Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ala nam se novinarka Jelena Zoric zanela! Pretrnula sam kada sam je cula kako amnestira brata AV od ucesca u aferi Jovanjica 1, dete, sta radis!? Taman da ima neoboriv dokaz u rukama, ni za zivu glavu nije smela da izgovori tu recenicu jer je tako ped svekolikom srpstvom amnestirala pomenutog ne od ucesca u ovoj aferi,  vec od svih zlocinackih afera ovog rezima. Naravno da su ovi bednici to iskoristili i juce nije moglo da se zivi od njihovog kukanja, siroti, nevini hrcki! Morala je da zna da ce ta izjava zestoko biti iskoriscena od strane SNS. Batu oprala N1 i nova S i novinarka Birna, da ne verujes. Jesam za istinu, ako nije ucestvovao, nije za tu aferu kriv ali malo promisljanja, malo taktike, ovo je jeziv autogol opozicionog novinarstva, moze to u zapadnim demokratijama, ne moze u istocnjackim despotijama.  Na stranu sto se u gradu (novinarka je rodom iz mog grada) vec shuska da je ucenjena i uplasena pa je sebi dozvolila takav gaf. Ne verujem u to, pre ce biti da je u pitanju brzopletost. Mada, primila je neku znacku iz ruku  AV nedavno.....

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Očekivala sam napad na policajca (Slobodana Milenkovića) pogotovo kada krene suđenje za Jovanjicu 2. Međutim, od 16 zakazanih glavnih pretresa, 15 je odloženo… Tako da, Jovanjica 2 još nije ni počela i to da se ne bi dogodila Jovanjica 3“, rekla je Jelena Zorić u Pregledu dana NewsMax Adria, a prenosi Nova.rs. (...)

Dolazimo do informacije da je Bratislav Gašić bio u kontaktu sa vlasnikom Jovanjice, Koluvijom. Pa ko je Gašiću radio bezbednosnu procenu, pa je on godinu i duže bio u telefonskom kontaktu sa Koluvijom. Ako to nije tačno, neka me Gašić tuži, pa neka se ponovo veštače Koluvijini telefoni. Ali ne da me tuži, pa da ne dolazi na suđenja“, objašnjava novinarka Jelena Zorić.

https://rs.n1info.com/vesti/jelena-zoric-gasic-bio-u-kontaktu-sa-koluvijom-andrej-vucic-je-zavesa-i-spin/

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, freethrow said:

Kako vreme odmiče, opasno se implementiraju dva modela - kineski i ruski i plašim se

Kakav kineski model brate? Kina ima autokratsku "komunističku" vladu ali funkcioniše kapitalistički, sa dozom socijale naravno. Tamo se vredno radi. Čini mi se da je jedino što se u Srbiji pokupilo od njih je autokratija.

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ja uopste ne razumem ove koji tu kupuju stanove i kuce. Zasto to rade, kad vec imaju pare da kupe stan, sto ga ne kupe na nekom civilizovanom mestu, isto kosta. Kao sto ne razumem ni one sto je rekla Vilhelmina, kao, ovi u Affici koji bi kao 90% isli u USA su neki fizikalci a skolovani garantovano i ne bi nigde isli isl. Zasto bi neko hteo da zivi u Kongou, Ugandi, Srbiji, Severnoj Koreji i na takvim mestima, ako ima uslove da ode iz tih zaostalih rupa, ili ima pare za stanove po tim cenama po kojima ih prodaju.

 

Kakav je to covek koji samo zato sto ima pristojnu platu ostaje u tim rupama samo zbog toga? To mora da su neki lumpenljudi i veliki bednici. Ove koje licno znam da su iz te price i jesu upravo to, teske budaletine, i veliki bednici. Samo džabe potrosen materijal.

 

Brate, ajde malo smanji sa etiketama. To što imaš dobru platu, ne znači da tek tako lako možeš da napustiš zemlju u kojoj živiš.

 

Prvo, koja zemlja će te primiti. Na primer, u Australiju je teško uči ako imaš više od 35 godina i zavisi od struke.

 

Drugo, familija, rodbina, prijatelji - ako imaš sjajaj odnos, mnogo je teže napustiti ljude koje voliš. 

 

Treće, rizik - početak je uvek zajeban. Mojim roditeljima je trebalo 3-4 godine da se stanu na noge, u međuvremenu bilo je teških vremena. 

