Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, FrediB said:

Sad ce da ih urnisu preko tabloida i televizija... 

Ima da spadnu sa 10-ak i nesto % glasova na jedva 4-5% jer ce mediji i dalje ostati neslobodni. 😞 


Imaju u USA nekoliko fascikla po fiJokama koje bi zakopale Psiha na 0%, al se godinama snebivaju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Kakav je to osvesceni,pragmatik realista bio.
 


Da se Psuholjub obrati na Harvardu,dve nedelje bi smo samo o tome slusali..ali napolju niko nije lud da ga zove i slusa..

 

Da je ostao ziv i na vlasti ovih 20 godina..(znam,nemoguce)..mi bi prestigli jednu Sloveniju vec sada..

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Kakav je to osvesceni,pragmatik realista bio.
 


Da se Psuholjub obrati na Harvardu,dve nedelje bi smo samo o tome slusali..ali napolju niko nije lud da ga zove i slusa..

 

Brate, rastuži me sada :classic_sad: Podseti me na to vreme i nadu koja je rasprštena ubistvom prosvećenog porodičnog čoveka i principijalnog političara od strane političke struje Srbije koja je i dan danas na vlasti. 

 

A u kurac.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Bio je juce neki decko iz Bosne (RS) ili je bar tako delovao posto je pricao mahom o izborima u Bosni, ali se dotakao i ove teme na N1.

 

Odavno nisam cuo jedno tako zanimljivo izlaganje koje je dosta iskakalo iz arsina, mada se ne slazem sa svim opservacijama.

 

U vezi ovoga je imao interesantnu - kaze, mi stalno ucitavamo neko dublje znacenje poteza, trazimo smisao, kako Vucic radi jedno da bi pokrio drugo, onda salje mixed signals preko Vulina i Mihajlovicke, ima Brnabicku za premijera, a sta ako je sve ovo zapravo konfuzija i sizofrenija jer su oni - diletanti.

 

Ovaj cirkus sa Lavrovim se prosto objasnjava, ako je to zaista tako - Rus pozvao, a ovi beskicmenjaci ne znaju da kazu ne, i sad moraju da rade damage control po obicaju.

 

Inace ako je tacno ovo je potpuno nebitna stavka koja se tice nekih tehnikalija u bilateralnim odnosima sa bilo kojom drzavom i rade ih neki sekretari, otpravnici i slicno, nikakva bitna pitanja.

 

Ali naravno, bitna je slika koja se salje.

Pa taj ih je lepo provalio. I nisu samo oni diletanti, nego ih ima oho ho, u svemu. Seci usi krpi dupe, a, u, kako cemo lako cemo, probaj pa ako prođe, prođe itd. Eno ga onaj Nestorović kao prvi, a njega navodim kao primer jer ga svuda ima. Prica neke nepovezane gluposti i budalastine ponekad gore nego ovi pred dragstorima, kako li je onaj lečio ljude... Isto vazi i za onu Grujicic, a i gosn ministar Selakovic nesto prica bezveze. Kaze, ovo sto su potpisivali nema veze sa bezbednosnom politikom, bla bla bla... Alo, ko je kandidat za EU treba da se u svemj uskladi sa EU i kakva sad bezbednosna politika. Vulin, Dacic, i ostali isto. Sve amateri koji su na ta mesta dosli slucajno. Nemaju oni nikakav plan ni o cemu. Isto kao ni prosecna srbenda, zato i glasa za takve:

 

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/zasto-je-nas-predsednik-toliko-popularan/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa taj ih je lepo provalio. I nisu samo oni diletanti, nego ih ima oho ho, u svemu. Seci usi krpi dupe, a, u, kako cemo lako cemo, probaj pa ako prođe, prođe itd. Eno ga onaj Nestorović kao prvi, a njega navodim kao primer jer ga svuda ima. Prica neke nepovezane gluposti i budalastine ponekad gore nego ovi pred dragstorima, kako li je onaj lečio ljude... Isto vazi i za onu Grujicic, a i gosn ministar Selakovic nesto prica bezveze. Kaze, ovo sto su potpisivali nema veze sa bezbednosnom politikom, bla bla bla... Alo, ko je kandidat za EU treba da se u svemj uskladi sa EU i kakva sad bezbednosna politika. Vulin, Dacic, i ostali isto. Sve amateri koji su na ta mesta dosli slucajno. Nemaju oni nikakav plan ni o cemu. Isto kao ni prosecna srbenda, zato i glasa za takve:

Normalno, a posle kukaju kada dobiju po piq. za svoje neodgovorno ponasanje.

