Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Sećate se vi kada je Giga Moravac hteo da preuzme vlast od ološa Kurčubića? Može bude neko pošten koliko hoće ako nije "sposoban" nema od toga ništa. Od cele ove ekipe koja se trenutno tu nešto mota jedino je Ponoš mogao da uradi nešto, ovi ostali nema šanse. Manje više što sam ja za to da uvek predsednik bude neko ko je završio vojnu školu a ne pravnik, novinar, medicinar, i slično.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Harmonika said:

pojedini pricaju kao da je Savo, u najmanju ruku, najavio da ce formirati stranku, i ici na eventualne sledece izbore..

Pa poređenje sa Đinđićem nije sigurno bilo u stilu Savo novi ministar zaštite životne sredine.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Haklberi said:

 Manje više što sam ja za to da uvek predsednik bude neko ko je završio vojnu školu a ne pravnik, novinar, medicinar, i slično.

 

 Ok da imas svoje misljenje o tome ali kakvu razliku pravi profesija?

 

Ne vidim zasto bi bas vojna skola nekoga ucinila kvalitetnim predsednikom...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Haklberi said:

Samo se stavi u poziciju da izbije sutra neki rat na balkanu i da njime komanduju Vulin i Vučić i sve će ti biti jasno.

cuti, daleko bilo! dosta smo se ubijali vise medjusobno..

8 minutes ago, Haklberi said:

Pa poređenje sa Đinđićem nije sigurno bilo u stilu Savo novi ministar zaštite životne sredine.

Vise je bilo u stilu. ovaj moze pokrenuti ljude, nije smao jeftini demagog, ili arme takav uisk ostavlja..ja barem tako gledam..to su smao trenutne impresije..u kom pravcu ce se dalje kretati, vreme ce biti najbolji sudija..i rekoa jecovek: ne verujte vi meni slepo na rec, pratite sta radim, pa po tome sami forimrajte stav..dok su svi ostali, koji su godinama  na sceni, neki i decenjama , poverenje sticu iskljucivo na: rekao sam ti..a na delu..

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Haklberi said:

Samo se stavi u poziciju da izbije sutra neki rat na balkanu i da njime komanduju Vulin i Vučić i sve će ti biti jasno.

 

 I da su vulin i vucic zavrsili vojne skole u slucaju koji navodis? Sve bi ti bilo jasno.

Sto znaci da je u pitanju sama osoba koja komanduje a ne profesija.

Link to comment
Share on other sites

Koga briga sta bi mogli da zavrse...pitanje je zasto predsednik mora biti bas sa zavrsenom vojnom skolom sta vojna skola garantuje ako je zavrsi neko koga niko ziv ne bi birao za funkciju?

 

I gde je uopste nas ponos?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

Koga briga sta bi mogli da zavrse...pitanje je zasto predsednik mora biti bas sa zavrsenom vojnom skolom sta vojna skola garantuje ako je zavrsi neko koga niko ziv ne bi birao za funkciju?

 

I gde je uopste nas ponos?

Gde je ko rekao da baš mora da bude? To je moj stav, i nije da bi jedini uslov bio da neko sa vojnom školom bude predsednik. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Haklberi said:

Gde je ko rekao da baš mora da bude? To je moj stav, i nije da bi jedini uslov bio da neko sa vojnom školom bude predsednik. 

 

To i kazem - tvoj stav, a to je tvoje misljenje, eno u prvom postu sam bas to napisala ako nisi primetio tako da nema potrebe da ponavljas ako sam to vec odmah rekla.... nego samo pitam to sto pitam, ako nema odgovora svejedno popricasmo...

 

1 hour ago, Mama_mia said:

Ok da imas svoje misljenje o tome ali kakvu razliku pravi profesija?

Ne vidim zasto bi bas vojna skola nekoga ucinila kvalitetnim predsednikom...

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

To i kazem - tvoj stav, a to je tvoje misljenje, eno u prvom postu sam bas to napisala ako nisi primetio tako da nema potrebe da ponavljas ako sam to vec odmah rekla.... nego samo pitam to sto pitam, ako nema odgovora svejedno popricasmo...

 

Postavila si stvari banalno, i odmah pomenula Vučića koji nema veze sa vojnom školom i poredila ga sa nekim poput Ponoša recimo. Treba najbolji iz vojne škole a ne najgori, i ogroman plus bi mu bio to što ima završenu vojnu školu.

