Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

 

13 hours ago, Darth Bane said:

 To je bilo nesto najsmesnije sto se u poslednje vreme dogodilo na politickoj sceni Srbije!

Ali, stvar je u tome da ih je Vucic izazvao, nekoliko dana pre toga.

 

Pa da, zato mi je drago da sam se toga setila, ne bi trebalo zaboraviti da jeremic nije nikada bio pozitivno zapazen ni pre ni posle toga i bez obzira koliko nekoga ne podnosis kad taj u svom nekom dometu briljira i iznenadi, zasto to ignorisati i zatrpavati kao da ne postoji,

to treba podrzati javno kao dobar primer akcije/reakcije

 

...i tada Vucic vise nece da se izlaze riziku i napamet poziva kolege politicare u fight club :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ja recimo jeremica ne hejtujem kao mnogi, ne volim ga, ali ga i ne hejtujem toliko, recimo da sma neutralan, pa nista briljantno en vidim u tome..otisli ljudi d apitaju coveka je li normalan, d ajvno, kao predsednik  drzave, poziva druge ljude na tucu, kao da  je neki lokalni kafanski kabadahija, to Seseljev sin izasao iz njega..s om razlikom  sto se ludi vojvoda nekada i potukao u zivotu, ovaj nikada nije, niti bi smeo, cak ni sa Jeremicem..nego, glumi junaka pred zaljubljenim babama u njega..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

U rikverc ...emoji847.png
 

 

 


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

Samo bez panike narode,moj Vucko je genije za ekonomiju:classic_biggrin:

ili mozda i bolje. moj Mali je genije za finansije

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

C. Milivojevic se nasao da nam prenosi znanje™️, ovo je c/p jednog kraceg dela znanja™️  iz danas-a:

 

......Džordž Orvel je, te 1949, kada je objavio svoju „1984.“, prognozirao da će sveobavezujući javni „novogovor“ konačno zameniti “starogovor“ (standardni engleski), sada već veoma bliske, 2050. godine. I da će reč „slobodan“ smeti da se upotrebljava u značenju „ovo sedište je slobodno“, ali nikako u starom smislu, „politički ili intelektualno slobodan“. Pojam „misliti“ biće zabranjen, ali reč „dobromisao“, u smislu „ideološka i politička ispravnost“, biće dobrodošla. Zabranjene termine „sloboda“ i „jednakost“ obuhvataće jedna reč „zlomisao“ (misaoni zločin), a termine poput čast, moral, pravda, demokratija, nauka, religija – zamenjivaće jedan jedini pojam, „staromisao“.

Da li vam se onda, gledano iz vizure Srbije 2022. godine, i ove Orvelove rečenice čine manje proročkim: „Mogle su se tek razabrati, ispisane elegantnim slovima na belom zidu Ministarstva istine, tri parole Partije:

Rat je mir.

Sloboda je ropstvo.

Neznanje je moć…

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 10:00 AM, DJ_Vasa said:

 

Broj ateista u USA se povećava, što važi i za mnoge razvijene zemlje, a kod nas je obrnut trend, baš kao i u SSSR. Može da se nađe i na Vikipediji ako te ne mrzi da kopaš, ali nešto mi se čini da broj ateista raste sa obrazovanjem. Da brojke rastu, to je evidentno.

 

Vidi, ovo nije tema o religiji kao takvoj (mislim, jeste Vox Populi, ali uglavnom za politicka i drustvena desavanja u samoj Srbiji).

 

Samo sam istakao da su religioznost i uticaj crkve na politicka pitanja dva odvojena pitanja.

 

On 5/4/2022 at 10:55 AM, McLeod said:

Fakticki je netacno da u socijalizmu nema religioznih. Brojka je blizu 100%. Ili pritajenih hriscana ciji su potomci postali turbo pravoslavci i ovde i tamo, ili komivernici posto gradjenje kulta vodje, izvitoverivanjem tradicije ima sve aspekte jedne religije. Jedno i drugo u autoritarnim sistemima ide jedno s drugim, pa tako religija ide savrseno sa marksizmom, samo sto to nije ona religija na koju se misli. I hriscani i muslimani medjusobno negiraju ucenje onih drugih, a slicni su kao jaje jajetu. Sto se tice da je kapitalizam kompatibilan sa religioznoscu, pa i nije. Kapitalizam je pragmatican. U motoru kapitalizma i pre 50 godina je bio vrlo nizak procenat religioznih, a kamoli sad. Sto se tice SAD i njihovog fenomena vernika medju visokim politickim predstavnicima, to bi se instant promenilo da vide da bi im se to isplatilo. Bas zbog pragmaticnosti.