Ko da je okolni svet duzan da trpi njihove mene i kaprice. 

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa taj ih je lepo provalio. I nisu samo oni diletanti, nego ih ima oho ho, u svemu. Seci usi krpi dupe, a, u, kako cemo lako cemo, probaj pa ako prođe, prođe itd. Eno ga onaj Nestorović kao prvi, a njega navodim kao primer jer ga svuda ima. Prica neke nepovezane gluposti i budalastine ponekad gore nego ovi pred dragstorima, kako li je onaj lečio ljude... Isto vazi i za onu Grujicic, a i gosn ministar Selakovic nesto prica bezveze. Kaze, ovo sto su potpisivali nema veze sa bezbednosnom politikom, bla bla bla... Alo, ko je kandidat za EU treba da se u svemj uskladi sa EU i kakva sad bezbednosna politika. Vulin, Dacic, i ostali isto. Sve amateri koji su na ta mesta dosli slucajno. Nemaju oni nikakav plan ni o cemu. Isto kao ni prosecna srbenda, zato i glasa za takve:

 

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/zasto-je-nas-predsednik-toliko-popularan/

Nadrljali smo. Zavrsicemo na smetlistu istorije zajedno sa njima. Kad se diplomatija svede na "pustite nas da vrdamo", AV iz NY pre neki dan, sta drugo i moze da nas snadje osim da nas svet otera tamo gde nam je, ovakvima, i mesto? Mislim,  vrda i ona nevoljnica kod onog bezobraznog parka kod Ekonomskog fakulteta, vrda d.....m i zato je zovu....javna radnica. Kad pretsednik jedne mikro drzave vrda u diplomatiji, on onda i nije nista drugo nego javna radnica svog makroa iz Moskve, da izvinete.

Edited by Pletilja
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

 

Nadrljali smo. Zavrsicemo na smetlistu istorije zajedno sa njima. Kad se diplomatija svede na "pustite nas da vrdamo", AV iz NY pre neki dan, sta drugo i moze da nas snadje osim da nas svet otera tamo gde nam je, ovakvima, i mesto? Mislim,  vrda i ona nevoljnica kod onog bezobraznog parka kod Ekonomskog fakulteta, vrda d.....m i zato je zovu....javna radnica. Kad pretsednik jedne mikro drzave vrda u diplomatiji, on onda i nije nista drugo nego javna radnica svog makroa iz Moskve, da izvinete.

Cena sedenja na 100000002 stolice.

Takvih mi nije zao ni 1%. 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Nije zvalonja plivao pomocu tuskih ili kineskih para, nego mu se trziste kapitala otvorilo, krediti su bili jeftini, pa je mogao one skupe da menja za jeftine. To vreme je proslo, krediti su skupi a trziste kapitala je za nas zatvoreno. Treba naci 4 milijarde dolara koje moramo vratiti. Zato i trce mmf-u za pomoc. To znaci opet rezanje, zamrzavanje plata i penzija jer je deficit otisao u nebesa helikopter novcem.

 

Edt. nesto razmisljam da bi mi ukidanje sengena bilo drago zbog onih svi su isti i politka me ne zanima, koje jedino brine da li ce skvasiti guzicu deset dana u Grckoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hil nastavlja da poliva 🙂

 

https://rs.n1info.com/vesti/hil-video-sam-plan-konsultacija-srbije-i-rusije

 

Jos jedan jako zanimljiv intervju. U fazonu, nema nista posebno ovde, Rusija se hvata za neke slamke da pokaze nesto za unutrasnju upotrebu.

 

Ja sam taj sporazum koji nije javan video sutradan. Ali Srbija je svakako nezavisna i moze da vodi svoju spoljnu politiku kako hoce.

 

Samo neka razmisli ko zeli da bude glavni, onaj koji fakticki jeste, ili onaj koji biste mozda voleli da bude, a nikako nece moci. 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, ovo pregrupisavanje i odlazak SSP u SAD mi mirise na neki posrednicki dogovor oko daljih akcija.