 

Jedino što bi svakome posavetovao i gde se slažemo - za sopstvenu dobrobit, ako možeš da ideš iz Srbije, idi. Jeste težak potez ali vredi rizika. Sada živim život kakav bi ja mogao samo da sanjam da sam ostao u Srbiji, hvala mojim roditeljima što su imali petlju da je napuste devesetih.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

...
Jedino što bi svakome posavetovao i gde se slažemo - za sopstvenu dobrobit, ako možeš da ideš iz Srbije, idi. Jeste težak potez ali vredi rizika. Sada živim život kakav bi ja mogao samo da sanjam da sam ostao u Srbiji, hvala mojim roditeljima što su imali petlju da je napuste devesetih.

 

Ja nisam i ne bih rado, nikome savetovao ni odlazak ni ostanak, svako ko je sposoban da radi i zaradi sposoban je i da odabere sebi mesto gde će da živi. 
Odlke o svom životu sam donosio sam, nisam nikoga pitao, jesam razgovarao sa prijateljima ali savete nisam primao ni drugome davao, zadovoljnih ima i među onima koji su ovde i među onima koji su otišli, ima i onih koji se kaju što nisu otišli, ja sam uvek bio za to da, ako se budem kajao, da se kajem zbog svoje odluke, raduje nego što sam poslušao nekog drugog. Vidim, danas je lakše i predomisliti se, ako ne odeš danas možeš sutra, ako odeš pa ti se ne sviđa, možeš da se vratiš, svakako, neka svako radi po svom nahođenju i nosi posledice svojih poteza.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Ja nisam i ne bih rado, nikome savetovao ni odlazak ni ostanak, svako ko je sposoban da radi i zaradi sposoban je i da odabere sebi mesto gde će da živi. 
Odlke o svom životu sam donosio sam, nisam nikoga pitao, jesam razgovarao sa prijateljima ali savete nisam primao ni drugome davao, zadovoljnih ima i među onima koji su ovde i među onima koji su otišli, ima i onih koji se kaju što nisu otišli, ja sam uvek bio za to da, ako se budem kajao, da se kajem zbog svoje odluke, raduje nego što sam poslušao nekog drugog. Vidim, danas je lakše i predomisliti se, ako ne odeš danas možeš sutra, ako odeš pa ti se ne sviđa, možeš da se vratiš, svakako, neka svako radi po svom nahođenju i nosi posledice svojih poteza.

 

+1    uvek mi se riga kad pročitam "trebate ovo, trebate ono" i uglavnom iz iskustva znam da to pišu oni koji sami nisu uspeli da nešto postignu. E sad iz kojih motiva to pišu pitanje je.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Darko said:

@Div @Perkos2 naravno, samo govorim iz svog ugla. Nisam mislio da se hvalim, ali jebi ga, tako ispade :classic_biggrin: 

 

:classic_biggrin:  I ja sam iz svog iskustva napisao da ja ne bih, ne bih rado, davao savete, pa ne savetujem nikom ni da ne daje ni da ne daje savete.

 

Nemam nikakve sumnje u tvoju dobru nameru, niti smatram da se hvališ, naročito jer nisi ti odlučio da odeš, roditelji su, odlično što je ispalo dobro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Darko said:

@Div @Perkos2 naravno, samo govorim iz svog ugla. Nisam mislio da se hvalim, ali jebi ga, tako ispade :classic_biggrin: 

Ni jedan promil mog kometara nije se odnosio na tebe lično već generalno na "savetodavce". Različite stvari čine čoveka srećnim i svako ima neki svoj kriterijum za to. Nekom je malo kad ima i 10 miliona evra, desetak kuća i stanova, brdo ljubavnica i na hiljade poslušnika koji rade za njega a nekom je dovoljno da bude pored voljene osobe i svoje dece i bude prezadovoljan. Zato neka svako bira svoj put pa dokle dogura, naravno nikad se ne treba predati i odustajati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

Ove danas generacije su probirljive. Mi smo 99 "začepili nos i glasali za DOS" i smenili zlo. Kad se samo setim kakvih sve idiota je bilo u DOS-u pa nisam imao ni 1% sumnje da ću glasati za njih a danas gledaju i koja nestranačka ličnost je podržala opoziciju da im i to zamere 🙂

 

 

Rekla bih da kako ste vi tad začepili nos, mi iz "današnjih generacija" više ne možemo da ga otčepimo koliko smrdi. 

9 hours ago, Darko said:

Kakav kineski model brate? Kina ima autokratsku "komunističku" vladu ali funkcioniše kapitalistički, sa dozom socijale naravno. Tamo se vredno radi. Čini mi se da je jedino što se u Srbiji pokupilo od njih je autokratija.

 

Često čujem da se Kina naziva "socijalističkom" zemljom i samo se grohotom nasmejem na to. Naravno, njima odgovara da plasiraju takvu sliku u javnost, ali realnost je da kapitalizam tamo jače gruva nego u USA.

