Jump to content

Psi & duhovi ratova '90-ih, split topika HRvatska - Lijepa naša


mladenvzz
Message added by Lobotomija,

Admin/mod team izražava nadu da je forumsko društvo evoluiralo dovoljno za pokretanje ove rasprave. Otvaramo je i zbog rasterećenja diskusija na HR, BiH, KiM i YU - temama. 

 

Tema ima status ozbiljne, poput one o Covid 19 pandemiji. Svi vidovi nacionalizma, govora mržnje, relativizacije zločina, trolovanja i obesmišljavanja diskusija biće sankcionisani bez prethodnih upozorenja. U nadi da toga neće biti ili bar u neznatnoj meri,

 

Vaša moderacija Politike

Recommended Posts

7 hours ago, Amigo said:

 

To je sve pojednostavljeno za maloumne, kao da se nista drugo nije desavalo u drzavi. Starjesine JNA su se opredjelile za razne strane, sto je sasvim normalno s obzirom sta se sve desavalo.

JNA nije mogla da opstane onakva kakva je bila, kada se drzava raspadala, kada su se pojavile paravojne formacije i kada se regrutima savjetovalo da se ne odazivaju na pozive i na kraju kada je slovenacka TO napala tu JNA.

Poslednji ekser u kovceg JNA je zakucao Bogic Bogicevic, kada je definitivno bilo jasno da JNA jedino podrzava Srbija i Crna Gora.

To je sve bilo legitimno i nemam nista protiv, ali optuzivati da je JNA najveci krivac za raspad SFRJ jednostavno nije tacno i cak je neka vrsta abolicije za prave krivce tj politicare tog vremena, koji nisu znali da taj proces sprovedu mirnim putem, koji bi sigurno uzeo koju godinu vise, ali nisu htjeli, cak ni Slovenci, odmah su zapucali.

 

Ovde se daju razviti dve teze koje idu u nekoliko pravaca> transformacija SFRJ u neki vid odrzive proevropske zajednice, proishodila bi bez ratnih opcija i razaranja u slucaju da se politickobirokratska vlast iakako dala reformatorski preobliciti u (ideoloski podeliti na pro i ante-politicki parlamentarni sistem).  Neizbeznost radikalnih sukoba uskogrudih koruptivnih vodjstava u cilju stvaranja  sitnih drzava i vlada instrumentalizovanih aparatura stranog kapitala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

More Titu ruku da ljubite što vas je nekoliko decenija držao na uzdi da ne budete u vašem prirodnom stanju koje je da neprestano ludite, nego ste morali da se ponašate (polu)normalno, 

E dovraga meni je polunormalno bilo malo, hteo sam da bude normalno, sad sam nostalgičan za polunormalno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kakva je sad to izjava? Kakve to sad veze ima? Što ne kažeš njima da se oni odsele? Ko im je kriv što su se naselili negde gde se posle ispostavilo da ima nečega što je potrebno savremenoj civilizaciji. I njima je potrebno, samo su previse kockastoglavi da razumeju. Kako i ne bj bili kad čuče u rupi i ne vide dalje od žabokrečine. Evo, ima tu blizu ovih koji se deru o ovim hidroelektranama, pa i za njih mislim da su budale.

 

Samo se derete bezveze, mada ovde nije ni tema o tim stvarima. Niti ce rudarstvo "unistiti prirodu", niti hidroelektrane. Mnogo vi sebi dajete na važnosti. Oni će uništiti prirodu. Ajde? Priroda se vratila i u Černobil, pa? Derete se da bi se drali.

 

Šta bre vi mislite, da će svet stati zato što se vi derete? Već sam ovde ranije napisao, samo će se više snabdevati iz Konga, a vas pustiti da se izmorite dranjem, a onda ćete to dati jeftinije, ili čak džabe, i ima da budete radosni što vam je pružena ta privilegija. I da li postoji uopšte bilo šta što ima veze sa stvarnim svetom i sadašnjim trenutkom da se vi niste masovno drali protiv? Ne sada, bilo kada? Odvratno.

 

More Titu ruku da ljubite što vas je nekoliko decenija držao na uzdi da ne budete u vašem prirodnom stanju koje je da neprestano ludite, nego ste morali da se ponašate (polu)normalno, to je sve. Hajde da priznate da ste to i voleli, da budete na kratkom povocu. Da čujemo.

