko su dojki vec odstranili u datom periodu, pri cemu se to proslavlja uz tortu s adekvatnim oblikom :puke:   Za to vreme u Nemackoj je jos uvek na snazi zakon po kome se kaznjavaju ginekoloske ordinacije koje na svoj sajtu objave da vrse abortuse. :twak::twak: (nova koalicija je obecala da ce ovaj zakon momentalno da ukine - nadajmo se)

 

Potom su trans aktivisti napadali liberalne zene koje su se protivile ovom ludilu, te su neke ostajale bez posla. Tuzbe su bile jer su upotrebljene pogresne zamenice (osobi s bradom su se obratile u muskom rodu), jer su rekle da se operacijom ne moze promeniti pol (sex) - koji je zapisan u svakoj celiji naseg organizma, da postoje samo 2 pola (muski i zenski), a kako ce ko da se oseca, da li bi da nosi suknje ili pantalone, kratku ili dugu kosu, ruzicasto ili plavo, voli matematiku ili umetnost - stvar je licnog afiniteta (svakome na volju).

Spoiler

FDGSta8WQAkJW82?format=jpg&name=small

FC-ZAYtWUAMWXTf?format=jpg&name=large

Napadali su i deo sopstvene zajednice (deo koji je LGB) koji su hteli da se posebno sastanu i rasprave svoj polozaj (posto se sad za transfobno i homofobno smatra i ako zena-lejzbejka odbije transzenu-lezbejku!). Ja sam prvo morala dobro da razmislim i da pitam sta se tacno podrazumeva pod pojmom transzena-lezbejka. :classic_rolleyes: LGB ljudi nisu mogli da rezervisu prostorije u kojima bi raspravljali svoje probleme jer su trans aktivisti momentalno intrvenisali kod onih koji iznajmljuju doticne prostorije i pretili tuzbom za transfobiju, te su doticne rezervacije otkazivane.

 

U UK su se dve organizacije, Stonewall i Mermaids, neprimetno uvukle u sve pore drustva i uticu na menjanje mnogih stvari (na stetu zena i devojcica), od obrazovanja pa na dalje. Naocito su se uvukli u partije leve orijetacije: medju liberale i laburiste. Pa kad su zene-liberalne orijentacije, koje se protive ovom ludilu (a pogrdno nazivaju TERF) malo podigle prasinu i uzbunile javnost, doticni liberali i laburisti su izgubili dosta glasova zena (koje tradicionalno glasaju za njih), te su, i pored svih brljotina konzervativaca, oni dobili vecinu na poslednjim izborima. Bas sam citala prepisku/diskusiju izmedju zena liberalne orijentacije koji su protivnici ovog trans-ludila i onih koje ga podrzavaju.

 

Spoiler

FDbTdu9XEAE_WMd?format=jpg&name=medium

FCuhYiWUYAwdJ4t?format=jpg&name=large

FCuhYigVkAMkOA6?format=jpg&name=large

FCuiARtVQAE6vSJ?format=jpg&name=large

FBvHndEXsAAhOzx?format=jpg&name=large

 

 

Da nastavim s primercicima:

Pojedini "napredni" roditelji (koji bi d budu "cool" i u trendu :twak:) su se hvalili po SM kako su svoju decu dali na adekvatnu hormonsku terapiju i poslali na put tranzicije jer su npr. decaci voleli svetlucave predmete i "zenske" boje, a devojcice da se igraju s auticima, u pesku ili da su dobre iz matematike! :twak: Totalno poremeceni ljudi!