 

U kapitalizmu itekako postoji sledeca skola misljenja nazvana "prosperity theology":

 

Quote

Prosperity theology (sometimes referred to as the prosperity gospel, the health and wealth gospel, the gospel of success, or seed faith)[A] is a religious belief among some Protestant Christians that financial blessing and physical well-being are always the will of God for them, and that faith, positive speech, and donations to religious causes will increase one's material wealth.

 

Link to comment
Share on other sites

Besmrtni puk nije nikakvo odavanje  pocasti nasim dedama i pradedama partizanima nego prljava propaganda koju je FSB izmislio nedavno za sirenje ruskog uticaja i lisavanja NOB-a jugoslovenstva.
U kojoj to zemlji je dozvoljen "mars" bilo koje strane ambasade? Ruskom ambasadoru i celom osoblju bi trebalo otkazati gostoprimstvo. 

Ovo je jos jedan primer odvratnog istorijskog revizionizma, u kome ce cetnicka gamad po Novom Sadu i Beogradu da nose slike svojih predaka juce izmisljenom besmrtnom puku Srbije za Dan pobede. Ne znam kome je deda bio u jednom ili drugom pokretu,ali Beograd i Novi Sad su oslobodili JUGOSLOVENSKI partizani potpomognuti pripadnicima Crvene armije. NIJE BILO nikakvog srpskog puka. 

Sram vas bilo!

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...pitanje,gledam pred koji dan "ulazak"u novi mandat predsjednika Francuske,i pitam se što sprečava Srbiju da učini to isto pošto je Vučić za razliku od Francuske pobijedio u prvom krugu.Isto mi je nejasno,može li Vučić u tom,nazovimo to tako,bezvlašču uopće nastupati,donositi  neke odluke.Što govori vaš Ustav?

Link to comment
Share on other sites

@mladenvzz Vučiću ističe mandat krajem maja. Posle toga sledi inaguracija. 

 

15 minutes ago, mladenvzz said:

može li Vučić u tom,nazovimo to tako,bezvlašču uopće nastupati,donositi  neke odluke.Što govori vaš Ustav?

 

Naš Ustav kaže da predsednik ima samo 8 ovlašćenja i da u skladu sa Zakonom komanduje Vojskom,  i postavlja, unapređuje i razrešava oficire Vojske Srbije.

 

Evo koja su predsednička ovlašćenja:

 

Nadležnost

 

Član 112

Predsednik Republike:

 

1. predstavlja Republiku Srbiju u zemlji i inostranstvu,

2. ukazom proglašava zakone, u skladu s Ustavom,

3. predlaže Narodnoj skupštini kandidata za predsednika Vlade, pošto sasluša mišljenje predstavnika izabranih izbornih lista,

4. predlaže Narodnoj skupštini nosioce funkcija, u skladu sa Ustavom i zakonom,

5. postavlja i opoziva ukazom ambasadore Republike Srbije na osnovu predloga Vlade,

6. prima akreditivna i opozivna pisma stranih diplomatskih predstavnika,

7. daje pomilovanja i odlikovanja,

8. vrši i druge poslove određene Ustavom.

Predsednik Republike, u skladu sa zakonom, komanduje Vojskom i postavlja, unapređuje i razrešava oficire Vojske Srbije.

 

Preneto sa sajta https://www.paragraf.rs/propisi/ustav_republike_srbije.html

 

AV ne poštuje Ustav. Krši ga na svakom koraku i u sve se meša..kao margarin 🙂 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
jedno slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



...pitanje,gledam pred koji dan "ulazak"u novi mandat predsjednika Francuske,i pitam se što sprečava Srbiju da učini to isto pošto je Vučić za razliku od Francuske pobijedio u prvom krugu.Isto mi je nejasno,može li Vučić u tom,nazovimo to tako,bezvlašču uopće nastupati,donositi  neke odluke.Što govori vaš Ustav?