Dok se ne preseliš tamo pored rudnika dzabe piskaraš. Ličnim primerom se najbolje pokazuje odanost ideologiji. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Dok se ne preseliš tamo pored rudnika dzabe piskaraš. Ličnim primerom se najbolje pokazuje odanost ideologiji. 

Preselicu se, naravno. Samo ne pored rudnika, nego negde gde se ne deru non stop najvece ludosti ikada smisljene. I odanost kakvoj ideologiji? Od kad su to rudnici ideologija? Ideologiji su odani oni koji se deru o junacima koji su svi do poslednjeg izginuli, i nemaju ni jedan primer da je neki njihov junak u necemu pobedio, dok sede odrpani i gologuzi u blatu, neprekidno spasavajuci svet od raznih neprijatelja za koje svet nije ni znao da su mu neprijatelji. I oni kojima polako prosecna starost "građana" ulazi u šestu banku, ali njih bas zabole, imaju vaznijeg posla, da satru mrski novi svetski poredak, i mrsku bateriju. No pasaran, ha ha ha...

 

BU!

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Preselicu se, naravno. Samo ne pored rudnika, nego negde gde se ne deru non stop najvece ludosti ikada smisljene. I odanost kakvoj ideologiji? Od kad su to rudnici ideologija? Ideologiji su odani oni koji se deru o junacima koji su svi do poslednjeg izginuli, i nemaju ni jedan primer da je neki njihov junak u necemu pobedio, dok sede odrpani i gologuzi u blatu, neprekidno spasavajuci svet od raznih neprijatelja za koje svet nije ni znao da su mu neprijatelji. I oni kojima polako prosecna starost "građana" ulazi u šestu banku, ali njih bas zabole, imaju vaznijeg posla, da satru mrski novi svetski poredak, i mrsku bateriju. No pasaran, ha ha ha...

 

BU!

 

spacer.png

Zaboravio si da kažeš(napišeš) i da su ODUVEK bili jesu i biće na pravoj strani.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kakva je sad to izjava? Kakve to sad veze ima? Što ne kažeš njima da se oni odsele? Ko im je kriv što su se naselili negde gde se posle ispostavilo da ima nečega što je potrebno savremenoj civilizaciji. I njima je potrebno, samo su previse kockastoglavi da razumeju. Kako i ne bj bili kad čuče u rupi i ne vide dalje od žabokrečine. Evo, ima tu blizu ovih koji se deru o ovim hidroelektranama, pa i za njih mislim da su budale.

 

Samo se derete bezveze, mada ovde nije ni tema o tim stvarima. Niti ce rudarstvo "unistiti prirodu", niti hidroelektrane. Mnogo vi sebi dajete na važnosti. Oni će uništiti prirodu. Ajde? Priroda se vratila i u Černobil, pa? Derete se da bi se drali.

 

Šta bre vi mislite, da će svet stati zato što se vi derete? Već sam ovde ranije napisao, samo će se više snabdevati iz Konga, a vas pustiti da se izmorite dranjem, a onda ćete to dati jeftinije, ili čak džabe, i ima da budete radosni što vam je pružena ta privilegija. I da li postoji uopšte bilo šta što ima veze sa stvarnim svetom i sadašnjim trenutkom da se vi niste masovno drali protiv? Ne sada, bilo kada? Odvratno.

 

More Titu ruku da ljubite što vas je nekoliko decenija držao na uzdi da ne budete u vašem prirodnom stanju koje je da neprestano ludite, nego ste morali da se ponašate (polu)normalno, to je sve. Hajde da priznate da ste to i voleli, da budete na kratkom povocu. Da čujemo.