Citala sam i o udruzenjima za podrsku transdeci/omladincima gde su nekako uvek transzene angazovane da pomognu transmuskarcima/tinejdzerima u uklapanju u drustvo. Pitam se zasto? :smiley24::puke:

 

Gledala sam i neki svedski film/dokumentarac o jednoj osobi, rodjenoj kao devojcica, koja je u pubertetu imala odredjenih (manje-vise mentalnih - valjda ima neki stepen autizma) problema jer se nije dobro osecala u svom telu (tipicno za pubertet), a koja je potom naletela na citavu pricu oko transosoba i zakljucila da je to njen problem. Potom je usledila tranzicija, sve s hormonskom terapijom i operacijama, i postala je "decak/momak", da bi posle vise godina shvatila da je to bilo pogresno i pocela reverziju (samo sto neke stvari ne mogu vise da se vrate na staro). Ma koliko sama prica bila potresna i sokantna, za mene je jos sokantnije bilo saznanje da nije postojalo nikakvo lekarsko "vecanje", provera, rasprava, analiza oko toga da li treba obaviti tranziciju i da li je to zapravo i bio problem doticne osobe: bilo je dovoljno da je ta devojcica/tinejdzerka izrazila zelju da odradi tranziciju i BAM - odmah su je poslali pod noz i na hormonsku terapiju!

 

No, citala sam i tekstove ljudi koji stvarno imaju problema s polnom disforijom (imaju ljudi poremecaj) i posle odgovarajucih provera i ispitivanja su podvrgnuti odgovarajucim tretmanima i promeni identiteta. Ti (odrasi) ljudi su svesni sta je njihov glavni problem i ne tvrde da su sad oni naprasno postali zene, niti se zalazu da se rec "zena" zabrani i izbrise iz upotrebe i sve ostalo za sta se ovi trans ekstremisti sad zalazu. Sasvim razborite i normalne osobe, samo sto imaju odredjeni problem i pokusavaju da se suoce s njim, ne ugrozavajuci druge (tj. zene).

 

Oduzih...

 

Trenutno sam "alergicna" na sve twiter naloge koji u biografiji imaju he/him, she/her ili they/them gde obznane svetu koji su gender.

Zenskoj deci u familiji ne kupujem nista s duginim bojama, a narocito jednoroge (to im je kao identifikacioni simbol).

Ospice sam dobila kad sam u obavestenju CDC-a za vakcinisanje trudnica procitala da se to odnosi na "pregnant persons", a ne na "pregnant women" (kako to transmuskarac, koji prima hormonsku terapiju, tj. testosteron, moze da ostane trudan?). O frazama kao sto su "osobe koje menstruiraju", "osobe koje doje", "osobe s uterusom" umesto reci "zena" i da ne pricam. :puke: 

Zbog selfID transzena sad je i statistika o nasilnom kriminalu npr. u UK totalno iskrivljena: ispade da su sad naprasno zene postale nasilnije nego sto su decenijama i vekovima bile!

https://metro.co.uk/2019/03/16/transgender-woman-18-sexually-assaulted-girl-10-morrisons-toilet-8914577/

Spoiler

 

 

A tek kad citam o pokretu trans aktivista da deci u vrticima drag queens citaju price i maze se s decom! :puke::puke: Jeza me prodje!

 

Elem, malo sam vam razbila koncepcijuu teme, gde se problemu prilazi "u rukavicama" i s petnaest hiljada ograda. :classic_biggrin:  Sta cu, radikalizovali me radikalni trans aktivisti na twiteru.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda je ovde pravo mesto za objasnjenje.

 

U zadnjih 10 godina ja sam stala u odbranu vise misljenja, koje extremni levicari tretiraju kao konzervativce, ili trampiste, ili desnicare. 

 

Ne zato sto sam bilo sta od toga, nego zato sto je napadanje na moje umereno misljenje postalo toliko extremno, da je ugrozilo racionalno misljenje.

 

Uopste me ne iznenadjuje misljenje na forumu, kad je moj sin dosao da me propita o mojim stavovima, da proveri da nisam desnicar. Samo sam ocekivala da na forumu nisu klinci koji ne kontaju razliku izmedju podrske slobodi govora, I biti neo-nazi.

 

Moj klinac, zavrsi ispitivanje, I kaze "mama pa ti si liberal", whoops ja sam liberal celog zivota.

 

Ovde sam prvi put cula da ako me je neko etiketirao kao konzervativca, onda sam automatski agista koji gura nos u privatni zivot drugih ljudi.

