Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, mare80 said:

 

De fakto, na vlast ga je doveo poveći sloj društva kome ovaj i ovakav sistem odgovara ...

A što se tiče EU, političari EU su izabrani da zastupaju interese svojih birača i država a ne interese gradjana Srbije,pa ako oni smatraju da je u njihovom interesu da je SNS na vlasti to je legitimno ...

Dakle,protiv Vučića i SNS sam jer smatram da je sistem vrednosti koje zastupaju duboko pogrešan i to moje mišljenje ne zavisi od toga kakav je stav EU prema Vučiću ...

 

 

2012 uopste SNS nije bio ovako jak, a ko zna sta bi bilo da EU nije im duvala u jedra, primali ih razni predstavnici EU a imamo i cuveno "ima ko ce" sto je Merkel rekla Tadicu kad ovaj nije hteo da odradi neke stvari oko Kosova. I na kraju cestitka Tomi par sati pre zatvaranja izbornih mesta.

 

Kasnije su dozvolili Vucicu da radi sta hoce, pa imaju situaciju ko u Belorusiji samo u Belorusiji jos i imas neke masovne proteste jer opoziciju zapad jasno podrzava, ovde dodju da ispregovaraju nekakve izborne uslove i na kraju to bude spisak lepih zelja?

 

A sve zato sto se mukice nadaju da ce da potpise, a on se nada da ce Doni da opet bude president i onda nema nikakvog razloga da ista potpisu, ustvari sa ovako kljakavom Amerikom i kad su demokrate na vlasti nema neke opasnosti po njega.

 

A tek mi se povraca kad krenu ljudi da tupe kriv je narod, pa majku mu posle pobede Trumpa, posle Brexita ne bih rekao da smo mi jedini tupsoni od naroda? Sve je to slicna rulja, demagozi ih lako obrlate i to je to. Ali kad neko sa strane od kog ocekujes da koliko toliko se suprostavi diktaturama u nastajanju i to u svom dvoristu se pravi blesav pa jos to zaliva e jbg on je meni najkrivlji kakav bre narod.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Ima nečeg u tome, no, nije ga EU izabrala, mi smo ga izabrali. nisu ni oni, barem većina glupi, ali znaju da AV ima moć da učini obećano ako hoće, dok, bilo ko drugi, čak i da hoće, ne bi imao moći za oštre rezova, a poseban problem je što praktično niko ko bi mogao da osvoji 10% na izborima nema nameru da prizna Kosovo.
Reče juče na nekoj TV Zoran Ostojić, bivši novinar i urednik Studija B i član LDP da Postoji personalna opozicija i politička opozicija. Personalna su većina ovih koji se natežu oće li na izbore ili ne, ako oće ko će skim, svi zajedno ili u manjim grupama, i niko ne pominje promenu politike prema Kosovu i BiH, Rusiji i Kini, dok ovih nekoliko koji govore o neophodnosti priznavanja Kosova, raskid sa Rusijom, Čanak, Čeda i ne znam da li još neko, nemaju ništa protiv Vučića, oni su, kao, politička opozicija.

 

 

  na zalost , jeste.. Oni su ga doveli  jer su znali da Tadic ne sme da zavrsi sa Kosovom jer bi bilo pobune - upravo bas od Vucica ... A Vucic im se ucinio pogodan jer to moze da odradi na relativno miran nacin...  Zato ga i odrzavaju...  Zato je i mlaka , nikakva reakcija na izbore , na opoziciju u Srbiji..  Zavrtanjem slavina i 00 Vucicu bi mogli da ga smene - ali nece jos... njih ne zanima stanje demokratije ovde kao sto to nije ni Cercila - jer ne zive oni ovde...  A  sad sve vise dolazimo do toga da ce biti kasno.. Jer je jasno da sve vise Rusi i Kinezi preuzimaju svasta nesto ovde....  

   Ostaje nada da ce sama Americka Bajdenova administracija urazumiti cesto nerazumnu Briselsku administraciju..  Jer nikom od njih nije od interesa da ostave Rusku rupcagu ovde...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Crni Bombarder said:

Taman sam se pomirio sa tim da sam "drugosrbijanac" i fino poceo da zivim sa tim..kad.. ono,medjutim,Crni..ti si kurva. :high_five:

 


Gradjansko samoubistvo Leke. 
Tuzno,ali nije da mi ga je zao. 

Što je nekad davno Bogoljub salata izjavio " svaki čovek ima svoju cenu"  istina nije poznavao puzigacu ali svaki izuzetak potvrđuje pravilo

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Crni Bombarder said:

Taman sam se pomirio sa tim da sam "drugosrbijanac" i fino poceo da zivim sa tim..kad.. ono,medjutim,Crni..ti si kurva. :high_five:

 


Gradjansko samoubistvo Leke. 
Tuzno,ali nije da mi ga je zao. 

