Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Newcastle said:

Ja mislim da je veci problem u Srbiji to sto se nece moci uspostaviti nesto slicno "Koaliciji za EU" koju pominjete, a aktulena vlast ima posebne zasluge za to. Jednostavno, koliko god zvanicna politika bude isticala "evropsku put Srbije", ja ne mogu da im verujem.  Potpuno sam ubedjen da je ogromna vecina pripadnika stranaka na vlasti protivnik ulaska u EU, ili se jednostavno drzi onog maloumnog "hocemo u EU, ali pod nasim uslovima"

Naravno, i zbog toga su se pravili da ona ponude Grcke oko terminala za gas ne postoji, a ne zbog neznjanja. Namerno su to uradili, da  bi mogli da se vade pred Evropom posle, kao "pa vidite, mi smo 100% zavisni od ruskog gasa i zato ne možemo da se otkačimo od Rusije". Oko toga se i skoro cela "opozicija" verovatno sa njima slaže, a i tzv narod takođe.

 

Skraćeno, obični džudže i njihova "prirodna džudžojerska lukavost". Jedino što džudžojner pa makar i lukav je i  dalje nekulturni i nekultivisani džudžojner i običan buzdovan.

 

30 minutes ago, mladenvzz said:

Inače,ne samo S nego i u H je ispod radara prošao ulazak H u Global entry program koji u Evropi imaju samo Njemačka,UK,Švicarska.Koliko sam ja razumio to H i njenim građanima omogućuje da na ulasku u SAD omogućuje nekakav privilegirani tretman,poseban ulaz.Vi koji više putujete vjerojatno znate više

Primetili su neki, npr ja, pa sam galamio ovde oko toga, ali su iste reakcije bile kao i uvek oko svega "u jeee, velika stvar..." i slično.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno, i zbog toga su se pravili da ona ponude Grcke oko terminala za gas ne postoji, a ne zbog neznjanja. Namerno su to uradili, da  bi mogli da se vade pred Evropom posle, kao "pa vidite, mi smo 100% zavisni od ruskog gasa i zato ne možemo da se otkačimo od Rusije". Oko toga se i skoro cela "opozicija" verovatno sa njima slaže, a i tzv narod takođe.

 

Skraćeno, obični džudže i njihova "prirodna džudžojerska lukavost". Jedino što džudžojner pa makar i lukav je i  dalje nekulturni i nekultivisani džudžojner i običan buzdovan.

 

Primetili su neki, npr ja, pa sam galamio ovde oko toga, ali su iste reakcije bile kao i uvek oko svega "u jeee, velika stvar..." i slično.

To sa terminalim u Grckoj nije bas tako jednostavno. Potrebno je vreme da se terminali sagrade, pa onda gasovod do tih terminala, pa da se uspostave linije snabdevanje: hoce li uvoziti LNG iz npr Katara, Amerike ili Australije? Pa da se napravi konzorcijom te da se svi sloze. Za sve to je potrebno vreme, novac, i dobra volja. Nije to bas tako "pljuni pa zalepi"! 

Link to comment
Share on other sites

 Vučićev dogovoreni strujadin izgleda propô.  :classic_sad:

 

 

Quote

„Katastrofalne su vesti za radnike Fijata u Kragujevcu. Radnici su danas zvanično obavešteni od menadžmenta da nude neke sitne otpremnine, u skladu sa zakonom. Radnici će biti proglašeni tehnološkim viškom, a jedan broj radnika treba da se pošalje u inostrane zemlje – Poljsku, Slovačku, Nemačku i Italiju. Za sada je taj broj 200 radnika i to na osnovu odluke kompanije ko će ići, a ostali će dobiti otkaze, odnosno biće proglašeni tehnološkim viškom“, kaže za N1 zamenik predsednika sindikata Fijat plastik Zoran Miljković. (...)
On dodaje da "ko ne izdrži te dve godine u inostranstvu mora da vrati bonus koji dobija pre odlaska. Ucena", dodaje Miljković.

 

E7MgOx8.png

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenvzz said:

...Newcastle,vjerujem da je Srbiji mjesto u EU.No,nemoj me krivo razumjeti kad sam napisao što mogu biti eventualne prepreke ili moguća usporavanja.Vjerojatno je toga svjesna i vlast u Srbiji i da će znati na takove stvari unaprijed odgovoriti ili se pripremiti.Koristi od EU su ogromne,vidim što se financira iz raznih fondova,ono za što bi trebalo godine danas se rješava brzo.

E sad,možda ću te zagnjaviti,ako napišem što su danas neki strateški interesi H:

-ulazak u euro područje

-ulazak u Šengen

-ulazak u OECD

Mislim da ova dva prva područja ne bi bila problem da nije rata u Ukrajini,problema sa energentima,inflacijom.Ulazak u OECD je složeniji proces,formirarana ili se tek formiraju razna povjerenstva,proces se tek treba pokrenuti,vjerojatno će trajati godinama.Eventualni ulazak u OECD bio bi kraj nekakovih strateških težnji H.