 

@wwwwti se cesto ne slazes samnom, jer citas sazete fokusirane odgovore, a ne zato sto znas sta ja mislim. Ja sam odavno zakljucila da imamo zajednicke ideje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Mozda je ovde pravo mesto za objasnjenje.

 

U zadnjih 10 godina ja sam stala u odbranu vise misljenja, koje extremni levicari tretiraju kao konzervativce, ili trampiste, ili desnicare. 

 

Ne zato sto sam bilo sta od toga, nego zato sto je napadanje na moje umereno misljenje postalo toliko extremno, da je ugrozilo racionalno misljenje.

 

Uopste me ne iznenadjuje misljenje na forumu, kad je moj sin dosao da me propita o mojim stavovima, da proveri da nisam desnicar. Samo sam ocekivala da na forumu nisu klinci koji ne kontaju razliku izmedju podrske slobodi govora, I biti neo-nazi.

 

Moj klinac, zavrsi ispitivanje, I kaze "mama pa ti si liberal", whoops ja sam liberal celog zivota.

 

Ovde sam prvi put cula da ako me je neko etiketirao kao konzervativca, onda sam automatski agista koji gura nos u privatni zivot drugih ljudi.

 

@wwwwti se cesto ne slazes samnom, jer citas sazete fokusirane odgovore, a ne zato sto znas sta ja mislim. Ja sam odavno zakljucila da imamo zajednicke ideje

iskreno, bas i nisam detaljno istrazivala koji su tvoji stavovi generalno o svemu zivom, samo sam primetila da se odredjeni broj puta nisam slozila s onim sto si napisala na temama koje sam citala (a nekad sam se i slagala). uopste nije nikakava karakterizacija tebe, ne poznajem te, cisto neka usputna observacija. ali reko': hajde da ovaj put napisem da se slazem s tobom. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je film o kome sam u prethodnom postu pisala:

na 41:10 slika devojke kad je mislila da je ruzna i nije se dobro osecala u svojoj kozi.

 

komentari ispod videa:

Quote

I watched this docu a while ago, and I quite liked it. I'm from Sweden so I saw it on a tv website. It was actually my "gender therapist" who recommended it to me. She's briefly interviewed in this documentary, representing the trans clinic for adults (Cecilia Dhejne). Basically she's the person responsible for having transitioned me and whom I returned to last fall for my detransition. I don't solely blame her though, cause it was far more complicated than that, why I ended up transitioning. She's been very kind to me and I got the impression she does care about helping detransitioners and I get along well with her, cause she's very compassionate as a person and admits her mistakes. However, her coworkers, not so much. They couldn't understand that my reason for "wanting to be a woman" now is not because of any gender identity, but simply because I'm accepting my bio sex and wanna work with it instead of against it. But oh well. That trans clinic seems to have a very poor understanding of detransition as a whole (they even asked ME what's the most common reason for people to detrans), but I did get a moment of honesty from them: They told me straight up that they can't actually diagnose gender dysphoria (or in my case, undiagnose), that really all they can do is to affirm what their patients want, and then slap a label on that (or in my case rip off the label so that I can get my legal gender changed back, etc). It's not therapy; It's only about getting access to cosmetic procedures, and they KNOW it.

 

Quote

Thank you so much, Peach, for putting this out there. It's so important. I detransitioned before any permanent change could take place but I really wish that there could be a new approach in gender clinics: not "affirming" without question, but rather respectfully questioning. I was convinced i felt I was having trouble because I was "trans" but in fact I was an undiagnosed autistic. It's awful that detransitioners blame themselves when it's actually the fault of the whole "affirming" and "don't upset any one" approach. I'm one of the lucky ones in that I figured it out myself before any permanent changes, but that shouldn't have to be the case. I firmly believe gender identity disorder is basically the same as body dysmorhpic disorder and that both should have the same treatments. Much love to Sametti. I'm sure many find her an inspiration.

 

Quote

I wonder how much of this has to do with the medical community not wanting to treat girls who have problems with society, mental health, sexual abuse, etc. and just find it easier to transition them. Kind of like the umbrella diagnosis of Borderline Personality Disorder (at least here in the states) when many patients really had severe PTSD from abuse, mostly sexual.

