Jump to content

Psi & duhovi ratova '90-ih, split topika HRvatska - Lijepa naša


mladenvzz
Message added by Lobotomija,

Admin/mod team izražava nadu da je forumsko društvo evoluiralo dovoljno za pokretanje ove rasprave. Otvaramo je i zbog rasterećenja diskusija na HR, BiH, KiM i YU - temama. 

 

Tema ima status ozbiljne, poput one o Covid 19 pandemiji. Svi vidovi nacionalizma, govora mržnje, relativizacije zločina, trolovanja i obesmišljavanja diskusija biće sankcionisani bez prethodnih upozorenja. U nadi da toga neće biti ili bar u neznatnoj meri,

 

Vaša moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, Perkos2 said:

. Trpe se i tapšu po ramenu provokatori i razbijači svake teme

 

Potpuno si u pravu, umjesto normalnih rasprava, svakodnevno vidimo drvljenje i mantranje, ilovaca i slicne gluposti, kao i onelineri i trolovanja, pa cak i rasizam od strane forumasa kojima su kao svi isti, a samo neko ko je malouman moze u to da povjeruje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Accuphase said:

Ima li u svetlu gore pomenutog gadnije & odvratnije teze koja se u Srbiji na sve strane ponavlja da u Srebrenici "nije počinjen genocid nego zločin", može li jadnije od toga "braćo"?

I još gore. Oni to čak i ne misle stvarno, nego "brane Mladića" i to o Srebrenici etc ponavljaju, iako ih zabole i za Mladića i za sve, samo  da bi odbranili svoju politiku iz devedesetih (od koje ne odustaju) , da bi je predstavili pravednom, i da bi sebe predstavili kao žrtve. Isti cilj imaju i drndanja o "jačanju Rusije i Kine". Pravi psihopate, i teške luzerčine, koje zbog nekakve sujete ne umeju da priznaju da su pogrešili i da se pokaju, pa onda pokušaju da se iskupe i isprave ono što kod njih ne valja. Odvratno.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

 

Potpuno si u pravu, umjesto normalnih rasprava...

U je, kakvo čudo, posle 30 godina drndanja istih gluposti od iste ekipe. Ne od iste ekipe forumaša, nego od iste ekipe ovih koji te "ideje" podstiču i šire, umesto da tamo drugu mrki daju veštačko disanje, i to u pozi 69.  Svakog dana na patrijotskim sajtovima nađu novog mislioca koji još cedi akne da "ozbiljno diskutuje" o tome kako su sve teme na svetu teme o Srbiji kao žrtvi zlog "zapada". Juče je  na jednom od glavnih patrijotskih sajtova nekakav što još sisa drndao i povezivao ovog sa puškom sa teme o USA sa Srbijom kao žrtvom grdnih laži "zapada". Svaka tema na svetu je tema o njima (i o svakom drugom narcisoidnom psihopati). Nema trte mrte.

 

Nema neko drugog posla nego da 30 godina drnda istu vunu i da "ozbiljno diskutuje" o stvarima koje su odavno ispušena lula.

 

Ovo o JNA od onih koji su upućeni u njeno funkcionisanje iznutra je u stvari zanimljivo.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

U je, kakvo čudo, posle 30 godina drndanja istih gluposti od iste ekipe. Ne od iste ekipe forumaša, nego od iste ekipe ovih koji te "ideje" podstiču i šire, umesto da tamo drugu mrki daju veštačko disanje, i to u pozi 69.  Svakog dana na patrijotskim sajtovima nađu novog mislioca koji još cedi akne da "ozbiljno diskutuje" o tome kako su sve teme na svetu teme o Srbiji kao žrtvi zlog "zapada". Juče je  na jednom od glavnih patrijotskih sajtova nekakav što još sisa drndao i povezivao ovog sa puškom sa teme o USA sa Srbijom kao žrtvom grdnih laži "zapada". Svaka tema na svetu je tema o njima (i o svakom drugom narcisoidnom psihopati). Nema trte mrte.

 

Nema neko drugog posla nego da 30 godina drnda istu vunu i da "ozbiljno diskutuje" o stvarima koje su odavno ispušena lula.

 

Ovo o JNA od onih koji su upućeni u njeno funkcionisanje iznutra je u stvari zanimljivo.