 

10 minutes ago, Zvezdinho said:

Dobro da Nemci mogu, sa toliko godina na celu sa kancelarkom Merkel, a pre toga sa kancelarom Kolom.

Eno i oni se sve udaraju nogama u dupe od sreće jer im je Merkelova kancelarka.

Link to comment
Share on other sites

Vulin i Vučić ne bi mogli za 3 svoja života da završe vojnu školu.
Možda bi i mogli...Žvalavi bi kroz celo školovanje bio ćata, a Klempavi...taster. Bili bi medju najboljim pitomcima na kraju...[emoji3061]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Harmonika said:

Vise je bilo u stilu. ovaj moze pokrenuti ljude...

Ma koje ljude, jel svih nekoliko hiljada? Je li, zasto vi tu neprestano govorite o sebi u mnozini, a onda vam se ne sviđa kad neko o vama isto tako govori?  Drugo, zasto neprestano cim se sakupite zbog bilo cega u grupicu bilo koje velicine, odmah pocnete da se derete "narod ovo, narod ono". Pa nije ta grupica "narod" nego rulja. Sto ne idete vi da proverite to kod nekog strucnjaka? Ima tu dosta strucnih lica koja bi mogla to da vam pogledaju.

 

Ovi atavizmi sa precednicima i vojnim skolama nisu ni vredni cak ni podjebavanja. Osim mozda, a da uzmete vi da organizujete jedno takmicenje u cupanju trave i sitnijeg zbunja, u arlaukanju, i stilizovanom pokazivanju genitalija, kao drugi primati, pa ko bude najbolji u tome, on da vam bude vođa.

 

To jest, dok neki od ovih ostalih ne provali kako se mlati koskom.

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

...molim vas da mi razjasnite,kako se financiraju veliki infrastrukturni projekti u Srbiji .Npr.,znam,da se u H izgradnja aerodroma u Zagrebu vodila u početku kao javno privatno partnerstvo,neovisno o javnom dugu da bi kasnijeb prešla u javni dug.Možda bi bolje pitanje bilo iz kojih sredstava Srbija financira te velike projekte.I još,nisam zlonamjeran,pitam.Nisam vidio da se i vi pitate....

Link to comment
Share on other sites

 

*Kad su neki novinari postavljali slična pitanja, predsedniku naravno jer samo on sme da odgovara na pitanja, dobijali bi odgovor u stilu: "A šta bi vi hteli, da nemamo puteve, da ne gradimo bolnice kao što oni koji su bili na vlasti od 2000. do 2012, ništa nisu gradili 30 godina".

Kad se od nešto informacija koje se iščipaju sastavi mozaik, postaje jasno, dogovore se Vučić i Si da se nešto gradi, onda kineska banka odobri kredit od 600.000.000 za radove koje će izvoditi kineska firma koji vrede, objektivno, 350.000.000, a kineske firme angažuju podizvođače iz Srbije po preporuci, kupuju neki materijal od preporučenij firmi, sad i te firme koje dobiju 200-250 miliona za posao koji vredi 100 miliona moraju da zaradu podele sa "savetnicima". Šta još ide u paketu kad se ugovaraju veliki poslovi možemo da predpostavimo, koja oprema za prepoznavanje lica, za praćenje, komunikacije, oružje, fabrike, rudnici, koncesije...

Nisu baš svi poslovi rađeni sa Kinezima, radili su i Rusi, Arapi, Azeri, a ni zapadne kompanije nisu gadljive na pare i spremne su na dogovore.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mladenvzz said:

...molim vas da mi razjasnite,kako se financiraju veliki infrastrukturni projekti u Srbiji .Npr.,znam,da se u H izgradnja aerodroma u Zagrebu vodila u početku kao javno privatno partnerstvo,neovisno o javnom dugu da bi kasnijeb prešla u javni dug.Možda bi bolje pitanje bilo iz kojih sredstava Srbija financira te velike projekte.I još,nisam zlonamjeran,pitam.Nisam vidio da se i vi pitate....

 

Uzme se kredit od milijardu eura (put npr kosta realno 600m). 400 miliona podele nasi strani partneri (kinezi, ameri, itd.) i Vucic.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...