 

Quote

In the UK we have the Tavistock GIDS (Gender Identity Development Services) clinic for young people. In 2006 the clinic had just 49 referrals during the whole year. By 2016 it had gone up to over 1,400 for that year. Between January 2017 to December 2018 the clinic had 4,109 referrals of 10 - 16 year olds to Tavistock GIDS in two years. It was 3,099 females and 979 males. That is a huge rise in just over a decade, and why is it more girls than boys?

 

Quote

You'd think responsible clinicians would wonder why so many girls, ooh let's try to find out, let's ask them in counselling sessions over a decently lengthy period, let's explore the comorbidities, let's talk to them about the pressures the boys in their schools place on them (in my daughter's school, the boys would hang out guessing loudly at the girls' bra sizes - just one example of how girls were made to feel ashamed and embarrassed if the boys jeered at a mere 30B for instance). What, those doctors, revered and trusted 'professionals' at the Tavistock, didn't bother investigating the societal pressures? No they didn't. They saw a gravy train to Clinical Fame and jumped on it. And that doctor says it's everyone's responsibility - children, frightened parents, all advised by experts ..... and yet it is equally the parents and child's fault? No, not true. You're the guys who KNOW about it. What they have done is criminal and I hope they get their just deserts. Sorry to splurge, I have been so angry about this for so long....

 

Quote

In Scotland we have the Sandyford clinic. My daughter refused treatment twice and I thought that was the end of the matter. Now at nearly 20 years old she has went to her GP and another referral to the Sandyford Clinic. This was never apparent before she was 15. It was sudden, out of the blue and we are a very open family who talk about a lot of things. I just don't understand this! The only correlation I can really see in the rise for this is the rise in social media usage. Things like facebook, twitter, wattpad, instagram all of these things were used by her from the age of 13. Wattpad was used before then as well, with fan fictions and there were a lot of the trans narrative being spoken there. It sounds too much like a cult to me, that someone has co-erced her but I can't prove it, because now she is closed off, won't speak to us much. It's difficult. Girls have always had a problem with "body image" which has been pushed by the media - maybe that's it. How a girl is meant to be and look - versus the many different types of women, body types, short hair, long hair, girls wearing trousers, girls wearing skirts because let's face it, we are all unique. But I think it does have a correlation to media and social media usage particularly by Gen Z.

 

Quote

Most definitely social media is the engine pushing these young people to declare all sorts of newly minted identities, gayness, and trans. Over half of Gen Z claims to be something other than hetero. So the human population went from 5-6% LGBT (my tribe) to 50% in one generation? Naw, nature doesn't work that fast, but people who don't want to be left out will jump on any bandwagon and ride along. I'm come across girls as young as 10 worried about declaring their gender i.d. and jr high girls claiming they are trans and being given attention and props by their peers as if they have really done something. Then there is the anime and kpop influence where both sexes look androgynous and beautiful.

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je ekstremno interesantna tema, posebno zbog situacija koje smo imali sa srednjom ranije ove godine. Kako smo morali da se bas zadubimo u njen zivot ne bismo li resavali te probleme, pokazalo se da iz tog njenog okruzenja vecina devojcica je trans ili gay. Ne preterujem, mislim da se recimo 6/10 izjasnjava tako. E onda krenes da pratis to manga/anime subkulturu gde su maltene svi likovi androgeni, pa onda drustvene mreze (posebno TikTok) koje su skoro da produbljuju tu adolescentsku zbunjenost.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://triblive.com/sports/biological-male-wins-ncaa-womens-track-championship/

https://abcnews.go.com/US/transgender-teens-outrun-track-field-competitors-critics-close/story?id=55856294

clanci u vodecim medijima su uvek podrska ucescu transzena u zenskkim sportovima, totalno zanemarivanje bioloskih prednosti koje takve osobe imaju nad zenama.