 

Apropo savetovanja odlaženja iz zemlje i sl, slažem se sa ovim što je Perkos napisao, ja recimo ne planiram da idem odavde jer nemam takve ambicije i ne vidim poentu, ali isto tako neću savetovati one koji žele da odu da ostanu. Svako ima svoj izbor i suočiće se sa posledicama istog.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

 

:classic_biggrin:  I ja sam iz svog iskustva napisao da ja ne bih, ne bih rado, davao savete, pa ne savetujem nikom ni da ne daje ni da ne daje savete.

 

Nemam nikakve sumnje u tvoju dobru nameru, niti smatram da se hvališ, naročito jer nisi ti odlučio da odeš, roditelji su, odlično što je ispalo dobro.

Ma sve ok. Ni ja ne volim da dajem savete osim ako me neko pita, odgovarao sam na Puzigaćin post i mogao sam se bolje izraziti. Ali ipak, 100% stojim iza napisanog, iz svoje tačke gledišta. Nervira me kada vidim iz Australije šta radi Vučko i cela ova mašinerija, ne znam kako bi mi tek bilo da živim tamo. Možda bi i ja bio nadrkan ko Puzigaća, ko zna :classic_biggrin: 

 

Svež primer, ova odluka suda za diplomu - mislim, totalno obezvređivanje univerziteta i pišanje na zakon, baš se pitam kako će ustanove iz inostranstva da gledaju na ovo. Čista smejurija, bukvalno jebanje u zdrav mozak. Mislim da bi gledao da što pre brisnem odatle.  

 

Ali, razumem da ima ljudi koji mogu da odu a ipak odluče da ostaju, a i u neku ruku mi je drago - takvi ljudi trebaju Srbiji, a ne razni Vučići/Mali itd. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Tretman Ujgura u Kini?

 

Ti logori jesu nesto uzasno, ali to nije ni blizu tretmanu kakav su imali Jevreji (a kasnije i Sloveni) u nacistickoj Nemackoj.

 

19 hours ago, freethrow said:

Znaš kako, cenim to tvoje, ne znam kako bih ga nazvao, čistunstvo (u pozitivnom smislu) i želju i potrebu da se termini ne bacaju olako unaokolo jer je zlo uvek pospešeno i podmetanjem diskursa - ukratko, delim tvoju brigu za semantiku govora i poštovanje činjenica. I da, ne postoji više društvo danas, u 21. veku koje bi izdržalo suštinsko i potpuno eksplicitno poređenje sa svim aspektima nacizma, ali to ne znači da poređenje nije adekvatno. Ja ne govorim o potpunom podudaranju - govorim o totalitarnim režimima, potpomognutom savremenim tehnologijama (kod Kineza na mikro nivou, kod Rusa na makro nivou) koji ne prezaju od drakonske represije nad "svojim stanovništvom", uništavanja bilo kakvih naznaka opozicije, streljanja, nestajanja, ubistava i slično, koji vrše brutalne eksperimente nad sopstevnim stanovištvom, a često se to "stanovništvo" ne poklapa baš i sa etničkom ili nekakvom drugom pripadnošću, o čemu nam ne samo Ujguri ili Ukrajinci mogu posvedočiti. Ne mislim da je loše poređenje (iako nije jednoznačno preslikavanje, da se matematički izrazim) jer bi trebalo da izaziva sličnu paniku koja je izostala tokom 30tih godina prošlog veka. Da li iko normalan smatra da je budućnost Kine za 20 godina, pri ovakvom ponašanju, koruptivnim putevima svile i korupcijom na najvišem vrhu uz podršku padu sklonim državama, održiva i u miru? Da li iko smatra da će se Putin ili neki njegov Lavrov jednog dana pojaviti i reći jebiga, pogrešili smo, izvinite. Lizanje bulje i strateško i duboko vezivanje za Kinu i Rusiju, 2022. godine je verovatno po budućnost Srbije gore ili barem u rangu Slobovog "komunizma" ranih 90tih i puštanja Mire Marković sa lanca. Fuck that. Dok se Evropa seti i smisli kako da odjebe Orbana i slične, pazeći da se slučajno ne uvredi, ode sve...

 

Znam sta pokusavas da kazes - zivot u bilo kojem od tih drustava nije nimalo prijatan za neke ljude pogotovo ako su odredjene nacionalnosti, a o slobodi govora moze samo da se sanja.