 

Milenko moj dobri, ja stvarno nemam nista protiv tebe, dobro drndas i ti nekada bez rucne, ali razumijem sta zelis da kazes i potreban je jedan Puzigaca svima nama, mada ipak mozda malo treba nekada i spustiti loptu na zemlju, jer to sve lako moze da predje na onu drugu stranu ogledala, pa rezultat moze biti i kontraproduktivan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovo o JNA od onih koji su upućeni u njeno funkcionisanje iznutra je u stvari zanimljivo.

I meni je zanimljivo pogotovo sa ove distance, o JNA i dešavanjima u i oko nje, to nam je bila glavna tema u kući, slučajno ili ne svi prijatelji pokojnog oca, svi koji su nam dolazili u kuću su bili oficiri raznih vidova i rodova JNA i to je bila glavna tema u kući hteo ne hteo odslušao sam sve to. Pogotovo ovih zadnjih godina koje su, ispostaviće se, ćaletu i meni donele i pomirenje i razumevanje, njemu demenciju koja je osim ružne stvarnosti vodila naše razgovore daleko u prošlost pa sam zavirio u taj deo njegove ličnosti koji kao klinac nisam razumevao.  Nisam do sada pisao o tome, ali usudiću se nekad, uz razumne ograde zaborava mislim da je imao zanimljiv život, da je svedok mnogih događaja i odluka i da vredi da bude zapisano. Kao klinac sam uvek mislio da je osim posvećenosti letenju i nastavi u njegovom životu nema šta mnogo da se nađe, kad ono otkrio sam čitav svet 😉
O JNA sam onda mislio, dok je postojala, mnogo gore nego što danas mislim o njoj što je normalno, iz one perspektive mislio sam da teško može gore, kad ono devedesete, pa ovo danas, ma idi...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja od svog oca nisam cula mnogo prica o njegovoj jna karijeri nakon sto je dobio infarkt i penzionisan, a tada sam imala nekih 17 godina. Nakon toga to vise nije bila tema u nasoj kuci, skoro da je bila tabu. Iz godina pre toga, secam se beskrajnih zalopojki o nepotizmu, karijerizmu, uvlacenju nadredjenima zbog napredovanja i sitnih privilegija, nepravdi, mobingu… Otprilike isto ono sto bi se i danas moglo cuti od zaposlenih u drzavnoj upravi ili drzavnim preduzecima, ni vise ni manje.

Ali za razliku od Urosa, ja sam imala priliku da upratim jos jednu generaciju oficira JRM, onu mog brata. Tu vise nije bilo onih koji su na akademiju dosli da se najedu i nauce da plivaju. Naprotiv, polagao se ozbiljan prijemni ispit kroz koji je mogao da se provuce tek manji broj onih iz srednjih vojnih skola; uglavnom su ulazili oni koji su zavrsili obicne gimnazije, i to s najmanje cetvorkom iz matematike i fizike. I to za obican nauticki smer. Za onaj tehnicki se trazilo i vise. O opstem i tehnickom znanju koje je moralo da se usvoji na akademiji da i ne pricam. 

Ti ljudi su bili u ranim tridesetim kada je poceo rat, taman sa sedam-osam godina radnog iskustva, mnogi s porodicama i sitnom decom. Zavrsili su kako koji, mnogo romana je tu zivot ispisao. Ali ne znam nikoga da je kasnije mogao da upotrebi to znanje steceno na akademiji. A imali su ga mnogo, iz raznih oblasti, sta god neko o njima danas mislio. Sada su to ljudi pred penzijom. Neki su je stekli na vise-manje redovan nacin, ali vecina je ceo zivot pabircila neke sitne poslove sto bas i nije osnov za mirnu starost. Ali i dan danas ce se naci neko da im spocitava kako im je u ex yu bilo super i da bolje nisu zasluzili. Licno znam mnogo takvih prica, i ni na jednoj ne bi trebalo zavideti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas se uvek gleda po onim najkrupnijim ribama pa tako i kod nekadasnjih oficira JNA. Narod pamti zadriglog generala životu i bahatog adžica, gleda se gde žive pavkovic i perišic a ne neki vodnik ili zastavnik. Svako cd ukazati na prljave poslove bezbenjaka i njihove rodbine tako sto ce opljunuti sve oficire. Isto prolaze i druge grupe ljudi na primer izbegli i raseljeni. Svako zapamti nekog političara ili krimosa iz tih grupa a sto hiljade i dalje nemaju krov nad glavom niko ne zapamti. To je Srbija bilo naprdnjačka ili proevropska u tome se ni malo ne razlikuju. Ovaj forum je baš pravi primer ta to.