 

Vucic ce prebaciti odgovornost sa sebe za vodjenje spoljne politike i pred skupstinom ce biti neka deklaracija o potvrdjivanju evropskog puta Srbije kroz koju ce biti uvedene sankcije Rusiji samo sto to naravno niko nece tako nazvati.

 

Za dokument ce glasati SSP i Moramo, DSS i ostali botovi ce biti protiv, SPS verovatno uzdrzan kao i Narodnjaci (oni mozda budu i protiv), SNS i manjine za.

 

Tu mozda postoji i opcija da se otkace ruski spijuni iz SNSa koji ce onda otpasti i iz tog cuvenog srpskog bloka koji ce nastupiti kasnije.

 

Ili ce cela ideja propasti i Vucic okrenuti curak naopako 😄 videcemo, ali lici mi na ovako nekakvu zamucenu pricu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, McLeod said:

Inace, ovo pregrupisavanje i odlazak SSP u SAD mi mirise na neki posrednicki dogovor oko daljih akcija.

 

Vucic ce prebaciti odgovornost sa sebe za vodjenje spoljne politike i pred skupstinom ce biti neka deklaracija o potvrdjivanju evropskog puta Srbije kroz koju ce biti uvedene sankcije Rusiji samo sto to naravno niko nece tako nazvati.

 

Za dokument ce glasati SSP i Moramo, DSS i ostali botovi ce biti protiv, SPS verovatno uzdrzan kao i Narodnjaci (oni mozda budu i protiv), SNS i manjine za.

 

Tu mozda postoji i opcija da se otkace ruski spijuni iz SNSa koji ce onda otpasti i iz tog cuvenog srpskog bloka koji ce nastupiti kasnije.

 

Ili ce cela ideja propasti i Vucic okrenuti curak naopako 😄 videcemo, ali lici mi na ovako nekakvu zamucenu pricu.

 

 

 

Ako mi veruješ, nešto slično sam hteo da napišem pre nego što sam otvorio temu. Mislim da je Hil namerno bio ovako blag u smislu da daje šansu da se prljavština na vreme baci pod tepih, mada verujem i da je sporazum neki jeftin pokušaj da obe strane pokažu kako, eto, imaju saveznike. S druge strane, mislim da je scenario o uvođenju sankcija ispod žita koji navodiš sasvim izvestan. Avionski saobraćaj može da se lako obustavi, u smislu da polise osiguranja ne pokrivaju letove na određenim rutama, što su Turci već i uradili, a na sličan način mogu početi da se gase i sve ostale veze. Ovde se može prodati priča o 'privremenoj suspenziji' ovoga ili onoga, tako da bi moglo nešto da se odradi. Ne verujem da bi se čak i prave sankcije odrazile na rejting jer birači imaju pamćenje zlatne ribice, a gutali su sve i svašta. Naravno, putlerovska opozicija će vrištati kako su se SSP i Moramo prodali SNS-u, ali neka se slobodno dernjaju jer su to ionako čobani i budale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je istina..navodno je velika bezanija iz Rusije..kolona na granici ka Gruziji preko 10km..Rusi beze glavom bez obzira,a srborusi je smatraju "majkom". Porazavajuce je da je jedan narod spreman da trpi (ponovo) sankcije,da bi "zastitio" stranu zemlju..
Potpisujemo nekakav sporazum sa njima, Bednik se sastaje sa iranskim predsednikom na marginama zasedanja gen.skup.UN,dok citav civilizovani svet osudjuje ubistva dveju Iranki....ali..nista nije slucajno..
 

Sve su to samo posledice kompletnog posrtanja jednog naroda..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Ne znam da li je istina..navodno je velika bezanija iz Rusije..kolona na granici ka Gruziji preko 10km..Rusi beze glavom bez obzira,a srborusi je smatraju "majkom". Porazavajuce je da je jedan narod spreman da trpi (ponovo) sankcije,da bi "zastitio" stranu zemlju..
 

Sve su to samo posledice kompletnog posrtanja jednog naroda..