 

Tu se radi o istim motivima kao kada su neki pokusali da izjednace komunisticki SSSR i nacisticki treci rajh. Zar nije Staljin selio citave narode sa jednog na drugi kraj SSSR? Zar nije Staljin bio odgovoran za milione mrtvih od gladi u Ukrajini tokom tridesetih godina proslog veka? Pa opet, ne mislim da se SSSR i treci rajh mogu u potpunosti izjednaciti, kao sto se ne mogu izjednaciti sudovi koji osudjuju ljude na streljanje i oni koji uz to presudjuju da se ljudi strahovito muce pre smrti.

 

Sto se Kine i Rusije tice, ovde imamo izvesna prelamanja u smislu - nacisticka Nemacka nije postovala internacionalni poredak i na silu je menjala granice, a uz to je tamo vladao pakao za odredjene gradjane koji su drugacije nacionalnosti (odnosno, oni koji su smatrani "neprijateljima drzave" ili "remetilackim faktorom"). Rusija zadovoljava prvi uslov, ali ne vidim kako i gde oni zadovoljavaju drugi uslov? Jer tamo nema targetiranja odredjenih nacionalnosti, nema progona i maltretiranja ljudi samo zato sto su poreklom Gruzini ili su islamske vere. Kina zadovoljava drugi uslov (logori za "remetilacki faktor"), ali oni do sada nisu krsili medjunarodni poredak, nisu na silu menjali granice i zato tu nema slicnosti sa nacistickom Nemackom.

 

Tvoja strahovanja imaju smisla pogotovo kada se vratimo na pocetak 2020. godine i pozivanja na "kineski model resavanja problema pandemije", drugim recima pozive da se suspenduje demokratija i uvede neki oblik tiranije. Kada se radi o Srbiji, pisao sam vec da nama uzori moraju biti EU zemlje gde ima mesta za svako misljenje (nema boljeg modela za sada na planeti) i pored svih opasnosti od "desnicarskih/nazadnih snaga". Paradoksalno, kao sto je izborni sistem u UK doveo do Brexita (jer, umesto da krajnje desno krilo i Farage oforme svoju partiju i imaju maksimum od 25-30% kao u EU zemljama, doslo se do toga da se konzervativci zalazu za izlazak, a da je na celu laburista covek kojem Brexit i nije toliko smetao), tako i u Srbiji imamo fasadu demokratije, stabilnosti, ljudskih prava, prozapadnih stavova ispod kojih viri samo ogoljen populizam i interes elite oko jednog coveka. Dakle, umesto da imamo izbor da li cemo na zapad ili na istok, umesto da na izborima odlucujemo o tome, mi smo sve strateske odluke prepustili jednom coveku i mislimo da je to u redu jer ce on da nas vodi na zapad zbog zelje da vlada dok ne umre. Mislim da to nije mudro niti racionalno i u tome i lezi srz nasih problema. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Tretman Ujgura u Kini?

Te logori za LGBT osobe u Ceceniji i jos nekim mestima sirom Rusije, ubistva novinara za svaku sitnicu, trpanje ljudi u zatvor ako kazu ''rat u Ukrajini'' ili ne daj Boze ''agresija Rusije na Ukrajinu'' itd. 

Link to comment
Share on other sites

Po tim merilima, ispada da su Japan, Nemacka i USA bili jedno te isto u WW2:

 

Quote

Asian Americans and Pacific Islanders, most notably Japanese Americans, faced discrimination and forced relocation during World War II. Despite the racial prejudice that led to one of the darkest chapters of American history, many served in the US Armed Forces to fight for their country. 

At the time of the Japanese attack on Pearl Harbor in 1941, about 120,000 persons of Japanese ancestry lived on the US mainland, mostly along the Pacific Coast. About two thirds were full citizens, born and raised in the United States. Following the Pearl Harbor attack, however, a wave of anti Japanese suspicion and fear led the Roosevelt administration to adopt a drastic policy toward these residents, alien and citizen alike. Virtually all Japanese Americans were forced to leave their homes and property and live in camps for most of the war. The government cited national security as justification for this policy although it violated many of the most essential constitutional rights of Japanese Americans.

 

 

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darko said:

Brate, ajde malo smanji sa etiketama. To što imaš dobru platu, ne znači da tek tako lako možeš da napustiš zemlju u kojoj živiš.

 

Prvo, koja zemlja će te primiti. Na primer, u Australiju je teško uči ako imaš više od 35 godina i zavisi od struke.

 

Drugo, familija, rodbina, prijatelji - ako imaš sjajaj odnos, mnogo je teže napustiti ljude koje voliš...