 

Sreća da pored takvih primitivaca, nazadnjaka, imaš i one napredne koji će lepo da organizuju referendum pa ćete pobediti, otvoriti rudnik, jebeš vodu, važan je litijum, nismo mi pičke kao Nemci pa da se plašimo zagađenja. Koji će nam moj i izvorišta i reni bunari, kakav Makiš, kopaj metro, nismo mi sirotinja, daj pet milijardi za metro, za zlatno doba. Ako je prevše podvodan teren pravićemo metro-podmornice.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marko said:

Ne baš za poređenje, ipak je WW2 mnogo veći izazov za svaku evropsku zemlju, nego kraj Hladnog Rata

 

Prva Jugoslavija je pala pred, u tom momentu, najmoćnijom (kopnenom) vojskom na svetu. Onom koja u Evropi, jedino nije mogla da porazi/osvoji dve zemlje: Najveću na svetu i koja je kroz rat postala globalna supersila, i ostrvsku zemlju koja je bila Imperija i najjača mornarica dva veka. Kako god, Kraljevina Jugoslavija vojno nije imala šanse da se nosi sa tim i takvim Wehrmachtom (Satelite među silama Osovine niko ni ne računa kao bitan faktor u ratu). Dolazak komunista na vlast je jaaako dugačka priča, koja ponajviše ima veze sa krvavim karakterom WW2 na području Jugoslavije i sa dogovorom Saveznika na Teheranskoj konferenciji. Veliki ŠBBKBB je Jugoslavija i njen razvoj a da nije bilo rata na njenom tlu, tj da je Trojni pakt bio konačna odrednica odnosa između Kraljevine i Trećeg Rajha. Druga Yu je ne samo imala bolje međunarodne okolnosti, nego i dvaput više vremena da se smisli i oganizuje...

 

Može se porediti, ne može se izjednačavati.

Dolazak komunista na vlast svakako ima veze sa dogovorom saveznika u Teheranu, a dogovor saveznika je posledica činjenice da su komunisti, odnosno partizani pod vođsvom komunista, bili jedina organizovana snaga koja se borila protiv Nemaca, a i protiv drugih, npr JVUO koja se stavila na stranu Nemaca.

Raspad druge Jugoslavije jesu izazvali komunisti, imali su vlast, znači odgovorni su, ali raspad nije posledica komunističke ideologije več nacionalističe. Sad, što neko reče Milošević nije bio nacionalista nego neznamšta, isto se može reći i da nije bio komunista, on je prvo iz partije počistio protivnike koji nisu prihvatili nacionalizam kao osnovu delovanja, odrekao se komunizma, što nijedan pravi komunista ne radi, dozvolio višestranački sistem, doneo zakone po kojima se ukida društveno vlasništvo, privatizuje se postojeće i vraća se imovina ili isplaćuje odšteta onima kojima je nacionalizacijom oduzeta, sve nauzgled OK, ali po načinu vladavine blisko staljinizmu, a sve u ime srpstva. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Accuphase said:

Jebote još će se sprijateljimo... pu pu pu!!!

To je danas moderno a i ulaznica je da stignes do mesta premijera!  Ti si barem na toj pravoj strani nemoj sad da izbija srbenda iz tebe.

 

 

 

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Vidim da ste ovu temu ekspresno zavoleli, svi ste krenuli jako i do samog kraja. Makar ne obesmisljavate ostale diskusije. 

Ipak, kao sto vam stoji u disclaimeru ove teme, neke stvari ne mogu da budu tolerisane.

 

@Milenko Puzigaca ako se i dalje odusevljavas Rio Tintom, slobodno elaboriraj vise na temi o zivotnoj sredini, ovo nije tema za to.

@Foster Bez vredjanja sagovornika. 

@Perkos2 Molio bih te bez spinovanja tipa broj Albanaca se povecavao od 1912. i to je dokaz koliko lepo im je bilo pod srpskom vlascu, vec sam ti jednom listao srpske zlocine i pokolje prilikom ''oslobodjenja'' kao repliku na tvoju recenicu (parafraziram): Bilo je tu i tamo zlocina u vreme kraljevine...

@Accuphase Bez tolovanja, obesmisljavanja diskusije, i onelinera. 

 

Hvala svima unapred! Nema ljutnje posle ako padnu neki banovi. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

@Milenko Puzigaca ako 

@Foster 

@Perkos2 Molio bih te bez spinovanja tipa broj Albanaca se povecavao od 1912. i to je dokaz koliko lepo im je bilo pod srpskom vlascu, vec sam ti jednom listao srpske zlocine i pokolje prilikom ''oslobodjenja'' kao repliku na tvoju recenicu (parafraziram): Bilo je tu i tamo zlocina u vreme kraljevine...

 

Hvala svima unapred! Nema ljutnje posle ako padnu neki banovi. 