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliko razocaranje je odnos drzave prema borcima, invalidima rata, unesrecenim porodicama... Decu su slali da ginu po Kosarama i ostalim gudurama, a posle potpisali predaju koju su mogli odmah da potpisu. Sada ti isti koji su tamo jedva preziveli zive po zemunicama u najvecoj bedi. Dok su oni kojima je odbrana zemlje bila kao profesija i zadatak uredno imali prihode za vreme ratova, jadnici koje su pozivari jurcali po autobusima, stanovima i kucama, na ulicama i po prodavnicama su dobili od drzave kurac da isteraju oči. Za njih nema jebenih dnevnica jer je njima, zaboga, čast da brane zemlju. Čast im je da gledaju kako im se creva po zemlji razlivaju od gelera, čast im je da gledaju kako im eksplozija odnosi ruku. Svaki od tih jadnika je tada pozeleo da jos jednom vidi porodicu, ni na kraj pameti mu nije bila čast, otadzbina, slavni junaci i ostale idiotarije.

Da ima dobre namere belosvetskih hohstaplera, ceo Balkan bi trebali da stave pod kontrolu. Nema vojske, strana uprava i sve sto ide uz to. Ova plemena bi ako treba ponovo pravila katapulte, lukove i strele...

Da bi dokazala svoju čast i osvetlala obraz svojih slavnih prethodnika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

Ja od svog oca nisam cula mnogo prica o njegovoj jna karijeri nakon sto je dobio infarkt i penzionisan, a tada sam imala nekih 17 godina. Nakon toga to vise nije bila tema u nasoj kuci, skoro da je bila tabu. Iz godina pre toga, secam se beskrajnih zalopojki o nepotizmu, karijerizmu, uvlacenju nadredjenima zbog napredovanja i sitnih privilegija, nepravdi, mobingu… Otprilike isto ono sto bi se i danas moglo cuti od zaposlenih u drzavnoj upravi ili drzavnim preduzecima, ni vise ni manje.

Ali za razliku od Urosa, ja sam imala priliku da upratim jos jednu generaciju oficira JRM, onu mog brata. Tu vise nije bilo onih koji su na akademiju dosli da se najedu i nauce da plivaju. Naprotiv, polagao se ozbiljan prijemni ispit kroz koji je mogao da se provuce tek manji broj onih iz srednjih vojnih skola; uglavnom su ulazili oni koji su zavrsili obicne gimnazije, i to s najmanje cetvorkom iz matematike i fizike. I to za obican nauticki smer. Za onaj tehnicki se trazilo i vise. O opstem i tehnickom znanju koje je moralo da se usvoji na akademiji da i ne pricam. 

Ti ljudi su bili u ranim tridesetim kada je poceo rat, taman sa sedam-osam godina radnog iskustva, mnogi s porodicama i sitnom decom. Zavrsili su kako koji, mnogo romana je tu zivot ispisao. Ali ne znam nikoga da je kasnije mogao da upotrebi to znanje steceno na akademiji. A imali su ga mnogo, iz raznih oblasti, sta god neko o njima danas mislio. Sada su to ljudi pred penzijom. Neki su je stekli na vise-manje redovan nacin, ali vecina je ceo zivot pabircila neke sitne poslove sto bas i nije osnov za mirnu starost. Ali i dan danas ce se naci neko da im spocitava kako im je u ex yu bilo super i da bolje nisu zasluzili. Licno znam mnogo takvih prica, i ni na jednoj ne bi trebalo zavideti.

Pripadnici JRM su najgore prošli od svih vidova JNA. Što bi Balašević rekao "poneki mornar možda ostane bez lađe, ali bez mora to je izuzetan peh"
Od JRM je valjda ostao jedan VPBR u CG, pitanje da li može danas da razvije 20 čvorova ukoliko ima neko da uđe i da ga upali.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, berti said:

Da ima dobre namere belosvetskih hohstaplera, ceo Balkan bi trebali da stave pod kontrolu.