Ne, to se nije odnosilo na ove koje bi isli pa onda odmeravaju to sa rođacima, ili šta već, nego na one koji nikad nisu ni pomislili da im se tu ne sviđa, niti su pomislili da bi odatle otišli, što je zato jer su palančani i poljudi, pa ih ništa i ne zanima van njihovu palanku, i odnosilo se konkretno na kupovinu stanova, u kojima se ne zivi, nego eto, da uloze pare,  ne na emigraciju. Za takve i dalje ostaje tvrdnja.

 

Činjenica je da su svi oni tu zajedno opet kao 1989 već izabrali anticivilizaciju i samoizolaciju, samo su kurve i pizde i "raja" iz onog od Jovana Cvijića, ono sa "rajinskim mentalitetom", potuljeni beskičmenjaci, i dvolični, pa neće otvoreno da kažu, jer iako su poremećene ličnosti, nisu baš toliko glupi da ne znaju kako oni nisu Rusija, koja može da bude samodovoljna, nego su qrtz na biciklu koji zavisi od Evrope, i onda se ponasaju beskičmenjački i kao kurve i dalje. Ali su stranu odabrali. Pišnem im na nju. 

 

To je zbog onoga cirkarović što tvrdi, koji mozda jeste budalaš, ali je i u pravu kad tvrdi da to nisu evropski ljudi, nego više orijentalni. Plus su pizde, on to zove "drugacije evropejstvo" ja zovem pizde, pa zato preferiraju siguricu tj drzavni posao i "opusteno" onako orijentalno, zbog cega normalnima dođe da iskoče iz kože kad moraju da imaju veze sa njima. I to ih je mozda stvarno tu takvih 97% kako tvrde ovi iz Dveri i ta patrijotska bagra, u tom dopisu koji su ovih dana negde dostavljali sa predlogom da se spreci europrajd. 

 

I zato kao sto i pise, tvdnja ostaje, to su poluljudi. Ljudi nižeg nivoa, nisam to prvi put napisao. Samo su se sad razotkrili kao takvi. Onaj poremeceni u sindikalskom poliester odelu iz sedamdesetih, onaj bradati iz Dveri, on ide još dalje, tvrdi da ih je zli Groz nasilno na nekoliko decenija odvojio od Rusije, i znate kako, verovatno je u pravu. Tacno je to, ni tada 1948 oni ne bi izabrali onoliko pravu stranu koja je pod tim uslovima mogla da se izabere, nego bi navukli tu Staljina, ali im ga je Tito zavukao do balčaka. Da zucnu nisu smeli, ha ha ha ha...

 

Poluljudi. A ne govorim ja nikome sta treba, nego sam napisao sta mislim o tome sto rade, a zabole me sta oni treba. U stvari cim radije daju te pare tu za stanove, nego da ih kupe za iste pare na nekom normalnom mestu, tako i treba, jer nisu oni za tamo.

 

Ako je do trebanja, samo sebi mogu da govorim sta treba, i to je sad kad su se razotkrili potpuno, meni tu vise nije mesto, i treba da to napustim, eto to treba. Makar u kamperu, ako tako tu zovu one tzv kuce na tockovima, ja i kuče, i makar bio ziv na drugom mestu jos jednu godinu, ili wgaf, to je OK, ali na mestu gde ih je preko 90% anticivilizacijskih antievropljana, ma zajebi, ne zanima me ni jos 130 godina, a ne 30 od mojih godina, kao moji dedovi i babe sto su ugurali. Neka se nose i oni i njihovi stanovi i njihova zemlja cela, i sve sto sa njima ima veze. I tako mi nikad nisu trebale palate, a...habitat koji mi se najvise sviđao, u filmovima, je bilo ono gde zivi Mel Gibson u Smrtonosnom oružju 2, kamp kućica na plaži, niko nigde, samo on i pas :lol_2:

 

Takve palanacke kurve garantovano nigde ne postoje, i za to je cirkarović u pravu. Da se tu mozda najsporije na svetu nešto menja, misli se na "njihov način". Jebes takve ljude. Tj takve poluljude. Nije to za mene okruzenje, ali je lepo sto su se konacno razotkrili. U stvari nisu oni, jer ni za to nemaju...petlju, nego ih je razotkrio putler.

 

Za mene je okruzenje onakvo gde u filmove pravljene na osnovu crtanog ubace pesmu kao onu Speechless, sto sam je video tek pre par dana, a nisam ranije gledao tog Aladina. I mada i dalje vise volim crtanog Aladina, i Robina Vilijamsa kao Džinija, ova pesma je do jaja, i zato sam i otvorio onu temu o muzici iz Dizni filmova, da je postavim ovde. 

