Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, McLeod said:

 

Potpuno suprotno, apsolutno svi penzioneri i generalni simpatizeri Vucica su izasli i glasali DA. Oni nikada ne ostaju kuci pa bili izbori da li ce se postaviti semafor na raskrsnici ispred njihove zgrade ili ne. To je njima maltene jedina zanimacija i svrha gde se osecaju potrebnim i da odlucuju o necemu.

 

Nije iscimana stranacka vojska i ucenjeni po javnim preduzecima, ali ce ovo biti iskorisceno za disciplinovanje pred izbore, zato je ovo bio verovatno i vrlo pametan Vucicev manevar, ali mislim da je jako razocaran ishodom i da nije ocekivao da bude ovako lose.

 

Ne znam zasto tako mislis?

 

Valjda ti je jasno cije bi glasove Vucic dobio sve da mu se lista zove "Srbija je pored Kosova", to sigurno nisu penzioneri i glasaci koji zbog ideologije glasaju za SNS (dole zuti lopovi i tajkuni i slicno), nego upravo ta stranacka vojska koju si pomenuo.

 

Dalje, valjda ti je jasno da se SNS lista uvek zove "Aleksandar Vucic nesto" zbog tih glasaca koji glasaju za SNS zbog ideologije. Ti si to predstavio kao da ta grupacija glasaca uvek glasa za SNS, a zapravo je suprotno, njih uglavnom interesuje samo vodja i sve drugo je nebitno. Pogotovo neki beznacajni referendum.

 

4 hours ago, McLeod said:

Sto se tice onih koji su glasali za NE, mogu oni da pricaju koliko hoce da su to njihovi clanovi, realnost je da onaj ko se iscimao da izadje i zaokruzi NE sigurno glasa na izborima protiv njega, jer je ovo bio potpuno nebitan referendum gde sigurno bar milion opoziciono nastrojenih ljudi (naravno, sa sve apstinentima koji mozda opet nece glasati) nije naslo za shodno da izadje.

 

E vidis, mi smo i 2018. imali 49% glasaca koji su nisu glasali za SNS ili SPS liste. Problem je sto u te glasace spadaju i oni koji su glasali za SPAS, SRS, DSS, Zavetnike, Belog, POKS, da sad ne nabrajam dalje.

 

Uzmimo da na izborima imas tri opozicione liste: SSP-NS-DS-PSG, "Moramo" i Patrotski front. Mislis li stvarno da ce broj ljudi koji ce glasati za ove tri liste u BG biti veci od broja ljudi koji ce glasati za SNS i SPS? Pritom sam jos bio velikodusan pa sam ubacio Dveri ovde. Ako njih izbacimo, ostaju ti Djilas - DS sa 21% sa proslih izbora i NDBG sa 4% sa proslih izbora i mi treba da se nadamo da ce te dve liste da dupliraju svoj broj glasova u BG. Odakle?

 

Sustina Vucicevog delovanja je da prosecan glasac ne glasa protiv njega, ne mora da glasa za njega. Za to i sluze POKS, DSS, SRS, SPAS i ostali - da bi oni kojima su svi isti imali za koga da glasaju.

Link to comment
Share on other sites

To je sve manje bitno, zavisi od inteligencije biraca koji izlaze na te izbore. Ako u glavnom gradu nisu dovoljno promucurni da izbegnu misolovku koju Vucic sprema, onda prosto treba da nas jase jos 20 godina, pa kad zanemoca njegov sin, pa njegov unuk i postanemo Severna Koreja. Uopste se ne bavim tom kombinatorikom, kao sto niko drugi i ne treba da se bavi.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, McLeod said:

To je sve manje bitno, zavisi od inteligencije biraca koji izlaze na te izbore. Ako u glavnom gradu nisu dovoljno promucurni da izbegnu misolovku koju Vucic sprema, onda prosto treba da nas jase jos 20 godina, pa kad zanemoca njegov sin, pa njegov unuk i postanemo Severna Koreja. Uopste se ne bavim tom kombinatorikom, kao sto niko drugi i ne treba da se bavi.

 

Pa ocigledno da nisu inteligentni ili da im Vucic na celu svake mesne zajednice toliko i ne smeta.

 

Da jesu, ne bi glasali za Sapica i razne druge opcije.

 

Pazi, pricamo o gradu u kojem je, nakon 4 godine mraka, samo 28-29% glasaca svoj glas dalo anti - SNS opcijama (ukljucujuci tu i "ne volimo ni SNS ni one zute" koaliciju). Preko 70% biraca u Beogradu je glasalo ili za SNS ili za SPS ili se sprdalo ili glasalo za strancice kojima je SNS skupio potpise i koje su javno najavljivale da glas za njih nije glas protiv Vucica.