Koji da nas stave pod kontrolu, oni preko okeana kojima preti novi građanski rat jer su otrili "pravi način" da vode politiku zasnovanu na grupnom identitetu ili ovi na našem kontinentu koji nemaju ni herca ni kapaciteta a izgleda više ni identiteta. EU puca po šavovima ali će da uvodi full protektorat, malo morgen.

 

Da parafraziram Gandalfa sivog, ovo je naš problem i na nama je da ga rešavamo.

 

8 minutes ago, urosg3 said:

Od JRM je valjda ostao jedan VPBR u CG, pitanje da li može danas da razvije 20 čvorova ukoliko ima neko da uđe i da ga upali.

Bio sam u Baru pre par godina, jedan deo JRM je bio usidren tamo uključujući bar jedan razarač.

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Bio sam u Baru pre par godina, jedan deo JRM je bio usidren tamo uključujući bar jedan razarač.

Da, kanibalizirani i ne plove najmanje deceniju. Ne verujem da je razarač, verovatno VPBR-34 Kotor. U klasičnoj nomenklaturi VPBR je fregata. Ima i par RTOP-a klase Končar, ima i jedan zarobljen u Hrvatskoj bivši "Vlado Četković" sada "Šibenik"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Obe fregate nisu operativne. Koriste jednu staru topovnjaču koja je renovirana u patrolni brod i planiraju još jedan takav da osposobe. Fregate su preskupe iprrstare za CG.

Pa one baš i nisu matore, mogli bi da ih prodaju makar. Meni najlepši brodovi JRM ta klasa "Kotor", lepa je i klasa "Rade Končar" ali zadnja paluba sa onim lanserima izgleda nezgrapno + gasna turbina.
Nema se volje a ni potrebe očigledno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, berti said:

Da ima dobre namere belosvetskih hohstaplera, ceo Balkan bi trebali da stave pod kontrolu. Nema vojske, strana uprava i sve sto ide uz to. Ova plemena bi ako treba ponovo pravila katapulte, lukove i strele...

Da bi dokazala svoju čast i osvetlala obraz svojih slavnih prethodnika.

Podržavam i slažem se, zato što objektivno, ne vidim koja je to prednost što tu organe uprave organizuju Pere i Mike i drugi burazeri, u odnosu da to rade Hans ili Džo koji bi se samo držali zakona kao pijani plotova, i bolelo bi ih baš za burazere, njihove partije veze i ostalo. Garantovano bi bolje to radili. Samo što se to neće desiti.

 

Bez toga, glavni uslov za promenu stanja na toj teritoriji je satiranje srbstva, i proterivanje tog zla na najzabacenije margine drustva i u najmracnije rupe gde mu i jeste mesto. U tom kontekstu sam pisao ono o elektranama i rudniku, a ne zbog ekologije. Treba da gledaju širu sliku i dugoročniju ovi kojima se ne sviđa to što pišem o tim temama. Zna se da nije moguće napraviti kajganu a da se ne razbiju jaja, i zato tu ovima "usplahirene svesti" treba nemilosrdnom silom nametati bas sve ono što neće, ukljucujuci rudnik i elektrane, dok ne postanu potpuno poraženi, pa odustanu. Mozda bi cak i poceli da se menjaju kad bi videli da ni jeda njihova nasilnicka i divljacka "akcija" ne daje nikakve rezultate, pa bi prestali da se maniti deru. Prava pobeda je kad učiniš da tvoj neprijatelj uvidi da nije ni trebalo da ti se opire, i da prizna da si od početka bio u pravu, rek'o gul Dukat, u Star Trek DS9 :classic_biggrin:

 

