Jump to content

VN Katara 2021


Radoye

Recommended Posts

Inace, ako je neko slucajno pomislio da se shitstorm smiruje...

https://www.racefans.net/2021/11/21/horner-blames-rogue-marshal-after-verstappen-suffers-penalty-blow/
 

Quote

Red Bull team principal Christian Horner said a “rogue marshal” has delivered a massive blow to Max Verstappen’s championship chances after his driver was handed a grid penalty for the Qatar Grand Prix.

 

:smiley26:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Radoye said:

Inace, ako je neko slucajno pomislio da se shitstorm smiruje...

https://www.racefans.net/2021/11/21/horner-blames-rogue-marshal-after-verstappen-suffers-penalty-blow/
 

 

:smiley26:

 

Opa:

https://www.racefans.net/2021/11/21/horner-summoned-to-meet-fia-stewards-over-alleged-international-sporting-code-breach/

 

Quote

Red Bull team principal Christian Horner has been summoned to speak to the stewards of the 2021 Qatar Grand Prix over an alleged breach of the International Sporting Code.

 

He is under investigation for an alleged breach of two articles of the ISC.

 

Kasno vam je sad da zatvarate vrata od svinjca kad su svinje vec napolju, trebalo je jos tamo oko Silverstona da se sece sranje, no bolje ikad nego nikad. Nazalost ova sezona koja je mogla ostati zapamcena kao najbolja ikada u istoriji svetskog sampionata je nepovratno ostecena vasom trapavoscu, gospodo iz FIA...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zvanicno je opomenut, izvinuo se, sad je sve kul, sad se opet svi volimo:

 

Quote

Red Bull team principal Christian Horner was handed an official warning for his comments about a marshal ahead of the Qatar Grand Prix.

 

Horner claimed “a rogue marshal” had shown double waved yellow flags during qualifying that Max Verstappen missed, resulting in the championship leader getting a five-place grid penalty. After being summoned by the stewards for his comments potentially breaching the International Sporting Code, Horner apologized and was issued a warning.

 

“He explained that his reaction was one that was made under the pressure of competition following the penalty imposed on the driver of Car 33,” the stewards’ decision read. “The stewards explained that the marshal concerned was doing his job in precisely the manner prescribed in the International Sporting Code.

 

“Mr. Horner offered to apologize to the marshal concerned and to explain to the media that he meant no offense. He also offered to participate in the 2022 FIA International Stewards Program in early February. The stewards unreservedly accept Mr. Horner’s offer.”

 

Verstappen recovered from seventh on the grid to finish second and score the fastest lap at Losail, retaining an eight-point lead in the drivers’ championship.

 

:classic_love:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, vrlo se ne slažem. Ako je nešto potrebno čovečanstvu danas, onda je to upravo neka vrsta verbalnog delikta.

Ne, nisam poludeo. Bar ne još uvek.

Ova tema daleko prevazilazi ovu našu zajedničku pasiju za brzinom i takmičenjem oličenu u F1, ali da pokušam ukratko da objasnim.

Napredak tehnike i nauke nikako ne prati sociološki, što ne reći i duhovni napredak čovečanstva.

Elementarna pristojnost se debelo izgubila u komunikaciji među ljudima. Odgovornost za izgovorenu reč mora da postoji, inače dobijamo talog zvan tabloidi koji bez ikakvog realnog osnova mogu da trajno kontaminirani reputaciju čoveka. Posledice toga su razorne i živimo ih sve više svaki dan.

Odoh predaleko, nije to za ovu priču.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jeste van teme, ali moras da razumes da je to sto ti pricas pokusano vec nekoliko puta u istoriji, pogotovu od strane ljudi koji su mislili da su iznad svih. Pa dobijes dikaturu i cenzuru.

To sto ti pricas apsolutno nema veze sa ovim. Ja mogu da mislim da je neka institucija X ili osoba Y djubre, olos i to mogu da kazem slobodno. Moje misljenje.

Ali je potpuno drugacija kada ja ili neki novinar (tabloid) pise nesto i kaze uradio to i to. E to je druga stvar. Ako nemas dokaz, snosis posledice. To treba ostrije da se kaznjava.

A to da ja mogu svakog da nazovem kretenom i da otvoreno kazem da sve to sto radi je k**** e to niko ne sme da zabrani. A to je upravo ono sto ovo pravilo pokusava da uradi.

Cini se isto, ali je svetlosnim godinama daleko.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naginjem na DASUBOvu stranu jer mora postojati odgovornost za izreceno. Verbalni delikt iz vremena SFRJ je jedno (gde je bilo Tito i Partija su uvek u pravu i ko god se javno ne slaze sa zvanicnim misljenjem ide na robiju) ali cak i u SAD sa njihovim cuvenim 1. Amandmanom ne postoji apsolutna sloboda govora koja abolira svakoga i u svim situacijama za izreceno. Na primer i u SAD postoji krivicno delo klevete za koje se placaju masne odstete oklevetanom ili krivokletstva / laganja pod zakletvom za koje se robija i tu ne moze da se poteze 1. Amandman i pravo na slobodu govora. A takodje se robija i u situacijama ako bi na primer lazno dojavio da je bomba u avionu, ili u punoj bioskopskoj sali poceo da vices "pozar, pozar" i izazvao paniku. Jos ako se neko povredi usput ili nedajboze pogine onda bi robijao za to. E sad, to je Amerika, a u drugim zemljama imas i takve stvari kao sto su zakoni protiv govora mrznje, sirenja verske/rasne/etnicke netrpeljivosti i tome slicno.