 

https://www.wired.com/story/the-glorious-victories-of-trans-athletes-are-shaking-up-sports/

Quote

These recent performances are inherently praiseworthy—shining examples of what humans can accomplish with training and effort. But as more transgender athletes rise to the top of their fields, some vocal opponents are also expressing outrage at what they see as transgender athletes ruining sports for cisgendered girls and women.

 

Quote

Transgender women’s performances generally decline as their testosterone does. But not every male advantage dissipates when testosterone drops. Some advantages, such as their bigger bone structure, greater lung capacity, and larger heart size remain, says Alison Heather, a physiologist at the University of Otago in New Zealand. Testosterone also promotes muscle memory—an ability to regain muscle mass after a period of detraining—by increasing the number of nuclei in muscles, and these added nuclei don’t go away. So transgender women have a heightened ability to build strength even after they transition, Heather says.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo kompleksna i zanimljiva tema. I jako je tesko pisati na ovu temu a da te ne prozovu za nekog levo ili desno orjentisanog. Sto napisa neko gore, gde je centar? Gde je gradjansko, racionalno?

 

Licnog sam ubedjenja da deca do punoletstva ne bi trebalo da rade ovo. U godinama kada se dete fizicki razvija, ono se razvija i emotivno. Taj period treba da prodje u nekoj stabilnosti. Nakon potpune emotivne zrelosti, osoba je slobodna da radi sta zeli sa svojim telom.

 

E sad, kad smo vec kod toga sta ciniti u zrelom dobu, primeri iz sporta, koje je navela @wwww jasno pokazuju da se transrodnim osobama ne bi trebalo dozvoljavati ucesce u sportskim nadmetanjima. Sve je to ok ako se ti osecas kao zena, ali ako si prosao pubertet kao muskarac, imas neprihvatljivu misicnu i skeletnu prednost u odnosu na zene. Ovo prosto nije u redu prema bioloski rodjenim zenama.

 

Dalje, ja licno ne bih voleo da otkrijem da sam u romanticnoj vezi sa zenom koja je bila muskarac. Mislim da bi svaka od tih osoba koje promene pol morale da budu u obavezi da to saopste svojim buducim partnerima. Pricamo o pravima ljudi da rade sa sobom sta zele, ali to seze samo do linije kada njihovi izbori ugrozavaju druge. Slicno kao i sa vakcinama. Da, slobodan si da se ne vakcinises, ali onda se izoluj i ne ugrozavaj druge.

 

Trece, i ovde sam u totalnom mraku, pa mi treba mala pomoc. Naime, kada se neki muskarac oseca kao zena, to se desava zbog cega? Hormonalnog disbalansa ili neceg drugog? Jer ako je ovo prvo u pitanju, zar nije mnogo jednostavnije ici na hormonalne terapije, kada vec neko ima polne organe onoga sto jeste, nego operacijom te iste masakrirati i praviti nesto nefunkcionalno, samo radi spoljasnjeg izgleda? Napomenucu da polni organi nisu samo penis i vagina. Mnogo je to kompleksnije, posebno kod zena, tako da je tu i pitanje sta sve podrazumeva promana pola.

 

Bas je dosta pitanja tu. Da je samo stvar ljudskih prava, to bismo realno najlakse resili.

Edited by Edward Louis Severson III
boldovano
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam u USA jedino se države sa republikanskom većinom bore protiv trans ekstremizma. Za neku Kaliforniju to je nezamislivo, bar u ovom trenutku.

 

U nekim državama u USA su doneti ili su u pripremi zakoni koji zabranjuju tranziciju maloletnika bez saglasnosti roditelja. Što dalje znači da je to sada moguće. Tinejdžer od 14 godina nema pravo da pije alkohol ili da pristane na seks ali ima pravo da sam počne sa hemijskim tretmanom koji izaziva trajne promene na telu. Ispada da mogu da odu i na amputaciju ali mi je teško da budem siguran da nije u pitanju preterivanje sa druge strane.

 

Isto i za takmičenje trans žena u ženskoj konkurenciji.

 

Još jednom, možda je vreme da se dosadašnja čvrsta uverenja preispitaju i vrati na stare dobre liberalne principe. Ne slažem se sa tobom ali ću braniti tvoje pravo da kažeš šta misliš, tako nekako.