A posle, ako se bune protiv nečega, to da rade normalnim kanalima strogo u granicama zakona i pomoću zakona, a ne dranjem, blokiranjem puteva, okupljanjem u rulje, jednom reči, nasilništvom. Samo kao primer, mogu da vide da li na tim podrucjima postoji neka zasticena vrsta koja bi nestala ako se gradi to i to, i onda to da iskoriste za odbranu svog stava. To je samo jedan od milion nacina, ali zakonski. Ove rulje i to sto rade treba neprekidno pendreciti, a srbstvo treba razobliciti kao ono sto i jeste, zlo koje sprecava civilizacijski napredak te teritorije. Bez slanja srbstva na ropotarnicu povijesti ništa se tu neće promeniti, dok ih ima. Što neće biti još dugo :wicked:

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Podržavam i slažem se, zato što objektivno, ne vidim koja je to prednost što tu organe uprave organizuju Pere i Mike i drugi burazeri, u odnosu da to rade Hans ili Džo koji bi se samo držali zakona kao pijani plotova, i bolelo bi ih baš za burazere, njihove partije veze i ostalo. Garantovano bi bolje to radili. Samo što se to neće desiti.

 

Ma pobegli bi od nas. 

Link to comment
Share on other sites

Hans i Dzo su sada uprava u Bosni i Hercegovini, pa je jos gore nego u Srbiji. Dakle misljenje da ce neko drugi da donese blagostanje je pogresna i nemoguca.

Ako se sa drzave koja predstavlja milione ljudi spustimo na pojedinca koji ocekuje da neko drugi za njega radi i odlucuje i da ce mu to donijeti neki bolji zivot, cemo se vjerovarno sloziti da to nije ono cemu treba da tezi bilo ko, jer je to nemoguce i pogresno.

Tako je isto i za drzavu, koju cine ti pojedinci.

Cak i ovi koji odu negdje gdje je objektivno bolje, moraju dobro da zapnu ili ce biti sirotinja, kao sto su bili odakle su dosli.

Vlast je onakva kakav je narod i porazno je da je sada vlast gora nego u vrijeme komunizma. Ljudi su se pomirili sa cinjenicom da politicari kradu i da je to normalno, te je tako korupcija postala integralno dio drustva. Nema to veze sa srpstvom, hrvatstvom, bosnjastvom... kao sto nema veze sa meksikanstvom, ali moze da se koristi od strane vlasti i to vidim ovako.

Kao da postoji neki precutni dogovor u smislu da srpstvo prije svega koristi nesrpskim politicarima u regionu, kao sto na racun hrvatstva ili bosnjasstva najvise profitiraju Dodik, Vucic, Vulin itd. Znaci Vulin ne prica ono sto Vucic misli, nego prica ono sto odgovora Bakiru ili Plenkovicu, i tako u krug.

Jedno bez drugoga je bezvrijedno, kvaka 22.

Zbog toga sam vec rekao da put u bolji zivot ide sa moratorijumom na obiljezavanje svih godisnjica od 1941 pa do 2000-te, ali svi znamo da se to nece desiti, prema tome bice kao u Americi, 10 years ago we had Steve Jobs, Bob Hope and Johnny Cash - Now we have no Jobs, no Hope and no Cash, s tim da je ovaj prvi dio kod nas zavrsen sa raspadom drzave.

Time se dolazi do jos jedne porazne cinjenice, da smo region kod koga sa odlaskom komunizma nije doslo do progresa drustva. Ja, koji sam toliko protiv diktature proleterijata, koji se javno javljao kao omladinac na radio i govorio protiv socijalistickog drustva, moram da priznam da je u tom drustvu, u poslednje dvije decenije, koje ja pamtim, zivot bio bolji i kvalitetniji, nego sada ako uzmemo u obzir "inflaciju" vremena. (znam da ima ljudi koji ce reci sada imam mobilni telefon, prije nismo)

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to je sve zbog srbstva, u Srbiji, za druge ne znam. A sta je to srbstvo, pa to je nedostatak morala i licne etike, da se ne drze zakona kao pijani plotova nego samo kad njima odgovara, ksenofobija, samodovoljnost, teznja ka samoizolaciji, pogubljenost u nekim laznim mitovima, nerealan i romanticni pogled na svet a narocito na svoju etnicku grupu, neprekidno buljenje sebi u pupak i unazad, umesto da se gleda napred, življenje u negaciji stvarnosti, palanacko odbijanje bilo kakve promene bilo čega, blesavo inaćenje svemu, neprekidno kukumavčenje i patetično uzivljavanje u ulogu večite žrtve, potpuno odsustvo bilo kakve svesti o zajednici, okruzenju i narocito o drugome, tj elementarno nepostovanje drugoga, totalna nepouzdanost u vezi svega, i čak prevrtljivost itd.