 

ocigledan primer kako sluzba radi kad neko previse zatalasa

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Pa deca u tim godinama ne biraju ni da li hoce u školu ili ne vec to rade njihovi roditelji staratelji. Stvarno nekad toliko nisko idete u odbrani svoje ideologije da je baš nečitljivo. I naravno moze se svake godine menjati izborni predmet.

Možda u nekoj paralelnoj dimenziji. U Srbiji u ovoj dimenziji važi sledeće:

"Učenik obavezno bira sa liste izbornih programa versku nastavu ili građansko vaspitanje i drugi strani jezik.

Učenik koji se opredelio za versku nastavu ili građansko vaspitanje, izborni program može jedanput da menja u toku ciklusa osnovnog, odnosno do kraja sticanja srednjeg obrazovanja i vaspitanja."

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MeanMachine said:

A tek mi se povraca kad krenu ljudi da tupe kriv je narod, pa majku mu posle pobede Trumpa, posle Brexita ne bih rekao da smo mi jedini tupsoni od naroda? Sve je to slicna rulja, demagozi ih lako obrlate i to je to. Ali kad neko sa strane od kog ocekujes da koliko toliko se suprostavi diktaturama u nastajanju i to u svom dvoristu se pravi blesav pa jos to zaliva e jbg on je meni najkrivlji kakav bre narod.

 

Nije to isto, narod u Srbiji prosto nije navikao na demokratiju, na suceljavanja drugacijih misljenja, na smenu vlasti demokratskim putem.

 

Ti primeri o kojima pricas - pa i za Clinton i za Brexit su skoro svi mediji predvidjali drugaciji ishod pa je izglasano to sto je izglasano. Evo, sada je Biden pobedio Trumpa, dakle otisao je jedan predsednik i dosao drugi.

 

Pritom, ne kazem da su UK i USA najbolji primeri demokratije - ima i boljih, samo da se ne mogu porediti diktatori poput Vucica i Lukasenka i demagozi poput Trumpa i Johnsona.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

 

A tek mi se povraca kad krenu ljudi da tupe kriv je narod, pa majku mu posle pobede Trumpa, posle Brexita ne bih rekao da smo mi jedini tupsoni od naroda? Sve je to slicna rulja, demagozi ih lako obrlate i to je to. Ali kad neko sa strane od kog ocekujes da koliko toliko se suprostavi diktaturama u nastajanju i to u svom dvoristu se pravi blesav pa jos to zaliva e jbg on je meni najkrivlji kakav bre narod.

 

EU jeste kriv za dolazak nazadnjaka , ali je tome doprinelo i "plodno tlo " u narodu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stray_cat said:

 

Za osnovne škole u Srbiji važi:

 

1. roditelji biraju da l' građansko, da l' veronauka, na početku svake školske godine izjašnjavanje - može jedne godine ovo, pa druge ono, pa treće opet ovo. Nije tačno da ne postoji mogućnost promene.

 

2. Uvek je bilo ili veronauka ili građansko, nije moglo ni jedno ni drugo (koliko se sećam, ni za srednje škole).

 

3. Tamo gde ja radim, odnos učenika je 4:1 do 5:1, građansko:verska.

Prvo i drugo nije istina. Prvih 4-5 godina je bilo obavezno da se bira jedan ili drugi, već je bilo dozvoljeno da se ne izabere ništa.

I nije moguće birati svake godine, citirao sam u odgovoru perkosu odgovarajući član zakona.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Doc Holiday said:

 

EU jeste kriv za dolazak nazadnjaka , ali je tome doprinelo i "plodno tlo " u narodu

 

 

Taj isti narod je npr 2012 prakticno dao slican broj glasova DS i SNS, i pored jasne podrske EU SNS-u i pored posledica SEKA.

 

A onda je EU krenula da zaliva i neguje Vucica uz nadu da ce da potpise. I onda kazu ljudi vidi narod hoce Vucica, pa hoce i Orbana npr. Kad im dozvolis da lepo preuzmu sve medije mislim da je Orban tu cak i efikasniji od Vucica i da rade manje vise sta hoce pa ne cudi sto narod glasa za njih pogotovo ako ekonomija nije bas u bunaru. 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Prvo i drugo nije istina. Prvih 4-5 godina je bilo obavezno da se bira jedan ili drugi, već je bilo dozvoljeno da se ne izabere ništa.

I nije moguće birati svake godine, citirao sam u odgovoru perkosu odgovarajući član zakona.

 

Radim u osnovnoj školi, svakog septembra, nastavnici građanskog i verske organizuju roditeljske sastanke, sa roditeljima, predstavljaju svoje predmete, nakon toga roditelji potpisuju da im deca idu ovamo ili onamo. Mislim, ne znam iz kog ugla ti znaš kako to ide u OŠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Možda u nekoj paralelnoj dimenziji. U Srbiji u ovoj dimenziji važi sledeće:

"Učenik obavezno bira sa liste izbornih programa versku nastavu ili građansko vaspitanje i drugi strani jezik.