Inače,ne samo S nego i u H je ispod radara prošao ulazak H u Global entry program koji u Evropi imaju samo Njemačka,UK,Švicarska.Koliko sam ja razumio to H i njenim građanima omogućuje da na ulasku u SAD omogućuje nekakav privilegirani tretman,poseban ulaz.Vi koji više putujete vjerojatno znate više

Uz ovo sto je napisano, ja verujem da clanstvo u EU donosi i neke vece koristi od finansiranja velikog broja projekata.  Recimo, to bi moglo biti postepeno stvaranje drugacijeg drustva, pa i mentaliteta. Ipak, cini mi se da ce se od Srbije ocekivati da prvo sama promeni drustvena nacela, pa i vecinski  mentalitet, pa ce onda mozda biti blizu ulaska.  To i jeste jedan poseban kriterijum koji nisu imale druge drzave, ali sta cemo, prilike su odavno propustene. Da nije bilo ubistva Djindjica, postojala bi sansa da Srbija udje u EU kada i Hrvatska.  Deset dodatnih godina bi za njega bio sasvim  dovoljan period da dovrsi ono sto je poceo jos 2000. Kada se samo setim te euforije i brzine kojom su se tada otvarala mnoga evropska vrata - to danasnja vlast moze samo da sanja.  BTW, strateski ciljevi Hrvatske su nesto na cemu treba cestitati, narocito zato sto se vidi skoro ostvarenje bar jednog od njih.  Ako jednog dana uspe i ovo sa OECD-om, tada ce se HR definitivno oprostiti od politickog i ekonomskog Balkana.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Da krenu ponovo, Bog da ih vidi....samo umesto klasičnog motora, električni.
d790c006c6a271b30a7b3e9049ddfde1.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ja bih to kupio recimo... Odmah.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Da krenu ponovo, Bog da ih vidi....samo umesto klasičnog motora, električni.
Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Plus klima, automatik, servo,  ABS, elektricni podizaci, disk kocnice, i tako dodjes do 25K eura.:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Plus klima, automatik, servo,  ABS, elektricni podizaci, disk kocnice, i tako dodjes do 25K eura.:classic_biggrin:
 
Ti ne bi bio ti kad se ne bi trudio da pokvariš.....kako se isplati drugim proizvodjačima (benzin motor). da naprave auto od 8-12 000 €...što ne bi i oni....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

Navodno ipak ne dižu sidro komplet, već zamrzavaju do '24 dok ne pripreme proizvodnju tog električnog modela.

 

 

 

 

 

Pa onda ovi tviter mislioci mogu da ozive grad tako sto ce svakog dana kupovati po nekoliko automobila koje tamo proizvode.

 

Ovakve genetske komunjare kao tu garantovano na svetu ne postoje.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

Ti ne bi bio ti kad se ne bi trudio da pokvariš.....kako se isplati drugim proizvodjačima (benzin motor). da naprave auto od 8-12 000 €...što ne bi i oni....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Za te pare nisu uspeli da naprave ni sa obicnim motorom a ti bi jos EV.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Da, posto prosecan gradjanin bas ne zna sta ce s parama, i moze jednom godisnje da  kupi 2 automobila, zlatno doba, ejj, nemacka govna da  jede..pojeftinilo i gorio, rekao Vucic...nego, ljudi stipse..ili kako mali djokica zamislja domacu ekonomiju

Link to comment
Share on other sites

Za te pare nisu uspeli da naprave ni sa obicnim motorom a ti bi jos EV.:classic_smile:
Tupani...domaća pamet i to bi bio najprodavaniji model na Balkanu...ne bi koštao više 6000 €....neko zgodno motorče od 1000 ccm...tri cilindra 75-80 KS...lepota.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Plavi je odličan!
Bez zezanja ja bih to kupio. 
Uklapa mu se klima od Yuga 65 EFI...točkovi 13...diskovi napred..i još po nešto....a ako voliš autentično to je drugo...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam peglica fan. Jbg. [emoji1]

Skoro sam gledao u WD kako su smestili elektromotor...i piči na struju. Ono "peglica" je za nijansu manje konforna od fiće...jbg..[emoji847]

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što kaže moj matori, meni je svaki auto komforan, ja sedim za volanom [emoji1]

Ja peglicu vozim sa zadnjeg sedišta....[emoji23]

 

Što bi rekao moj prijatelj iz Bara, kad smo zajedno seli u istu:"Da jebe oca ovo ima sjedišta i pozadi"....onako iskreno zapanjen...[emoji23]

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...