 

Iliti kako je čovek odavno opisao "srbstvo, to je kad na terasi stana u Brizbejnu, Australija, gde je prosecna godisnja temperatura 23 stepena (ili tu negde) stavis bure pa kiseliš kupus".

 

Kad bi se samo drzali postojecih zakona, sa zlatne kasike bi kusali. Ali se ne drze, zbog tog njihovog srbstva. Najveci neprijatelj Srbije je srbstvo. Pored tog zla, drugi neprijatelji joj i ne trebaju.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno je isto sa ona druga dva, sto je potpuno i ocekivano, jer smo proveli zajedno 70 godina sa istom vlascu, isti mentalitet, isto ponasanje, sve ono sto si naveo vazi i za ova dva ostala, jer je to sve vezano pupcanom vrpcom i trebace najmanje jos 20 godina da se to sveda na neku normalu. Kazem najmanje, mada je realnije jos 30 ili vise, jer kolika je krosnja, toliki je i korjen.

Evo samo da uzmemo stanje sa vakcinisanjem, ima li neke razlike u stavovima vecine ljude u ex-SFRJ, nema. Kazu onaj Slovenac primio 26 vakcina, jer se vakcinisao za pare umjesto ljudi.

Jutros pricam sa sefom i on mi kaze, da li je istina da se ljudi u Istocnoj Evropi nece da vakcinisu, kazem mu jeste, ali me malo bilo blam da kazem da je to jos gore nego sto je on cuo.

Sto se tice politike, od cega sve zavisi,to ce tek normalizovati kada u Srbiji u skupstini budu 3-4 partije, bez onih smijesnih koalicija, tako da likovi poput Vulina, sa tim smijesnim partijama, ce da nestanu sa politicke scene.

Znaci jedna desna, jedna lijeva i jedna nesto izmedju partija, plus eventualno zeleni, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Potpuno je isto sa ona druga dva, sto je potpuno i ocekivano, jer smo proveli zajedno 70 godina sa istom vlascu, isti mentalitet, isto ponasanje, sve ono sto si naveo vazi i za ova dva ostala, jer je to sve vezano pupcanom vrpcom i trebace najmanje jos 20 godina da se to sveda na neku normalu. Kazem najmanje, mada je realnije jos 30 ili vise, jer kolika je krosnja, toliki je i korjen.

Evo samo da uzmemo stanje sa vakcinisanjem, ima li neke razlike u stavovima vecine ljude u ex-SFRJ, nema. Kazu onaj Slovenac primio 26 vakcina, jer se vakcinisao za pare umjesto ljudi.

Jutros pricam sa sefom i on mi kaze, da li je istina da se ljudi u Istocnoj Evropi nece da vakcinisu, kazem mu jeste, ali me malo bilo blam da kazem da je to jos gore nego sto je on cuo.

Sto se tice politike, od cega sve zavisi,to ce tek normalizovati kada u Srbiji u skupstini budu 3-4 partije, bez onih smijesnih koalicija, tako da likovi poput Vulina, sa tim smijesnim partijama, ce da nestanu sa politicke scene.

Znaci jedna desna, jedna lijeva i jedna nesto izmedju partija, plus eventualno zeleni, i to je to.

Tako nekako, cak sta vise maksimalno dve partije, bez mogucnosti da neki treci trguju svojim glasovima.  Ali ono sto je najvaznije je da obe partije imaju istu viziju i mozda samo drugaciji put do nje: Srbija na zapadu. 

Edited by Newcastle
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Podržavam i slažem se, zato što objektivno, ne vidim koja je to prednost što tu organe uprave organizuju Pere i Mike i drugi burazeri, u odnosu da to rade Hans ili Džo koji bi se samo držali zakona kao pijani plotova, i bolelo bi ih baš za burazere, njihove partije veze i ostalo. Garantovano bi bolje to radili. Samo što se to neće desiti.