Opet se podmece i to od strane moderatora nesto što nije napisano na ovoj temi. Dakle na tvrdnju ovog provokatora ili klona registrovanog na dan kad se jedan "ugledni" forumaš ipak morao banovati zbog pisanja o zločinu u KG da je neko hteo Kosovo bez Albanaca  odgovorio sam da je to netačno i da se kroz brojke moze proveriti. Nigde nisam tvrdio da nije bilo zločina nad Albancima i da nisu trpeli zulum od srpskih i jugokomunističkih vlasti. Kao neko ko je mnogo puta privođen zbog "saradnje" sa Albancima ne dozvoljavam da mi se podmece nesto sto o njima nisam napisao.Koliko god pretili banovinom!  

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Accuphase said:

Hteli ste Kosovo bez Šiptara i dobili ste Kosovo bez(skoro) Srba, to se zove... kako beše ona lepa stara narodna poslovica?

 

20 hours ago, Perkos2 said:

Kad si ti prvi skandirao " idite na kosovo"  opet da te malo edukujem, od kad je Srbija povratila Kosovo 1912 pa nakon nekih 100 godina broj Albanaca na Kosovu se uvek povecavao a ti i dalje slušaj "pink" i veruje u njihove laži

  

 

1 hour ago, Perkos2 said:

Opet se podmece i to od strane moderatora nesto što nije napisano na ovoj temi. Dakle na tvrdnju ovog provokatora ili klona registrovanog na dan kad se jedan "ugledni" forumaš ipak morao banovati zbog pisanja o zločinu u KG da je neko hteo Kosovo bez Albanaca  odgovorio sam da je to netačno i da se kroz brojke moze proveriti. Nigde nisam tvrdio da nije bilo zločina nad Albancima i da nisu trpeli zulum od srpskih i jugokomunističkih vlasti. Kao neko ko je mnogo puta privođen zbog "saradnje" sa Albancima ne dozvoljavam da mi se podmece nesto sto o njima nisam napisao.Koliko god pretili banovinom!  

 

Na njegov post napisao si 

Quote

od kad je Srbija povratila Kosovo 1912 pa nakon nekih 100 godina broj Albanaca na Kosovu se uvek povecavao

 

E sad, ne znamo se tako kratko, pa se secam jednog posta koji sad ne mogu nikako na nadjem kroz search, gde si o zlocinima na Kosovu pisao, opet parafraziram: Bilo je tu i tamo zlocina u vreme kraljevine..., na cemu sam ti ja replicirao, ali opet ne mogu da nadjem, da nije bilo tu i tamo zlocina, nego itekako etnickog ciscenja i represija, sto nikakvo povecavanje populacije ne moze da pokrije. Bilo je etnicnog ciscenja i sigurno elemenata genocida u Macvi od strane AU vojske u Velikom ratu, pa danas u Macvi zivi vise ljudi neko pre 100 godina, hocemo li to da koristimo kao neko pokrice?

Mozda nisi eksplicitno napisao, ali cim si krenuo sa nekim statistickim pokricem hteo sam odmah da ti skrenem paznju da takve stvari nece prolaziti ovde. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, AgroLaki said:

 

  

 

 

Na njegov post napisao si 

 

E sad, ne znamo se tako kratko, pa se secam jednog posta koji sad ne mogu nikako na nadjem kroz search, gde si o zlocinima na Kosovu pisao, opet parafraziram: Bilo je tu i tamo zlocina u vreme kraljevine..., na cemu sam ti ja replicirao, ali opet ne mogu da nadjem, da nije bilo tu i tamo zlocina, nego itekako etnickog ciscenja i represija, sto nikakvo povecavanje populacije ne moze da pokrije. Bilo je etnicnog ciscenja i sigurno elemenata genocida u Macvi od strane AU vojske u Velikom ratu, pa danas u Macvi zivi vise ljudi neko pre 100 godina, hocemo li to da koristimo kao neko pokrice?

Mozda nisi eksplicitno napisao, ali cim si krenuo sa nekim statistickim pokricem hteo sam odmah da ti skrenem paznju da takve stvari nece prolaziti ovde. 