 

Naravno, zna se zbog cega je pesma u filmu, ali u tome i jeste poenta. To gde se tako radi je za mene okruzenje, a jebes ove ataviste. Biće kamper, kad prođe ova zima, pa ćao. Jebo i njih, i sve stanove koliko ih tu ima, i njihove izbore, i sve, i narocito njihovo rusofilstvo i anticivilizacijsko opredeljenje. Dosta je bilo, rekla princeza Jasmin u pesmi. Neću da budem na mestu gde su oni koji pozivaju da se bude normalan nevidljivi, i kasta nedodirljivih, taman da tu imam ceo trezor Baje Patka, neka si ga zabiju u stražnjicu, i neka se nadaju da sto pre onih 75,000 postanu 100,000 pa 200,000 itd, to im je bolje nego da luduju, jer njih samo smrt srbstva moze da spasi.

 

Ja u stvari i ne znam zasto ovi ovde neki pojedini misle da je to sa 75,000 nesto lose. Sta to tako znacajno ima tu, pa je lose ako nestane? Ludaci i poremecene licnosti se ne racunaju. Pojedinci koji se tu pojave pa ispadnu normalni ce svakako i dalje postojati, a ovo sve ostalo, to njihovo srbstvo, i to, to i treba da se zatre, i da se prica sa tim anticivilizacijskim bolesnicima polako zavrsava.

 

Ljudi nizeg nivoa, i šlus :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kako bi kojim slučajem puna demokratija u Srbiji izgledala i ''funkcionisala'', pokazuju upravo i:

 

- anticivilizacijske peticije kojekakvih "intelektualaca i doktora" na državnim jaslama poput zabrane Europrajda, zombi šetnje, Parade ponosa i sličnog

- onda razne peticije za ukidanje "okupacionog pisma" latinice i sveopšteg ćirilisanja kao u njihovoj ljubljenoj ruSSiji

- razni klerofašistički manijaci koji bi da zabrane pravo na abortus, otvore ruSSke baze širom Srbije, prekinu bilo kakve pregovore sa EU i veze sa NATO-om i slično

- zatim oni ludaci koji bi da vrate monarhiju (razume se onu feudalnu ko u srednjem veku, ali da oni budu feudalci :lol_2: ) i slično

- čak bi i McDonald's, KFC, Starbucks itd. isterivali iz Srbije

- naravno, murali sa svinjskom njuškom i šajkačom na njoj bi nicali na svakih 20 metara, kao i popovi-pedofili i kojekakvi neandertalci sa svinjskim glavama i volovskim vratovima koji su tu da "brane" srbstvo nasušno. 

 

 

Jer to je ono za šta se jedno 75% naroda zalaže. To je ta sveta "demokratska volja naroda". 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Ti logori jesu nesto uzasno, ali to nije ni blizu tretmanu kakav su imali Jevreji (a kasnije i Sloveni) u nacistickoj Nemackoj.

 

Imaju isti tretman u cilju da ih se unisti kao narod kao sto su i nacisti imali isti takav cilj sa Jevrejima. I jedni i drugi jer bili ubijani ili bivaju ubijani zbog vjere i nacije tako da ti apsolutno ne stoji tvrdnja da se u Kini ne ubijaju ljudi zbog nacionalnosti. Sad ko je tacno imao gori tretman na "putu" do tog cilja koji su imali nacisti ili koji danas ima kineska vlast je u ovom slucaju manje bitno. Princip je isti, sve su ostalo nijanse. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FrediB said:

Barem se ne lozim da je moguca zapadna parlamentarna demokratija u ovoj rusostradiji kao ti. 

 

Zasto nije moguca? Da nisu Srbi narod sa genetskim defektom, za razliku od Hrvata, Albanaca, Bugara, Rumuna, Grka ili Nemaca? 

 

Ne znam, mislim da je prirodno da zelim da drzava u kojoj zivim bude bolje mesto za zivot, slobodnije, bez raznih histericnih klovnova na mestu dozivotnih predsednika i funkcionera. To cak nije ni neki patriotizam, to je zelja za poboljsanjem sopstvenog zivota. Naravno, ima i druga opcija - otici na neko drugo mesto, ko ima energije, znanja i volje.

 

Sve ovo sto ti pises se svodi na svakodnevno kuckanje na forumu o nekom tamo selu ili manjem gradu, kako tamo nista ne valja i sve je propalo, ali eto nema mrdanja iz tog sela ili manjeg grada, nema energije ni volje, samo postoji volja za besomucnim blacenjem tog mesta u kojem se zivi. Ne znam kako to da nazovem i sa cim da uporedim - jedino sto je gore kad se neko odseli iz tog mesta, a i dalje ne moze da prica je sve tamo uzasno, jad i beda. Sta je uopste motiv takvog pisanja?