Vučić flagrantno krši Ustav za sve vreme svog dosadašnjeg mandata, odnosno, izlazi iz ustavnih ovlašćenja koje ima Predsednik Srbije.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Pozitivna vest dana: javni servis nije prenosio obelezavanje Dana pobede iz Moskve.

 

Ne samo sto nije prenosio, vec PRVI put u poslednjih 800 godina RTS ovo nije prenosio... kako ce se to preziveti i da li je zbog ovog strahotnog novodopskog presedana u rts,  bio organizovan mars ruske ambasade kroz bg....

 

5 hours ago, Drug Crni said:

Besmrtni puk

Sram vas bilo!

 

....za to vreme u poljskoj na ruskog amb. kecapom (ima kecapa i na temi ukr. zato ovde cu ostaviti drugi video)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Povodom Dana pobede, 9. Maj Darija Kisić Tepavčević je položila venac i upisala se u Knjigu na spomeniku Neznanom junaku na Avali.

Povodom Dana pobede u II svetskom ratu Darija je položila venac na spomenik Neznanom junaku na Avali.
Neznani junak...
Iz I svetskog rata.
http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=732218

Edited by urosg3
linkić
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nemacka bezuslovna kapitulacija je potpisana u Berlinu 8. maja. Zbog vremenske razlike u SSSR-u je to 9. maj. 

Osim toga, Staljin je hteo da se kapitulacija potpise jos jednom, ali u ruskoj vojnoj komandi u Berlinu, a to je bilo dan kasnije, 9. maja po zapadnoevropskom vremenu. Zato Rusi obelezavaju 9. maj a zapadne zemlje 8. maj. Nisam imala pojma da smo se mi zabagovali u ruskoj vremenskoj zoni i po tom pitanju. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyber said:

Nemacka bezuslovna kapitulacija je potpisana u Berlinu 8. maja. Zbog vremenske razlike u SSSR-u je to 9. maj. 

Osim toga, Staljin je hteo da se kapitulacija potpise jos jednom, ali u ruskoj vojnoj komandi u Berlinu, a to je bilo dan kasnije, 9. maja po zapadnoevropskom vremenu. Zato Rusi obelezavaju 9. maj a zapadne zemlje 8. maj. Nisam imala pojma da smo se mi zabagovali u ruskoj vremenskoj zoni i po tom pitanju. 

 

 

U Jugoslaviji se slavio 15. maj, dan kad su poslednje nemačke trupe napustile teritoriju Jugoslavije. Iako su znali za potpisanu kapitulaciju, Nemci nisu želeli da se predaju JNA i Crvenoj armiji, već su žurili ka Englezima i Amerikancima. Tako su i pored potpisane kapitulacije borbe u SFRJ nastavljene još nedelju dana.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Cyber said:

 Zato Rusi obelezavaju 9. maj a zapadne zemlje 8. maj

Nisam imala pojma da smo se mi zabagovali u ruskoj vremenskoj zoni i po tom pitanju. 

 

 

 

To je zbog julijanskog kalendara tako ispalo :classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

U Jugoslaviji se slavio 15. maj, dan kad su poslednje nemačke trupe napustile teritoriju Jugoslavije. Iako su znali za potpisanu kapitulaciju, Nemci nisu želeli da se predaju JNA i Crvenoj armiji, već su žurili ka Englezima i Amerikancima. Tako su i pored potpisane kapitulacije borbe u SFRJ nastavljene još nedelju dana.

 

Da se rat nije svugde zavrsio isti dan, znamo verovatno svi. No to nije bila tema moje observacije. 

Ja sam adresirala datum potpisivanja bezuslovne kapitulacije Nemacke u WWII i tu su stvari jasne.

Da ponovim, 8. maj u evropskoj vremenskoj zoni i 9. maj u sovjetskoj vremenskoj zoni. 

Evropa obelezava kapitulaciju 8. maja a SSSR 9. maja. Zasto mi obelezavamo 9. maj? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

Da, naravno da se desava, ali rekoh samo se u srb nista ne desava spontano vec po nalogu...

 

Po nalogu zato sto si onda zasticen a i plate ti, inace nista...

Rizik minimalan...pragmatizam ili...?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...