Eto kao sto rekoh tebi se priviđa i znaš da čitaš između redova pa si zato izvukao jedan moj odgovor da potenciraš samo tebi vidljivu moju mrznju prema Albancima. Naravno  i to da negiram zločine koje su srpske i jugokomunisticke snage činile nad njima. Kad vec pretražuješ možeš da nađeš i ko je pisao o zločinima u okolino Peci 99 i o barskom masakru nad Albancima nakon drugog sv.rata. Čak navodio imena počinilaca. Ja ne delim  zlocine na moje, tvoje, vaše, naše vec o njima kad imam saznanja otvoreno pišem, izgleda da mi je to najveci greh. Imao sam kazni i banova i na onom i na ovom forumu, bilo je doata koje sam i zaslužio ali ništa manje i onih napakovanih kad iznesem surovu istinu koja očito nije baš u modi na ovom forumu. Trpe se i tapšu po ramenu provokatori i razbijači svake teme a podmeće bez ikakvog razloga neko negiranje zločina. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Vidi druže da ti kažem, seme zla u odnosima Srbije sa Albancima NIJE posejano u SFRJ nego u periodu balkanskih ratova a potom i za vreme kraljevine.

Takve stvari se teško ili nikako ne ispravljavaju pogotovu kada druga(odgovornija) strana ne da ne čini ništa nego čini sve suprotno od potrebnog & poželjnog.

Dolaskom na vlast onog što ga zovete smrad bilo je ono što je bilo...

I sad se čudom čudimo što "braća Šćiptari" NEĆE sa nama.

Pa neće normalno da neće jer nam s pravom NE VERUJU.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Accuphase said:

Vidi druže da ti kažem, seme zla u odnosima Srbije sa Albancima NIJE posejano u SFRJ nego u periodu balkanskih ratova a potom i za vreme kraljevine.

Takve stvari se teško ili nikako ne ispravljavaju pogotovu kada druga(odgovornija) strana ne da ne čini ništa nego čini sve suprotno od potrebnog & poželjnog.

Dolaskom na vlast onog što ga zovete smrad bilo je ono što je bilo...

I sad se čudom čudimo što "braća Šćiptari" NEĆE sa nama.

Pa neće normalno da neće jer nam s pravom NE VERUJU.

Eto vidis da si ponesto i naučio čitajuci šta se ovde piše. O semenu zla mozemo da pisemo na stotine strana ko ga je posejao i koje vise kriv ali je mnogo pametnije pronaci i predloziti  kako da se iz te vekovne netrpeljivosti izađe i krene dalje. Moje mišljenje je da to nikako nece moci ako obe strane ne uvide svoje greske i budu spremne da ih ispravr. Sve dok jedni drugima ukazujemo na to da smo mi čisti a oni krvavi i obrnuto nema polaska napred.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Eto vidis da si ponesto i naučio čitajuci šta se ovde piše. O semenu zla mozemo da pisemo na stotine strana ko ga je posejao i koje vise kriv ali je mnogo pametnije pronaci i predloziti  kako da se iz te vekovne netrpeljivosti izađe i krene dalje. Moje mišljenje je da to nikako nece moci ako obe strane ne uvide svoje greske i budu spremne da ih ispravr. Sve dok jedni drugima ukazujemo na to da smo mi čisti a oni krvavi i obrnuto nema polaska napred.

Recept je manje više jednostavan. Načini jednu zemlju/teritoriju pravno sigurnom, sa jakim institucijama i vladavinom prava, ekonomski razvijenom, bogatom, sa dobrim primanjima i visokim standardom za sve građane. nešto kao na primer Švajcarska. I odjednom ni Srbin ni Albanac nemaju problem da živi u takvoj zemlji, grebaće da dođu u nju, neće im biti teško da nauče jezik, da se asimiliju u društvo, ništa im neće biti problem.
Dokazano.
E sad što je to lakše reći nego uraditi drugi je problem 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Eto vidis da si ponesto i naučio čitajuci šta se ovde piše. O semenu zla mozemo da pisemo na stotine strana ko ga je posejao i koje vise kriv ali je mnogo pametnije pronaci i predloziti  kako da se iz te vekovne netrpeljivosti izađe i krene dalje. Moje mišljenje je da to nikako nece moci ako obe strane ne uvide svoje greske i budu spremne da ih ispravr. Sve dok jedni drugima ukazujemo na to da smo mi čisti a oni krvavi i obrnuto nema polaska napred.

Ako nešto MRZIM to je ono što si ti upravo napisao...