 

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Imaju isti tretman u cilju da ih se unisti kao narod kao sto su i nacisti imali isti takav cilj sa Jevrejima. I jedni i drugi jer bili ubijani ili bivaju ubijani zbog vjere i nacije tako da ti apsolutno ne stoji tvrdnja da se u Kini ne ubijaju ljudi zbog nacionalnosti. Sad ko je tacno imao gori tretman na "putu" do tog cilja koji su imali nacisti ili koji danas ima kineska vlast je u ovom slucaju manje bitno. Princip je isti, sve su ostalo nijanse. 

 

Ujguri se odvode u logore kao jevreji u nacistickoj Nemackoj ili Kinezi u Japanu? Pa onda da se malo zapitamo zasto Kina vec odavno nema tretman bar kao Rusija ako je tako, jer se radi o mnogo gorim stvarima.

 

Zamislimo istoriju u kojoj se holokaust nije dogodio. Nije bilo gasnih komora, nije bilo "konacnog resenja", nije bilo parole "rad oslobadja". Jedino sto je bilo je maltretiranje odredjenih ljudi zato sto su odredjene vere ili nacije. Da li bi nacisticka Nemacka bila upamcena kao primer najgoreg zla u istoriji (na stranu sad poredjenja sa danasnjom Kinom)? Pa ne bi, bili bi samo jos jedna u nizu zemallja koja se ruzno ophodila prema odredjenom delu svoje populacije.

 

Ovaj argument je zapravo isti kao kad neko poredi Hrvatsku pod Tudjmanovim HDZom i NDH. Jasno je da ovi prvi nisu bas videli nista pogresno da ima manje Srba u njihovoj drzavi kao i drugi, ali razlike su ogromne.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

 

Zasto nije moguca?

Istorija je pokazala dve stvari:

 

- eksperimenti sa demokratijom su postojali 1903-1914, 1919-1929 i 2000-2012 i zavrsili se neslavnom propascu. Ni meni ta cinjenica nije draga, ali je istinita.

- skoro sve sto je dobro uradjeno u ovoj zemlji je uradjeno u autokratijama: prvo u doba Obrenovica a kasnije u doba Tita.

 

Da su i oni bili demokrate, nista ne bi sproveli to sto su sproveli jer je Narod Dobri bio i ostao protiv toga: 

 

zeleznica, gradovi u austrougarskom stilu juzno od Save i Dunava, prve prvcate fabrike u Srbiji, okrenutost Austriji/Nemackoj - Obrenovici;

- emancipacija zena, uvodjenje latinice, masovna izgradnja stambenih blokova i industrije, odj*bavanje staljina i CCCP-a, uvodjenje obaveznog skolstva itd. - Tito. 

 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Tvoji argumenti imaju smisla, ali uzmi u obzir da nije samo Srbija cvetala pod autokratijom - komunisti u SSSR su industrijalizovali jednu prilicno zaostalu zemlju odredjenim merama. Sad, te mere su dovele do miliona mrtvih ljudi od gladi, ali eto, zemlja se od raspale carevine pretvorila u svetsku silu kojoj ni svetski rat na njenoj teritoriji nije mogao nista.

 

U demokratiji mozda ima glasova koji nekome ne prijaju, ali je zagarantovano da ce se cuti i tvoj glas. Kod diktatura je sve super ako si dobar sa diktatorom ili ako on proganja ljude cije ideje ne volis da cujes, ali to ne bude uvek slucaj.

 

Eno, u UK su demokratski odlucili da izadju iz EU. U Grckoj su demokratski izabrali stranku koja je bila protiv mera stednje. U Srbiji nema demokratije i nema stranaka u parlamentu koje su za prekid EU puta (mislim, ima zato sto je cenzus na 3%). Da nije to mozda zivot u Srbiji bolji od zivota u UK ili Grckoj?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Tvoji argumenti imaju smisla, ali uzmi u obzir da nije samo Srbija cvetala pod autokratijom - komunisti u SSSR su industrijalizovali jednu prilicno zaostalu zemlju odredjenim merama. Sad, te mere su dovele do miliona mrtvih ljudi od gladi, ali eto, zemlja se od raspale carevine pretvorila u svetsku silu kojoj ni svetski rat na njenoj teritoriji nije mogao nista.

Neke zemlje jednostavno nisu stvorene da budu funkcionalne demokratije. 😞

 

Mislis da bi Kemal Ataturk recimo uspesno uveo latinicu i poceo sa emancipacijom zena te sekularizmom da je bio demokratican i da je ''pitao narod''?