 

4 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Naime, kada se neki muskarac oseca kao zena, to se desava zbog cega? Hormonalnog disbalansa ili neceg drugog?

Nema definitivnog odgovora za sada. Postoji hipoteza o izloženosti fetusa polnim hormonima, ako  izostane talas testosterona u nekom trenutku kada treba da se desi postoji veća šansa da se muško dete rodi kao gej ili trans. Ali vladajuća ideologija koja stoji iza svega ovoga ne govori o tome već se zasniva na postmodernističkom zamagljenju svega i tvrdi da muškarci i žene samo igraju socijalno konstruisane uloge. Otuda i mogućnost prelaska iz jedne u drugu ulogu po volji.

 

Po postovanim primerima moglo bi se zaključiti da je trans ideologija zavera patrijarhata protiv žena i upravo se tako piše po mumsnet forumu i ostalim radfem prostorima koji su preživeli. Međutim, najveću podršku ideologija ima kod obrazovanih žena pogotovo na raznim gender studies i ostalim društvenim "naukama". Na TwoXChromosomes i ostalim ženskim sabreditima, Jezebelu i sličnim mestima mi bi svi već odavno bili banovani zbog transfobije. Teško je ne primetiti ironiju, "ženskim prostorima" drmaju muškarci koji tvrde da su žene.

 

Gender Critical su uglavnom isterane sa univerziteta ili su barem ućutkane. Pokret uostalom i potiče od Džudit Batler koja je prava XX žena.

 

 

24 minutes ago, deez nuts. said:

Licno znam jednog decka koji je promenio pol pre otprilike 6-7 godina i nema nikakvih problema u sredini gde zivi. Sve 5.

Ja sam još devedestih vrlo površno poznavao momka na hormonalnoj terapiji. Nisam to čuo od njega nego od devajaka sa kojima je radio u butiku. Nije sporno da pojava postoji, sporan je način na koji se sada agresivno nameće.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ozbiljno pitanje jer mozda je to rupa u znanju kod mene. Dakle, seksualnost je stvar izbora, to znamo. Ali kako pol moze da bude stvar izbora: ako sedeci piskis - zensko, stojeci - musko? To jest, jasna mi je promena pola u cilju uskladjenosti sa svojom seksualnoscu, ali ovaj momenat gde se neko "oseca" kao drugi pol mi nije jasan. Jel mogu ja da se osecam kao zensko i budem hetero?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sreta-steta said:

Ja imam ozbiljno pitanje jer mozda je to rupa u znanju kod mene. Dakle, seksualnost je stvar izbora, to znamo. Ali kako pol moze da bude stvar izbora: ako sedeci piskis - zensko, stojeci - musko? To jest, jasna mi je promena pola u cilju uskladjenosti sa svojom seksualnoscu, ali ovaj momenat gde se neko "oseca" kao drugi pol mi nije jasan. Jel mogu ja da se osecam kao zensko i budem hetero?

ja sam shvatila da je to nesto (neki mentalni poremecaj) kao s ljudima koji imaju osecaj da imaju neki dodatni ud recimo, ili da osecaju da ruka koju imaju nije zapravo njihova vec hoce da je amputiraju. ne znam sad tacno kako se zove taj poremecaj, niti sta ga izaziva, ali to je kao vec dobro poznato i valjda ima neki protokol lecenja. tako i ovde, neki ljudi iz nekog razlog (kao sto neko gore pomenu: mozda zbog nekog disbalansa hormona dok su bili u majcinoj utrobi) imaju osecaj da su u pogresnom telu.

 

ali to definitivno nije slucaj s ovom epidemijom transdece/transljudi koja se manje-vise podsticu da rade hormonske terapije i plasticne operacije (na radost doticnih ordinacija/bolnica koje vrse operacije) iako je vecina njihovih problema (i "problema") nesto sasvim deseto, a ne "osecanje da su u pogresnom telu rodjeni" ili im motivi veze nemaju s ovim napred pomenutim.