Dakle, jeste za pomirenje potrebno dvoje kao i za sukob ali pa još jednom JEDNO VELIKO ALI ta mantra koju stalno i to pod pritiskom(dakle lažete sebe same) ponavljate vi tzv. "zdravi srpski nacionalisti"

o postojanju tobož jednake krivice obe strane je ono što je SUŠTINA PROBLEMA.

Istina je ma kako ona gorka bila da krivica NIJE podjednako obostrana i kada to shvatite i kada doživite katarzu onda od svega toga možda i bude nečeg u šta otvoreno sumnjam.

 

Ima li u svetlu gore pomenutog gadnije & odvratnije teze koja se u Srbiji na sve strane ponavlja da u Srebrenici "nije počinjen genocid nego zločin", može li jadnije od toga "braćo"?

Znam da postajem dosadan ali ponoviću 100x-ti put lepo je Miroslav Krleža napisao "Kada obrišeš prašinu sa ćele srpskog komuniste odmah iskoči pravoslavac".

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Accuphase said:

Ako nešto MRZIM to je ono što si ti upravo napisao...

Dakle, jeste za pomirenje potrebno dvoje kao i za sukob ali pa još jednom JEDNO VELIKO ALI ta mantra koju stalno i to pod pritiskom(dakle lažete sebe same) ponavljate vi tzv. "zdravi srpski nacionalisti"

o postojanju tobož jednake krivice obe strane je ono što je SUŠTINA PROBLEMA.

Istina je ma kako ona gorka bila da krivica NIJE podjednako obostrana i kada to shvatite i kada doživite katarzu onda od svega toga možda i bude nečeg u šta otvoreno sumnjam.

 

Ima li u svetlu gore pomenutog gadnije & odvratnije teze koja se u Srbiji na sve strane ponavlja da u Srebrenici "nije počinjen genocid nego zločin", može li jadnije od toga "braćo"?

Znam da postajem dosadan ali ponoviću 100x-ti put lepo je Miroslav Krleža napisao "Kada obrišeš prašinu sa ćele srpskog komuniste odmah iskoči pravoslavac".

Opet čitaš ono što si naučen na nekom predavanju a ne šta je napisano. Dakle probaj još jednom da pročitaš napisano i videceš da nigde nije krivica podeljena i udaren znak jednakosti vec napisano da svako treba da uvidi svoje greške i da radi na tome da ih ne ponovi. To se ne uklapa u tvoju ideologiju ali žalim slučaj to je istina i to ne samo kad je odnos Srba i kosovskih Albanaca j pitanju.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Accuphase said:

Ja nemam nikakvu ideologiju, meni su svi ljudi ma koje nacije ili vere bili isti, ti voliš "svoje", to je bedem koji nas razdvaja.

Jel nesto loše u tome što volim i svoje? Valjda je najbitnije da nikog ne mrzim sto kad si ti u pitanju može da se vidi iz svakog komentara.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

 

Može se porediti, ne može se izjednačavati.

Dolazak komunista na vlast svakako ima veze sa dogovorom saveznika u Teheranu, a dogovor saveznika je posledica činjenice da su komunisti, odnosno partizani pod vođsvom komunista, bili jedina organizovana snaga koja se borila protiv Nemaca, a i protiv drugih, npr JVUO koja se stavila na stranu Nemaca.

Raspad druge Jugoslavije jesu izazvali komunisti, imali su vlast, znači odgovorni su, ali raspad nije posledica komunističke ideologije več nacionalističe. Sad, što neko reče Milošević nije bio nacionalista nego neznamšta, isto se može reći i da nije bio komunista, on je prvo iz partije počistio protivnike koji nisu prihvatili nacionalizam kao osnovu delovanja, odrekao se komunizma, što nijedan pravi komunista ne radi, dozvolio višestranački sistem, doneo zakone po kojima se ukida društveno vlasništvo, privatizuje se postojeće i vraća se imovina ili isplaćuje odšteta onima kojima je nacionalizacijom oduzeta, sve nauzgled OK, ali po načinu vladavine blisko staljinizmu, a sve u ime srpstva. 

 

Pa to. On i njegovi obožavaoci nisu tvrdili da se bore protiv klasnog neprijatelja za prava radničke klase i pravednije uslove rada i vlasnistva nad sredstvima za proizvodnju, nego da svete ognjišta i brane nejač svuda gde su srbski grobovi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...