Ili da bi se Singapur, Tajvan i J. Koreja razvili za svega 30-40 godina do nivoa Zapada da su bili liberalne demokratije?

 

Quote

U Srbiji nema demokratije i nema stranaka u parlamentu koje su za prekid EU puta

Prekid EU puta?

Sacuvaj Boze! 🤮

 

Inace, da se Narod Dobri pita, odavno bi ovo postala ruska gubernija i to BUKVALNO - u rangu Jermenije, Belorusije i ostalih Kirgizija (dakle clanica Miki Maus organizacija tipa EAU i ODKGB).

Jer jedno 70% naroda o tome cezne, sanja i masta.

Prema tome, to je jedan od razloga zasto demokratija nije za prosecnog Srbina. 

 

13 minutes ago, goldberg said:

Da nije to mozda zivot u Srbiji bolji od zivota u UK ili Grckoj?

Zna se zasto se bolje zivi u tim zemljama - ne (samo) zbog demokratije. 

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Neke zemlje jednostavno nisu stvorene da budu funkcionalne demokratije. 😞

 

Opet, zasto nisu stvorene? Da li u njima zive ljudi sa genetskom greskom?

 

3 minutes ago, FrediB said:

Mislis da bi Kemal Ataturk recimo uspesno uveo latinicu i poceo sa emancipacijom zena te sekularizmom da je bio demokratican i da je ''pitao narod''?

Ili da bi se Singapur, Tajvan i J. Koreja razvili za svega 30-40 godina do nivoa Zapada da su bili liberalne demokratije?

 

Zasto sada Turska, Tajvan, Singapur i Juzna Koreja imaju demokratsko uredjenje ako im je diktatura toliko pomogla?

 

Da li mislis da su intervencije u Iraku, Libiji i Siriji (protiv tamosnjih diktatora) bile pogresne ako uzmemo u obzir na sta lice te drzave sada?

 

3 minutes ago, FrediB said:

Prekid EU puta?

Sacuvaj Boze! 🤮

 

Ako UK moze da izadje iz unije, moze i Srbija da prekine taj put - ali, onda vlasti moraju da objasne svojim gradjanim zasto zive losije nego pre te odluke. Tako funkcionise demokratija.

 

3 minutes ago, FrediB said:

Inace, da se Narod Dobri pita, odavno bi ovo postala ruska gubernija i to BUKVALNO - u rangu Jermenije, Belorusije i ostalih Kirgizija (dakle clanica Miki Maus organizacija tipa EAU i ODKGB).

Jer jedno 70% naroda o tome cezne, sanja i masta.

Prema tome, to je jedan od razloga zasto demokratija nije za prosecnog Srbina. 

 

Nisi primetio da Srbija podseca na te zemlje upravo zato sto u Srbiji nema demokratije?

 

3 minutes ago, FrediB said:

Zna se zasto se bolje zivi u tim zemljama - ne (samo) zbog demokratije.

 

Zasto?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

Opet, zasto nisu stvorene? 

Ne ide im jednostavno. 

A i kad pokusaju, svi ti pokusaji neslavno propadnu.

9 minutes ago, goldberg said:

Zasto sada Turska, Tajvan, Singapur i Juzna Koreja imaju demokratsko uredjenje ako im je diktatura toliko pomogla?

Turska i Singapur ni sada nisu demokratije, odnosno jesu, ali samo na papiru kao i Srbija. 

9 minutes ago, goldberg said:

Da li mislis da su intervencije u Iraku, Libiji i Siriji (protiv tamosnjih diktatora) bile pogresne ako uzmemo u obzir na sta lice te drzave sada?

Jesu. 

Ne samo zbog razaranja i zrtava, vec i zbog jos nekih stvari. Recimo, Amerika je pre svega izgubila ikakav moralni kredibilitet i onda taj vakuum popunjavaju razne Rusije i Kine.

9 minutes ago, goldberg said:

Ako UK moze da izadje iz unije, moze i Srbija da prekine taj put

A zasto bi uopste prekidala evropski put?

Ko to jos normalan zeli?

 

Tu ne racunam dveri, dSS, poks 1 i poks 2 itd. jer oni definitivno nisu normalni od samog svog nastanka.

9 minutes ago, goldberg said:

Zasto?

UK - opljackala 6 od 7 kontinenata i to vekovima, londonska berza i slicna **anja.

Grcka - zivi na dug, da nema more i turizam, bila bi kao Moldavija. 

 

Prema tome, Srbija to ne treba ni da sanja. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...