 

Vucic i SPS ce svakako imati svojih 2+ miliona na predsednickim i 400+ hiljada na beogradskim izborima. Treba cudo da se desi pa da Moramo + SSP - NS- DS + Dveri skupe cak i 300+ hiljada, da ne govorimo o 400+ sto je potrebno za promene. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedan nizak udarac nakon sto je pokusao preko onog bliskog Sundjer Bobovog saradnika da mu preuzme clanstvo, pa je isplivao onaj blamantan audio snimak gde kaze da je Marinika na bicikli. Bukvalno kao da zeli da jos vise razbuca NS i bude jedini relevantan faktor u opoziciji.

 

Kada su bili oni pregovori sa EP oko izbornih uslova ridji nije hteo da opozicija bude homogena sa 2 prestavnika ( jedan nacionalni drugi gradjanski ).

 

Cuj Ponos, pa tesko da on moze da izvede nove glasace i neopredeljene. Bolje Zujovica da su predlozili ako vec nemaju pojma koga ce, borac protiv kovida, nema mrlju, novo lice, markantan, ima harizmu,ovome ce non stop da pricaju staru pricu kako je unistio vojsku i pretakao tenkove.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kada će da nam kažu u kojoj je to EU zemlji pripreman atentat na "njega"?

Važno je da se "on" objavio na Instagramu porukom "predaja nije opcija" i time poručio da će i mučenik da bude ako treba & mora?

 

U jbt jel to ono "Tito to smo svi mi", jel to taj rad???

Link to comment
Share on other sites

Predsednicki izbori i nisu toliko bitni i na njima je cak i pozeljno da ucestvuje sto vise kandidata.

 

Nista ne kosta NS da kandiduje Aleksica (koji se cini kao dobar kandidat). Bukvalno jedino partije koje se plase da nemaju nikakvu podrsku u narodu nece imati kandidata na tim izborima.

 

Ako dodje do drugog kruga, za sta su male sanse, svi opozicioni kandidati da podrze onog koji osvoji najvise glasova medju njima protiv Vucica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Ma kakav Ponos, ovo su sve mamci...opozicija ce sad da pokaze sav svoj sjaj, dajte nam Solaka Sautempton za presednika Srbije, a Sutempton ce se zvati Serbiatempton!!!


mozda je ovo fora, verovatno i dobra fora.

Meni nekako izgleda da je Solak pri vrhu liste znamenitih srba trenutno, ne vidim nikog drugog da ima ikakvo nasledje i takav legacy. 
A njegovo nasledje je N1, bukvalno najjaca informativna stanica u istoriji nase male Srbie. 
I da mogao je Solak da bude ortak sa Acom i da lapa jos mnogo vise love, nije ni imao kome da se pravda. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, shonke said:

Ponoš je problem zbog?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

ponoš je dobar predsednički kandidat zbog?  ja eto ne verujem ni jednom oficiru koji je prošao jna školu

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, shonke said:

Ponoš je problem zbog?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Zbog toga sto nema jedinstva oko njega u opoziciji i zbog toga sto je slab kandidat bez prepoznatljivosti i harizme.

 

Zbog toga sto po istrazivanju stoji losije od Kovacevica , Raskovic Ivic i Aleksica.

 

Moze jos dalje da se nabraja.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

ponoš je dobar predsednički kandidat zbog?  ja eto je verujem ni jednom oficiru koji je prošao jna školu
Zbog toga što je pristojan i vaspitan čovek koji je pošten i sve suprotno od (skoro) bilo kog političara aktuelnog. (i čovek koga privatno poznaju neki moji prijatelji pa znam stvari o njemu koje ne zna šira javnost - nisu od političkog značaja, samo mi govore o prvom delu prve rečenice).

A i racionalne razloge koje si naveo slobodno možeš da koristiš u odlučivanju ali su potpuno besmisleni u bilo kakvoj raspravi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
Zbog toga sto nema jedinstva oko njega u opoziciji i zbog toga sto je slab kandidat bez prepoznatljivosti i harizme.
 
Zbog toga sto po istrazivanju stoji losije od Kovacevica , Raskovic Ivic i Aleksica.
 
Moze jos dalje da se nabraja.
Prošli put kad je bilo nekakvog jedinstva predsednik je postao onaj...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2022 at 8:05 AM, Perkos2 said:

ponoš je dobar predsednički kandidat zbog?  ja eto ne verujem ni jednom oficiru koji je prošao jna školu

Treba prosiriti na "ne vjerujem ni jednom oficiru".... svi oni istu skolu zavrse

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...