Jump to content

Bezbednost uređaja i mreže


Div

Recommended Posts

Upalim jutros komp, iskoči mi obaveštenje od Eset-a: "Otkriven je novi uređaj na mreži", startujem Eset, Mrežni inspektor i dobijem sliku:

 

Mreza.jpg
 

Ovako, laički, ispada da imam desetine povezanih uređaja, po IP broju ne mogu da pristupim ni ruteru, IP počinje sa 46.240.176..., ne mogu ni preko IP 192.168....

Eset mi izbacuje izveštaj da nije pronašao potencijalne opasnosti na mreži, meni ovo deluje, u najmanju ruku, zbunjujuće, jesu ti par Android uređaja, TV, Laptop, neki Sonoff uređaj, ali i desetine meni nepoznatih.
Da li se to neko povezuje na moj ruter ili ...?

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

Upalim jutros komp, iskoči mi obaveštenje od Eset-a: "Otkriven je novi uređaj na mreži", startujem Eset, Mrežni inspektor i dobijem sliku:

 

Mreza.jpg
 

Ovako, laički, ispada da imam desetine povezanih uređaja, po IP broju ne mogu da pristupim ni ruteru, IP počinje sa 46.240.176..., ne mogu ni preko IP 192.168....

Eset mi izbacuje izveštaj da nije pronašao potencijalne opasnosti na mreži, meni ovo deluje, u najmanju ruku, zbunjujuće, jesu ti par Android uređaja, TV, Laptop, neki Sonoff uređaj, ali i desetine meni nepoznatih.
Da li se to neko povezuje na moj ruter ili ...?

 

Pre svake ideje koju imam batali taj eset i vid sa https://angryip.org/ šta se stvarno odaziva u mreži

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ako si na SBB moguće da su to oni koji koriste unify pa su na tvom ruteru.

 

Jesam na SBB kablu. To mi zvuči realno.

Dešava se još nešto, ne mogu da pristupim ruteru preko IP broja. 192 168 0 1, u onoj šemi uređaja i za ruter piše IP na 46 240 .... ali svejedno nemam pristup.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne uspevam ni preko 192.168.0.1 ni preko 46.240.176.1, I ovaj program što mi je @urosg3 preporučio iščitava 46.240.176... pa 177, 178, tako 5-6 puta po 255 stavki, sve dok ga nisam zaustavio.

 

IP-adrese.png

 

Mislim se da resetujem ruter na početna podešavanja, pa da krenem iz početka.

Link to comment
Share on other sites

Sve sam ovo dosad radio sa desktop računara koji je kablom povezan sa ruterom. Pretpostavljam da si na to mislio, da radim sa laptopa koji je povezan preko wi-fi veze, nemam na laptopu priključak za mrežni kabl.
Pregledao sam šta ima od priključaka na laptopu i vidim jedan USB C priključak, povežem se preko njega na modem, isključim wi-fi, ukucam 192.168.0.1 i povežem se sa modemom, sve postavke stoje kako sam ih ostavio pre par meseci. Posle uklonim kabl, uključim wi-fi i opet imam vezu sa modemom. Vidi sve uređaje koji su povezani preko wi-fi veze.

I dalje se na desktopu vide one gluposti od IP brojeva, ali mi je za zeru lakše, nije poludeo ruter.

Hvala ti na pomoći, nisam našao odgovor za moje strahove, ali sam ih smanjio, igraću se dalje, možda nešto iščačkam i na desktopu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Da, video sam to, na desktopu imam Chrome i Mozzilu, ne mogu ni sa jednog da pristupim modemu koji je mrežnim kablom povezan sa računarom.

Trenutno kuckam sa laptopa, tu imam i Edge, pa ne budem lenj, pokušam i sa njega da pristupim modemu, i gle, može i to bez kabla, preko Wi-fi veze.

 

Da li da pozovem popa da okadi modem i komp? :classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ne znam gde bih našao taj podatak, pokušao sam Computer-Drvicr Manager-Network Adapters, prošetao kroz sve tabove i nisam našao Default gateway, nego, uradio sam nešto drugo, odjavio komp sa mreže, resetovao, ponovo se automatski prijavio i odmah mi je otvorio pristup modemu, Eset mi normalno prikazuje uređaje koje imam, zasad je problem rešen jer meni ustvari treba samo pristup modemu-ruteru.
Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Da, sad mi daje>

 

Quote

 

   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

 

ali sad mi i otvara podešavanja rutera na toj IP, šteta što nisam znao da proverim ovako dok me je zezao.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...