Takvi i treba da nestanu, i veoma mi je zao sto ne mogu nekako da doprinesem da nestanu sto pre, jos juce, osim nacinima koji bi i mene ugrozili, a to onda nije kul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Mihajlović: Pravili smo greške u prošlosti, prodali smo našu kompaniju Gaspromu

 

Ne znam šta da kažem, ali ovo mi miriše na mogućnost da se kroz nekakve sankcije vrati NIS.

 

NIS, sa ovim cenama nafte u odnosu na cene goriva na pumpama bije takav profit kakav nije od preuzimanja NIS-a do danas, toliko da zaposlenima već u novembru dele bonuse, čak i pre godišnjeg završnog računa. Što znači da i ekipa na vlasti ima svoje "bonuse". Neće to niko dirati dok god kaplju đengi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Drug Crni said:

Ne znam da li je istina..navodno je velika bezanija iz Rusije..kolona na granici ka Gruziji preko 10km..Rusi beze glavom bez obzira,a srborusi je smatraju "majkom". Porazavajuce je da je jedan narod spreman da trpi (ponovo) sankcije,da bi "zastitio" stranu zemlju..
Potpisujemo nekakav sporazum sa njima, Bednik se sastaje sa iranskim predsednikom na marginama zasedanja gen.skup.UN,dok citav civilizovani svet osudjuje ubistva dveju Iranki....ali..nista nije slucajno..
 

Sve su to samo posledice kompletnog posrtanja jednog naroda..

 

Bežanija jeste, toga ima na svim vestima. Doduše, Putlerofilima priznajem da su u pravu bar kad pričaju o ugroženosti Srba, ali su se malo zeznuli oko toga ko ih ugrožava. Ne uništavaju ih okolni narodi, Englezi, Nemci, Amerikanci, Japanci ili Papuanci. Oni svojom necivilizovanošću ugrožavaju sami sebe, ali to ne uviđaju. Oni koji su shvatili da se treba civilizovati danas prodaju jedni drugima kompjutere, automobile, odeću, obuću, kozmetiku, letovanja, zimovanja i tako to, a oni koji nisu nariču o glupostima od pre skoro hiljadu godina.

 

6 minutes ago, Stiletto said:

 

NIS, sa ovim cenama nafte u odnosu na cene goriva na pumpama bije takav profit kakav nije od preuzimanja NIS-a do danas, toliko da zaposlenima već u novembru dele bonuse, čak i pre godišnjeg završnog računa. Što znači da i ekipa na vlasti ima svoje "bonuse". Neće to niko dirati dok god kaplju đengi. 

 

Ekipa na vlasti bi imala još veće „bonuse” ako bi preuzela ceo NIS. Ne verujem da su toliko glupi da to ne vide, a pošto će morati da usput i krpe budžet, eto im vajde.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ekipa na vlasti bi imala još veće „bonuse” ako bi preuzela ceo NIS. Ne verujem da su toliko glupi da to ne vide, a pošto će morati da usput i krpe budžet, eto im vajde.

To sto je Tadic prodao NIS u pola cene , ne znaci i da ce ga Gazprom prodati ispod cene. Problem koji NIS sa ovom vlasnickom strukturom ima je jadranski naftovod. Hrvatska i Madjarska su dobile izuzece do kraja godine, tu se i NIS svecuje, ali posle toga najverovatnije nece moci da koristi naftovod za transport nafte. Srbija sa sadasnjim stanjem finansija nema sanse da kupi njihovih 51 % , tako da je najverovatnija opcija prodaje 2% akcija nekom investicionom fondu sa Kariba. NIS vise ne bi bio u vlasnistvu Gazproma, a sve bi ostalo isto.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Bežanija jeste, toga ima na svim vestima. Doduše, Putlerofilima priznajem da su u pravu bar kad pričaju o ugroženosti Srba, ali su se malo zeznuli oko toga ko ih ugrožava. Ne uništavaju ih okolni narodi, Englezi, Nemci, Amerikanci, Japanci ili Papuanci. Oni svojom necivilizovanošću ugrožavaju sami sebe, ali to ne uviđaju. Oni koji su shvatili da se treba civilizovati danas prodaju jedni drugima kompjutere, automobile, odeću, obuću, kozmetiku, letovanja, zimovanja i tako to, a oni koji nisu nariču o glupostima od pre skoro hiljadu godina.