 

sto se tice ovog: da se osecas kao zensko i budes hetero, napisala sam gore da sam cula za pojam transzena lezbejka, sto mu u sustini (kad se prevede) dodje hetero muskarac. sad, zasto taj hetero muskarac tvrdi da je transzena lezbejka - nemam pojma. citala sam o slucajevima raznoraznih seksualnih prestupnika koji se izjasnjavaju kao transzene, a upraznjavaju seks s zenama (tj. siluju zene) pa ti izvedi sam zaljucak kakve su to licnosti.

 

e sad, citala sam i neke twitove osobe koja je kao muskarac bila zasnovala porodicu, ima decu, ali je u jednom trenutku u zivotu zakljucio/la da ne moze vise da zivi na taj nacin (da se pretvara), saopstio je to zeni/deci, razveli se i sad zivi kao zena (promenio ime i oblaci se kao zena, ne secam se da li je radio/la hormonsku terapiju a mislim da nije operisan/a), ali se osoba inace totalno normalno ponasa, ne maltretira zene i ne tvrdi da je zena (cuvena mantra da su transzene zene), ima totalno normalan posao (cini mi se da je neki nastavnik fizike ili slicno).

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

..............................

e sad, citala sam i neke twitove osobe koja je kao muskarac bila zasnovala porodicu, ima decu, ali je u jednom trenutku u zivotu zakljucio/la da ne moze vise da zivi na taj nacin (da se pretvara), saopstio je to zeni/deci, razveli se i sad zivi kao zena (promenio ime i oblaci se kao zena, ne secam se da li je radio/la hormonsku terapiju a mislim da nije operisan/a), ali se osoba inace totalno normalno ponasa ...

.............................

 

 

Poznat mi je slucaj Michael/Michelle Duff. Kanadski moto-trkac svetskog kalibra. Dobar covek/zena. Vec je imao decu kad je zakljucio da tako pati i da mora promeniti pol. Ostao (tj. ostala) je u dobrim odnosima i sa decom i bivsom zenom, a i sa bivsim kolegama is sporta koji su njegovu/njenu promenu prihvatili.

 

Riding

Duff's best season was in 1965, winning the 250cc Finnish Grand Prix and finishing the year in second place to Phil Read. Duff suffered a near-fatal crash in Japan and required extensive surgery and physical therapy. The recovery was documented in the 1967 National Film Board of Canada short documentary film Ride for Your Life, directed by Robin Spry.

Private life

Duff married a Finnish woman in 1963 and had a son with her the same year, and a daughter two years later. In 1984, Michael became Michelle and commenced transition, separating from her wife. Following sex reassignment surgery, she wrote about her life as a trans woman in Make Haste, Slowly: The Mike Duff story.

 

Inace, slazem se sa misljenjima da su deca/adolescenti previse zbunjeni da bi sigurno i nepogresivo znali sta hoce. OK je ako se izjasne kao homo/hetero ili naprosto nesigurni, imace prilike da se uvere i odrede. Ali hirurska intervencija, koja je ireverzibilna... - mislim da bi za to trebalo sacekati do kraja puberteta ili do punoletnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

Ja imam ozbiljno pitanje jer mozda je to rupa u znanju kod mene. Dakle, seksualnost je stvar izbora, to znamo. Ali kako pol moze da bude stvar izbora: ako sedeci piskis - zensko, stojeci - musko? To jest, jasna mi je promena pola u cilju uskladjenosti sa svojom seksualnoscu, ali ovaj momenat gde se neko "oseca" kao drugi pol mi nije jasan. Jel mogu ja da se osecam kao zensko i budem hetero?

Mozes da se osecas kao zensko i budes hetero (iako ce dosta ljudi misliti da si gey). To da su ljudi otkrivali da su rodjeni u pogresnom telu nije neka novost.

problem je sto se pokusava progurati kako je pol stvar izbora a nije jer je to bioloska stvar. Imas i slucajeve hemafrodita, gde jos u materici dodje do "greske' 

Ali ponekad se samo radi o psihickim problemima, zato sam i rekla da treba proveriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...