 

Bez toga, glavni uslov za promenu stanja na toj teritoriji je satiranje srbstva, i proterivanje tog zla na najzabacenije margine drustva i u najmracnije rupe gde mu i jeste mesto. U tom kontekstu sam pisao ono o elektranama i rudniku, a ne zbog ekologije. Treba da gledaju širu sliku i dugoročniju ovi kojima se ne sviđa to što pišem o tim temama. Zna se da nije moguće napraviti kajganu a da se ne razbiju jaja, i zato tu ovima "usplahirene svesti" treba nemilosrdnom silom nametati bas sve ono što neće, ukljucujuci rudnik i elektrane, dok ne postanu potpuno poraženi, pa odustanu. Mozda bi cak i poceli da se menjaju kad bi videli da ni jeda njihova nasilnicka i divljacka "akcija" ne daje nikakve rezultate, pa bi prestali da se maniti deru. Prava pobeda je kad učiniš da tvoj neprijatelj uvidi da nije ni trebalo da ti se opire, i da prizna da si od početka bio u pravu, rek'o gul Dukat, u Star Trek DS9 :classic_biggrin:

 

A posle, ako se bune protiv nečega, to da rade normalnim kanalima strogo u granicama zakona i pomoću zakona, a ne dranjem, blokiranjem puteva, okupljanjem u rulje, jednom reči, nasilništvom. Samo kao primer, mogu da vide da li na tim podrucjima postoji neka zasticena vrsta koja bi nestala ako se gradi to i to, i onda to da iskoriste za odbranu svog stava. To je samo jedan od milion nacina, ali zakonski. Ove rulje i to sto rade treba neprekidno pendreciti, a srbstvo treba razobliciti kao ono sto i jeste, zlo koje sprecava civilizacijski napredak te teritorije. Bez slanja srbstva na ropotarnicu povijesti ništa se tu neće promeniti, dok ih ima. Što neće biti još dugo :wicked:

 

Eh, pa zar stvarno mislis da bi, kako ti kazes, satiranjem srbstva bili reseni probleni na ovim prostorima? Da hipoteticki bukvalno sve Srbe iselis odavde na severni pol, da ne ostane niti jedan, sta bi ovde bilo? Preostala plemena bi se poklala ko bi pre osvojio prazne teritorije. Umesali bi se tu i veliki zastitnici, od Teherana i Carigrada, preko Berlina pa dalje. I mamlaz iz Kremlja bi se umesao, nasao bi kako. Za to vreme bi Srbi na severnom polu vec stigli da se zakace sa lokalcima. Gastosi bi se utrkivali ko ce veci iglo da napravi, crkavala bi komsijska morska krava...

Zajebano je ovde, svi su poludeli. I onda se pominju nekakve katarze i gluposti... Ciscenje vlastitog dvorista? Pa da, svi su cistili svoje dvoriste i uglavnom ga odlicno ocistili. Hrvati ocistili svije od Srba, sve tri strane u Bosni izglancale svoje, Srbi punom parom cistili svoje od Albanaca i silom prilika nisu uspeli, Albanci ocistili svoje od Srba, zapadna Makedonija sve čistija... Resice to ukudanje srbstva, ali u crtanom filmu mozda.

Rio Tinto, ekologija... Sve je to lepo , treba se boroti protiv tog zla. Dom traje ta borba ljudi loze gume od automobila, čizme, opanke, cipele... Borimo se dok nam šlajmare nevaspitanih majmuna lete pored glava... Ulice su nam postale prepune mina u obliku psecih govana, cudno nam kada su ulice ciste... Gradovi imaju po par javnih toaleta, svaki prolaz zaudara. Onomad je Memedovic pravio emisiju o skladistenju otpada u Beču. To je patriotizam a ne drljavljenje o slavnoj proslosti.

Da sutra degenerik kaze da ce do 2025. godine ljudski vek u Srbiji da bude 130 godina, mnogi  bi mu poverovali. I sta ocekivati onda... Da se ovde nesto promeni... Ocekivati da savest posle svega proradi kad svest odavno ne radi? Ćorava posla!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Onomad je Memedovic pravio emisiju o skladistenju otpada u Beču. To je patriotizam a ne drljavljenje o slavnoj proslosti.