 

 

Ekipa na vlasti bi imala još veće „bonuse” ako bi preuzela ceo NIS. Ne verujem da su toliko glupi da to ne vide, a pošto će morati da usput i krpe budžet, eto im vajde.

 

Takve su "bonuse" imali i u EPS-u i Telekomu pa oba odoše maltene u stečaj. Bolje im je da firmu vodi neko ko zna kako nego da kolju gusku koja nosi zlatna jaja. 

1 minute ago, DJORDJE said:

To sto je Tadic prodao NIS u pola cene , ne znaci i da ce ga Gazprom prodati ispod cene. Problem koji NIS sa ovom vlasnickom strukturom ima je jadranski naftovod. Hrvatska i Madjarska su dobile izuzece do kraja godine, tu se i NIS svecuje, ali posle toga najverovatnije nece moci da koristi naftovod za transport nafte. Srbija sa sadasnjim stanjem finansija nema sanse da kupi njihovih 51 % , tako da je najverovatnija opcija prodaje 2% akcija nekom investicionom fondu sa Kariba. NIS vise ne bi bio u vlasnistvu Gazproma, a sve bi ostalo isto.

 

Jedina zabrana za Jadranski naftovod je da ne može više da transportuje rusku naftu. Arapska, libijska, iračka, iranska, you name it  može da se transportuje i dalje. Ili će se uvoziti nafta od proizvođača van Rusije ili će se prosto ruska nafta prepakivati "ispod žita" iz ruskog u irački tanker, pa i vuk sit i ovce na broju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

To sto je Tadic prodao NIS u pola cene , ne znaci i da ce ga Gazprom prodati ispod cene. Problem koji NIS sa ovom vlasnickom strukturom ima je jadranski naftovod. Hrvatska i Madjarska su dobile izuzece do kraja godine, tu se i NIS svecuje, ali posle toga najverovatnije nece moci da koristi naftovod za transport nafte. Srbija sa sadasnjim stanjem finansija nema sanse da kupi njihovih 51 % , tako da je najverovatnija opcija prodaje 2% akcija nekom investicionom fondu sa Kariba. NIS vise ne bi bio u vlasnistvu Gazproma, a sve bi ostalo isto.

 

Ne, nisam mislio da proda, nego da im se oduzme na osnovu sankcija ili da se napravi neka drugo pravno rešenje. Još kad bi tih 2% prešlo u ukrajinske ruke, mislim da bi kremaljski ludak iščupao i ono malo kose što ima. Znam da ovo poslednje nije realno, ali to bih voleo.

 

1 minute ago, Stiletto said:

 

Takve su "bonuse" imali i u EPS-u i Telekomu pa oba odoše maltene u stečaj. Bolje im je da firmu vodi neko ko zna kako nego da kolju gusku koja nosi zlatna jaja. 

 

Mislim da je NIS pre prodaje namerno bio doveden u loš položaj kako bi ga ovi otkupili za sitniš. Ne znam koliko ovi razmišljaju unapred, ali biće im potrebna neka krava muzara.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne, nisam mislio da proda, nego da im se oduzme na osnovu sankcija ili da se napravi neka drugo pravno rešenje. Još kad bi tih 2% prešlo u ukrajinske ruke, mislim da bi kremaljski ludak iščupao i ono malo kose što ima. Znam da ovo poslednje nije realno, ali to bih voleo.

 

 

Mislim da je NIS pre prodaje namerno bio doveden u loš položaj kako bi ga ovi otkupili za sitniš. Ne znam koliko ovi razmišljaju unapred, ali biće im potrebna neka krava muzara.

 

NIS je od ukidanja sankcija 1995. do prodaje Rusima 2008. bio konstantan gubitaš, jer su iz njegovog prihoda pokrivane sve budžetske rupe od isplate penzija do vraćanja državnih kredita, plus gomila uhleba. Rusima je trebalo nekoliko godina da najure višak "radnika", zavrnu slavinu državi za bilo šta drugo osim poreza i okrenu iz minusa u plus. 

 

Štaviše prodaja goriva, struje, piva i mobilni operateri pune budžet Srbije skoro 80%. Slomi jednu od tih nogu i ode budžet u peršun. Čak i ovi naši dunsteri na vlasti to znaju. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...