Učenik koji se opredelio za versku nastavu ili građansko vaspitanje, izborni program može jedanput da menja u toku ciklusa osnovnog, odnosno do kraja sticanja srednjeg obrazovanja i vaspitanja."

Znači izborni program a ne izborni predmet što je ogromna razlika a ne očekuješ valjda da se omogući da učenik svake godine prelazi sa veronauke na građansko i obratno. Nista novo u svoju korist nisi doneo

Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

 

Radim u osnovnoj školi, svakog septembra, nastavnici građanskog i verske organizuju roditeljske sastanke, sa roditeljima, predstavljaju svoje predmete, nakon toga roditelji potpisuju da im deca idu ovamo ili onamo. Mislim, ne znam iz kog ugla ti znaš kako to ide u OŠ.

I tvrdiš da u tvojoj školi SUPROTNO VAZECEM ZAKONU  roditelji mogu da menjaju izborni predmet svake godine pa usto dete može u prvom razredu ide na veronauku, pa u drugom na građansko, pa u trećem na veronauku, u četvrtom opet građansko itd. Da li to tvrdiš? Moguće je sledeće:

1. Škola u kojoj radiš krši zakon ili 

2. Bez obzira što radiš u školi nisi upućen u zakon i proceduru oko ili građanskog/veronauke

3. Svesno lažeš

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Citam ustav ovih dana. Prvo se kaze da je sudska vlast nezavisna - i to je OK. Zatim kaze da sudije bira Skupstina. Znaci: opet politicke partije? Ako ih vec bira Skupstina - u cemu se ogleda nezavisnost sudstva???

 

Pa ko ce da ih bira, seljaci sa pijace :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tomas.hokenberi said:

I tvrdiš da u tvojoj školi SUPROTNO VAZECEM ZAKONU  roditelji mogu da menjaju izborni predmet svake godine pa usto dete može u prvom razredu ide na veronauku, pa u drugom na građansko, pa u trećem na veronauku, u četvrtom opet građansko itd. Da li to tvrdiš? Moguće je sledeće:

1. Škola u kojoj radiš krši zakon ili 

2. Bez obzira što radiš u školi nisi upućen u zakon i proceduru oko ili građanskog/veronauke

3. Svesno lažeš

 

Znači, posmatraš iz zakonskog ugla.

 

Iz prakse, znam za učenike koji su menjali veronauku za građansko i obratno, niko oko toga ne pravi problem (bar ja ne znam da je nekom roditelju rečeno e ne može da se promeni).

 

Onda je varijanta pod 1.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stray_cat said:

Iz prakse, znam za učenike koji su menjali veronauku za građansko i obratno, niko oko toga ne pravi problem (bar ja ne znam da je nekom roditelju rečeno e ne može da se promeni).

Zakon dopušta da se JEDNOM  u toku ciklusa školovanja promeni obavezni izborni predmet, ne svake godine.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Perkos2 said:

Znači izborni program a ne izborni predmet što je ogromna razlika a ne očekuješ valjda da se omogući da učenik svake godine prelazi sa veronauke na građansko i obratno. Nista novo u svoju korist nisi doneo

Kakva crna razlika? Jel moraju da izaberu jedno ili drugo ? Moraju. Jel moraju da slušaju to što izaberu i da dolaze na časove? Moraju. Dobijaju li ocene iz tih predmeta, bez obzira da li su opisne i da li utiču na prosek? Dobijaju.

Da li bi bio ljubazan da elaboriraš tu "ogromnu razliku"? Podsećam te da je i drugi strani jezik u OŠ takođe "izborni program". Da li misliš da je tretiran zbog toga drugačije od prvog stranog jezika?

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Kakva crna razlika? Jel moraju da izaberu jedno ili drugo ? Moraju. Jel moraju da slušaju to što izaberu i da dolaze na časove? Moraju. Dobijaju li ocene iz tih predmeta, bez obzira da li su opisne i da li utiču na prosek? Dobijaju.

Da li bi bio ljubazan da ekaboriraš tu "ogromnu razliku"? Podsećam te da je i drugi strani jezik u OŠ takođe "izborni program". Da li misliš da he tretiran zbog toga drugačije od prvog stranog jezika?

Predmet i program nisu isto a ja nisam ni učitelj ni veroučitelj da ti drzim sad predavanje. Opisne ocene ne mogu da ucenika koliko god bio los iz veronauke ili građanskog obore pa da ponavlja razred. Kad bi pitali učenike oni ne bi dolazili ni na matematiku ili istoriju pa moraju i da dolaze i da slušaju.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Vox Populi - Vox Dei
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...