 

Patriotizam je upravo to: baci đubre gde mu je mesto. Ili, patriotizam je da vaspitaš decu da ne postanu bahate sirovine. Ali kod nas, nažalost, mnogi (a pogotovo oni mlađi) misle da je patriotizam kurčenje na internetu i prizivanje ratova.... ili žvrljanje fasade ("Kosovo je Srbija"). Mada isto važi i za mnoge "navijače" - gotovo da nema zgrade bez navijačkih grafita (škrabotina). Valjda mu ti navijački grafiti dođu kao pseći urin - za obeležavanje teritorije.

 

 

 

Edited by Senn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Senn said:

 

Patriotizam je upravo to: baci đubre gde mu je mesto. Ili, patriotizam je da vaspitaš decu da ne postanu bahate sirovine. Ali kod nas, nažalost, mnogi (a pogotovo oni mlađi) misle da je patriotizam kurčenje na internetu i prizivanje ratova.... ili žvrljanje fasade ("Kosovo je Srbija"). Mada isto važi i za mnoge "navijače" - gotovo da nema zgrade bez navijačkih grafita (škrabotina). Valjda mu ti navijački grafiti dođu kao pseći urin - za obeležavanje teritorije.

 

 

 

 

Glupost je jednako raspoređena, kako generacijski tako i regionalno i po obrazovnom nivou i po, manje-više svim kriterijumima.

Dobro je što si ukazao na mlađe čisto kao pandam tvrdnji da se Vučić drži na vlasti zahvaljujući penzionerima, i biće sve u redu samo dok pomru penzosi.

Ništa konkretno ne znači da li imamo 2, 3 ili 20 partija, ako u njima sede isti ljudi, Imali smo jednu DS, sad su od nje nastale nekih 6-7 partija, i sad se uzdamo u njihovo ujedinjenje, odnosno zajednički izlazak na izbore. Slaba vajda od toga. Imali smo i sve u jednoj partiji pa su se raspali, i partija i država.
Čime se ko od tzv lidera partija i pokreta dokazao pre ulaska u politiku, šta je stvorio, kako?

Birači su neprosvećeni, idu za nekakvim liderima, slušaju bombastična obećanja, da, a imaju li iskustvo promene loše vlasti i dolaska na vlast poštenih, doslednih, sposobnih, iskustvo na osnovu kojeg bi prepoznali ko su ti bolji, kome mogu da veruju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

Dobro je što si ukazao na mlađe čisto kao pandam tvrdnji da se Vučić drži na vlasti zahvaljujući penzionerima

 

To je potpuno druga tema, ne bih zalazio u to (već smo skrenuli sa teme), ja sam pisao o izilivima "patriotizma" na internetu i po fasadama stambenih zgrada (pa sam stoga napisao "a pogotovo oni mlađi"). To da li se u Srbiji na penzionerima najviše drže različite vlasti tj. da li su penzioneri najdisciplinovanije glasačko telo... to je za neki drugi thread : )

 

 

 

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Senn said:

 

Patriotizam je upravo to: baci đubre gde mu je mesto. Ili, patriotizam je da vaspitaš decu da ne postanu bahate sirovine. Ali kod nas, nažalost, mnogi (a pogotovo oni mlađi) misle da je patriotizam kurčenje na internetu i prizivanje ratova.... ili žvrljanje fasade ("Kosovo je Srbija"). Mada isto važi i za mnoge "navijače" - gotovo da nema zgrade bez navijačkih grafita (škrabotina). Valjda mu ti navijački grafiti dođu kao pseći urin - za obeležavanje teritorije.

 

 

 

Naravno da je patriotizam i bacanje otpadaka u kantu predviđenu za to i vaspitanje dece ali i plaćanje poreza i očuvanje životne sredine i održavanje puteva i železničke infrastrukture i još mnogo toga. To što su kod nas medijski "patrioti" postali moderniji od običnih građana koji vole i poštuju svodju državu nije slučajno i to je jedna vrsta specijalnog rata. Nisu Simo Spasić i ona "četnik" Babović sami sebe ugurali u medije nego im je to omogućeno. Kad se ljudima sve ogadi i smuči onda nemaju volje ni za kakve promene pa je dovoljno da izađu stranački aktivisti i nešto penzionera i može da izglasaš šta god ti padne na pamet. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...