 

Dakle, ne postoji apsolutna sloboda govora kao ni bilo kakva druga apsolutna sloboda, nasa (moja, tvoja, Perina, Slavicina) sloboda se pruza samo toliko daleko dok ne pocne da ugrozava slobode onih oko nas.

 

Horner je ovom konkretnom prilikom rekao da je FIA povukla zutu zastavu ali da je "odmetnuti redar" nastavio da signalizira uprkos toga sa smisljenim ciljem da pokvari Maksov brzi krug. Dakle konkretna optuzba protiv konkretne osobe da je sa zlom namerom svesno ostetila RBR i Ferstapena. Ako Horner ovo ne moze da dokaze (a ocigledno je da ne moze, jer se u saopstenju nakon istrage vadi da je reagovao kako je reagovao nervno rastrojen zbog pritiska takmicenja) u pitanju je klasicna kleveta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto za zivot kada bi ljudi naucili da cute.

 

Quote

Baš je paradoks, ljudi puni govana seru čim zinu
A ostaju puni govana, džabe deru tišinu

I ja sam uz vas dvoje ovde. Ne moze se "imati misljenje" o necemu sto je lako dokazivo. Ako je covek radio svoj posao i odradio sve po tome kako je propisano - Horner mora odgovarati za izreceno. Pri tom cak mislim da je prilicno jeftino prosao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

To sto ti pricas apsolutno nema veze sa ovim. Ja mogu da mislim da je neka institucija X ili osoba Y djubre, olos i to mogu da kazem slobodno. Moje misljenje.

Ali je potpuno drugacija kada ja ili neki novinar (tabloid) pise nesto i kaze uradio to i to. E to je druga stvar. Ako nemas dokaz, snosis posledice. To treba ostrije da se kaznjava.

A to da ja mogu svakog da nazovem kretenom i da otvoreno kazem da sve to sto radi je k**** e to niko ne sme da zabrani. A to je upravo ono sto ovo pravilo pokusava da uradi.

 

Možeš da misliš šta god želiš, ali ako ćeš to reći na nekom javnom mediju i gde tvoja reč ima težinu, onda moraš imati argumentovani dokaz za svoju tvrdnju.

U suprotnom, to je kleveta tj. laž koja nekome nanosi štetu.

Demokratija nije anarhija. Radoje je to lepo objasnio.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pravnik, ali ne možeš nekog javno nazvati kretenom ili djubretom ili givoriti notorične laži.  To nije sloboda govora, nego slab odgoj i oholost. Za to postoje sankcije.

Sloboda govora ne znači da možeš govoriti šta ti padne na pamet, nego 1 amandman štiti pojedinca i novine pred državom. Da mogu slobodno kritikovati vlast.

A misli neka konšta hoče.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrIncredible said:

Video shows Gasly intentionally left his DRS closed to let Max overtake. He only activated it once Verstappen was safely past.

 

Pa dobro, bilo je odmah jasno da je u pitanju bilo barikelisanje. Uostalom svi znamo da Gasli i Ferstapen voze za istog gazdu.

 

Bice toga jos, a 100% sam siguran da ce u poslednjoj trci i Toto da potegne za pomoc sve koji koriste Mercedesove motore bude li bilo potrebe za to. Tek ce da bude cirkusa po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

A sa druge strane juče je Botas imao gigantske bolove u predelu prepona.

Botas na pol poziciji i Hamilton u zadnjem redu i Hamilton na pol poziciji i Botas na 2./3. poziciji nisu ista osoba.

Mislim da su na ivici da Rasela ubace u vatru već u Saudijskoj Arabiji.

10 hours ago, L0shMi said:

Nego niko ne pomenu kako čiča Alonso otrese Max-a pri pokušaju preticanja. XD

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Alonso je čovek koji je stavio tačku na dedinu karijeru.

Hamilton je čovek koji je stavio tačku (zarez) na Alonsovu karijeru.

Pričamo o 16 titula na ova tri vozača.

Ko je to Max Verštapen?

Link to comment
Share on other sites

Meni to nikada nece biti jasno, ali nikada. Dobijes priliku da vozis najbolji bolid na gridu i tako godinama. Jasno na pocetku dobijes instrukcije koja je tvoja uloga, prihvatis to (iako ni to ne shvatam, osim finansijskog aspekta) i na kraju kada zavrsi ugovor ti na kraju istog jedes govna i ne pomazes timu koji te je drzao tolike godine. 
 

isto je i sa rubensom onomad, jednostavno mi je ljigavo ponasanje takvih vozaca. Ja bih bez problema uzeo  Rasela, siguran sam da bi steta bila manja nego sada sa nezainteresovanim bostasom

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je u pitanju motivacija i to ona najviše vrste. Upravo takva motivacija prouzrokuje vrhunski rezultat kao skorašnja vožnja Luisa u Brazilu ili Senina epizoda u Monaku '88 ili kad je nekoliko krugova vozio samo 6. stepenu prenosa. Kada je vozač silno motivisan onda se pravi ta razlika ka izuzetnom rezultatu. Suprotno, kada motivacije nema, onda se lako tone u prosek.

Zaista mislim da to Botas ne radi namerno. On jednostavno nema šta više da pokaže u MGP-u.

Da pobeđuje sada niti može pored ljudožderski nastrojenog Luisa niti bi mu dali.

Mislim da bi više Rasel sada dao jer se nalazi u "Botas" situaciji u Vilijamsu.

Mada nisam siguran koliko bi bilo zdravo za njega da se sada pojavi pored ovako napaljenog Hamiltona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...